Tavsiye LG G3 Hard Brick Kurtarma

Sponsorlu Bağlantılar

hig17

Üye
S.A. lütfen bana da yardımcı olurmusunuz. benim telefonum da hardbrick oldu ben telefonun arkadasını açıp o belli noktalardan kısa devre yaptırıp qalcoom 9008 bağlantısı yaptım daha sonra boardiag programla yapılan işlemleri de yaptım şimdi telefonum aygıt yöneticisinde LGE AndroidNet USB ****** Port (COM3) yazıyor fakat dowload mod da yada hiçbir şekilde açılmıyor sonuçda da hiçbir program yükleyemiyorum. Ne yapmam gerekiyor.

PaPiKo

Üye
merhaba @Trojan89 skype adresini atar mısın yazman için son noktaya geldim tıkandım yardımını bekliyorum

tahircegill

Üye
Sevgili Trojan yaptığın şeyin ne denli önemli olduğunu bildiğimize emin olabilirsin. Lütfen desteğini esirgeme. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır artar.. Benimde elimdeki saatimi ve eski telefonumun üstüne para vererek kavuştuğum LG G3 üm iki gün kullanamadan gitti.Sadece android 6 rom yükledim LG Up ile hatasız bitti sonra kapandı alet. NE power tuşu ile açılıyor ne ses açmayla downloada giriyor nede üçlü kombo çalışıyor. Pc ye pille takınca aygıt arızalı tanınmadı hatası pilsiz takınca şase yapmadan yine tanınmıyan cihaz ama şase yaparsam qualcomm olarak tanıyor. Netten biraz baktım anlatılanlar ışığında boarddiag ile her söyleneni defalarca yaptım ama sonuç yok flashlama yaparken en son sbl1 i geçince hiç bir şey olmuyor. pili takıp ses açmaya basılı tutup kabloyu takıyorum hiç bir numara yok yine aygıt tanınmadı..download modu hiç göremedim. Smartboot diag da ise henüz ready 'i göremedim. Bi yardım etsen elim yatkındır inşallah dediğin herşeyi harfiyyen yaparım gel uzat elini...
haa unutmadan 3 tane 100 ohm luk direnç ve bir usb data kablosu kullanarak usb jig de yaptım ama o da çare olmadı :(

Trojan89

Trojan89

Üye
    Konu Sahibi
Sevgili Trojan yaptığın şeyin ne denli önemli olduğunu bildiğimize emin olabilirsin. Lütfen desteğini esirgeme. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır artar.. Benimde elimdeki saatimi ve eski telefonumun üstüne para vererek kavuştuğum LG G3 üm iki gün kullanamadan gitti.Sadece android 6 rom yükledim LG Up ile hatasız bitti sonra kapandı alet. NE power tuşu ile açılıyor ne ses açmayla downloada giriyor nede üçlü kombo çalışıyor. Pc ye pille takınca aygıt arızalı tanınmadı hatası pilsiz takınca şase yapmadan yine tanınmıyan cihaz ama şase yaparsam qualcomm olarak tanıyor. Netten biraz baktım anlatılanlar ışığında boarddiag ile her söyleneni defalarca yaptım ama sonuç yok flashlama yaparken en son sbl1 i geçince hiç bir şey olmuyor. pili takıp ses açmaya basılı tutup kabloyu takıyorum hiç bir numara yok yine aygıt tanınmadı..download modu hiç göremedim. Smartboot diag da ise henüz ready 'i göremedim. Bi yardım etsen elim yatkındır inşallah dediğin herşeyi harfiyyen yaparım gel uzat elini...
haa unutmadan 3 tane 100 ohm luk direnç ve bir usb data kablosu kullanarak usb jig de yaptım ama o da çare olmadı :(
Konuyu açtığım zamanlar biraz daha müsaittim vede herkese hemen hemen geri dönüş sağladım. Şu sıralar epey yoğunum, görüyorum ki bu konu adına da fazlasıyla gerek bu forumda gerek başka forumlarda aynı konular açılmış. Yardımcı olmak isteyenlerin sayısı artmış. Belki de o yüzden bakamıyorum, böyle talepler artarsa konuyu kaldırmayı bile düşünüyorum. Şuan evimde halihazırda pcim yok, yardımcı olmak isterdim. Bir kaç ay içinde pc gelecek.

tahircegill

Üye
Etme hocam kırma umudumuzu kaldırırsan konuyu karanlıkta kalır insanlar bildiklerini paylaş ki öğrenelim çoğalalım bi zaman bizde paylaşalım bildiklerimizi şu acımasız düzen içinde kaybolmayalım. Pc gelmeden hiç mi yardımcı olamazsınıız yok mu bi mümkünatı

technogamer2345

Üye
Hahah Koma :D Ben Hard Brick full gidiyor diye biliyordum sanırım USB Jig gibi bişey yapmak gerekiyor

tahircegill

Üye
Ya ALLAH rızası için yardımcı olacak kimse yok mu Trojan89 , Frizby adlı arkadaşlar dönüş yapamayacak kadar yoğun olmalılar sanırım.. Telefonsuz kalmak nedir bilen biri duysun sesimi.

Trojan89

Trojan89

Üye
    Konu Sahibi
Ya ALLAH rızası için yardımcı olacak kimse yok mu Trojan89 , Frizby adlı arkadaşlar dönüş yapamayacak kadar yoğun olmalılar sanırım.. Telefonsuz kalmak nedir bilen biri duysun sesimi.
Dostum dm den ulaş, id ve şifreni gönder bana. Team wiawer için.

• Beğen
Tepkiler: tahircegill

tahircegill

Üye
En kısa sürede bilgiler elinde olacak üstad teşekkür edrim şimdiden

daimler1905

Üye
Trojan 89 hocam kafayı yemek üzereyim lütfen bana yardımcı olurmusun lg g3 855 16 gb telefon bric oldu bir türlü flash atamıyorum tamwear ile bana yardımcı olurmusun Allah rızası için

onr37

Üye
Hocam öncelikle merhaba konu içinde teşekkürler.
Bendede g3 var geçenlerde yeniden başlatıyodu marshmallow 6.0 vardı telefonda
telefon arada bir kendini yeniden başlatıyordu ve sonra bu sıklık çoğaldı ve lg yazısında takılı kalmaya başladı
telefoncuya verdiğimde yazılım atalım düzelir dedi akşam tekrar kendini yeniden başlatmaya başladı ve yine lg yazısında kalmaya başladı bataryadan dediler sorunu bataryayıda değiştirdim sorun geçmedi bende flashtool ile 4.4.2 yi yükledim ve telefonu 1 hafta kullandım ve oyun oynarken cızz diye ses vererek kapandı ve lg yazısında kalıyor ama soğuyunca bazen kendi kendine açılıyor sorun anakartdan mı sizce ? kusura bakmayın uzun tuttum yardımcı olabilir misiniz?

nitka

Üye
trojan hocam merhaba benimde telefon gitti.hiç tık yok.yardımcı olursan cok sevinirim.sana nasıl nerden ulaşacam.bir adres telefon yazarmısın..cok acıl bekliyorum

wisecancer1

Üye
Sa arkadaslar D855 telefonu twrp kirduktan sonra acilmadi yukaridaki 32 gb olan dosyayi indirdim devaminda ne yapabilirim

goldmobile

goldmobile

Üye
Hocam öncelikle merhaba konu içinde teşekkürler.
Bendede g3 var geçenlerde yeniden başlatıyodu marshmallow 6.0 vardı telefonda
telefon arada bir kendini yeniden başlatıyordu ve sonra bu sıklık çoğaldı ve lg yazısında takılı kalmaya başladı
telefoncuya verdiğimde yazılım atalım düzelir dedi akşam tekrar kendini yeniden başlatmaya başladı ve yine lg yazısında kalmaya başladı bataryadan dediler sorunu bataryayıda değiştirdim sorun geçmedi bende flashtool ile 4.4.2 yi yükledim ve telefonu 1 hafta kullandım ve oyun oynarken cızz diye ses vererek kapandı ve lg yazısında kalıyor ama soğuyunca bazen kendi kendine açılıyor sorun anakartdan mı sizce ? kusura bakmayın uzun tuttum yardımcı olabilir misiniz?
Büyük ihtimal donanımsal sorun var

2463912

Kapalı Hesap
Arkadaşlar bu Lg G3 855tr nin son resmi sürümü nedir bilen var mı? Benimki 5.0 yazıyor.
Bazıları 6 falan yapmış

breathem

Üye
trojan89 hocam buralarda msıınız

denizci35

denizci35

Üye
Lg g3 ün son sürümü 6.0 dır kesin bilgi

Ahmet126363

Üye
cihaz 9008 portu üzeriden bağlımı ?
Selam banada yardim edermisin ben yeni uye oldum root atayim derken lg g3 kapandi hic bir tepki vermiyor sadece pc ye takinca qualcom 9008 com 3 olarak goruyor

ugurbezcioglu

Üye
Merhaba, benim telefonum resmen öldü. Sadece güç tuşuna basılı tuttuğumda ana karttan tik tak sesleri geliyor. Çok kısık sesler, saat sesi gibi. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Not: Size özel mesaj olarak da gönderdim. Buradan da. Umarım hala yardım ediyorsunuzdur. Şimdiden teşekkür ederim.

Üst Alt