---- LG Nexus 4 Kullanıcılar Klübü / Ana Konu ----

Sponsorlu Bağlantılar

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
dikkat et sunuda belirtiyim.
yasayan arkadasimda oldu olayi netlestiriyim.
sen cihazi verdikten sonra adamlar habire duzeltilmis diye geri vericekler.
hatta sorun yok diye rapora not dusecekler.
yani servis yenisiyle degistirme yapmasi icin yapman gerekeni anlatiyim sana.
tabi yerlerse dicem :)
cihazi aldin diyelim hala ayni sorun varsa video cek kanit teskil eder.
serviste kayitli video icinde diye rapora not dusur.
netten serviste onay bekiyor yazisini gorunce habire mus. hizm. ara sik bogaz etmeden cihazin durumunu ogren.
ne zaman cikar ne kadar beklicem degisim yapilacak mi gibi.
servis senin yaniltici sebeplerden dolayi cihazini gondermedigini yerse eger cihazin degisime ugrar. ama bunun icin cok beklemen lazim ort. tamr suresi 20 is gunu bekletilirse 3 iadede 60 is gunu toplamda 3 aya tekabul eder :) ben yerinde olsam full kutu goturdukten sonra bizim gibi araya tanidik bulup degisim istemendir.
tanidik olmasa bile firma baglantilarindan surekli mail cek ve ayrica sikayetim vardan sikayet yaz furma adi yeri telefonu belirterek yapabilirsin.
simdi gelelim esas duruma cihazfan sogudugun icin adamlar tamir ettik dese bile icine sinmeyecek o asikar.
eger servis sirf degisim icin sudan sebepten cihaz yolladigini dusunurse k.bakma vermezler ayrica cihazi habire acip didiklerinden dolayi da hosuna gitmicektir.
sadece servis oncesi video cek ver cidden sorun varsa servistan aldiktan sonra yine cek ver.
yoksa sirf sorun var diye dusunup yollarsan adamlar acar sorun yok der yollar :)
servise verdikten sonra haftada 2kez ara mail at ki adamlar ustunde dursun iyice.
ve belirt ben cihazi degisim yapmak istiyorum diye mus. hiz. belirt. ve mailinde de.
gerekirse 100lira fark verim degissin de.
para kbl etmezler ama buyuk olasilikla servis raporlarini detaylica inceleyip arastirirlar.
umarim yardimci olur bu dediklerim.
bu arada serisi ne cihazin.
bende 212k var.
senin galiba 302k olabilir.iade zannetmiyorum yapsinlar ama umarim olur.

Sağol kardeşim eyvallah .
Valla cihazı 30 unda teslim ettim servise 3.kez...
23 iş gunu içinde cihazinizin gelmesi gerekiyor gelmez ise 21.iş gunu arayin cihazın iade islemlerini yapalım dedi teknosa servisini...

albright

albright

Üye
Sağol kardeşim eyvallah .
Valla cihazı 30 unda teslim ettim servise 3.kez...
23 iş gunu içinde cihazinizin gelmesi gerekiyor gelmez ise 21.iş gunu arayin cihazın iade islemlerini yapalım dedi teknosa servisini...
hayirli olsun diyim artik.
ozaman lg g2 onsiparisine katil derim ;)

• Beğen
Tepkiler: DiaBLoS
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
hayirli olsun diyim artik.
ozaman lg g2 onsiparisine katil derim ;)

cihazı 30 unda vermiştim 1 gün oradan diyelim 17 gün olmuş yani ...
bu hafta içinde cihazı göndermezlerse cihaz kanunen iade edilmesi gerek . Bana verilen bilgi de o yöndeydi telefonda .:)
Nexus 5 düşünüyordum normalde ... Bu cihazı görünce aklım buna kaydı ne yalan söyleyeyim .:)

Sence kamera bakımından ekran bakımından hangisi iyi olur ?

bulicuk

Üye
Arkadaslar bir onceki sayfanin sonuna denk gelen sorumu tekrar edeyim: nexus 4'un ekranin alt kisminda bulunan dokunmatik tuslar neden calismaz. Ekranin o bolgesi saglam. Ekrani cevirdigimde de tuslar normal calisiyor. Orjinal rom yukledim gene degismedi. Hic bir sey anlamadim bu isten. Bir fikri olan varmi?

albright

albright

Üye
cihazı 30 unda vermiştim 1 gün oradan diyelim 17 gün olmuş yani ...
bu hafta içinde cihazı göndermezlerse cihaz kanunen iade edilmesi gerek . Bana verilen bilgi de o yöndeydi telefonda .:)
Nexus 5 düşünüyordum normalde ... Bu cihazı görünce aklım buna kaydı ne yalan söyleyeyim .:)

Sence kamera bakımından ekran bakımından hangisi iyi olur ?
acıkcası nex 4 orta segment cıhazı olarak cıktıysa nex 5 de fazla birşey beklemiyorum zaten genel kanıda bu yonde zaten.
zaten nex 5 gelene kadar habıre spekulasyonlar cıkar durur.
elımde olsa ben alırım beklemem nex 5 i.
nex 5 le g2 kıyaslannırsa amınım g2 daha avantajlı olur.
nex 5 en avantajı kitkat versiyonu 4.4 le gelmesi olur bence.
google guvenmıyorum bu konuda artık.
cunku motorola aldı dedık ucar piyasa ama batırdı.
nexus modelını samsunga verdı tutturamadı.
lg nex4 cıkarda bekletileri bosa cıkardı.
bosa cıkardı nedeni sundan hepimiz nex 4 geleceginde segment amiral gemisi denilerek ozellik camera ve görsellik olarak cok kurgu yaptık.
ama nedense ne ozellik olarak nede bataryadaki kalibre düşüklügünden hayaller yıkıldı.
camera desen paralı uyg. yuklemedıkce gece gunduz cekımınde kalıte yakalayamıyorsun.
gorsellık desen yıne cok guzel ama ekranda 3 tus olması benım sınırlerımı bozuyo.alttaki bosluga eklesermiş ekrandan daha fazla yararlanılırmış.
ama yınede piyasada legen plastiği s4 ve htc one modellerinden daha iyi daha stabil ve sorunsuz calısıyor.
bunlar harıcınde standart kullanıcı begenmez.
nexus 5 ıse ekran buyuk olacak hala snap 800 mu 600 mu net değil diyorlar ama 800 olcagı kesın.
kesın ama eksık kalacak yonlerını bılmedıgınden kukulu bakıyorsun. kasa tıpını begenmedım zaten o ayrı. piyasadaki resımler gercekse eger.
senın yerınde olsam cidden dusunmeden g2 alırdım.
en azından bekleyıp husrana ugramaktansa g2 alır sonra nex 5 cıkınca degerlendirir ve baktım nex 5 ıyıymı takaslar kullanırdım ama sanmam g2 den nex 5 e gececiğini.
g2 de tek sınır bozucu sey sanal tustur benım deusuncem bu.
gerısı cıdden kalıte hissi veriyor.
camera g2 standartına uyuyor. zaten kımse telefonu camera ıcın almaz.
sistem işletimi ise sorunsuz oldugunu yazmıs yabancı forumlar ki zaten don. haber test yaptı.
arada sayfa gecıslerı biraz agır dedıler ama güzel yınede.
vvveee vee veee batarya.
su anda batarya bız kullanıcıların kullanımına gırmeden netlık kazanamaz cunku her seferınde standart fabrika ağzıyla yazılan cızılen su kadar saat su kara konusmaya bu kadar gıder demeleri inanadırıcı gelmesin.
gıcık herıfler bu cıhaza 3000mah batarya koysalardı ınanaki harika olurdu ama malesef su fırmaların protokollu işlerinde tasarım uzerındeki değişikliği uygulamaya sunmalarıkuresel anlamada gıder malıyetlerını hesaplaması gıbı cacık seylerle kullanıcı bazı seylere gebe bırakması sınır zıplatıcı.
lg g2 batarya konusunda gelişebilirdi ama bu halıyle yıne ıdeal.
tasarım yonundan cıdden ıddalı ve kalıtelı full ekran hıssiyatı veren stabıl calısan bır cıhazdır.
aldıktan sonra da zamanla alıskanlıklarınızı cıhaza yansıtıp hayatınızda guce hıza hukmedebileceğiniz egzotik bir cihaz olabilecek durumdadır.
fıkırlerım kımıne gore sacma karısık gelebılır ama yınede fazla konustuysam affola ve eksık yanlıs bılgım olursada duzeltecek arkadaslara da saygım sonsuzdur. :)

ust tarafta sorunu olan arkadaş senın durumun ıse yasamadıgım ıcın yardımcı olamicam ancak bıraz ingilizcen varsa xda da sorununu belirterek cozumu bulabılırsın.
ama tahmınım sorunun cozumu garantıye yoollamandadır. eger cozumu bulursanda burada bızlerıde bılgılendır kı ınsanlar da ogrensın. tekrar gecmıi olsun.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Teşekkür ederim kardeşim.
Bilgilendirecegim cihazın son durumu hakkında...

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Teşekkür ederim kardeşim.
Bilgilendirecegim cihazın son durumu hakkında...

halukbent

Üye
Arkadaslar bir onceki sayfanin sonuna denk gelen sorumu tekrar edeyim: nexus 4'un ekranin alt kisminda bulunan dokunmatik tuslar neden calismaz. Ekranin o bolgesi saglam. Ekrani cevirdigimde de tuslar normal calisiyor. Orjinal rom yukledim gene degismedi. Hic bir sey anlamadim bu isten. Bir fikri olan varmi?

Evet arkadaş belirttiğin aynı sorunu dün akşamdan bu yana ben de yaşıyorum. Ekranın o bölümünde kesinlikle bir sorun yok! Sadece 3 adet fonksiyon butonu çalışmıyor. Senin dediğin gibi ekranı yan çevirdiğimde fonksiyon butonları 1-2 uygulamada çalıştı ancak sonrasında ekranın yan kullanımında da çalışmadığını gördüm. O bölgeye ısrarla üst üste dokunursan bazen alıyor.

Yazılımsal bir problem olduğunu düşünerekten ve cihaz yedeğimi almadığımdan şüphelendiğim 1-2 oyunu kaldırdım (zaten telefonda da 2 oyun vardı) ama çözüm olmadı. Buna sebep olan tam olarak ne olabilir ki? Şimdi sen rom yükledim demişsin ki bu tüm tezleri çürütecek bir işlem. Bu sorunu çözmek adına kontak halinde olalım.
Evet arkadaş belirttiğin aynı sorunu dün akşamdan bu yana ben de yaşıyorum. Ekranın o bölümünde kesinlikle bir sorun yok! Sadece 3 adet fonksiyon butonu çalışmıyor. Senin dediğin gibi ekranı yan çevirdiğimde fonksiyon butonları 1-2 uygulamada çalıştı ancak sonrasında ekranın yan kullanımında da çalışmadığını gördüm. O bölgeye ısrarla üst üste dokunursan bazen alıyor.

Yazılımsal bir problem olduğunu düşünerekten ve cihaz yedeğimi almadığımdan şüphelendiğim 1-2 oyunu kaldırdım (zaten telefonda da 2 oyun vardı) ama çözüm olmadı. Buna sebep olan tam olarak ne olabilir ki? Şimdi sen rom yükledim demişsin ki bu tüm tezleri çürütecek bir işlem. Bu sorunu çözmek adına kontak halinde olalım.

Google tarafından verilen orginal stock rom yükledim ama hala aynı. Bu da acaba donanımsal sorunu mu işaret ediyor? Arkadaşlar bu soruna rastlayan yok mu aranızda?? :agla2:

bulicuk

Üye
Google tarafından verilen orginal stock rom yükledim ama hala aynı. Bu da acaba donanımsal sorunu mu işaret ediyor? Arkadaşlar bu soruna rastlayan yok mu aranızda?? :agla2:

Donanımsal olmamalı, çünkü yan çevirip mesaj yazdığımda o bölgeye tekabül eden harfleri basıyor. Yazılımsal gibi de durmuyor, çünkü orjinal rom yüklediğim halde düzelmedi. Google galiba bizimle dalga geçiyor. Ben servise gönderdim. Cevap bekliyorum.

albright

albright

Üye
Hocam serviste duzelir cihaziniz. Beb tahmin ettim zaten donanimsal oldugunu zaten yazimda demistim servise verin diye. Servis raporunda sorunu anlasilir bir sekilde yazarlarsa burda da paylasin bence

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Cihazın yarın 20.iş günü .
Teknosaya gittim bugün . Yarın akşam gelin cihazınızın iadesini yapalım dedi ...
Kısacası nexus 4 ü iade ediyorum teknosaya ...

Lg g2 siparişi veriyorum ...

albright

albright

Üye
Hayirli olsun.
Cok sewindim eminim g2 de hayal kirikliklarin fazlasiyla giderilecektir.
Aldiginda buradan bize video cekerek cihazi da tanitirsaniz seviniriz

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Cihazı akşam saatlerinde iade ettim teknosaya ...
Çek verdiler . 200 tl fark verdim
LG G2 sipariş ettim . Cihaz 25 ine kadar gelecekmiş ...

halukbent

Üye
Hocam serviste duzelir cihaziniz. Beb tahmin ettim zaten donanimsal oldugunu zaten yazimda demistim servise verin diye. Servis raporunda sorunu anlasilir bir sekilde yazarlarsa burda da paylasin bence

Cihazda gerekli testleri yaptıktan sonra anladık ki sorun kesinlikle donanımsal. Ekranın en alt kısmında dokunmatik fonksiyon tuşlarının bulunduğu ilk satır maalesef ölü. Bu sorunu yaşayanların yazılım ile boşuna uğraşarak zaman kaybetmemesi için bu nokta çok önemli.

Cihazımı Amerikada dan almıştım. Bu nedenle LG Türkiye her markanın yaptığı gibi bize 3.sınıf ülke muamelesi yaparak ürüne Global Garanti kapsamında işlem yapamayacağını belirtiyor. Sorunun temeline inecek ve sorunu yaşayan birçok kullanıcı yorumlarını inceleyecek olursak bir üretim hatası söz konusu. (Digitizer Screen Assembly)

Cihazım 4 aylık bir cihaz olduğundan orjinal parça ile değişimi sağlamak adına biraz LG Türkiye ile konunun kavgasını yaparak aynı anda bize en yakın Global Garanti kapsamında işlem yapan ülkeyi bulmaya çalışacağım. Ürüne Global Garanti kapsamında işlem yaptırabilirsem ne ala. (Başarılı olursam buradan paylaşacağım.) Başarılı olamaz isem onarımı kendim yapacağım ki benim için çok zor bir olay değil. Ancak buradan belirteyim ki parça fiyatı 100-150 usd arası değişiyor. Burada parçasını dahi bulmak neredeyse imkansız. Bulunursa da dolar kuruna bakarsak ortalama 400-500tl den aşağı fiyat veren olmaz!

Ücretli onarım düşünen olursa ve irtibata geçerse daha uygun onarım için yardımcı olmaya çalışırım.

mail.10ur ath gmail

THE END :|

bulicuk

Üye

Benim cihaz şu an serviste. adresinden sorgulama yaptığımda garanti kapsamında işlem göreceği yazıyor. Ön kapak tamamen değişecek, parça bekleniyormuş.

Edit: Parça kodundan baktım da.. Ebay'de fiyatı 160 Euro imiş. :oha2: İyi ki garanti var.

alaStar

alaStar

Üye
1.beyler bu nexus 4 ü yada optimus g yi almayı düşünüyorum da nexu ve g de reset atma ve ısınma sorunu olduğu doğrumudur yorumlarınız benim için çok önemli teşekkürler

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Nexus 4 de isinma sorunu var evet .
Bir de yuksek sesli ortamlar da video cekiminde, hoparlorden cizirtili ses geliyor.
Bunu da belirteyim ....

Luck Star

Luck Star

Üye
Cihazı akşam saatlerinde iade ettim teknosaya ...
Çek verdiler . 200 tl fark verdim
LG G2 sipariş ettim . Cihaz 25 ine kadar gelecekmiş ...

hayırlı olsun kardeşim g2 candır :D bu arada g2 de ısınıyor yarım saat basit bir oyun oynayınca

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: Luck Star

Üst Alt