Lumia 1520 Çark-Yıldırım da takılma

Sponsorlu Bağlantılar

theseusx

theseusx

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 Çark-Yıldırım da takılma
Merhaba arkadaşlar,

Lumia 1520 W10 kararlı sürüm yüklü. 3 gün önceki güncelleştirme de yüklendi bir sıkıntı olmadan. Fakat bir iki gündür ses açma tuşu kendi kendine çalışmaya başladı sesi sürekli açıyor. Bugün yine oldu telefonu kapatayım açayım dedim düzelir diye bu sefer de yıldırım ve çark resmi takılı kaldı. 1 saat bekledim tepki yok. Ses açma tuşları güç tuşları kombinasyonu yaptım reset attım ama yine aynı. Bilgisayara bağladım herhangi bir tepki de yok. Herhangi bir güncelleştirme yüklerken değil öyle aniden oldu. Bu neyden olabilir ve çözümü ne olabilir ? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Cihazı LDRT ile sıfırlaman gerek başka da bir yolu yok,benim de başıma geldi.

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

theseusx

theseusx

Üye
    Konu Sahibi
LDRT nedir ? Biraz açabilirsen veya link verebilirsen sevinirim. Teşekkürler.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Benim 1520dede Ses Kısma Tuşu Kendi Kendine Basıyordu Donanımsal Bildiğim Kadarıyla Yazılımsal Olacağını Zannetmiyorum Dediğin Gibide Cihaz Açılırken Sıfırlama Menüsü vsyi Açıyor.

theseusx

theseusx

Üye
    Konu Sahibi
Zaten tel hiç açılmıyor bu nedenden dolayı da Windows Dev.Rec.Tool programı da görmüyor teli. Cihaz bulunamadı diyor. Ses kısma ve güç düğmesine basın resetleyin diyor yapıyorum ama nafile, yine aynı ekrana geliyor. Servis yolu mu gözüktü yoksa ?

skynet

Üye
WPinternals ile romu tekrar yükleyin

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Adım 1
Aşağıdaki adresten Windows Device Recovery Tool'u bilgisayarınıza kurunuz

Adım 2
Aşağıdaki adresten cihazınıza uygun ROM dosyasını indirin.

Adım 3
Masaüstünüzde "Package" adında bir dosya oluşturun ve indirdiğiniz ROM dosyalarını bunun içerisine atın.

Adım 4
Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
Komut satırını yönetici olarak çalıştırın
64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız;
Kod:
cd "%ProgramFiles(x86)%\Microsoft Care Suite\Windows Device Recovery Tool"
32 bit ise;
Kod:
cd "%ProgramFiles%\Microsoft Care Suite\Windows Device Recovery Tool"
Yukarıdaki kod kısmını kopyalayıp komut satırına yapıştırın ve "enter" tuşuna basın.
Daha sonra aşağıdaki kısmı kopyalayın ve gerekli yerdeki değişikliği yapın (x.vpl kısmında bulunan x bölümünü masaüstüne atmış olduğunuz rom dosyasındaki .vpl uzantının adı ile değiştireceksiniz) ve "enter" tuşuna basın;
Kod:
thor2 -mode vpl -vplfile "%HomePath%\Desktop\Package\x.vpl"
Yukarıdaki işlemden sonra telefonunuzun ekranı güzel mi güzel kırmızı mı kırmızı ( :kıskıs: ) rom yükleme ekranına geçmeli.
Rom yükleme aşaması bittikten sonra telefonunuzun ekranı yeşil "NOKIA" yazılı bir ekranda kalacak bu noktada komut satırına;
Kod:
thor2 -mode rnd -bootnormalmode
Yazıp "enter" tuşuna basarak telefonun yeniden başlamasını ve normal şekilde açılmasını sağlıyoruz.
Umarım basit ve açıklayıcı olmuştur, telefonu uçan herkese kolay gelsin.
Bu yöntem ile benim 1520 yi de kurtarmıştım. Kesinlikle işe yarıyor

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
theseusx

theseusx

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkürler cevaplar için. Şarjının öylece bitmesini bekledim belki pili bitip şarja takılınca düzelir diye. İşe de yaradı şuan sıkıntı yok gibi. Normal açıldı.

Üst Alt