Lumia 1020 Windows Mobile 10 Kamera Focus Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

atakanakata

atakanakata

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1020 Windows Mobile 10 Kamera Focus Problemi
lumia 1020 kullananlar windows 10 mobile ın son yapısı (10.0.10586.122) kamerada focus problemi yaşanıyor. bir önceki yapıda da vardı gerçi. kamerayı açtığınızda görüntü bulanık ve bir türlü kendi focuslayamıyor bu sebeple çekilen fotolar bulanık çıkıyor. donanımsal bi arıza sandım önce cihazı sıfırladım fakat yine aynı. şimdi 8.1 e geri döndüm ve sorun çözüldü.

aynı problemi yaşayanlar var mı benden başka?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Elle Odaklamayı Denedinmi? Yada REsmi Çekmeden Önce Zoom Yapıp Bulanıkmı Diye Kontrol Et Eğer Öyleyse Video Moduna Geç ve Tekrar Resim Moduna Al Dene Geçici Süreliğine İadre Eder Sanırım :)

atakanakata

atakanakata

Üye
    Konu Sahibi
manuel odaklamayı da denedim yine aynı. video çekmeyi denemedim. fakat çok sinir bozucu. 8.1 e döndüm fakat final sürümünde de bu hata olacaksa bittik :)

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
manuel odaklamayı da denedim yine aynı. video çekmeyi denemedim. fakat çok sinir bozucu. 8.1 e döndüm fakat final sürümünde de bu hata olacaksa bittik :)
Dediğimi Anlamadın Win 10da Bulanıklık Olunca Video Moduna Geç Tekrar Resim Moduna Al Cihazi Yapıyormu Dene Bulanıklık Yani Devam Ediyormu O Şekilde

atakanakata

atakanakata

Üye
    Konu Sahibi
video moduna geçip tekrar kameraya geçiş yapmadım açıkçası.
aslında uzun süredir windows 10 yapılarını kullanıyordum sorunsuz. bi iş gereği 100 ün üzerinde fotoğraf çektim ve sonra kamera sapıttı. sıfırla yapmama rağmen düzelmedi. şimdi 8.1 e geçince normalde döndü. tekrar windows 10 a geçmeye korkuyorum açıkçası :/

JustWatch34

JustWatch34

Üye
Bu sorunu Microsofta Şşkayet ettinmi peki

atakanakata

atakanakata

Üye
    Konu Sahibi
bildirdim şimdi. umarım dikkate alırlar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
bu her modelde var mesela bende 920 var son yapı kurulu şuan ilk çektiğim fota genelde net olmaz bir kera daha netler öyle çekerim o zaman anca net olur bazen ilk çektiğimiz otomotik odaklar net olabilir ama nadir durumlarda bu yapı ve optimize edilmeyen sistemle alakalı yani donanımsal değil tam sürüm çıktığında bu gibi sorunları çözerler

atakanakata

atakanakata

Üye
    Konu Sahibi
8.1 denim e döndüm ve sorun yoktu. belki düzelmiştir diyerek gaza geldim tekrar sıfırdan yedekleme yapmadan son yapıya geçtim. şuan sorun yok düzeldi.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
8.1 denim e döndüm ve sorun yoktu. belki düzelmiştir diyerek gaza geldim tekrar sıfırdan yedekleme yapmadan son yapıya geçtim. şuan sorun yok düzeldi.
genelde oluyor bende de arada çok güzel çekiyor otomotik modda bazen çok kötü optimize edilmedi için normal işte final sürümünde düzelir

Üst Alt