Kulağımı deldirdim

Sponsorlu Bağlantılar

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici

Mert

Mert

Üye
Hala takıyor demekki, vay bee :hmmm

Yavuz Sultan Selim neden takıyordu, moda diye takacak hali yoktu ya :D
Takıyo tabi. Geçen İnt. cafede gördüm. Age of atıyordu :ehe

Örtmenim örtmenim ben söyliyimmi neden taktığını:nono:

Burak

Üye
Yavuz Sultan Selim mısır seferinde tek kulağında renk renk küpe olan köleleri görür ve merak eder. neden tek kulaklarına farklı renklerde küpeler taktıklarını sorunca, "küpe köleliği temsil eder, her bir renk kölenin hangi paşanın kulu olduğunu gösterir" cevabını alır. Bunun üzerine hiç bir kölede olmayan renkte bir küpe isteyip takar ve "biz de Allah` ın kuluyuz" der.

Mert

Mert

Üye
Yavuz Sultan Selim mısır seferinde tek kulağında renk renk küpe olan köleleri görür ve merak eder. neden tek kulaklarına farklı renklerde küpeler taktıklarını sorunca, "küpe köleliği temsil eder, her bir renk kölenin hangi paşanın kulu olduğunu gösterir" cevabını alır. Bunun üzerine hiç bir kölede olmayan renkte bir küpe isteyip takar ve "biz de Allah` ın kuluyuz" der.
Bende şöyle biliyordum:
Yaptığı hataları kulağına küpe olsun bir daha yapmasın diye

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Kulağına küpe olsun ne demek Mert :ehe

Mert

Mert

Üye
Başına gelen bir olaydan kendine ders çıkararak onu bir tecrübe olarak hiç unutmamaya çalışmak.
Google amca benle aynı fikirde :ehe

fuatfurit

Üye
:D Küpe olayı çok gereksiz birşey bana soracak olursan 3 yıl önce deldirdim şuanda 18 yaşındayım takmıyorum ben deldirdiğim gün banyo filan yaptım 1 ay sonra çıkardım kullağım :D intap kapmış pişman olmuştum ... ama belli zaman geçtikten sonra fikrim değişti herkes de aynı olmaz gerçi bana göre değilmiş dedim.

emr-erock

emr-erock

Üye
Kimse Ye Aldırılş Etme .Devam :oke:

haltie

haltie

Üye
Yavuz Sultan Selim Mısırda kölelerin küpe taktığını görüp etrafındakilere bunun ne olduğunu sormuş,köle oldukları için küpe taktıklarını öğrenince, "ben de ALLAH'ın kölesiyim" deyip kulağına küpe taktırmıştır.kısa bir bilgi olsun :ehe

Burak

Üye
ben yazdım yukarıya abi :ehe

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Eğer geberemeyesice ile yolda karşılaşsaydık ve kulağını deldirdiğini görse idik haklısın.
Ama gelmiş kendisi 2 milyona yakın üyeli ve herkese açık bir forumda konu açmışsa burada sıra sıra "hayırlı olsun" mesajları göremeyiz.
Kimisi eleştirir, kimisi erkeklerin küpe takmasıyla ilgili fikirlerini belirtir, kimisi amcasının küpe yüzünden yaşadığı sağlık sorunlarını anlatır, tartışma döner vs...
Konuyla alakalı, kurallar dahilinde her şey yazılabilir.
Forum mantığı da bunu gerektirir zaten :)
Praetor olmak kolay değilmiş,helal sana

haltie

haltie

Üye
ben okudum yorumları neden göremedim:s bende yazmış olayım tekrardan kısa bir bilgi niyetine :ehe zaten çok bilen vardır:)

haltie

haltie

Üye
gençken:ehe bir aralar vardı:ehe

deneme.

Üye
Hayırlı olsun

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
:D Küpe olayı çok gereksiz birşey bana soracak olursan 3 yıl önce deldirdim şuanda 18 yaşındayım takmıyorum ben deldirdiğim gün banyo filan yaptım 1 ay sonra çıkardım kullağım :D intap kapmış pişman olmuştum ... ama belli zaman geçtikten sonra fikrim değişti herkes de aynı olmaz gerçi bana göre değilmiş dedim.

Gusul abdesti almak bu yüzden faydalı, küpeyi yıkanırken çıkarıp deliğe su girmesini sağlaman gerekiyor. 1 ay yıkamamışsın sonuçta. Allahtan 3 yıldır kulağında değil :ehe

Ben belli aralıklarla çıkarıp takıyorum banyoda

zaza

zaza

Üye
silahlamı kovaladın :kop2:
evet ama yakalayamadım ya :ehe biz yeni taşındık 1,5 hafta önce bu adam ikametgahını kaldırmamış evine babam gitmiş demişki ikametgahınızı kaldırın biz oraya yerleştik çocukların (kardeşlerim) okulu falan var kayıt yapacaz hanımına demiş. akşam hanımı beyine demiş bu adam kapımıza dayanmış yok bilmem ne yok hanımımın elinden tutmuş hadi ikametgahı kaldıralım gibisinden saçma şeyler anlatmaya başlayınca artık sabır kalmadı. dedim ki akıllı ol ikametgahını kaldır yoksa dedim dedi yoksa ne? dayanamadım sarıldım silahıma bu zaten görünce kaçmaya başladı bende ardından koştum ama araya komşular girdi. dün muhtarlıktan haber geldi ikametgah işimiz olmuş. ZAZA ya bulaşmayın :D:ehe

neyse profilden devam ederiz şimdi ceza yeriz falan konu dışı diye:ehe

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Seviye düşünce ceza verilse ohoo :islik

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Bence insan istediğini yapmakta özgür. Eğer ki birisi küpe taktı diye veyahut saç sakal tarz yaptı diye arkadaşlığını kaybetti diye birşey düşünmek çok mantıksız ve çocukça.
Benim bir sürü arkadaşım var ve hepsi değişik değişik tarzlarda.. Kimseyle de aramda tarz konusu açılıp kişiliğe laf vurma olmayı olmamıştır.
Olmaması da gerek...
* Şok şok şok küpe takan çocuk yakalandı.*Şok şok şok küpe takan adam cinayet işledi . Küpesi olmasaydı cinayet işlemezdi.*Şok şok şok saçı sakalı tarz olan çocuk kız arkadaşını öldürdü.*Şok şok şok küpe takan çocuk arkadaşı da küpe takmıyor diye kulağını kopardı. Bla bla bla ... Hiç bu tip haberler gördünüz mü ?
Hayır göremezsiniz. Nasıl ki küpe takan biri veya kendine tarz yapan biri başkalarına karismiyorsa. Laf meclisten dışarı , siz de ona karışamazsınız.
Küpe taktı diye tepki gösteriliyorsa , artık ben bişey demiyorum...

Üst Alt