Kulağımı deldirdim

Sponsorlu Bağlantılar

Dafny

Dafny

Üye
Yavuz Sultan Selim mısır seferinde tek kulağında renk renk küpe olan köleleri görür ve merak eder. neden tek kulaklarına farklı renklerde küpeler taktıklarını sorunca, "küpe köleliği temsil eder, her bir renk kölenin hangi paşanın kulu olduğunu gösterir" cevabını alır. Bunun üzerine hiç bir kölede olmayan renkte bir küpe isteyip takar ve "biz de Allah` ın kuluyuz" der.
vay ck guzel ya

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Bence insan istediğini yapmakta özgür. Eğer ki birisi küpe taktı diye veyahut saç sakal tarz yaptı diye arkadaşlığını kaybetti diye birşey düşünmek çok mantıksız ve çocukça.
Benim bir sürü arkadaşım var ve hepsi değişik değişik tarzlarda.. Kimseyle de aramda tarz konusu açılıp kişiliğe laf vurma olmayı olmamıştır.
Olmaması da gerek...
* Şok şok şok küpe takan çocuk yakalandı.*Şok şok şok küpe takan adam cinayet işledi . Küpesi olmasaydı cinayet işlemezdi.*Şok şok şok saçı sakalı tarz olan çocuk kız arkadaşını öldürdü.*Şok şok şok küpe takan çocuk arkadaşı da küpe takmıyor diye kulağını kopardı. Bla bla bla ... Hiç bu tip haberler gördünüz mü ?
Hayır göremezsiniz. Nasıl ki küpe takan biri veya kendine tarz yapan biri başkalarına karismiyorsa. Laf meclisten dışarı , siz de ona karışamazsınız.
Küpe taktı diye tepki gösteriliyorsa , artık ben bişey demiyorum...

Eleştiri sonuçta; illa olumlu, istediğin yönde olacak değil ya :)

Ayrıca verdiğin örnekteki haberler Türkiye de haber niteliği bile taşımaz türden haberler :D Adam çay kaşığ ile bütün ailesini biçiyor Allah aşkına :D

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Bence eleştiri ile , insanın tarzıyla karakterini çözme olayı farklı bir durum...

osmisyum

osmisyum

Üye
Acıyo mu peki deldirirken :ehe

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ne kulakmis be :ehe

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
küpe kaç gün sonra çıkarılır ?

kayıpyolcu

kayıpyolcu

Üye
kupeyi cıkraıp iplik gecirebilirsin.. :P

HeiLmasTer®

HeiLmasTer®

Üye
hayırlı olsun (: benimkide delik 5. sınıftan beri :ehe(lise 1'e gidiyorum )

Captain

Üye
acıyo mu ? :ehe :ehe :ehe :D

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
iyi yapmıssın ben cok begenıyorum erkekte küpeyi:eheama bazısına yakısmıyo o baska..

HeiLmasTer®

HeiLmasTer®

Üye
Necmati™;2892833' Alıntı:
bence gerekszi be kardeşim yakışıyo yakışmıyo değilde bence gereksiz..
herkesin düşüncesine saygılıyız tabii :)

açıkcası bi farklılık yaratıyor toplum içinde dikkat çekiyorsun :D bu ilgi hoşuma gidiyo (h) + küpeyi eskiden beri çoooook severim mıknatıs takardım şimdi delik :yuru

Üst Alt