Lifeblogu Etkisiz Hale Getirme n73vb telefonlar(telefon ram müthiş yükseliyor) resimli anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Lifeblogu Etkisiz Hale Getirme n73vb telefonlar(telefon ram müthiş yükseliyor) resimli anlatım
Şimdi aşama aşama hareket edelim:

1- jbaktaskman ve x-ploreye ihtiyacımız var
jbaktaskman için tıklayınız ----->> Jbak Taskman v1.0 R18 S60v3 S60v5 Unsigned

2- jbaktaskman ile Araçlar- İşlemler e girip LifeblogDBSERVER.exe nin işlemini sonlandıralım

3-Sonra x-plore ile c:\data\lifeblog\database\lifeblog.db dosyasının üstüne gelip silelim bunu

4- Telefonu yeniden başlatalım

5- tekrardan jbaktaskman ile Araçlar- İşlemler e girip LifeblogDBSERVER.exe nin işlemini sonlandıralım

6- Tekrar x-plore ile c:\data\lifeblog\database\lifeblog.db dosyasının üstüne gelip seçenekler , dosyalar , özellikler veya direk 6 tuşuna basarak Gizli ve Salt Okunur kutucuklarını işaretleyip değiştir diyelim

7- Ve son olarak telefonu yeniden başlatın.hayırlı olsun NOT=ben denedim zararını görmedim.gören olursa mesul değilim. Lifeblogu tekrar açmak isterseniz x-plore ile 6. adımda yaptığınız gizli ve salt okunur kutucuklarını hayır olarak işaretlemeniz yeterli olacaktır.Hadi kolay gelsin.
evet arkadaşlar ben bunu n73 te uyguladım ve müthiş faydasını gördüm sizlerle paylaşmak istedim işte farklar eskiden telefon bekleme modundayken ram en fazla 15 mb olurdu şimdi 20 mb geçiyo nerdeyse

telefon hafızasıda müthiş yükseldi eğer teliniz hackliyse c/private/102072c4 klasörünü silin

ve gördügünüz gibi tel hafızası 40 mb geçiyor eskiden sadece opera mini bütün rami kaplıyodu ama şimdi opera mini çalışırken 10 mb boş yer kalıyo

ve eskiden başka bişey örneğin mesajlar ayarlar filan açınca opera ram yetmezliğinden kendini kapanıyodu ama şimdi sorun ortadan kalktı

Gördünüz gibi 7 farklı şey çalışıyor ama hala 6 mb yer boş en son çıkan tellerde ramdan dolayı fazla sorun olmaz ama özellikle n73 kullanıcılarının çok işini yarayacaktır deneyin farkı görün herkese kolay gelsin işinize yararsa teşekkürü eksik etmeyin.

• Beğen
Tepkiler: tomm, OBLIVION007, mertcank ve 89 diğerleri

azisoktay

Üye
super olmuş

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
sağol hemşo güzel bir bilgi..

lax123

lax123

Üye