Tavsiye Lumia 820 Olan arkadaşlar bi bakabilir mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 820 Olan arkadaşlar bi bakabilir mi ?

Arkadaşlar merhabalar;
son 2 haftadır Lumia 820 cep telefonumda ciddi bir batarya sıkıntısı yaşıyorum sorun şuki herzaman kullandığım alışkanlıkta kullanıyorum.Telefonu Full şarj ettikten önce çektiğim ekran görüntüsünde saat 15:36 ve en son çektiğim saat ise 22:27 3G ve Wifi hep açık whatsapp,line vb uygulamalarım var ama 2günde bir kullanırım sık kullanmam sadece arada bir face,tw ve instagram kullanmama rağmen giden şarj bu 820 kullanan diğer arkadaşlarımda da aynı sıkıntı varmı acaba ?
Telefonları aynı anda aldığım arkadaşımla dün konuştuğumda onunda dün için kısa sürede şarjının bittiğini söyledi.

Normalde telefonu şirkete geldiğimde sabah 8 de şaja takardım 09:15 gibi full şarj olduktan sonra akşam 21:30 -22:00 arası doğal olarak bir kez daha takardım buraya kadar sıkıntı yok ama günde 2 defa takar oldum canım sıkkın bu konuda sırf bu nedenle note 3 veya 2 al diyenler var ama ben telefondan memnunum şarj haricinde..

Kısmet olursa 1520 alıcam bunuda kardeşime vericem ama nedir bu şarj sıkıntısı çözemedim arka planda hiç bir uygulamaya izinde vermedim şuanda saat 08:26 şarja takılı birde akşam 15:00 gibi takacağım dayanmıyor :(:(

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ilk olarak sarjla iligli arkada planda çalışan uygulamaların tamamını kapatın ekran parlaklılığı ortaya alın konum kapalı olsun 2g şebeke modunda baglanın birde böyle deneyin fark olucaktır kesinlikle

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
arka planda uygulama hiç yok hepsi kapalı parlaklık ayarı bende hep orta düzeyde konum dahep kapalı ama şebeke hep 3 G onuda 2 G ye çekicem bakalım nasıll bir etki yapacak
tşkler.
kafama takılan herzaman bu şekilde kullandığım cihazın bataryası bu şekilde bir performans vermesi açıkcası beni biraz endişelendirdi .

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
tadalar arkadaşa katılıyorum, arka planda çalışan uygulamaları kapatın. (tabi sizin için önemli olmayanları) en son yüklediğiniz uygulama/oyunları kaldırmayı da deneyebilirsiniz.

sekajmer

sekajmer

Üye
ben 820 ile sabah 8 den akşama kadar her şey açık + mix radiodan müzik dinlerdim 3-4 saat kadar Full kullanırdım akşamı ederdi . Telefonunuzda sorun yoksa kesinlikle bataryayı etkileyen bir uygulama var

4MaGuS

4MaGuS

Üye
arka planda uygulama hiç yok hepsi kapalı parlaklık ayarı bende hep orta düzeyde konum dahep kapalı ama şebeke hep 3 G onuda 2 G ye çekicem bakalım nasıll bir etki yapacak
tşkler.
kafama takılan herzaman bu şekilde kullandığım cihazın bataryası bu şekilde bir performans vermesi açıkcası beni biraz endişelendirdi .
birde şöyle bir şey mesela my talking tom misal devamlı arkada planda çalışıyor net açık olduğu sürece mesela ona benzer uygulamalar vardır onlar devamlı açık kalıyor kapatamıyorsunda onları kontrol etmeni öneririm

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
en son template run 2 kurdum onun dışında uygulama kurmadım vede arka planda hiç bir şey açık değil.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
soft reset attın mı hiç bu süreçte? bazen bazı uygulamalar kodlamalardan dolayı açık olmasalar bile arka planda pil harcıyor durduk yere. soft reset atınca tabi düzeliyor. (ses kısma + güç tuşu) bi dene derim denemediysen.

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
reset atmadım ama hafta sonu deneyeceğim tşkler.

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Soft reset sadece 2 dk sürer yalnız,günlerce beklemeye gerek yok

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
evet öyle ama kurulu programların yüklenmesi bayağı sürüyorda o nedenle birde dönen çarklar o şekilde kaldığı oluyor ozaman sıkıntı yaratabilir riske giremem çalışıyorum telefon çok önemli

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
evet öyle ama kurulu programların yüklenmesi bayağı sürüyorda o nedenle birde dönen çarklar o şekilde kaldığı oluyor ozaman sıkıntı yaratabilir riske giremem çalışıyorum telefon çok önemli
hayır hard format değil, soft resetten bahsediyoruz. bir nevi PCdeki reset! kapat aç işlevi :) veri/uygulama hiçbirşeyin gitmiyorses kısma + güç tuşu (10 sn boyunca)

smltrl

Üye
Hem 3g hem wifi neden açık?

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
dışarı çıktığımda 3G wifide şirket içinde ve evde kullanıyorum softr reseti birazdan deneyeceğim ok
kapalıyken soft reset atıyoruz değil mi ?

dakamon

dakamon

Üye
Yüklediğin Bi uygulama telefonda bu tarz Bi sıkıntı yapıyor olabilir ben insider uygulaması yüzünden o sıkıntıyı yaşamıştım silince düzelmişti bazı programların buna neden olduğunu gördüm ayrıca 820 bin batarya performansı gerçekten telefona yakışmıyor. Bu benim görüşüm bu telefonda 2000 olmalıydı bence. 1520 al bence çok işini görür batarya performansı olarakta tatminkar.

braayn

braayn

Üye
    Konu Sahibi
Yüklediğin Bi uygulama telefonda bu tarz Bi sıkıntı yapıyor olabilir ben insider uygulaması yüzünden o sıkıntıyı yaşamıştım silince düzelmişti bazı programların buna neden olduğunu gördüm ayrıca 820 bin batarya performansı gerçekten telefona yakışmıyor. Bu benim görüşüm bu telefonda 2000 olmalıydı bence. 1520 al bence çok işini görür batarya performansı olarakta tatminkar.

aynen 1520 bekliyorum.Umarım ocak ayında Tr ye gelir.
cihaza Soft reset attım deneyip göreceğim.

alasulumurat

alasulumurat

Üye
BEnde 820 kullanıyorum bir sorun yaşamadım. arka planda Wpcentral - Whatsapp ve FAcebook beta çalışıyor diğerleri engelli

Üst Alt