Kültür - Sanat | İkinci El - Sıcak Fırsatlar - Kampanyalar <> Deneme Yönetici Tebrikler

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kültür - Sanat | İkinci El - Sıcak Fırsatlar - Kampanyalar <> Deneme Yönetici Tebrikler
Foruma olan ilgisi, aktifliği, şikayetleri ile bizlere yardımcı olarak kendini kanıtlamış, dikkatimizi çekmiş, yönetici adayı olmaya hak etmiş üyemiz Profil bilgileri: Cezzbedici3 - MaxiCep.Com Deneme Yönetici olarak aramıza katıldı Hoş geldin Fevzi

Yetkili olduğun bölümler;

İkinci El - Sıcak Fırsatlar - Kampanyalar Bu bölümün kuarallarını biliyorsun zaten bölümde şikayetlerin vardı bundan sonra artık şikayet değil kendin ilgilenebileceksin ayrıca denetimde olan konuları kurallara uygunmu değilmi bakarak onaylarsın bölümde durması uygunsa kalır değilse taşırsın çöpe.

Kültür - Sanat - Magazin - Tarih - Eğitim Dünyası

Bölümüde aynı şekilde denetime giren konuları onaylar inceler ve bölümünü temiz tutmaya çalışırsın.
Ayrıca bölümün aktifliği, düzeni, üyelerin kontrolü, konu açarak faydalı olmak bunlar sana kalmış birşey, tamamen manevi sorumlukuk içinde her zamanki gibi forumda kaldığın süre içinde yine foruma genel anlamda takılır bölümünlede ilgilenir ve muhabbetini ederek devam edersin.
Kültür sanat ve alt kategorilerinde bazen reklam konularıda oluyor bunları taşırsın çöpe ve şikayet edersin adminlerin üyeyi incelemeleri ve ceza vermesi için.

Denetimdeki Konular için: http://www.maxicep.com/moderation.php?do=viewthreads&type=moderated
Onay bekleyen Mesajlar için: http://www.maxicep.com/moderation.php?do=viewposts&type=moderated

Moderator paneli forum en alt sayfasında: Moderatör diye yazar. Burdan da şikayetlerine konu onaylarına mesaj onaylarına bakabilirsin, yada yetkili olduğun bölümlere girdiğinde. Denetlenecek:Konu şeklinde konuları görürsün.

Belli bir süre burda yönetici yetkilerini anlamak nasıl işlediğini öğrenmek ve bizi ilgilendiren konuları incelemek ve öğrenmek için belli bir süre test sürecinde kalırız ve daha sonra yönetime alınırsın inşallah.

Yönetici olmak yada üye olmak hepsi aynıdır forumda kurallar herkes için geçerlidir yönetici olmamız bizim üyelere sert konuşmamız, bağırıp çağırmamız kendimizi üste çıkarmamız demek değildir.
Örnek olmaktır, düzeni sağlamaktır, faydalı olmaktır tabikide söz hakkımızın olmasıdır sonuçta bir farkımızın olduğu kesin ama seviyemizi koruyarak.
Sana olan güvenimiz sonsuz, bu yetkiyi hak ettiğin gibi Asıl olan Moderatorlüğede geçeceksindir inşallah.
Ayrıca ilgili olduğun farklı bölümler olursa ilerde yetkilerini arttırırız.

Benden şimdilik bukadar belki eksik belki fazla :) nede olsa aramızdasın.
Aşağıda vereceğim linkleri'de kontrol eder okur ve yönetimin nasıl işlediğini anlarsın.

Ayrıca yetkilerini aşan bir durum oluştuğunda ( ağır hakaret, imza kuralları ihlali, ikili - üçlü tartışmalar sonucu oluşan gerginlik ve hakaret seviyesine giren üyelerin olması, illegal paylaşım reklam vs bu tip durumlarda şikayetleri açık bırakırsını ve yapmanız gereken işlem varsa yaparsınız ( konu çöpe taşıma / mesaj silme, mesaj edileme, mesaj yada konuyu denetime alma, yapılan işlemlerde sebep belirtme gibi.. bunları kısa süre içinde çözeceğine inanıyoruz.

İlgili olduğun bölümlerin yetkileri atandı, ayrıca test sürecinde alışman için Yönetici TEST Alanı olarak ayırdığımız bölüm içinde yetkilerini kullanarak dilediğin kadar sil, yapıştır, taşı, kilitle vs uygulayabilirsin takıldığın her ne olursa olsun hiç çekinmeden tüm yönetici arkadaşlarımıza sorabilirsin, ister bu konuda, ister özelden, istersen Yönetici TEST Alanında her zaman yanındayız :)

Ayrıca Praetor adminimizin genel olarak yaptığı bu açıklamalarıda mutlaka dikkate alman gerekiyor ;

Praetor

Öncelikle bilmeni isterim ki deneme yöneticisi olan arkadaşlarımızdan üyeliğe dönen de oldu aramıza katılan da oldu. Be nedenle bundan sonraki sürecin ne olacağını sen bize göstereceksin :)
Daha önceki deneyimlerinden de biliyor olmalısın hangi konuların çöpe alınması hangilerinin kilitlenmesini ve tabii ki hangi mesajların silinmesi gerektiğini.
Ancak ben site politikamız olarak belli başlı olarak şunları hatırlatayım sana:
Öncelikle tıklanma sayısı fazla olan (1000'in üzerinde) konuları çok zorunda kalmadıkça çöpe almıyoruz. Ne yapıyoruz? Kilitliyoruz. Zira çok tıklanma sayısı alan konunun muhakkak etiketleri de vardır. Ve bu etiketler sayesinde sitemize yeni kişiler geliyorlar. Ve yeni gelenlerin bir başka konuyu görmesi ve sitemize üye olması çok daha kolay oluyor. Elbette bu kişiler ileride aktif de olabilirler. 2.000.000'un üzerinde üyesi olan forumumuz için bu olasılık hiç de azımsanmayacak durumda.

Bir diğer önemli husus konuları kilitlerken ve üyelerin mesajlarını silerken muhakkak SEBEP belirtiyoruz. Çünkü bir üye olarak benim hakkım, emek harcayıp yazdığım, açtığım konuda neden işlem yapıldığını bilmek. Tabii zorunda kalmadıkça üyelerin iradelerine müdahale etmemek en iyisi. Ancak elbette forum kuralları var ortada :) Burada bir diğer zorunlu husus: BİZLER FORUM KURALLARINI EN İYİ BİLEN KİŞİLER OLMAK ZORUNDAYIZ. O nedenle bir iki kere baştan sona forum kurallarımızı okuman yararına olacaktır.

Son olarak da şikayetlere değineyim.
Senin görev alanınla ilgili bir şikayet geldiğinde sağ üstte sana bildirim olarak görünür.
Örneğin bir üye küfür etmiş olsun.
Bir diğer üye de şikayet etmiş olsun.

Şikayet sistemine gireceksin, ilgili linke tıklayıp şikayet edilen mesajı göreceksin. Baktın ki küfür.
O halde yapman gereken küfür içeren mesajı sebep belirterek (Küfür) silmendir. Ama daha önemlisi şikayet inceleniyoru seçip ne yaptığını üyeye bildirmen ancak ASLA şikayeti kapatmamandır. Zira sen kapatırsan ben göremem ve üyeyi kalıcı olarak yasaklayamam :)
Ya da hafif hakaret vardır mesela, yine siler, yaptığını yazar ve mutlaka açık bırakırsın ki adminler ceza verebilsin.
Ancak mesela üye "konuyla alakasız mesaj" yazdı ise, yine sebep belirterek silip sonrasında ne yaptığını yazarak şikayeti kapatabilirsin. Zira ceza gerekmiyordur bu durumda.

Onun haricinde bu bölüm deneme yöneticilerine özel. Artık bir sorunun-şikayetin-tavsiyen-fikrin olduğunda site hakkında bölümüne konu açmana gerek yok. Buraya açabilirsin. Bizler de tartışır ona göre hareket ederiz.
Artık üye olmadığından buna uygun olarak davranman hepimizin senden beklediği bir husus :)
Ve elbette takıldığın her şeyi bana ve diğer yönetici arkadaşlarına sorman senin yararına olacaktır.

Tebrikler ve başarılar.

Tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.
Kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3

KayraBey

KayraBey

Üye
Tebrikler Fevzi hoşgeldin...

• Beğen
ANIL

ANIL

Admin
Tebrik ederim, başarılar :)

• Beğen
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Hayırlı olsun

• Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
hayirli olsun tebrikler başarilar dilerim.

• Beğen
tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
Tebrikler Hayırlı olsun

• Beğen
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Tebrikler Fevzi başarılar.

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Hoşbulduk :)
Dakka bir gol bir misali gelir gelmez hata ile başladım bunu belirtmek istiyorum :)
Foruma girip bu konuya bakacaktım ki bildirimlerim var, bildirimlerde Çözülmemiş şikayet vardı. Ona tıklayıp Panele girince oraya daldım gittim önce o sistemi kurcalamaya başladım bu konuyu okuyamadan.. Oradaki şikayetin gereğini uygulayıp kapalı yaptım..Yaptığım şey Doğuş Pertez'in yanlış yerdeki konusunu gerekli bölüme taşımaktı.. Evet konu benim bölümümdeydi ama taşıdığım kişi bir yöneticiydi.. Onun hemen arkasından Mert(Revengeful) arkadaşımın yine benim bölümümde yanlış yerde olan konusunu ilgili yere taşıdım.. Tam bu konuya dönecek ve okumaya başlayacaktım ki Erol adminimin uyarısı geldi :)
Şimdi hepsini okuduğumda keşke o bildirime tıklamasaydım diyorum :D
Bi anda admin paneli görünce kaptırdım kendimi :ehe

Evet arkadaşlar aranıza katılmaktan büyük bir onur duydum.. Vesile olan herkese çok teşekkürler :tebessüm:
Kuralları okudum ama yarın bir daha okuyacağım.. Kafama takılan sormak istediklerim var ama iyice teyit ettikten sonra :oke:

Konu modereleriyle ilgili denemelerimide yarın yapacağım inşallah..
Acemilik sürecimde göstereceğiniz anlayış için şimdiden çok teşekkürer...

PriZm

PriZm

Üye
Tebrikler seni burda görmek daha güzel :) :D

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Tebrikler seni burda görmek daha güzel :) :D
İlgin için minnettarım, aranızda olmaktan büyük keyif aldım :tebessüm:
Yetkili olduğum bölümlere forum başlığı olarak abone oldum böylece bölümlerimdeki her aktiviteyi daha kolay takip edebileceğim :eller:

Şimdi ilk maruzatımı belirteyim gerçi şikayet sistemine yazdım ama;

Üyenin ismine tıklayınca imzayı düzenleme yetkim olduğunu görüyorum peki neden bize imza düzenleme konusuna girmememiz söleniyor? Şimdi kural dışı olan bir imzayı silip sebebini yazıp düzenlesem üst yönetim olarak adminlerin işleri daha kolaylaşmış olmazmı hem şikayet sisteminide işgal etmiş olmayız?
Çözüldü :)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Bizim bile öyle bir yetkimiz yok. Sende hata olmuş, alırlar yakında yetkiyi..

• Beğen
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye

Yetkilerde sorun yok, seçenek olabilir fakat düzenleyemez.

Ata kontol eder tekrar.
:hmmm Sorun varsa halledilir ya..

- - - Eklendi - - -
Şu an denedim ve dediğin gibi görünüyor ama işlevsiz..

yaren_dede

yaren_dede

Üye
tebrikler dostum hoşgeldin

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

:hmmm Sorun varsa halledilir ya..

- - - Eklendi - - -
Şu an denedim ve dediğin gibi görünüyor ama işlevsiz..

Ben de denemiştim ama düzenleyememiştim :D

Bu arada tebrik ediyorum :) Hayırlısıyla test sürecini atlatmanı dilerim :)

• Beğen
anılbaran

anılbaran

Üye
tebrikler

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...