Öneri Lenovo ölü piksel

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo ölü piksel
Arkadaşlar telefonu garantiye yollamıştim ekranda beyazlıklar var diye ve telefonun kasasını anakartini ve ekranını değiştirmişler daha az önce yani geldikten 2 gün sonra farkettim ki siyah ekranda 1 tane ölü piksel var kırmızı nokta şeklinde resimdeki gibi sadece siyah ekranda belli oluyor ama çok dikkatli bakmak gerekiyor şimdi tekrar servise versem 1 ölü pikselden dolayı işlem yapmama gibi durumları varmıdır bu konuda tecrübesi olan bilgilendirme yaparsa sevinirim

Resimdeki diger beyaz nokta toz yeşil daire içine aldığım yerde kırmızı şekilde ışık oluyor siyah ekranda bilginize sadece 1 adet ölü piksel var .

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
1 ölü piksel bile sadece ekran değişimine yeterli olur, bu nedenle servise geri gönder cihazı.

• Beğen
Tepkiler: emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
1 ölü piksel bile sadece ekran değişimine yeterli olur, bu nedenle servise geri gönder cihazı.
Vatan bilgisayardan almıştım sonra ekranınin alt kısmında beyazlık oluştu ve titreşim sorunluydu yolladım bundan dolayı ekran anakart ve kasasını değiştirmişler ( kasada ezilmeler vardı ) yani bir nevi yeni telefon gibi birşey olmuş geldikten sonra fark ettim bu ölü pikseli şimdi 2 sorum olacak
1-) Bu anakart kasa ve ekran değişiminden dolayı garantisi yeniden başlamış mı olur yoksa kaldığı yerden devam mı ediyor çünkü anakart değişimi oldu imei De değişti

2-) Bu ölü piksel sorununu sıcağı sıcağına iken değilde garantisinin dolmasına yakın yollasam sorun olur mu yani sonra yollayinca bu sorun sonradan gerçekleşmiştir deyip önemsememezlik yaparlarmı ? Şuan yollamak istemiyorum yeni geldi die şimdi yollasam yeni takılan ekranda sorun varmış deyip kabullenebilirler veya öyle düşüne bilirler ama sonra yollarsam farklı gözle bakarlar mı acaba ?

Umarım cevaplarsiniz şimdiden teşekkürler .

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Vatan bilgisayardan almıştım sonra ekranınin alt kısmında beyazlık oluştu ve titreşim sorunluydu yolladım bundan dolayı ekran anakart ve kasasını değiştirmişler ( kasada ezilmeler vardı ) yani bir nevi yeni telefon gibi birşey olmuş geldikten sonra fark ettim bu ölü pikseli şimdi 2 sorum olacak
1-) Bu anakart kasa ve ekran değişiminden dolayı garantisi yeniden başlamış mı olur yoksa kaldığı yerden devam mı ediyor çünkü anakart değişimi oldu imei De değişti

2-) Bu ölü piksel sorununu sıcağı sıcağına iken değilde garantisinin dolmasına yakın yollasam sorun olur mu yani sonra yollayinca bu sorun sonradan gerçekleşmiştir deyip önemsememezlik yaparlarmı ? Şuan yollamak istemiyorum yeni geldi die şimdi yollasam yeni takılan ekranda sorun varmış deyip kabullenebilirler veya öyle düşüne bilirler ama sonra yollarsam farklı gözle bakarlar mı acaba ?

Umarım cevaplarsiniz şimdiden teşekkürler .
Bir anca Göndermeniz Sizin için daha iyi olacaktır :oke:

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Garantiyi yeniden başlatmazlar bence cihazı değiştirirler garanti kaldığı yerden devam eder.

Bence direk yolla cihazı, sorunun sonradan olmadığını eline ulaştığında yaşandığını görsünler.

• Beğen
Tepkiler: emreli01

Üst Alt