LG G3 ROOT ETME

Sponsorlu Bağlantılar

mehmet2144

mehmet2144

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 ROOT ETME
LG G3 LOLLİPOP 5.0 ROOT İŞLEMİ
slm arkadaşlar,bi hafta uğraştım ve sonunda nihayet lg g3 32 gb orjinal ama çakma imeili telefonumu lollipop sürümünde rootlayabildim.yapılması kafa karıştırıcı gibi görünsede aslında olay çok basitmiş.şimdi en kısa şekilde anlatmaya çalışayım sizlere.
1-telefonununz da kitkat rom yüklü olmak zorunda,lollipoptaysanız kitkata geri dönüş yapın(ben de dönüş yaptım)
2-kitkata geçtikten sonra telefonunuza root atın.ya nasıl atalım bilmiyoruz demeyin çünkü purpledark denen program bi kaç entere basma rütuşunuzla telefonunuzu rootlamış olacaktır.yinede kafa karıştırıcı bu diyenler forumlarda ayrıntılı şekilde anlatılmış kitkat rootlanmasını uygulayabilirler.usb hata ayıklama işaretli olsun unutmayın.purpledarke-lite linki:
3-kitkatlı telefonunuz rootlandı ise sıra geldi TWRP recovery yüklemeye.TWRP linki:

burda inen zip içindekini telefon ana dizine kopyalıyoruz ve google playdan indirdiğimiz "flashify" adlı programla flaşlıyoruz TWRP yi.
4-sıra geldi lolipop romu yüklemeye.lolipop rom linki :

super su linki:

bunları indirdikten sonra telefon ana dizinine kopyalıyoruz ve google playda indirdiğimiz ""fast boot"" adlı programla telefonu recovery modda başlatıyoruz.
recovery modda TWRP açılacaktır.daha sonra telefona wipe cache ve wipe data yapıp sıfırlıyoruz ve indirdiğimiz roma tıklayıp flaşlıyoruz.rom kısa bi süre sonra yüklenmiş olacak.daha sonra supersu yu flaşlayın ve reboot yapın.işlem bu kadar
güle güle kullanın..
her root ve rom yüklemede sıkıntı çıkabilir,çıkabilecek sıkıntılardan mesul değilim.
ALINTI DEĞİLDİR kendim uygaldım.
4.4.2 YE GERİ DÖNÜŞ
4.4.2 ye geri dönüş isteyen arkadaşlar varmış.onlar için de kısa bi açıklamada bulunup link veriyorum.aşağıdaki linkten kdz uzantılı romu indirin.sonra lg tool aracılığıyla romu telefonunuza yükleyin,full wipe yaptıktan sonra telefonunuzun açılmasını bekleyin.
ROM LİNK:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: KacakMazot

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Teşekkürler ama ben kolay root çıkmasını bekleyeceğim. Android e yeni geçtim pek anlamam bu işlerden. İPhone çok basitti android biraz zor gibi geldi bana

bytllh

bytllh

Üye
5.0 dan 4.4.2 ye nasıl dönecem sorun orda:)

Lumia1520

Lumia1520

Üye
Güzel anlatım olmuş, tebikler! :)

• Beğen
Tepkiler: mehmet2144 ve sat s3 al

crispiano18

Üye
Sitede yeniyim lg bello kullaniyorum root islemi yapmak istiyorum yardimci olabilecek biri varsa lutfen yardimci olsun simdiden tskler

mehmet2144

mehmet2144

Üye
    Konu Sahibi
ben kendim ilk defa lg kullandım ve çok memnunum,adamlar telefonda hiç bi eksik bırakmamış bence,root işlemi de gereksiz bu telefon için ama merak ya işte her kes gibi bende yapmak istedim ve yaptım ve emin olun pişman olup hemen orjinale döndüm,çünkü root desteği olan romların bi çok eksiği ve kasma sorunları var ki bi sorunları olmasa bile gereksiz, çünkü lg herşeyi sunmuş zaten bize,yinede kullanmak isteyen buyursun kullansın :)
Güzel anlatım olmuş, tebikler! :)
teşekür ederim kardeşim :)

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Root cikti beyler lg g3 ben yaptim forumda bir arkadaş link vermişti.

canberkzeray

Üye
aga o bağlantının linki atarmısın bulamadım da

Phytion

Phytion

Üye
Mehmet kardeşim sorun şu;
5 lollipop var ama ime kayıtlı. kitkata dönünce imei gitmiyor mu ? imei atmanın bir yolunu biliyormusun? saygılar

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Lg g3 lollipop root ( sürüm farketmez)

Telefonu usb hata ayıklama moduna al
ve usb ile tele bağla
tabi driverlerin kurulu olması lazım

sonra bu ekteki zip içinden LG Root Script v1.2 klasörünü masaüstüne çıkart

ve LG Root Script.bat dosyasını yönetici olarak çalıştır

Bitti

Denenmiştir ve bat dosyası tarafımdan türkçeye çevrilmiştir

İndirmek için tıkla

• Beğen
Tepkiler: bytllh
bytllh

bytllh

Üye
Lg g3 lollipop root ( sürüm farketmez)

Telefonu usb hata ayıklama moduna al
ve usb ile tele bağla
tabi driverlerin kurulu olması lazım

sonra bu ekteki zip içinden LG Root Script v1.2 klasörünü masaüstüne çıkart

ve LG Root Script.bat dosyasını yönetici olarak çalıştır

Bitti

Denenmiştir ve bat dosyası tarafımdan türkçeye çevrilmiştir

İndirmek için tıkla

eline sağlık hocam, teşekkürler

tkaraayak

Üye
noss_bar nikli arkadaşım.Bende Lg g3 Android 5 20i var.Söylenenleri Harfiyen yaptım.Nedense Telefon dowland modda kalıyor tık yok.Bunun püf noktası nedir windowsta driverlar tamam pc suit tamam ama bir türlü rotlayamadım????

Sent from my LG-D855 using MaxiCep mobile app

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
telefonu yenien başlattın mı

tkaraayak

Üye
telefonu yenien başlattın mı
Evet.Dowland modda kalıyo kendim pili çıkarıyorum yeniden başlatıyorum bir hareket yok hatam nerde çözemedim.rotla ilgili bir hareket yok supersu kendimizmi kurcaz yoksa ne ?

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
sürümden mi kaynaklanıyor nem kendim rootladım bak bu konuda diğer arkadaşlarda rootlamış

v20i srümünde ne gibi yenilikler var

tkaraayak

Üye
Xda deki de senin verdiğinle aynı.Degişen yok.Aramaya devam.20i Degişiklik ben görmedim yanlızca google programlarını güncelliyor bi değişiklik ben görmedim.Ilgin alakan icin cok tesekkür ederim...

bytllh

bytllh

Üye
sürümden değildir, ben androidl deykende rotladım, sonra şarjı filan hemen bitiyor diye android 4.4.2 ye döndüm. yine rootladım. sürüm farketmiyor yani

Üst Alt