LG P970 Optimus Black Android 4.0 ICS yüklesem mi yüklemesem mi görüsleriniz neler kullananlar ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arvistar

Üye
    Konu Sahibi
LG P970 Optimus Black Android 4.0 ICS yüklesem mi yüklemesem mi görüsleriniz neler kullananlar ?
Öncelikle Merhabalar Arkadaşlar

Bu aksam elime LG optimus Black p970 elime gecicek sizlere sorularım olacak eğer yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden tesekkürler :)

Telefonu siparis verdim yeni sıfır ürün ilk defa Android telefon kullanıcagım o yüzden fazla bilgim yok öncesinde 5800 XM kullanıyordum forumu arastırdım okudum baktım kafama takılan bir kac soru var öncelikle

1. Telefonu aldıgım taktirde yapılması gerekenler neler

2.Telefona hangi program uygulama v.s yüklemem gerek

3. Ics 4.0.4 yüklemelimiyim yoksa gelen normal sürümü ile mi devam etmeliyim kullanıcılar olarak hangisi iyi oldugunu siz daha iyi biliyorsunuz.

4.( ROOT VE ROM ) HAKKINDA HİC BİR BİLGİM YOK BUNLARI YÜKLEMELİMİYİM TELEFONA YOKSA HİC BULASMIYIM MI

5. Evimde Wireless var bütün yapılması gereken seyleri internet sayesinde indirebilirim dedigim gibi ilk defa android kullanıcagım sizlerin bilgileriniz ile telefonu en iyi derecede performans alabilmem icin neler yapacagım

aliefe1907

Üye
Öncelikle hayırlı olsun, 5800 xm'den sonra fiyat-performans canavarı ilac gibi gelecektir diye düşüyorum.. telefonu ilk aldığında yapman gereken fazla birşey yok aslında... 1) google hesabı oluştur 2) whatsap,skype,facebook,twitter,clean master,mxplayer ve canlitv benim standart programlarım 3) telefonun kendi ile gelen Türkiye romunda gereksiz çok program yüklü ayrıca radyo yok,ya custom rom(tavsiye etmiyorum) yada Fransa-Singapur romlarını deneyebilirsin.genel olarak ics tatmin etmese de pek fazla da sorun yok,kendim ics v30c Singapur romunu kullanıyorum... 4) Root edip etmemek sana kalmış birşey,custom rom yüklemek istiyorsan root etmen gerekecek. 5) anlayamadığın konularda forumda lgp970 ile alakalı hemen hemen her konu var .. burdan soracak olursan yine elimden geldigi kadar yardımcı olmaya calışırım

• Beğen
Tepkiler: arvistar ve technoshark
technoshark

technoshark

Üye
Öncelikle Merhabalar Arkadaşlar

Bu aksam elime LG optimus Black p970 elime gecicek sizlere sorularım olacak eğer yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden tesekkürler :)

Telefonu siparis verdim yeni sıfır ürün ilk defa Android telefon kullanıcagım o yüzden fazla bilgim yok öncesinde 5800 XM kullanıyordum forumu arastırdım okudum baktım kafama takılan bir kac soru var öncelikle

1. Telefonu aldıgım taktirde yapılması gerekenler neler

2.Telefona hangi program uygulama v.s yüklemem gerek

3. Ics 4.0.4 yüklemelimiyim yoksa gelen normal sürümü ile mi devam etmeliyim kullanıcılar olarak hangisi iyi oldugunu siz daha iyi biliyorsunuz.

4.( ROOT VE ROM ) HAKKINDA HİC BİR BİLGİM YOK BUNLARI YÜKLEMELİMİYİM TELEFONA YOKSA HİC BULASMIYIM MI

5. Evimde Wireless var bütün yapılması gereken seyleri internet sayesinde indirebilirim dedigim gibi ilk defa android kullanıcagım sizlerin bilgileriniz ile telefonu en iyi derecede performans alabilmem icin neler yapacagım

Hayırlı olsun nereden ve kaç paraya aldın acaba ?

1 -) Telefonu aldığın takdirde yapılması gerekenler telefon açık bir şekilde şarj etmek, ve şarj olduktan sonra kapatıp tekrar şarj etmek :) ama ilk hafta şarjı az gidecektir bilgin olsun paniğe kapılma.

2 - ) Telefonun hangi versiyonda gelecek bilmiyorum ama, ilk uygulaman clean master olsun bunun için tabiki google hesabın olması lazım, hesabın var ise wifi yardımı ile google play uygulamasına girerek bu dosyayı indirebilirsin.. Ekstra uygulama istiyorum diyor isen forumda bir çok konusu var arkadaşımında dediği gibi istediğin uygulamayı zevkine göre seç ama olmazsa olmazlar arasında muhakkak video programı mxplayer geliyor ;)

3 - ) Telefonun hangi romda geldiği önemli belki son parti olduğu için ıcs de gelebilir emin değilim, ama gelmez ise öncelikle bir kaç zaman şuanki versiyonunu kullanmaya devam et ;)

4 - ) Telefonunu yeni aldığın için android dünyasına ilk defa adım attığın için bilgin olmaması normal. Ancak birazcık kurcalamadan sonra ne yapman gerektiğine kendin karar zaten verebilirsin diye düşünüyorum. :) ama illada yüklemek istiyorum der isen dünya kadar konumuz mevcut forumda ;)

5 - ) Zaten wifi yada 3G olmadan android li cihaz almak biraz tuhaf olurdu :) Çünkü bu telefonların hayatı internet ;)

• Beğen
Tepkiler: arvistar

arvistar

Üye
    Konu Sahibi

Hayırlı olsun nereden ve kaç paraya aldın acaba ?

1 -) Telefonu aldığın takdirde yapılması gerekenler telefon açık bir şekilde şarj etmek, ve şarj olduktan sonra kapatıp tekrar şarj etmek :) ama ilk hafta şarjı az gidecektir bilgin olsun paniğe kapılma.

2 - ) Telefonun hangi versiyonda gelecek bilmiyorum ama, ilk uygulaman clean master olsun bunun için tabiki google hesabın olması lazım, hesabın var ise wifi yardımı ile google play uygulamasına girerek bu dosyayı indirebilirsin.. Ekstra uygulama istiyorum diyor isen forumda bir çok konusu var arkadaşımında dediği gibi istediğin uygulamayı zevkine göre seç ama olmazsa olmazlar arasında muhakkak video programı mxplayer geliyor ;)

3 - ) Telefonun hangi romda geldiği önemli belki son parti olduğu için ıcs de gelebilir emin değilim, ama gelmez ise öncelikle bir kaç zaman şuanki versiyonunu kullanmaya devam et ;)

4 - ) Telefonunu yeni aldığın için android dünyasına ilk defa adım attığın için bilgin olmaması normal. Ancak birazcık kurcalamadan sonra ne yapman gerektiğine kendin karar zaten verebilirsin diye düşünüyorum. :) ama illada yüklemek istiyorum der isen dünya kadar konumuz mevcut forumda ;)

5 - ) Zaten wifi yada 3G olmadan android li cihaz almak biraz tuhaf olurdu :) Çünkü bu telefonların hayatı internet ;)

Öncelik ile bilgileriniz icin cok tesekkür ederim telefonu giitti gidiyordan 594 YTL ye aldım su anda telefon elimde ve kurcaladım baya farklı ilk defa android kullandıgım icin belkide bana öyle geldi size bilgisayarın telefon hakkında yazanları buraya yazıyım bana yön göstericeginizden eminim :)

Durum
Telefon numarası sinyal vb

pil kullanımı
piline kullanıyor

yasal bilgiler

telefon modeli
lg-970

android sürümü
2.3.4

baseband sürümü
xmm6160

kernel sürümü
2.6.35

yapım numarası
grj22

yazılımlg-970-v20c

Ben simdi ICS 4.0.4 yüklemelimiyim ?

- - - Eklendi - - -

Öncelikle hayırlı olsun, 5800 xm'den sonra fiyat-performans canavarı ilac gibi gelecektir diye düşüyorum.. telefonu ilk aldığında yapman gereken fazla birşey yok aslında... 1) google hesabı oluştur 2) whatsap,skype,facebook,twitter,clean master,mxplayer ve canlitv benim standart programlarım 3) telefonun kendi ile gelen Türkiye romunda gereksiz çok program yüklü ayrıca radyo yok,ya custom rom(tavsiye etmiyorum) yada Fransa-Singapur romlarını deneyebilirsin.genel olarak ics tatmin etmese de pek fazla da sorun yok,kendim ics v30c Singapur romunu kullanıyorum... 4) Root edip etmemek sana kalmış birşey,custom rom yüklemek istiyorsan root etmen gerekecek. 5) anlayamadığın konularda forumda lgp970 ile alakalı hemen hemen her konu var .. burdan soracak olursan yine elimden geldigi kadar yardımcı olmaya calışırım

dediginiz uygulamarı dikkate alarak yaptım cok tsekkürler:)

- - - Eklendi - - -

Öncelik ile bilgileriniz icin cok tesekkür ederim telefonu giitti gidiyordan 594 YTL ye aldım su anda telefon elimde ve kurcaladım baya farklı ilk defa android kullandıgım icin belkide bana öyle geldi size bilgisayarın telefon hakkında yazanları buraya yazıyım bana yön göstericeginizden eminim :)

Durum
Telefon numarası sinyal vb

pil kullanımı
piline kullanıyor

yasal bilgiler

telefon modeli
lg-970

android sürümü
2.3.4

baseband sürümü
xmm6160

kernel sürümü
2.6.35

yapım numarası
grj22

yazılımlg-970-v20c

Ben simdi ICS 4.0.4 yüklemelimiyim ?

- - - Eklendi - - -

dediginiz uygulamarı dikkate alarak yaptım cok tsekkürler:)

VE BEN ICS 4.0.4 Nasıl yüklenecegini bilmiyorum bu ayrıntıyıda size söyleyim :) Ve ne işe yarıyor acaba yüklesem mi yüklemesem mi ?

bilginona

Üye
Hayırlı olsun arkadaşım. Ben aldığımda 2.3.4 yüklüydü. 1-2 ay sonra resmi ICS çıktı ve yükledim. İlk başlarda kötü geldi. Pili çabuk tükeniyor, widgetleri az geldi, performansı daha düşük geldi. Dayanamadım ve eski sürüme dönüş yaptım. Ama eski sürüme inan ki 2-3 saat tahammül edebildim. ICS daha stabil ve daha performanslı. Pilin uzun gitmesi için kullanmadığım zamanlarda veri ağını kapatıveriyorum. Gece yatarken %100'de bırakıyorum, sabah kalktığımda (Ortalama 7 saat) %97-98 ' de buluyorum.
ICS'yi yüklemesi kolay. LG'nin resmi sitesine girersen orada yapman gerekenleri anlatıyor zaten. Telefondan güncelleme olmuyor, PC bağlantısı mutlaka olması gerekiyor. Güncelleme esnasında elektrik kesintilerine karşı laptop kullanmanı tavsiye ederim. Bir de güncelleme esnasında bilgisayarı kurcalamamanı tavsiye ederim. Bilgisayardaki kilitlenme vs. durumlarında güncelleme yarım kalabilir ve telefonun açılmayabilir. Tekrar hayırlı olsun.
technoshark arkadaşımın da dediği gibi telefonunu bir süre geldiği gibi kullanmaya devam etmende yarar var.

• Beğen
Tepkiler: technoshark

arvistar

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun arkadaşım. Ben aldığımda 2.3.4 yüklüydü. 1-2 ay sonra resmi ICS çıktı ve yükledim. İlk başlarda kötü geldi. Pili çabuk tükeniyor, widgetleri az geldi, performansı daha düşük geldi. Dayanamadım ve eski sürüme dönüş yaptım. Ama eski sürüme inan ki 2-3 saat tahammül edebildim. ICS daha stabil ve daha performanslı. Pilin uzun gitmesi için kullanmadığım zamanlarda veri ağını kapatıveriyorum. Gece yatarken %100'de bırakıyorum, sabah kalktığımda (Ortalama 7 saat) %97-98 ' de buluyorum.
ICS'yi yüklemesi kolay. LG'nin resmi sitesine girersen orada yapman gerekenleri anlatıyor zaten. Telefondan güncelleme olmuyor, PC bağlantısı mutlaka olması gerekiyor. Güncelleme esnasında elektrik kesintilerine karşı laptop kullanmanı tavsiye ederim. Bir de güncelleme esnasında bilgisayarı kurcalamamanı tavsiye ederim. Bilgisayardaki kilitlenme vs. durumlarında güncelleme yarım kalabilir ve telefonun açılmayabilir. Tekrar hayırlı olsun.
technoshark arkadaşımın da dediği gibi telefonunu bir süre geldiği gibi kullanmaya devam etmende yarar var.

Öncelikle bilgilerin icin cok tesekkür ederim Ben ilk defa android kullanıyorum ama bana cok farklı gelmedi 5800 xm den bu telefona gecis yaptım daha kullanıslı ve rahat ICS yi dün aksam yükledim v30b yüklendi bu iyi mi kötü mü hic fikrim yok genelde v30a ve v30b yorumlarına baktım iyi diyende var kötü diyende bu kullanıcıya göre belki degisiyordur sana sorucagım bir soru var sen v30a mı yoksa v30b mi kullanıyorsun ve daha iyi kullanıs icin neler yapıyorsun sarj mesela nasıl fazla gitmesin ayarlıyor ve en önemlisi bu telefon icin en yararlı uygulamar neler bilmiyorum bir arkadas ilk olarak yüklememi söyledigi program mesela clear master onu yükledim anti virus felan yüklemedim farklı seyler yüklemedim sadece telefonumda clear master var oda tam ne ise yarıyor anlamadım calısan uygulamaları gösteriyor ne kadar mb felan yiyor diye galiba bana yardımcı olursanız cok sevinirim bu konularda tesekkürler simdiden

bilginona

Üye
Pilin daha uzun gitmesi için
1) Ayarlar -> Hesaplar ve Senkronizasyon -> OFF
2) Kullanmadığın zamanlarda Mobil Veri'yi komple devre dışı bırak.
3) Yine Wi-Fi, GPS, Bluetooth'u devre dışı bırak.
4) Ekran parlaklığını ise %22'lerde kullan.
5) Ayarlar -> Ekran -> Ön tuş ışığı -> Kapat
Bunlara dikkat edersen pili en verimli bir şekilde kullanabilirsin.

Telefonunda olması gereken uygulamalar tamamen senin kararına kalmış birşey.
Şimdi benim için WhatsApp olmazsa olmaz ama WhatsApp ne ki? diyen de var. Ya da Oyun oynamasını çok seven birisi için telefonun olmazsa olmazı oyun iken, bazıları bir tane bile oyun bulundurmaz telefonunda.
Tam olarak ne tarz uygulamalarla ilgilendiğini belirtirsen elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Ama kesinlikle her telefonda dosya yöneticisi mutlaka olmalıdır diye düşünüyorum.

arvistar

Üye
    Konu Sahibi
Pilin daha uzun gitmesi için
1) Ayarlar -> Hesaplar ve Senkronizasyon -> OFF
2) Kullanmadığın zamanlarda Mobil Veri'yi komple devre dışı bırak.
3) Yine Wi-Fi, GPS, Bluetooth'u devre dışı bırak.
4) Ekran parlaklığını ise %22'lerde kullan.
5) Ayarlar -> Ekran -> Ön tuş ışığı -> Kapat
Bunlara dikkat edersen pili en verimli bir şekilde kullanabilirsin.

Telefonunda olması gereken uygulamalar tamamen senin kararına kalmış birşey.
Şimdi benim için WhatsApp olmazsa olmaz ama WhatsApp ne ki? diyen de var. Ya da Oyun oynamasını çok seven birisi için telefonun olmazsa olmazı oyun iken, bazıları bir tane bile oyun bulundurmaz telefonunda.
Tam olarak ne tarz uygulamalarla ilgilendiğini belirtirsen elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Ama kesinlikle her telefonda dosya yöneticisi mutlaka olmalıdır diye düşünüyorum.

Öncelikler tesekkür ederim bilgilerin icin ben söyle acıklama getireyim

1. oyun oynayan birisi degilim telefonda eger ihtiyac duyar isem 1 yada 2 tane yüklerim
2.ben telefonda mp3 dinlerim film indirip izlerim yahut internetten izlerim evimde wirless var o yönden sıkıntı yok devamlı internetteyim whapsap kullanıyorum face kullanıyorum ama benim icin yararlı olacak telefonu kasmadan programlar arayısındayım mesela su ram olayını anlamıs degilim 300 lere kadar cıkıyor onu nasıl düsürebilirim mesela en iyi hd film programı yada var mı kullandıgın ben daha cok telefonun özelliklerini arttırmak ve daha kullanıslı bir sekilde kullanmak oyun icin degil sadece performas yükseltmek icin root felan olaylarına girmek istemiyorum garantiyi bozuyormus orjinal yönden nasıl halledebilirim yada bildigin programlar var mı
3.mesela antivirus en iyisi hangisi en iyi mp3 player hangisi en iyi dvd hd izlemek icin program hangisi ram fazla yememesi icin neler yapabiliriz yada program varmıdır aklıma gelenler bunlar senin bildigin yada kullanmasında yarar olan programlar varsa bana söylersin ben indirip kullanırım yani arayıs icindeyim bilgi açlıgı cekiyorm :D Simdiden tesekkür ederim bende arastırıyorum

bilginona

Üye
Telefonda Kayıtlı Videoları İzlemek İçin:
MX Player programını kullanıyorum ben. Kullandıkça yeni yeni özelliklerini fark ediyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Neredeyse tüm formatları destekliyor.

Canlı TV İzleme:
Canlı TV izleme programları var markette bir dünya. Dikkat etmen gereken en önemli etken marketteki birçok Türk yapımı uygulama maalesef virüslü. Marketten uygulama yüklemeden önce uygulamayı indiren kullanıcı sayısı çok ise indir. Bir de uygulama hakkında yapılan yorumları muhakkak oku. Virüslü vs. yazan yorumları görmemezlikten gelme. Bir çok virüs arka planda SMS atıyor ve hatta arama yapıyor.

Oyun:
Fugo'nun Kelime Avı var markette. Online kelime bulmaca oyunu. Bu oyunu tavsiye ederim.

Louncher:
Symbian'da da vardı. SPB Shell. Yandex Shell isminde ücretsiz bir program var. Bu program ile telefonunu kullanırsan performansının çok arttığını göreceksin.

Antivirüs:
Ben antivirüs kullanmıyorum. Marketteki kullananların yorumlarına bakarak en iyi antivirüsü bulabilirsin düşüncesindeyim.

Ram:
Ramin çok dolu olması seni fazla tedirgin etmesin. Çok fazla ram gerektiren uygulamalar çalıştırdığında Android işletim sistemi zaten arka planda çalışan diğer uygulamaları sonlandırıyor. O yüzden ram konusunu pek fazla kafana takma derim. Çok fazla kasma vs. gözlemlerden kapatıp açarsın olur biter.

MP3:
Winamp'ın ücretsiz sürümünü deneyebilirsin. Hoşuna gitmezse markette mp3 player su gibi.

arvistar

Üye
    Konu Sahibi
Telefonda Kayıtlı Videoları İzlemek İçin:
MX Player programını kullanıyorum ben. Kullandıkça yeni yeni özelliklerini fark ediyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Neredeyse tüm formatları destekliyor.

Canlı TV İzleme:
Canlı TV izleme programları var markette bir dünya. Dikkat etmen gereken en önemli etken marketteki birçok Türk yapımı uygulama maalesef virüslü. Marketten uygulama yüklemeden önce uygulamayı indiren kullanıcı sayısı çok ise indir. Bir de uygulama hakkında yapılan yorumları muhakkak oku. Virüslü vs. yazan yorumları görmemezlikten gelme. Bir çok virüs arka planda SMS atıyor ve hatta arama yapıyor.

Oyun:
Fugo'nun Kelime Avı var markette. Online kelime bulmaca oyunu. Bu oyunu tavsiye ederim.

Louncher:
Symbian'da da vardı. SPB Shell. Yandex Shell isminde ücretsiz bir program var. Bu program ile telefonunu kullanırsan performansının çok arttığını göreceksin.

Antivirüs:
Ben antivirüs kullanmıyorum. Marketteki kullananların yorumlarına bakarak en iyi antivirüsü bulabilirsin düşüncesindeyim.

Ram:
Ramin çok dolu olması seni fazla tedirgin etmesin. Çok fazla ram gerektiren uygulamalar çalıştırdığında Android işletim sistemi zaten arka planda çalışan diğer uygulamaları sonlandırıyor. O yüzden ram konusunu pek fazla kafana takma derim. Çok fazla kasma vs. gözlemlerden kapatıp açarsın olur biter.

MP3:
Winamp'ın ücretsiz sürümünü deneyebilirsin. Hoşuna gitmezse markette mp3 player su gibi.

cok cok sagol bilgilerin icin cok işime yarıyacaklar :) Ben güncelleme yaptım ya dün v30b yüklendi bu nasıl sence yoksa v30a mı yüklesem bu konuda kafam karısık biraz

- - - Eklendi - - -

simdi arkadasa sordum v30a türkiye icinmis v30b degilmis garantiyi bozarmıs ben orjinal sitesinden LG PC Suite IV yükledim bunu yükledi ne sacma iştir ya simdi garanti mi bozuldu anlamadım

bilginona

Üye
Ben de V30b yi nasıl yüklediğini soracaktım. PC Suite ile V30a yükleniyor normalde. Root yapmadığın sürece garanti bozulmaz ki root yapsan dahi orjinal roma geri yüklersen sorun ortadan kalkar. Orjinal romu yükleme ile ilgili konu da sitede. Gerekirse yüklersin geriye. Sen de saol. Bu fiyata alınabilecek en iyi telefonu almışsın. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: technoshark

arvistar

Üye
    Konu Sahibi
Ben de V30b yi nasıl yüklediğini soracaktım. PC Suite ile V30a yükleniyor normalde. Root yapmadığın sürece garanti bozulmaz ki root yapsan dahi orjinal roma geri yüklersen sorun ortadan kalkar. Orjinal romu yükleme ile ilgili konu da sitede. Gerekirse yüklersin geriye. Sen de saol. Bu fiyata alınabilecek en iyi telefonu almışsın. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Saygılar...

bende anlamadım ne sacma sey orjinal lg sitesinden yükledim lg pc suit ile ama 30b yüklemis :S

sercikan

Üye
ee 30 b iyidr gücel versiyonu işte ne güzel

aliefe1907

Üye
Orjinal rom yüklediğin için garanti dışına çıkmaz.. root yaparsan garanti kapsamından çıkar ama rootdan da kurtulmak çok zor değil... v30a Türkiye romu , v30b yüklendiysede problem değil takma kafana... bende suan v30c yüklü,aralarında sandığın kadar fark yok, a-b-c güncellemedir sadece

Optimus White

Optimus White

Üye
fransa için yeni çıkan v30c yi yükledim ama memnun değilim. çok fazla ram harcıyor. geri zeusa döneceğim. Zeustan başkası yalan herhalde.

aliefe1907

Üye
Huexx'in IZS romu pek sarmadı beni ama Zeus 6.3.9 romu en uzun süre kullandığım romdu... şuan Singapur v30c'den de çok şikayetçi değilim.. telefonda oynadığım pes,fifa,nfs,bia,candy crush saga,subway surf oyunları var.. facebook,twiter,whatsap,skype,hotmail zaten sürekli kontrol altında.. finansbank,misli.com ve çalınma-kaybolmaya karşı where is mydroid var.. youtube,flash player,tv programı cabası... daha Allah'tan belamızı mı isteyelim :))

umut77

umut77

Üye
LG nin kendi sitesinden yaptığımız güncelleme garantiyi bozmaz yani ?

aliefe1907

Üye
Yok kardeş bozmaz,korkma...

tarkanadem

Üye
ya arkadaşlar 2 gün önce LG P970 aldım. şarz konusunda biraz sıkıntım var. yarım saat önce şarzı tamamen doldurdum %100 deydi şun işte %88 de dehşet şekilde şarz yiyor. yardımcı olurmusunuz. bu arada ilk defa android telefon kullunıyorm daha önceki telefonum samsung star II 'idi . Yazılım bilgilerim ise Android 4.0.4 program versiyonu ise 30b yüklü dün LGMobile Support Tool programı ile bilgisayardan güncelledim. lg nin kendi sitesinden. ılk aldıgımda orjinal android sürümü vardı gene çok fazla şarz yiyordu. bu şarz konusunda bana yardımcı olabilir misiniz.? dediğim gibi android dünyasında 2 günlük çaylağım :).. LÜTFEN YARDIMCI OLUR.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt