İkinci El & Sıfır Alış - Satış İlan Kuralları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
İkinci El & Sıfır Alış - Satış İlan Kuralları
Satış veya Alım yapabilmeniz yani ilanınızın aktif olabilmesi için konunuzu bu maddelere göre oluşturmalısınız;

Satış Konularında;

1- Satış yaptığınız ürününüzün marka ve modeli
2- Fiyatı
3- Garanti bilgisi
4- Mutlak suretle cihazınızın görseli (Resim Upload servislerine upload ederek görsel linkini konuya dahil ediniz)
5- Teslimat ve Ödeme bilgisi (Kapıda ödemeli kargo - Aracı siteler - Elden teslimat),
6- Donanım ve yazılımınızın kozmetik durumu bilgileri bulunmalıdır.

Eğer ki ilanınız farklı bir satış platformu üzerinde yayındaysa ve o ilan üstteki altı maddeyi içeriyorsa MaxiCep ilanınıza sadece o ilanınızın linkini paylaşmanız yeterlidir.

Bu maddelerin olmadığı ilanlar moderator kontrolu ve uyarısından itibaren 24 saat içerisinde tamamlanmazsa kaldırılacaktır.
________________________________________________________________________

Takas Konularında;

1- Ürününüzün marka ve model ismi,
2- Takas düşündüğünüz cihazın marka ve model ismi,
3- Belirli bir cihaz değilde cihazınızın değerinde bir ürünle takas düşünüyorsanız cihazınızın fiyatı,
4- Garanti bilgisi,
5- Mutlak suretle cihazınızın görseli (Resim Upload servislerine upload ederek görsel linkini konuya dahil ediniz)
6- Takas teslimat yöntemi (Karşılıklı kargo - Aracı siteler - Elden teslimat),
7- Cihaz donanım ve yazılımınızın kozmetik durumu.

________________________________________________________________________

Alış Konularında;

1- Aradığınız ürünün marka ve model ismi
2- Verebileceğiniz maksimum fiyat
3- Teslimat ve Ödeme bilgisi (Kapıda ödemeli kargo - Aracı siteler - Elden teslimat).

________________________________________________________________________

Genel Kurallar

Üyeler dilediği fiyatları istemekte özgürdür ancak bu fiyat mantıklı ve piyasa fiyatları çerçevesinde olmak zorundadır. Fiyatı anormal ürünler için arkadaşların ilanına yapılabilecek tek şey kibarca tekliftir, ürünün sıfırının linki verilip piyasa fiyatı örnek gösterilebilir.

İlanda gereksiz yorum, fiyata müdehale, almayacak olmasına rağmen laf atma gibi girişimler ilan sahibinin isteği doğrultusunda açılan ilanda engellenebilir yada ilan sahibi bu yorumlara izin verebilir . Burada ilan sahibinin yaklaşımı çok önemlidir. Polemik yaparak laf yetiştirmeye çalışmak yerine şikayet etmeleri en kolay yöntemdir. Polemiğe giren üyelerin de mesajları silinmektedir, ilanları kilitlenebilmektedir.

2. el forumumuzda kesinlikle ve kesinlikle bilgi almak için konun açmak yasaktır. Şu telefon ne kadar eder alayım mı vs gibi soruları forumumuzun ilgili kategorilerinde sorunuz. 2. el forumunun özelliği satış ve alış işlemlerini yapmaktır.

Maxicep.com'un, yapılan alışverişlerde herhangi bir sorumluluğu yoktur, alışveriş, şartları ve sonucunda doğabilecek sorunlar alıcı ve satıcıyı ilgilendirmektedir.

________________________________________________________________________

2.EL FORUMUMLARIMIZDA İŞLEYİŞ TAVSİYELERİ

1. 2.El forumunda herkes dilediği fiyatları vermekte özgürdür. Fiyatta uçan arkadaşların ilanına yapılabilcek en büyük şey kibarca tekliftir Veya Ürünün sıfırının linki verilip sıfırı gösterilebilir.Saçma bir ilan görenler mesela kendi malını satarken diğerini karalama mevzusu gibi v.b bunu topice yorum yapmadan yine bize bildirmeleri gerekir. Bu durumun önüne geçebilmemiz için yapılması gerekenler;
Konu sahibinin uslubu yerinde bir ilan açması ve ilanında saçmalayan ilk kişiyi cevap vermeden topic linki ve şahsın nickiyle birlikte pm atılmasıdır.Aynı şekilde alıcı içinde geçerli.

2. İlan sahibinin vermiş olduğu fiyatı eleştirmek, yorumda bulunmak 1. maddede belirttiğimiz şekilde mümkün olabilir. 2. El forumunu takip eden üyeler zaten hangi malın ne kadar edeceğini tahminen bilir. İşine gelmiyorsa almaz. Pazarlık etmek istiyorsanız;
- Satıcı:Satılık xx marka ve xx model telefon : 1000 TL
- Alıcı: Telefonunuza 700 TL verebilirim.
- Satıcı: 900 TL verirseniz anlaşabiliriz, 900 TL den aşağı satmayı düşünmüyorum.
- Alıcı:Tamam anlaştık. /veya/ Fiyatınız benim için fazla hayırlı satışlar.

Bu diyalog içine forumca girebilirsek alıcı-satıcı kavgasının kesinlikle yaşanmayacağını temin edebilirim. Burda yine en önemli iş siz üyelerimize düşüyor.

3. Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan, Sağlam referenslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır.Bu gibi durumlarda MaxiCep'in size en büyük yardımı 1-2 hafta sticky topic yaparak dolandırıcının bulunmasına yönelik önünüzü açmaktan ileri gidemez. Bu yüzden tekrar ve tekrar söylüyorumki alışveriş etmek tamamen kendi hür iradenize kalmıştır.

4. MaxiCep'in, yapılan alışverişde herhangi bir sorumluluğu yoktur, alışveriş, şartları ve sonucunda doğabilecek sorunlar alıcı ve satıcıyı ilgilendirir..

5. İkinci el bölümünde gereksiz "hayırlı işler" ,"kolay gelsin" vs. muhabbetlerinden kaçınınız. Unutmayınız ki burası konu dışı-gereksiz mesajlar bölümü değildir. İllaki muhabbet edecekseniz "pm" yolunu tercih ediniz.

6. Forumumuz 2.el bölümündeki mesajlarınızda, alıcının sizin nerde oldugunuzu sormasına , yada size birinin nerde oldugunuzu sormasına gerek kalmaması kaydı ile Lütfen Profillerimize "Bulunduğunuz Yer" kısmına, açık olarak il ve hatta ilçemizi yazalım ..

Böylece alışverişler;
-"nerden?" ,
-"şu şehirdeysen alırım"

gibi konuşmalara sebebiyet vermeden, daha hızlı ve daha ciddi bir şekilde yürüyecektir ..

Sona Eren İlanlarınızın İçeriğini Silmeyiniz!
Tastamam ve dört dörtlük şekilde yayında olan ilanınızın satışının gerçekleşmesi veya sizin satıştan vazgeçmenizden sonra ilan içeriğini ''Satış gerçekleşmiştir - İlanı kaldırın - Vazgeçtim silinsin'' şeklinde düzenlemeyiniz lütfen..

Şikayet butonunu kullanarak ilanınızın kapatılması için istek bırakırsanız biz ilanı kapatırız..Bu isteğimizin nedeni MaxiCep ilan arşivi içindir. Çünkü siz mevcut ilanı silip boş bıraktığınızda kurallara uygunluğunu yitirdiği için o ilan kapatılmaz, tamamen kaldırılır. Bu yüzdendir ki hem MaxiCep ilan arşivinin kalitesi adına hemde kurallara uygun ilanınızın yeni ilan açacaklara örnek olması adına lütfen ilk ilan mesajınızın içeriğini kaldırmayınız.. Özveriniz için teşekkür eder hayırlı alım-satımlar dileriz..
 
  • Beğen
Tepkiler: gonyalı, BLasTeaR, Baydırman ve 2 diğerleri
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt