Püf Noktası Laptop soğutucu var da Telefon soğutucu neden yok. Yaptım oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

uur19

Üye
    Konu Sahibi
Laptop soğutucu var da Telefon soğutucu neden yok. Yaptım oldu.
Oyun oynarken telefon çok ısınıyor bildiğiniz üzere bende evde elimde olan imkanlarla böyle bir şey yaptım ve mükemmel sonuçlar aldım. Telefon ısındığı zaman oyun da kasmalar olurdu şu an en ufak kasma yok. Portatif değil ama olsun süper bir şey oldu.

• Beğen
Tepkiler: kadikoy ve mhmtkrtp

serdar_gs

serdar_gs

Üye
:kop2:
pek bi fayda sağlayacağını düşünmüyorum

• Beğen
Tepkiler: Bülent872, Karavelaa ve DeV/AsA
exp_l0it

exp_l0it

Üye
türklerden yeni fikirler :ehe
bari ufak fan koyaydın o ne öyle :kop:

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen
mhmtkrtp

mhmtkrtp

Üye
Ahahhahaha

PriZm

PriZm

Üye
Bende o zaman zamanında Note 2 için yaptığım çözümü göstereyim bari :D :ehe

AMD Phenom 2 x4 955 B.E stock soğutucusunu kullandım. Bilenler bilir, inanılmaz gürültülü ve yaklaşık max 7500 rpm dönebilen bir fana sahip :ehe

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Fan cihaz içinde olmadıktan sonra dışından ne kadar soğutabilir ki

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
exp_l0it

exp_l0it

Üye
Bende o zaman zamanında Note 2 için yaptığım çözümü göstereyim bari :D :ehe

AMD Phenom 2 x4 955 B.E stock soğutucusunu kullandım. Bilenler bilir, inanılmaz gürültülü ve yaklaşık max 7500 rpm dönebilen bir fana sahip :ehe
fazla abartı olmuş bu :d:

uur19

Üye
    Konu Sahibi
Eldeki imkanlardan anca bu kadar oldu :D

PriZm

PriZm

Üye
Fan cihaz içinde olmadıktan sonra dışından ne kadar soğutabilir ki
Benim yaptığım yöntem son derece etkiliydi. Pc fanınıda dışardan metal koruma kapağına bağladığımdan dolayı ısıyı direkt uzaklaştırıyordu.

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs

technogamer2345

Üye
İllaki küçük fanlar bulunur.Bunlarla deneyin patent cikarin olsun bitsin. :ehe:ehe:ehe:ehe
Fakat kasa birazcık modifiye istiyor malesef.

• Beğen
Tepkiler: Bülent872
exp_l0it

exp_l0it

Üye
bunların pillere uyan versiyonları da yapılır şimdi. usb girişi ile çalışırlar :ehe

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Canlar bunlar iri yöntemler. Mekanik soğutucu projeler olmalı yani gömülü bir tel ile.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Mekanik soğutucu projeler olmalı yani gömülü bir tel ile.

Daima estetiğe verilen önem nedeniyle mekanik bir çözümün imkanı bulunmuyor.
Isı sorununa iki çözüm üzerinde durulur:
1_Pasif soğutma (ısıyı yayma ve pasifize etme olanağı [anakartların çoğunda bulunur])
2_Daha düşük voltaj aralığı ile aynı performansı yakalayabilme.(ısının temel kaynağını engelleme)

• Beğen
Tepkiler: Polymath
0MG90

0MG90

Üye
Bi aralar telefonlar için sıvı soğutma haberleri vardı

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Sanmayın ki bilim adamları marsa uzaya falan hayat bulmak için çıkıyorlar. Asıl amaç yeni teknolojiler bulmak. Örneğin cep telefonu da mekanik soğutucu. Aylarca bitmeyen şarj. Katlanan ekran. Bitmeyen enerji ve Vs.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Nitrojen soğutma taksaydın :kop2:

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
ZaZuM

ZaZuM

Üye
Bakıyorum da yeni fikirler hep dalga konusu nerede olursa olsun bunu yapan arkadaş belki lise çağında bir delikanlımiz niye hevesini kırıyorsunuz ki yaz günü kendine uğraş bulmuş ne güzel, gidip sokak da uyuşturucu mu alsın milletin karısına kızına mi baksın ayıp yani çoğu yorum

• Beğen
Tepkiler: snapdroid, falconn00 ve The Pancar
exp_l0it

exp_l0it

Üye
Bakıyorum da yeni fikirler hep dalga konusu nerede olursa olsun bunu yapan arkadaş belki lise çağında bir delikanlımiz niye hevesini kırıyorsunuz ki yaz günü kendine uğraş bulmuş ne güzel, gidip sokak da uyuşturucu mu alsın milletin karısına kızına mi baksın ayıp yani çoğu yorum
belkide gereksiz olduğu için dalga geçiyoruzdur. ama kendi uğraşları sonuçta, uğraşmaları güzel. ama imkan varken belki daha fazla yaratıcı olabilirler, belkide hırslandırıyoruzdur..

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Sanmayın ki bilim adamları marsa uzaya falan hayat bulmak için çıkıyorlar. Asıl amaç yeni teknolojiler bulmak. Örneğin cep telefonu da mekanik soğutucu. Aylarca bitmeyen şarj. Katlanan ekran. Bitmeyen enerji ve Vs.
Bunlar sizin, bizim hayallerimiz..
Onların hayali ise daha çok kazanma, daha çok sömürmedir.

ZaZuM

ZaZuM

Üye
belkide gereksiz olduğu için dalga geçiyoruzdur. ama kendi uğraşları sonuçta, uğraşmaları güzel. ama imkan varken belki daha fazla yaratıcı olabilirler, belkide hırslandırıyoruzdur..
İnsan der eleştiriyoruz dalga geçmek söylemi ağır oldu ve hiç bir eğitim sisteminde bir insanı küçük düşürüp dalga geçerek onu hırslandırma diye bir şey yok çünkü insan utanır ve yaptığı bir şeyi göstermek istemez demişsın ki imkanı var ken yaratıcı olsun tüm icatlar hep sıfırdan başlamıştır hangi teknoloji olursa olsun hep gelisim süreci izlemiştir lise den beri tubitak in düzenlediği bilim mucidi yarışmaları sonra bir ara TV ler Türkiye mucidini arıyor gibi yarışmaları takip eder kimine katıldım gördüm ki bir şeyler yapmaya çalışan insanları hep hor görme bu mu la yaptığın diyip aşağılama mevcut ki daha neler neler o yüzden biz mahkumuz bu zihniyet ile hazır teknolojiyi kullanıp sonra kıçımız da ki donu satıp kredi ödemeye

Üst Alt