Lumia 800 Saçma sapan bir Sorun.....( Es geçmeyin lütfen yardımınıza ihtiyacım var )

Sponsorlu Bağlantılar

tandogucem

tandogucem

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 800 Saçma sapan bir Sorun.....( Es geçmeyin lütfen yardımınıza ihtiyacım var )
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıldan fazla zamandır lumia 800 kullanıcısıyım. Geçen gün dışarıdaydım ve şiddetli bir yağmurvardı. ( polonyadayım)

Herneyse dikkat etmedim ve o gün boyunca telefonumu kulaklıkla beraber kullandım. Ertesi gün öğlen vaktine kadar kulaklıkla telefon takılı halde kalmış. Sonra kalktığında baktım ve telefonun hoperlörü , ahizesi , mikrofonu çalışmıyor . Hala da çalışmıyor fakat işin tuhaf tarafı şu . Hoperlör birisi arayınca , mail gelince , mesaj gelince , alarm çalınca çalışıyor fakat telefondan müzik - video açmaya kalktığımda çalışmıyor.

Birisi beni aradığında hoperlör çalıyor ve yanıtladığımda o kişinin sesini ahize den alamıyor. O kişide benim sesimi mikrofondan alamıyor.Taaa ki , " speaker " i açana kadar . Birisiyle konuşma sırasında hoperlörü açtığımda o çalışmayan hoperlör kuzu gibi çalışıyor ve bu seferde o çalışmayan mikrofon kuzu gibi çalışıyor. ( ahize hala çalışmıyor )

Özetle telefonun hoperölrü çalışıyor ama ; müzik dinleyemiyorum , telefonun tuş sesleri duyulmuyor . Fakat birisi aradığında veya birisiyle konuşma esnasında çalışıyor .

Telefonun mikrofonu çalışmıyor ama birisi ile konuşma esnasında hoperlörü açarsam mikforon çalışıyor.

Teorim : Sanırım kulaklık girişinde kahverengi lekeler var ve teorime göre telefon sürekli kulaklık takılı diye algılıyor.

çözüm fikrim : Telefonu servise verme gibi durumda değilim şu sıralar , sormak istediğim acaba flash atsam düzelebilir mi ? Daha önce hiç flash atmadım acaba telefonun flash sırasında veya sonrasında bozulma durumu olabilir mi ?

Cevabınız için şimdiden teşekkürleeer.

n000k

n000k

Üye
flaştan önce , 1. önerim teli bir kere aç kapa. < tabi bunu yaptığını varsayıyorum, bu yüzden> ; 2. önerim . telefonu sıfırla.. flaş tavsiye etmiyorum ben pek. en son düşüneceğin şey olsun flaş bence.. geçmiş olsun arkadaşım

tandogucem

tandogucem

Üye
    Konu Sahibi
flaştan önce , 1. önerim teli bir kere aç kapa. < tabi bunu yaptığını varsayıyorum, bu yüzden> ; 2. önerim . telefonu sıfırla.. flaş tavsiye etmiyorum ben pek. en son düşüneceğin şey olsun flaş bence.. geçmiş olsun arkadaşım

sağol dostum 5-6 kere aç kapa yaptım birde hard reset attım. Sıfırlama dediğiniz bu oluyor sanırım çünkü telefondaki herşey silinmişti falan. Sorun hala geçmedi yani :( Sağol cevabın için.

n000k

n000k

Üye
sağol dostum 5-6 kere aç kapa yaptım birde hard reset attım. Sıfırlama dediğiniz bu oluyor sanırım çünkü telefondaki herşey silinmişti falan. Sorun hala geçmedi yani :( Sağol cevabın için.
hadi yaa :( peki şimdi şöyle bir şey denesek.. kulaklığı takıp denedinmi ses olayları nasıl diye? eğer herşey normalse taktığın zaman, kulalık takılıyken aç kapa teli :D ya ne bileyim belki tersine çevirmiş oluruz olayı.. tabi sadece fikir benimki.. yani flaşı en sona bırakman için diyorum :hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
flashla cihazda herhangi bir arıza meydana gelmez ama flash atarak da sorunun çözülmez.su temasindan dolayi oksitlenme meydana gelmiş ve cihaz kulaklik takiliymiş gibi algilayip ona gore davraniyor. Servise verme imkanin yoksa kulakligi bir kac kere takip cikart belki duzelir.

n000k

n000k

Üye
flashla cihazda herhangi bir arıza meydana gelmez ama flash atarak da sorunun çözülmez.su temasindan dolayi oksitlenme meydana gelmiş ve cihaz kulaklik takiliymiş gibi algilayip ona gore davraniyor. Servise verme imkanin yoksa kulakligi bir kac kere takip cikart belki duzelir.
sence düzelme ihtimali varmı abi bir kaç kere tak çıkar yapınca kulaklığı?

tandogucem

tandogucem

Üye
    Konu Sahibi
hadi yaa :( peki şimdi şöyle bir şey denesek.. kulaklığı takıp denedinmi ses olayları nasıl diye? eğer herşey normalse taktığın zaman, kulalık takılıyken aç kapa teli :D ya ne bileyim belki tersine çevirmiş oluruz olayı.. tabi sadece fikir benimki.. yani flaşı en sona bırakman için diyorum :hmmm

Malesef hocam ya onuda denedim şimdi yine aynı sorun :( Evet kulaklığı taktığım zaman herşey normal. Eskiden kulaklıktayken neler oluyorsa yine aynıları oluyor. Sorun şu telefon sürekli kulaklığu takılı olarak algılıyor. :(

OozyStaw

OozyStaw

Üye
Teorim : Sanırım kulaklık girişinde kahverengi lekeler var ve teorime göre telefon sürekli kulaklık takılı diye algılıyor.

çözüm fikrim : Telefonu servise verme gibi durumda değilim şu sıralar , sormak istediğim acaba flash atsam düzelebilir mi ? Daha önce hiç flash atmadım acaba telefonun flash sırasında veya sonrasında bozulma durumu olabilir mi ?

Cevabınız için şimdiden teşekkürleeer.
Eğer kahverengi lekeler doğruysa oksitlenmiştir bu da kulaklığın sürekli bağlıymış gibi davranmasını gerektirir fakat telefon çalarken ses geliyorsa bir sorun yoktur kanaatimce oksitlenme sadece kulaklık kısmında oluşmamış ahize kısmında da oluşmuştur bu teknik bir sorun gibi flaş felan düzeltmez garantiye yollarsın o da telefonda sıvı tespit edilir ve telefonun garanti dışı kalma olasılığı yüksek ek ücret talep eder

Üst Alt