Püf Noktası Lg G2 Önizlenimlerim - Benzer Model Alıcaklar Içeri

Sponsorlu Bağlantılar

Elektr0

Elektr0

Üye
awduasjfklxc, Türk işlemcili :D
------
Avrupada da bu model var diye biliyorum ben, samsungun kendi işlemcisi daha çok kâr ediyor, onun için bu tercih etmesi normal. Amerikada bir sorun varmış tam olarak bilmiyorum ama o modeli satamadığından snapdragonlu modeli satıyor amerikada... (?)(diye biliyorum...)

Exynos da 4G LTE desteği yok. Amerikan alt yapısı 4G LTE desteklemekte bu yüzden Qualcomm çözümü snapdragon 800 lü note 3 üretildi ki LTE 4G destekleyen ülkelerde bu modeller satılsın. Qualcomm 'un elinin güçlü oldugu konulardan biride bu zaten 4G LTE.

Invoke

Invoke

Üye
Exynos da 4G LTE desteği yok. Amerikan alt yapısı 4G LTE desteklemekte bu yüzden Qualcomm çözümü snapdragon 800 de üretildi ki LTE 4g destekleyen ülkelerde bu model satılsın Qualcomm 'un elinin güçlü oldugu konulardan biride bu zaten 4G LTE.

Onu biliyorum ama geçen bir yerde böyle okudum, ayrıca avrupada lte yok mu? Onlarda neden exynos kullanılıyor?

boran9999

boran9999

Üye
lg tam olarak telefon üzerine profosyonel olamamış. hayırlı akşamlar

Bu kanıya nasıl vardınız anlamadım?

Bu güne kadar hangi şirket kaç model çıkarmış ilk 3 ;

SAMSUNG : 1996-2013 864 Model

LG : 2001-2013 467 Model

NOKIA : 1995-2013 410 Model

Sizede hayırlı akşamlar.

Invoke

Invoke

Üye
Bu kanıya nasıl vardınız anlamadım?

Bu güne kadar hangi şirket kaç model çıkarmış ilk 3 ;

SAMSUNG : 1996-2013 864 Model

LG : 2001-2013 467 Model

NOKIA : 1995-2013 410 Model

Sizede hayırlı akşamlar.

4 kim? :D

Elektr0

Elektr0

Üye
Onu biliyorum ama geçen bir yerde böyle okudum, ayrıca avrupada lte yok mu? Onlarda neden exynos kullanılıyor?

LTE destekleyen ülkerde snapdragon 800 lü model satılıyor zaten sen bizim ülkeye exynos geldiğine bakma. G. korede bile snapdragon hatta sim kilitli geldi note 3 ler . mesela Almanya LTE kullanmakta snapgragon 800 lu model var diye biliyorum.

Invoke

Invoke

Üye
Hem bu çok saçma bir karşılaştırma olmuş, apple'ın bu güne kadar kaç modeli var? Bilen bir kişi sayabilir bunu. O kadar azdır. Adamlara uzman değil mi diyoruz?

• Beğen
Tepkiler: Elektr0
Elektr0

Elektr0

Üye
Hem bu çok saçma bir karşılaştırma olmuş, apple'ın bu güne kadar kaç modeli var? Bilen bir kişi sayabilir bunu. O kadar azdır. Adamlara uzman değil mi diyoruz?

tam ben yazıyordum bunu :D

boran9999

boran9999

Üye
Ama bir nokia 1100'ün satışı rakamı Applenin ürettiği tüm cep telefonu sayısına neredeyse eşit sayıda satış yaptı.

+ Apple ürettiği cihazların hangi parçalarının imalatını kendi yapıyor tedarikci şirketler belli

Ve bir + daha aynı toplama cihazları Biz yapsak çakma çin malı deriz :)

Son düzenleme:
Elektr0

Elektr0

Üye
Ama bir nokia 1100'ün satışı rakamı Applenin ürettiği tüm cep telefonu sayısına neredeyse eşit sayıda satış yaptı.

ne demek istediğini anladım ama yalnış yazmışsın. Apple'in ürettiği tüm telefon sayısı zaten 6-7 tane . sen sattıgı telefon sayısını söylüyorsun ama şu bir gerçek çok telefon üretmek en iyi marka oldugunu göstermez.

boran9999

boran9999

Üye
ne demek istediğini anladım ama yalnış yazmışsın. Apple'in ürettiği tüm telefon sayısı zaten 6-7 tane . sen sattıgı telefon sayısını söylüyorsun ama şu bir gerçek çok telefon üretmek en iyi marka oldugunu göstermez.

Siz yanlış anladınız sanırım konu en iyi marka konusu değil arkadaş tecrübe konusuna değinince ben o listeyi verdim. Tabiki şuan dünyanın en değerli markası Apple ama Teknoloji olarak tamamıyla Kore'nin tekelinde isteseler 1 ayda iphone diye birşey kalmaz buda bir gerçek. saygılar

Not: Ben toplamda sattığından söz etmedim İphone markasının toplam satışına nokia nın tek bir modeli (1100 yaklaşık 300 milyon adet sattı) bunu demek istemiştim.

Invoke

Invoke

Üye

+ Apple ürettiği cihazların hangi parçalarının imalatını kendi yapıyor tedarikci şirketler belli

Ve bir + daha aynı toplama cihazları Biz yapsak çakma çin malı deriz :)

Haklısın da demek istediğim şeyin bir benzeri üstteki yorumda yazıyor zaten ama yine de yazayım :D :
Çok telefon üretmek, fazla model çıkarmak, daha iyi bir marka olduğunu anlatmaz. :D
Siz yanlış anladınız sanırım konu en iyi marka konusu değil arkadaş tecrübe konusuna değinince ben o listeyi verdim. Tabiki şuan dünyanın en değerli markası Apple ama Teknoloji olarak tamamıyla Kore'nin tekelinde isteseler 1 ayda iphone diye birşey kalmaz buda bir gerçek. saygılar

Şöyle tamamlıyım, aslında, mantıken fazla model fazla tecrübedir, ama aynı modeli değiştirip değiştirip piyasaya sürme olayı çok var...
Yani temelde mantıklı dursa da aslında öyle olmuyor, bence.
Apple yine tecrübelidir az modeliyle de olsa... İşi nasıl yaptığı, ne derece iş yaptığı, ne kadar büyük oynadığı, nasıl yeniliklere imza attığına ve daha bir çok şeye bağlıdır tecrübe :)

Ki teknolojik firmalar bunlar, sadece telefon alanında uğraş vermiyorlar. Basit bir örnekle toparlayım, LG'nin televizyonlarındaki üstünlüğünün, tecrübesinin, bilgisinin, telefon sektöründe de etkisini görebiliriz. Kaliteli ekranlar sunuyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Dede
boran9999

boran9999

Üye
Haklısın da demek istediğim şeyin bir benzeri üstteki yorumda yazıyor zaten ama yine de yazayım :D :
Çok telefon üretmek, fazla model çıkarmak, daha iyi bir marka olduğunu anlatmaz. :D

Şöyle tamamlıyım, aslında, mantıken fazla model fazla tecrübedir, ama aynı modeli değiştirip değiştirip piyasaya sürme olayı çok var...
Yani temelde mantıklı dursa da aslında öyle olmuyor, bence.
Apple yine tecrübelidir az modeliyle de olsa... İşi nasıl yaptığı, ne derece iş yaptığı, ne kadar büyük oynadığı, nasıl yeniliklere imza attığına ve daha bir çok şeye bağlıdır tecrübe :)

Ki teknolojik firmalar bunlar, sadece telefon alanında uğraş vermiyorlar. Basit bir örnekle toparlayım, LG'nin televizyonlarındaki üstünlüğünün, tecrübesinin, bilgisinin, telefon sektöründe de etkisini görebiliriz. Kaliteli ekranlar sunuyorlar.

Sanırım Gözden kaçırdınız ben APPLE dan söz ettim ürün gamı detaya fazla girmedim.

Elektr0

Elektr0

Üye

Not: Ben toplamda sattığından söz etmedim İphone markasının toplam satışına nokia nın tek bir modeli (1100 yaklaşık 300 milyon adet sattı) bunu demek istemiştim.

ben toplamda sattıgından söz etmedim . iphone markasının toplam satışına ... ... ... iyide aynı şeyi demişiz ?? toplam cihazdan bende söz etmedim sadece iphone kısmını diyorum ... Apple mühendisleri tasarlar LG samsung üretir bu işten para kazanırlar . + apple dediğin marka bir çok ülkenin hazinesindeki paradan çok daha fazlasına sahip ki 1 ay degil iş bıraksalar 20 yıl bişi olmaz...

Invoke

Invoke

Üye
Yani agalar özünde aynı şeyden bahsediyoruz... LG deneyimsiz bir firma değil =P

• Beğen
Tepkiler: Elektr0
Elektr0

Elektr0

Üye
Yani agalar özünde aynı şeyden bahsediyoruz... LG deneyimsiz bir firma değil =P

tabiki değil ama yazdıklarımız içinde bazı olmayacak şeyler geçiyor gibi mesela arkadaş demiş ' isteseler 1 ay da iphone diye bişi kalmaz bu bir gerçek ' ben hiç bir markanın fanboyu da değilim ama böyle birşey söz konusu olunca konu değişiyor işte her ne kadar mecaz olarak denilsede.

boran9999

boran9999

Üye
ben toplamda sattıgından söz etmedim . iphone markasının toplam satışına ... ... ... iyide aynı şeyi demişiz ?? toplam cihazdan bende söz etmedim sadece iphone kısmını diyorum ... Apple mühendisleri tasarlar LG samsung üretir bu işten para kazanırlar . + apple dediğin marka bir çok ülkenin hazinesindeki paradan çok daha fazlasına sahip ki 1 ay degil iş bıraksalar 20 yıl bişi olmaz...

APPLE markasına birşey dediğim yok tam tersi MARKA olarak DÜNYANIN EN DEĞERLİ MARKASI ama teknolojik olarak tamamıyla dışarı bağımlı ben bundan söz ettim. Forumda yerli bir cihaz olsun dediğimizde ilk yahu daha biz bir ram yapamıyoruz oluyor ne anlamı var bunun oluyor ama söz konusu APPLE olunca kimse toz kondurulmuyor. Sizin dediğiniz gibi mesele tasarım değil ha tasarımsa Gidersin APPLE nin en başarılı tasarımcısını satın alır gelirsin bizde para çok bir Teknik direktöre 300-400 binlira aylık maaş veren milletiz O tasarımı yapan şahsiyetlerin her birine 100.000 $ aylıkta verebiliriz! Peki ürettiğimiz satarmı satmaz niye satmaz işte işin sırrı burda! Bu konular uzar gider. Kısacası APPLE'ı APPLE yapan Amerikan vatandaşları değil amerika hayranlığıdır. Saygılar

Elektr0

Elektr0

Üye
APPLE markasına birşey dediğim yok tam tersi MARKA olarak DÜNYANIN EN DEĞERLİ MARKASI ama teknolojik olarak tamamıyla dışarı bağımlı ben bundan söz ettim. Forumda yerli bir cihaz olsun dediğimizde ilk yahu daha biz bir ram yapamıyoruz oluyor ne anlamı var bunun oluyor ama söz konusu APPLE olunca kimse toz kondurulmuyor. Sizin dediğiniz gibi mesele tasarım değil ha tasarımsa Gidersin APPLE nin en başarılı tasarımcısını satın alır gelirsin bizde para çok bir Teknik direktöre 300-400 binlira aylık maaş veren milletiz O tasarımı yapan şahsiyetlerin her birine 100.000 $ aylıkta verebiliriz! Peki ürettiğimiz satarmı satmaz niye satmaz işte işin sırrı burda! Bu konular uzar gider. Kısacası APPLE'ı APPLE yapan Amerikan vatandaşları değil amerika hayranlığıdır. Saygılar

o zaman senin lafın demek ki boş bi laftı 1 ayda iphone diye bişi kalmaz diyende sensin... ben bu güne kadar apple tek 1 tl bile vermedim ama adamların yaptıklarını şeyleri biliyorum. sen dışa bagımlılıgın ne demek oldugu hakkında fazla bişi bilmemektesin dışa bagımlı felan değil apple. Türkiye olarak dışa bagımlıyız Casper bu gün bi işlemci tasarlayamaz ama apple dışa bagımlı felan degil apple işlemcisinide ekranınıda kendisi geliştirir üretmek önemli değil LG üretmiş samsung üretmiş foxconn üretmiş apple geliştirdikten sonra üretici firma sadece üretir... bu dediğimiz firmalar apple sayesinde dünyalarca para kazanıyor... Kendimizi ele alırsak Ram den örnek vermişsin sen Ram geliştiremiyoruz ram mimarisi hakkında işlemci mimarileri hakkında bilgimiz yok . işte dışa bagımlılık budur ... Apple kimseye bagımlı felan değil ... yazılımsal bir firma olarak başladı ve gittiçle donanıma da el uzatan tamamiyle kapalı kutu olan bir marka. teknolojik olarak dışarı bagımlı diyorsun bide işlemciyi samsung üretti diye işlemcinin mimarinide mi samsung yapıyor sanıyorsun. ekranı LG üretti diye ekranda kullanılan teknoloji neden True HD IPS degil de Retina ?? apple tasarlar bu gibi firmalar üretim yapar...

Luck Star

Luck Star

Üye
    Konu Sahibi
elektro kusura bakmada ben android telefon kullanmadığım için bugüne kadar hiç bir telefonunn özeliiğine bakmadım . istedigin siteyi aç note 3 bi modelinde snapdragon 800 işlemci var birinde de 1,9 GHz Dört + 1,3 GHz Dört) yazıyor ben bunların yalancısıyım .

onu geçtim oyun oynamak için almıyorum yazdım en başta . sadece ipone gibi kasmasın diye sağlam bişe arıyorum . müzik internet film den başka bişe yapmıyorum . şuan lg g2 - htc one - one max arasındayım .

lg profosyonel değil hala aynı görüşteyim
1cihaza koskoca şirket güncellemeyi 1 senede getirmek bu kadarmı zor olur
.

Elektr0

Elektr0

Üye
elektro kusura bakmada ben android telefon kullanmadığım için bugüne kadar hiç bir telefonunn özeliiğine bakmadım . istedigin siteyi aç note 3 bi modelinde snapdragon 800 işlemci var birinde de 1,9 GHz Dört + 1,3 GHz Dört) yazıyor ben bunların yalancısıyım .

onu geçtim oyun oynamak için almıyorum yazdım en başta . sadece ipone gibi kasmasın diye sağlam bişe arıyorum . müzik internet film den başka bişe yapmıyorum . şuan lg g2 - htc one - one max arasındayım .

lg profosyonel değil hala aynı görüşteyim
1cihaza koskoca şirket güncellemeyi 1 senede getirmek bu kadarmı zor olur
.

S4 ve note 3 de kulanılan exynos 4+4 yapıda tek bir entegre halende tek bir işlemcidir.Kendisine has özellikleri olan bu işlemcinin içerisinde 2 tür arm cortex mimarisi bulunur bunlardan biri cortex A15 digeri cortex A7 bunlar 4 er şekilde birbirinden bagımsız ayrı ayrı çalışırlar performans gereken yerlerde A15 çekirdekleri güç tasarrufu saglaması için ise A7 çekirdekleri çalışır... bu işlemci 2 işlemcili felan değil yani. 1.9 Ghz dediği cortex A15 , 1.3 Ghz dediği cortex A7.

Yazılım vermedi diye böyle büyük eleştiride bulunacagına snapdragon 800 kullanan bir telefonu(LG G2) 6 ay önce çıkmış bir telefon fiyatına alabilecek olduğun için LG'yi tebrik etmen gerek.( Ben tebrik ettim telefon önerisi isteyenlere G2 diyorum ) G2 ile Xperia Z1 arasında sadece ekran kalitesi farklı var tabi ekran kalitesi G2nin iyi, Z1'nin değil ama fiyat olarak 400 TL daha da pahalı Z1.

LG G2 harika bir cihaz F/P ürünü ama Htc one kendisine has özellikleri ile halen gideri olan bi telefon gerçekten güzel özellikleri var az birazda fiyatı düşşeydi iyide olurdu aslında. Telefona ayırdıgım bütçeyi zorlayabilseydim kesinlikle HTC one alırdım. One max yeni bir cihaz görmeden bilmeden çıkmadan yorum yapamam...

Son düzenleme:

Üst Alt