LG L9 için 4.4.2 Kitkat yükleme DİKKAT UYARILAR İÇERİDE

Sponsorlu Bağlantılar

mami944

mami944

Üye
    Konu Sahibi
LG L9 için 4.4.2 Kitkat yükleme DİKKAT UYARILAR İÇERİDE
Bayağı uzun zaman oldu üzgünüm ama bu uzun süre kullanımdan sonra en güzel nasıl kullanıcağınızı yazdım bu şekilde alttaki hariç sorunsuz kitkat kullanabilirsiniz. (ben 3-4 aydır kullanmaktayım ...)

Uzman ve ya bu işler hakkında bilgili değil iseniz denememelisiniz bildiğim kadarı ile size yardım edebilirim ve ayrıca aşağıda belirttiğim gibi clockworkmodun 6.0.4.5 uyumlu olan benim verdiğimi yüklemelisiniz.Dikkatli olun ve uyumlu olanı yüklemeden denemeyin he denediyseniz satbil bir rom kurup tekrar baştan başlayın !!!!
Edit : Birkaç dakikalık denemelerden sonra Kamera fix ve google play kendi içinde var YÜKLEMEYİN onları modun içinde kendi işlemci OC ayarları felan var onlarıda düşürünce hiç ısınma yapmaz neredeyse !!!

Arkadaşlar bu rom nightly sürümünün çeyreği kadar bile stabil değil o yüzden sadece bilinçli kullanıcılar ve ya bi denemelik heves için anlık olarak yükleyin ve dediklerimi harfiyen yapın yoksa uğraş verirsiniz tonla (ben yanlış yaptım o yüzden :( ) neyse telefonumda denedim daha yeni ileriki zamanlarda durumu yazar sizede bilgilendiririm usta kullanıcılar varsa şu şekilde yükleyip gözlemlerini yazabilirler rom bana ait değildir bende youtubede bir videoda gördüydüm...

Adım
1-) Clockworkmod market üzerinden yükleyin.
2-) burdan 6.4.5 sürümü kitkat uyumlu rom yükleyin
3-)yükledikten sonra kurun reboot etmeden
(Clockworkmod yüklemesini bilmeyen var ise anlatırım )

4-) reboot ve tamamdır herşey işte resimler:

----------------------------------------------------------------------
Evet beyler bayağı uzun zaman boyunca kulandım ve size en kolay ve güzel bir şekilde anlatıcam ilk önce adımları sıra ile yazıyım :
1- ilk önce telefon bootloader kilidi açık olmalı değil ise açtığım bu konudan dikkatli bir şekilde yapın : LG Optimus L9 P760 - Lg L9 Rom Yükleme Fastboot Driver Çözüm Denendi ....(ilk Önce Tamamını Oku Sonra Yap) - MaxiCep
2- Cyanogen mod download sitesine girip telefonumuz P760 rom yükleyin o kısmı halledebilirsiniz zaten bootloader yapan için ben link veriyim :
3- bunlar bittikten sonra clockwork modu yükleyin marketten.
4- indirdikten sonra yukarıdada verdiğim bu linkten bir bootloader indirin bu telefonumuzu kitkat uyumlu yapıcaktır:
5- şimdi bu romu kullanarak kitkat bir ROM yükleyelim :

ROM kurulduktan sonra dil seçeneği türkçe olucak burdan sonra her şey güzel çalışmakta romda sorun yok ama stabil olmadığı için ender olsada size arayan ulaşamaz her akşam telefonu restart atmanız yeter (ben 2 ayda bir yapıyorum önemsemeye gerek yok) içini kurcalarsanız OC yapmak için ve ya düşürüp batarya vs. perfomansını arttırabiliceğiniz trickster mod var ve bu cyanogen mod temelli olduğu için türkçede mevcuttur haydi kolay gelsin size sorularınızı yorum atarsanız ben gördüğüm an (bazen geç görebilrin 2-3 gün) cevaplarım elimden geldiğince ben memnuniyetle kullanmaktayım size de bu şekilde yüklemeniz hainde memnun olacağınızı temin ederim tek sorun bazen biri ardığında ulaşamaması ayda bir belki oluyor bende kapa aç düzelir zaten root falan yapmadan öncede var idi ...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra

Buğra

Buğra

Admin
:tşk:

• Beğen
Tepkiler: mami944

RaPKoLoG

Üye
Deneyen varmı bunu ?

mami944

mami944

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim stabil değilmiş denemeni önermem
Evet haklısın bilmiyorsanız girmeyin stabil değil ve sorunları oluşmakta ama ve lakin bende şu anda var ve gerekli ayarları yapıp kullanıyorum ...
o kadar zor değil ayarlamak, yanlış yaparsan gümede gitmez, tavsiyem bu şeyleri öğrendikten sonra kur ben akşam ayrıntılı olarak yeniden herkesin uygulayabiliceği şekilde yeniden konuyu düzenler ayarlamalar için resimler ile yol gösteririm ...

• Beğen
Tepkiler: burak_102

best tiger

Üye
Kardeş bootloder kilidini windows 8 de yapamaz mıyım
Windows 8 de nasıl yapabilirim telefonu rootladim cwm yükledim rom kurmam için bootloder kilidini açmam gerek de mi

mami944

mami944

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8 de nasıl yapabilirim telefonu rootladim cwm yükledim rom kurmam için bootloder kilidini açmam gerek de mi
Windows 8 değilde eğer CWM var ise verdiğim bir tane rom var onu telefon üzerinden yüklersen olur ...

best tiger

Üye
Windows 8 değilde eğer CWM var ise verdiğim bir tane rom var onu telefon üzerinden yüklersen olur ...
Link verirsen yüklerim bir soru daha sormak istiyorum. Verdiğin romu kurduk diyelim bootloder kilidi açılıyor mu ve bu romdan sonra başka rom kurabilir miyim. Bootloder é 3845#*760#den baktım lock görünüyor.

mami944

mami944

Üye
    Konu Sahibi
Link verirsen yüklerim bir soru daha sormak istiyorum. Verdiğin romu kurduk diyelim bootloder kilidi açılıyor mu ve bu romdan sonra başka rom kurabilir miyim. Bootloder é 3845#*760#den baktım lock görünüyor.

Sen nereden root yaptın onu bilmem lazım ve CWM ile bu romu yüklemeyi dene eğer başarır ise olur ve kitkat uyumlu olanları rahat yüklersin ama olmaz ise bootloader kilitli kalır ...

best tiger

Üye
Kardeş rootu telefon üzerinden lgpwn.apk yükleyip sonra supersu yu yükledim telefon rootlandi daha sonra yine telefon üzerinde l9 recovery installer i kurdum orda ki adımlardan cwm yüklenmiş oldu. Fakat sonra öğrendim ki bootloder kilidi varmış rom yüklemek için oda kilitli

mami944

mami944

Üye
    Konu Sahibi
O zaman mecbur bir şekilde o kilidi açman lazım sen sadece yazılımsal root izni almışsın bende ise root izni olan firmware yüklüyorsun sana tavsiyem win 7 bir pc bulman ve ya istersen bir uyumluluk modu var onu win7 yaparak bootloader kilidini aç yapman gereken unlock yaparken özelliklerden programı windows 7 ayarlaman ben denemedim sende olucağına garanti veremem ...

By.zKn

By.zKn

Üye
deneyen varmı acaba ?

mami944

mami944

Üye
    Konu Sahibi
Ben denedim telefonu normale çevirip satana kadar 2-3 ay kullandım denediğim için rahatlıkla paylaştım zaten düzenlemede de yazdım neler olabiliceğini ... (°ロ°)☝