Kim Demiş ATAMIZ dinsiz die

Sponsorlu Bağlantılar

sakaryam54500

Üye
kimin dinli kimin dinsiz oldugunu yanlız ve ancak alemlerin rabbi olan allah bilir. Ancak biz insanların yaşantısını görürüz. Atatürkün yüzlerce fotografı var ama hiç camide yada mescidde yok. Okadar konuşması var ama hiçbirinin başında besmele yok. O kadar yazdıgı kitabı var ama içinde bir kur an ayeti yok. Ve bana söylermisiniz said nursi neden yıllarca hapiste yattı? Ve iskilipli atıf hoca neden idam edildi? Bu her iki olaydada atatürk hayatta ve yönetimdeydi

atatürk ve din kitapını oku ondan sonra konuş elmalı hamdi yazarı kim bulmuş bi bakta ögren cahil olmayın

oktay-24

Üye
Kimin dinli kimin dinsiz oldugunu Yanlız ve Ancak Alemlerin Rabbi olan Allah bilir. Ancak biz insanların yaşantısını görürüz. Atatürkün yüzlerce fotografı var ama hiç camide yada mescidde yok. Okadar Konuşması var ama hiçbirinin başında Besmele yok. O kadar yazdıgı kitabı var ama içinde bir Kur an ayeti yok. ve bana söylermisiniz Said nursi neden yıllarca hapiste yattı? ve İskilipli Atıf hoca neden idam edildi? Bu her iki olaydada Atatürk hayatta ve yönetimdeydi

Atatürk şeyhlere şıhlara karşı bir insandı.Cünkü onlar din simsaları oldugunu bilmekteydi.
okuma oranı sıfır olan bir halkı sömürmek icin kullanılan araçtır din o zamanlar.
yine öyle de yapabilecek birşey yok.
onun icin atatürk kuran-ı kerim'i türkçe cevirtmiştir ki herkes anlasın ezberlemesin diye.

said-i nursiye gelince ingiliz güclerin güdümde olan bir insanı korumanız hele hele yüceltmeniz cahilliktir.
din allah ile kul arasında kimseyi ilgilendirmez.

Hapishanelerde binlerce "besmeleci" insanla dolu nerde "besmele" cekmeleri o zaman..

Menemen'de kubilayın başını kesen kesim kimdi ?

Ayrıca türkiye cumhuriyeti laiklik ilkesini esas almıştır.Her dine mesafeldir.
Yazılarının basında besmele cekmek sacmalıktan ibarettir.

Başbakanlar cumhurbaşkanları da besmele cekmiyor konuşmalarında o zaman onlarda dinsiz!

böyle bir mantık anlayışı yok.İnsanların dinli yada dinsiz oldugunu siz karar veremezsiniz.
hatta ve hatta dil uzatamazsınız!

ivdg

ivdg

Üye
Atatürk'ten soğutmak için yapılan propagandalar bunlar ama bu yoldan dönmeyeceğimizi bilmeleri lazım. kısacası aptallık.

----------Eklendi @ 16:33:14 ---------- Yazıldı @ 16:31:08 ----------

Kimin dinli kimin dinsiz oldugunu Yanlız ve Ancak Alemlerin Rabbi olan Allah bilir. Ancak biz insanların yaşantısını görürüz. Atatürkün yüzlerce fotografı var ama hiç camide yada mescidde yok. Okadar Konuşması var ama hiçbirinin başında Besmele yok. O kadar yazdıgı kitabı var ama içinde bir Kur an ayeti yok. ve bana söylermisiniz Said nursi neden yıllarca hapiste yattı? ve İskilipli Atıf hoca neden idam edildi? Bu her iki olaydada Atatürk hayatta ve yönetimdeydi
Gösteriş için ibadet etmediğinden olabilir mi?

emrah0020

emrah0020

Üye
keske şimdi burda olsaydı . allahım mekanını cennet eylsesin

EFG_07

EFG_07

Üye
Atamıza dinsiz diyen asıl kendisi dinsizdir tam tersi atamız gayet dinine bağlı birisiydi ve şu an günümüzde olduğu gibi bazı kişilerin yaptığı gibi dini alet edip gösteriş haline asla getirmemiş birisidir atamız

ramirez02

Üye
yaw dinli dir yada dinsizdir boş verin kafanıza takmayın her koyun kendi bacağından asılır siz inanıyosanız başkası sizi ilgilendirmez
dinli yada dinsiz ne fark eder müslüman bir ülkede kaş kişi bu müslümanlığı yaşıyor siz onu düşünün

sphone

sphone

Üye

:oke::oke::oke::good::tşk:

----------Eklendi @ 00:37:21 ---------- Yazıldı @ 00:35:05 ----------

yaw dinli dir yada dinsizdir boş verin kafanıza takmayın her koyun kendi bacağından asılır siz inanıyosanız başkası sizi ilgilendirmez
dinli yada dinsiz ne fark eder müslüman bir ülkede kaş kişi bu müslümanlığı yaşıyor siz onu düşünün

sana yüzde 50 katılıyorum yüzde50 katılmıyorumyazmışsın her koyun kendi bacağından asılır onun yanında bide şunu ekle o asılan koyunların bi zaman sonra kokusu çevredekileride rahatsız eder....!
burda ince bir mesaj var anlayana....

----------Eklendi @ 00:43:56 ---------- Yazıldı @ 00:37:21 ----------

Atatürk şeyhlere şıhlara karşı bir insandı.Cünkü onlar din simsaları oldugunu bilmekteydi.
okuma oranı sıfır olan bir halkı sömürmek icin kullanılan araçtır din o zamanlar.
yine öyle de yapabilecek birşey yok.
onun icin atatürk kuran-ı kerim'i türkçe cevirtmiştir ki herkes anlasın ezberlemesin diye.

said-i nursiye gelince ingiliz güclerin güdümde olan bir insanı korumanız hele hele yüceltmeniz cahilliktir.
din allah ile kul arasında kimseyi ilgilendirmez.

Hapishanelerde binlerce "besmeleci" insanla dolu nerde "besmele" cekmeleri o zaman..

Menemen'de kubilayın başını kesen kesim kimdi ?

Ayrıca türkiye cumhuriyeti laiklik ilkesini esas almıştır.Her dine mesafeldir.
Yazılarının basında besmele cekmek sacmalıktan ibarettir.

Başbakanlar cumhurbaşkanları da besmele cekmiyor konuşmalarında o zaman onlarda dinsiz!

böyle bir mantık anlayışı yok.İnsanların dinli yada dinsiz oldugunu siz karar veremezsiniz.
hatta ve hatta dil uzatamazsınız!

açıkça düşenceniz yazmışsın bravo lakin said nursi ye ingiliz güdümlü demişssin şaşırmamak elde değil adamın çektiği ortada sana tek birşey diyeceğim sadece bir kitabını oku lütfen rica ediyorum ondan sonra bir daha yorum yaz ama bunu sana hakaret olarak algılama bir zamanlar senin gibiydim

birde gelelim laiklik ilkesine her dine mesafelidir demişsin ianan laikliği böğle bilmiyorum eğer böğleyse ben laik değilim ben islama mesafeli olamam arkadaşım ben hz. MUHAMMED .sav. mesafeli olamam kuran amesafeli olamam

EFG_07

EFG_07

Üye
sphone , sen önce laiklik nedir bunun bi anlamını öğrende sonra konuş

cargo3230

cargo3230

Üye
Dinsiz denen Atam bunları yaptıysa bizim için şimdiki dini sömürücüler sahte müslümanlar Atamın yanında mal gibi kalıyorlar :vur

----------Eklendi @ 03:08:05 ---------- Yazıldı @ 03:07:17 ----------

Dinsiz denen Atam bunları yaptıysa bizim için şimdiki dini sömürücüler sahte müslümanlar Atamın yanında mal gibi kalıyorlar :vur
din insanın içindedir onu da Rabbim bilir

EFG_07

EFG_07

Üye
Atatürk'e dinsiz diyenler;8 yılda dünyanın en zengin başbakanı olurlar,oğullarına gemicik alırlar,deniz feneri ile yardım toplarlar,ülke varlığını,ülke topraklarını satarlar,ülkeyi en yüksek faizle borçlandırırlar..İşte bunlar gerçek müslümandır bunlar namaz kılarlar,bunlar oruç tutarlar,bunlar hacca giderler,bunlar türbanı öne çıkartırlar..!Bunlar iktidara geldiğinden beri Mustafa Kemal'in adını ağızlarına almadılar!Uyanın Artık Tek Yol Kemalizm..Tek yol Devrim..
Ellerine sağlık herşeyi çok iyi anlatmışsın

sphone

sphone

Üye
sphone , sen önce laiklik nedir bunun bi anlamını öğrende sonra konuş

iyide güzel arkadaşım ben laikliğin tanımını yapmadım yapan arkadaşa açıklık getirdim yanlış yapmışsın diye laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasındır doğrumu doğrudur pekala en iyi örnek ise İTALYA- VATİKAN örneğidir din siyasete karışmaz siyaset dine karışmaz keşke türkiyadede böğle olsa bi zahmet yazımı tekrar okuyupta bana yorum yaparsan sevinirim ayrıca sana karşı yanlış bi tavırda olduğumu düşünüyorsan kusuruma bakma seni kırdıysam sadece yapılan yanlış tanıma yorum yaptım

----------Eklendi @ 13:59:04 ---------- Yazıldı @ 13:57:30 ----------

ayrıca herkes ilk önce kendini sorgulasın ölenin arkasından konuşmak iyi değil sen kendini doğrultursan herkes doğru olur saygılarımla.....

EFG_07

EFG_07

Üye
Evet ülkemizde malesef din ve devlet işleri ayrı tutulmak yerine tam tersi din alet ediliyor ( yazılarında yanlış anladığım bölümler varsa kusura bakma )
Ayrıca konuya gelirsek kısa ve öz olarak şunu söylemek gerekir ( Atama dinsiz diyenler için söylüyorum ) bu kişilerin ben Türklüğünden bile şüphe ederim bu kişiler kulaktan dolma söylentilerle konuşacaklarına tarihi öğrenip öyle konuşsunlar, ATATÜRK herkesin kutsal kitabımızı anlayabilmesi için Elmalı Hamdi Yazır tarafından Türkçeye çevirttirmiştir ve bunu devletin parasıyla değil kendi cebinden ödemiştir , ATATÜRK'e dinsiz diyenler ilk önce kendi dinsizliklerine baksınlar cahilce konuşacaklarına tarihi okuyup , öğrenip ondan sonra yorum yapsınlar

Astrosman

Astrosman

Üye
Atamıza dinsiz diyenlere yazıklar olsun!....

sphone

sphone

Üye
Evet ülkemizde malesef din ve devlet işleri ayrı tutulmak yerine tam tersi din alet ediliyor ( yazılarında yanlış anladığım bölümler varsa kusura bakma )
Ayrıca konuya gelirsek kısa ve öz olarak şunu söylemek gerekir ( Atama dinsiz diyenler için söylüyorum ) bu kişilerin ben Türklüğünden bile şüphe ederim bu kişiler kulaktan dolma söylentilerle konuşacaklarına tarihi öğrenip öyle konuşsunlar, ATATÜRK herkesin kutsal kitabımızı anlayabilmesi için Elmalı Hamdi Yazır tarafından Türkçeye çevirttirmiştir ve bunu devletin parasıyla değil kendi cebinden ödemiştir , ATATÜRK'e dinsiz diyenler ilk önce kendi dinsizliklerine baksınlar cahilce konuşacaklarına tarihi okuyup , öğrenip ondan sonra yorum yapsınlar

estafurullah tek sıkıntım yanlış anlaşılması

lord1902

Üye
Atatürk ün son Chp konuşmasını orjinalini izleyin cevap orda.

mreren38

mreren38

Üye
İskilipli Atıf Hoca örneğini vermekten kendimi alamıyorum.. Atatürk sabetayisttir. Yahudilerin şapkasını halka dikte etmiş takmayanı astırmıştır. Şapka giymeyenin asılması hangi zihniyetin ürünüdür? Sizi Necip Fazıl'ın "Son Devrin Din Mazlumları" adlı eserini okumaya davet ediyorum. Ama her zamanki gibi bizlerin cahil olduğunu iddia edecekseniz -cahil olduğunu iddia ettiğiniz bizlerin bile okuduğu- kitabı okumayabilirsiniz..

----------Eklendi @ 11:03:35 ---------- Yazıldı @ 11:00:25 ----------

atatürk ve din kitapını oku ondan sonra konuş elmalı hamdi yazarı kim bulmuş bi bakta ögren cahil olmayın

elmalı hamdi yazar değil, Elmalılı Hamdi Yazır. Cahil olmayın.

----------Eklendi @ 11:10:00 ---------- Yazıldı @ 11:03:35 ----------

O lafı söyleyen türk değildir zaten türklüğünden süpe ederim resimlerle herşeyin ne olduğunu görüpte inkar edecek kişilerdir onlar.. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

"Türk" kelimesi büyük harfle başlar. Süpe değil "Şüphe" olmalı. Bağlaç olan -de ayrı yazılır ve ünsüz benzeşmesi yapılmaz. Türklük lafta kalmamalı, ağzı olan konuşmamalı, ben dört dörtlük bir Türk'üm diyen herkes Türk Dilinin kurallarını iyi bilmeli ve de tarihini de..

u_cosar

u_cosar

Üye
yazı için teşekkürler

melancholy11

melancholy11

Üye
[h=2](Medeniyet Dediğin Açmaksa Bedeni, Afrika’daki Bedevi Bizden Daha Medeni) laiklik anlayışınız Atatürk'ünüzün insanların kıyafetlerine karışması galiba :) ? biz Osmanlı torunuyuz.[/h]

• Beğen
Tepkiler: 'Enver'

Üst Alt