HTC One (M8) 6.0 GÜNCELLEME (UPTADE)


Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba Arkadaşlar ;

Bir çok kişi face üzerinden veya pm yöntemiyle bu konu hakkında soru sordu onun için burada size uptade yöntemlerini anlatacağım.
Üst konu olursa sevinirim.

1.YÖNTEM
Öncelikle Ruu ile bi deneyelim linkteki ruu yu indirelim pc de çalıştıralım adımları takip ederek telefonu fastboot modunda pc ye bağlayıp yüklemeye çalışalım .
( LİNKTE BÜTÜN HTC MODELLERİNİN RUU DOSYASI MEVCUT CİHAZINIZ NE İSE ONU İNDİRİN ) ( CİHAZINIZ HANGİ MODEL OLDUĞUNU BİLMİYOR İSENİZ PM ATABİLİRSİNİZ )

2.YÖNTEM
RUU'dan Stock Roma dönmek amacıyla flaşlanır

Avrupa CID'li S-OFF gereklidir

Cihazınızın pil seviyesi en az %30 civarında olmalıdır ama %50-70 arasında olması tavsiye edilir

Hem fastboot aracılığı ile flaşlayabilirsiniz hem de 0P6BIMG metodu ile RUU flaşlanabilir.


0P6BIMG metodu ile flaşlama:

1- Linkten indirdiğiniz dosyanın ismi 0P6BIMG olarak değiştiriniz.

2- FAT32 olarak biçimlendirdiğiniz harici SD Kart içine 0P6BIMG dosyasını kopyalayınız ve

3- Bootloader modda cihazı açınız (Power+Volume Down)

4- Flaşlama otomatik başlayacaktır. Devam etmek için onay isterse Güç+.Ses Açma tuşu ile onay verin

5- İşlemler bittikten sonra POWER'ı seçerek cihazı çalıştırınız.

Bu metodda bootloader'daki ibare ***software status: official*** olarak değişir,cihaz orijinale döner.

Fastboot metodu ile flaşlama:

Linkten indirdiğiniz dosyanın adını RUU olarak değiştirip C sürücüsü içinde yer alan fastboot klasörü içine kopyalayınız
Bootloader konumunda cihazı açınız ve

Kod:

fastboot flash zip RUU.zip

komutu giriniz,gerekirse ya da hata alırsanız aynı komutu birkez daha giriniz:

Kod:

fastboot flash zip RUU.zip

Eğer RUU dosyasını flaşlamakta başarısız olursanız XDA gelişiricisi sneakyghost'un RUU.exe dosyasından çektiği dosyasını indirerek bu exe dosyasını fastboot klasörü içine kopyalayınız,karışıklık olmaması için fastboot klasörü içinde yer alan diğer fastboot.exe dosyasını silebilirsiniz,bu durumda fastbootdan flaşlayacağınız komutlar şu şekilde olmalıdır:

Kod:

htc_fastboot flash zip RUU.zip

birkez daha

Kod:

htc_fastboot flash zip RUU.zip

İşlemler bittikten sonra cihazı açmak için:

Kod:

htc_fastboot reboot

Fastboot metodu ile yapılan flaşlamalarda bootloader'daki ibare ***software status: modified*** olarak kalır,değişmez.

Aşağıdaki model id ve CID numaraları ile uyumludur:

modelid: 0P6B10000
cidnum: HTC__001
cidnum: HTC__102
cidnum: HTC__203
cidnum: HTC__E11
cidnum: HTC__405
cidnum: HTC__Y13
cidnum: HTC__304
cidnum: HTC__A07
cidnum: HTC__032
cidnum: HTC__J15
cidnum: HTC__016
cidnum: HTC__M27
cidnum: HTC__K18
cidnum: HTC__A48
cidnum: HTC__002
mainver: 6.12.404.4


FİRMWARE FLAŞLAMA:
***Hem firmware hem de RUU flaşlamalarında S-OFF olmanız şarttır.S-ON durumunda bu işlemleri denemeyiniz***

Firmware flaşlamaları için windows komut istemi penceresini açıyoruz ama bundan önce bilgisayarınızda boş bir fastboot klasörü oluşturduktan sonra buradan indireceğiniz içindeki dosyaları fastboot klasörü içine açıyoruz ve indirdiğiniz firmware dosyasının adını firmware olarak değiştirip fastboot klasörü içine kopyalayoruz. PC-Cihaz USB bağlantısı yapılıp cihaz download modunda aşağıdaki adb komutları giriyoruz:

Kod:
htc_fastboot flash zip firmware.zip

Bu işlemden sonra bazı komutların aşağı doğru sıralandığını ve en sonunda da FAILED tarzı bir uyarı aldığınızı göreceksiniz,bu arada telefonun tuşlarına hiçbir şekilde dokunmayınız,flaşlama işlemi bittikten sonra cihaz kapanıp tekrar download moduna düşecektir,eğer download modu uzun bir süre açılmazsa hiç endişe etmeyiniz bu durumda power+volume down kombinasyonu ile tekrar download modunu açabilirsiniz ve yukardaki aynı komut bir kez daha giriniz:

Kod:

htc_fastboot flash zip firmware.zip

Flaşlama işleminden sonra Firmware versiyonunu kontrol etmek için:

Kod:

fastboot reboot-bootloader

RUU ya da firmware flaşlamalarında MID ve CID numaraları uyuşmazlığından dolayı hata alırsanız cihazı superCID yapınız,bunun için yine cihaz bootlader modda iken:

Kod:

fastboot oem writecid 11111111

Firmware ya da RUU flaşlamaları başarılı olduğunda istediğiniz zaman tekrar kendi orijinal CID numaranıza dönüş yapabilirsiniz,örneğin şu şekilde:

Kod:

fastboot oem writecid HTC__M27

ÖNEMLİ EKLEME:

Firmware flaşlamanın ne kadar heyecan verici bazen de korkutucu olduğunu sizler benden daha iyi bilirsiniz,flaşlama komutlamasında alınan hatalar insanı canından bezdirebilir,bu yüzden size çok pratik ve hiçbir riski olmayan başka bir metod daha açıklayacağım:
0P6BIMG metoduyla,evet yanlış duymadınız 0P6BIMG metoduyla.Gerekli linkten indirdiğiniz herhangi bir firmware zip dosyasının adını yine 0P6BIMG olarak adlandırıp FAT32 olarak biçimlendirilmiş harici SD Kartınızın içine kopyalayınız,cihazı bootloader modunda açtıktan sonra işlem başlayacak siz de Volume UP tuşu ile flaşlama onayını başlatınız, 5-10 dakika içinde işleminiz tamamlanacaktır.Bu işlemin sonunda yine power tuşuna uzun bir süre bastıktan sonra firmware güncellenmiş olarak sistem açılacaktır.

Tabii ki bütün bunları yapabilmek için S-OFF olma zorunluluğunu bir kez daha hatırlatalım. :)

Avrupa RUU'lar 
  • Beğen
Tepkiler: 'Şeref'

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt