LG P760 L9 4.4.4 Rom

Sponsorlu Bağlantılar

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
LG P760 L9 4.4.4 Rom
Evet arkadaşlar çoğumuzun bildiği gibi daha doğrusu hepimizin bildiği gibi LG, P760 L9 cihazına güncelleme getirmiyor sağolsunlar özel rom üreticileri bizim için son sürüm çıkarıyorlar bu seferde Mokee adlı üreticinin L9 cihazına çıkardığı 4.4.4 sürümünü paylaşmaktan gurur duyarım :)

ilk olarak
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
burdaki konudan Bootloader kırma,Root atma,CWM kurma işlemini yapın (İlk kez özel rom kuracaklar için)

CWM sürümünü flashlayın yoksa rom kurulmaz

bu rom linki:
bu da gapps linki:

kuruluma başlayalım
1-)İndirdiğimiz rom ve gapps'ı hafıza kartına atın
2-)Telefonumuzu kapatalım
3-)ses açma+home tuşu+power tuşuna 5-10 saniye basılı tutarak CWM'ye girelim
4-)wipe data/factory reset'e ses kısma tuşu ve ses açma tuşuyla gelip power tuşuyla seçelim
5-)yes dedikten sonra wipe cache kısmına girip yes diyelim
6-)install zip kısmına girip choose zip from /external_sd'ye girip ilk önce romumuzu sonra gapps'ı kurup reboot system diyerek telefonu yeniden başlatalım (sadece bir kereliğine telefonumuz 5 dakika açılmayacak)

evet gelelim işin zor kısmına sorun şu ki Mokee Çin şirketi olmasıdır bu yüzden telefonumuzda Çince programlar bulunacaktır bunları bir güzel silin teki silinmeyecek çünkü o romun klavyesidir fakat klavyeyle uğraşmadan önce swiftkey gibi klavye programları indirin nedeni ise google klavye çalışmayabilir önlemimizi de aldıktan sonra;
Ayarlar->Uygulamalar->Tümü kısmına gelerek hem google klavyeyi hemde romun klavyesini devre dışı bırakın
Artık başka bir sorun kalmadı güle güle kullanın :)
Bu arada ayarlardan MoKee Center bölümüne girip OTA updates tikini kaldırın Full updates kısmını işaretleyin nedeni ise sürekli güncelleme geliyor

katran1

Üye
deneyen var mı acaba stabil mi?
ben hiç stabil bi roma rastlamadım da..

vedatvedat

vedatvedat

Üye
merhaba
MK44.4-p760-201409281236-NIGHTLY.zip bunu denemedim ama en son çıkan yani dün için MK44.4-p760-201410241129-NIGHTLY bu rom da kamera hatası var

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
benim verdiğim sürüm de kamera hatası yoktur

katran1

Üye
ben 10.2-20140406 NİGHTLY kurdum, gayet stabil çok şükür hata vermedi. sadece ön tuşla uyanmıyor ona gıcığım ama rom ii...

yusufayhan1923

yusufayhan1923

Üye
LG L9 Kullanıyorum ancak bir türlü room kuramadım. King root ile rootladım ve Bootloader kilidini kırdım bir türlü Recovery'e geçemedim :(

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
Google Play'den rom manager indirin menüsünde Recovery'den başlat seçeneğiyle girebilirsiniz

yusufayhan1923

yusufayhan1923

Üye
Google Play'den rom manager indirin menüsünde Recovery'den başlat seçeneğiyle girebilirsiniz

Yazılanların hepsini uyguladım.. Recovery'den başlat seçeneğine geldim şöyle bir yazı çıktı ( LG-P760 does not have an officially supported ClockworkMod Recovery yet. Have you installed a ClockworkMod based recovery manually? ) aynen bu şekil hata alıyorum.

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
bu yolu deneyerek mi yüklediniz ?

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
Şuan cihazınızda SuperSu yüklümü ?

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
SuperSu programını açın izin verilen uygulamalara Rom Manager'ı ekleyin

yusufayhan1923

yusufayhan1923

Üye
R
SuperSu programını açın izin verilen uygulamalara Rom Manager'ı ekleyin

SuperSU 4 kere kaldırdım kurdum, Rom manager kaldırdım kurdum ama hiç izin istemedi ve supersu içindede rom manager gözükmüyor başkada uygulama yok. var i iş anlamadım

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
telefonunuz rootlu olmayabilir ilk başta hard reset atın sonra yeniden rootlayın arada bir böyle sıkıntılar çıkabiliyor

yusufayhan1923

yusufayhan1923

Üye
Dediğinizi uyguladım düzeldi. ancak bu sefer rom kurarken error verdi ve telefon siyah ekrana geçti açılmıyor :( öneriniz nedir

Sorunu çözdüm Orjinal Roma Geri Dönme - MaxiCep

Son düzenleme:
hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
CWM sürümü yükseltmediyseniz hata verir

selim2531

Üye
telefonun bootloader kilidini kaldırmak için linkteki anlatımlarını uyguluyorum ama telefon kapanıp açılıyor normal şekilde. o siyah ekranın gelmeme nedeni ne olabilir ?

osan1299

Üye
hocam resimleri varmı bu romun

Üst Alt