Kemalistleri Dinsiz ilan Eden Yobazlara Gelsin (Atatürk ve Din)

Sponsorlu Bağlantılar

Salihyet

Salihyet

Üye
1- Ben şu anda igdaş'da staj görüyorum, şunu belirteyim gerektiğinde her ortama giren biriyim. aksarayda her türlü taklalara tanık oldum, kulak kesmelere kadar varan.
Şuna gülümsedim.:)Ne alakaysa artık.
benim ulu önderim Hz. Muhammed (s.a.v) ve bu ülkede 12 yaş altının dini eğitim alması yasak..
Bu yasayı Mustafa Kemal mi çıkardı yoksa günümüz yasası mı?

Mc Donald's yani amerikaya hizmet ediyorsun dedin de, daha önce de ne okudun, ne kadar okudun, nereden geliyorsun, ne gördün gibi cevapları kendince edinip beni yaftalamaya çalışan bazı kimselere de cevabı peşinen vermek istedim.

2. husus: Atatürk'ün ilkelerinden yola çıkarak ( müslümanları yaratık olarak görme ve dayanaksız şeyh şıh hikayeleri( delilsiz (yine bir parantez açayım, atatürkün yakın arkadaşı (ismet inönü) hakkındada bazı şeyler söylemek gerekirse delilim yok susuyorum, çala kalem iftira atmak en kolayıdır))
28 şubat darbesiyle refah partisine karşı yapıldı, ve anayasaya islamı öğretmeye dair bütün yollar tıkatıldı, bu hangi ilkelere dayanarak yapıldı ? Erbakan türkiyeyi pakistana çevirecek paranoyasını başlatan zihniyet ( o zihniyet emekli maaşını bu değerlere getiren anadoluda fabrikalar kuran zihniyet.. )

Ama iyilikten maraz doğar ve o zihniyetle şu zihniyetin hiç bir farkı yok, müslümanlar yaratıktır aşılaması yapılmış bir topluluğun gelişmesi beklenemez, müslümanların gelişmesini engelleyen bir zihniyete ise hiç lafım yok..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Bu konu YOBAZLARA yönelik olarak yazılmıştır.
Üstelik her yobaza değil. Bazı yobazlara: KEMALİSTLERİ DİNSİZ İLAN EDEN yobazlara yönelik olarak yazılmıştır.

Şu ana kadar kimsenin
dediğini duymadım konuda.
Üstelik yobaz olması da yetmiyor, ben
"KEMALİSTLERİ DİNSİZ İLAN EDEN bir yobazım"
demesi gerekiyor.

Madem ki aramızda Yobaz, üstelik Kemalistleri dinsiz ilan eden bir yobaz bulunmuyor, bu konudaki tartışma neden hala sürüyor?..

Ya konuda
Kemalistleri dinsiz ilan eden bir yobaz var ya da konu dışında şeyler tartışılıyor.

Bu arada TDK - Yobaz:
yobaz sf. 1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse) : Bu memleketi de dört buçuk yobaza bırakamayız.�-A. Gündüz.

Salihyet

Salihyet

Üye
Cevaplar açılım vs. ile müslümanlığı bağdaştıran, her fırsatta müslümanlar yobazdır çığırtkanlığı yapan kişilere. Söylemlerde bulunan kişilere cevap verildi, yabancı ülkelerde terörizm islamın kötü yüzü olarak gösterilip insanların gözü boyanıyor ise aynı şekilde müsülmanlar yobaz damgası vurularak yaratık gösterilmeye çalışılıyor. Bu tarz konular ise buna değnek tutuyor, ben kemalizm diye bir şeyi yeni yeni duyuyorum(yeni bir dinmiş gibi, islam dini ile denk tutulan bir kavram haline getirilimesinden bahsediyorum). Benim dinim ise hoşgörü ve pozitifliğin dinidir, kimse bunu başka yerden alıp kendine mâal edip bunun üstünden siyaset yapıp sonrada benim dinime mensup olan kişilerin adını kötüye çıkaramaz. Bunu hem akp ve ekonomi, hemde uyduruk bir iki şeyh şıh hikayesi ile yapan kişilere ise kesinlikle cevap vereceğim. Neden susayım ve müslümanların bunu sindirmesine müdahil olayım ?

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Dinine bağlı olan Atatürk düşmanı diye bir şey yok ki :s

Salihyet

Salihyet

Üye
Dinine bağlı olan Atatürk düşmanı diye bir şey yok ki :s

Onun yerine bâriz bir dayatma ile atatürk'ü sevdirme çabası tamam hoş ama bunun yerini sevmiyorsan git ! ya sev ya terk et politikası içerisinde çirkin bir şekilde tepkiler vererek "adam sıfatıyla" konuşanlar var ki ben bu kişileri ciddiye bile almıyorum.

Sn. Yöneticimiz neden üstüne alınıyorsun diyor, "yoksa bu konuda geri kafalı yobaz manyak yaratıklar mı var ?" dercesine ki diyor zaten hemen hemen :)
Ya konuda Kemalistleri dinsiz ilan eden bir yobaz var ya da konu dışında şeyler tartışılıyor.

Ama bu gün bu konulara tek tek cevap vermenin bir manasının olmadığını bildiğim için daha önce de belirttim, yakında çok geniş bir döküman hazırlayacağım. Tutun ki uyduruk Kur'an-i kerim denilmesine ve yobaz paranoyasına kadar. Delilsiz ve eski zamanlarda bir anakonda varmış, kuyruğuna muz dikmiş desek yeridir ya hani, o kadar uyduruk ve çalakalem değil, yasaların gösterdiği yolda ne çarpıklıklar var? açsın başını alsın parasını gibi komik cevaplara değinmeyeceğim bile bknz: az biraz yukarısı..

( biraz seçim kampanyası gibi mi oldu? bence çok da iyi oldu, gerekliydi.. )

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Herkes özgürdür ve demokratik bir ülkede yaşıyoruz isteyen sever isteyen sevmez ...
Ikisine de saygı duyulmalı :)

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Konunun ne olduğunu tekrar tekrar birçok kişi söylemiş bulunmaktadır.Bir insana, hele Mustafa Kemal' e ''Ben dinsiz diyorum'' diyen varsa buyursun. Yok, öyle şey olur mu bu kimin haddine diyen varsa Mustafa Kemal' e dinsiz diyenler savunulmasın.
Mustafa Kemal'i sevdirmeye çalışmaya gerek yok, gereğinden fazlaca seveni var zaten.
O,aç saçını al maaşını kısmının şaka olduğunu parantez içerisinde belirtmiştim.
Konu Müslümanları kötüleyecek bir konu olsaydı konunun başlığı ''Bütün Müslümanlara...'' olurdu ki ben de Müslümanım.
Konunun başlığının neye işaret ettiğini kestirmek zor olmasa gerek.
Artık iş şu yerden sonra polemik yaratmaya dönüyor.
Daha önce de belirttim,konu kimseye zorla Atatürk'ü sev demiyor.O sizin anlayış farkınız.Öznel bir durumu genellemek yanlış.
Uydurma şeyh şıh hikayelerine gelince o anlatılan daha dogrusu not düşülen olaylar,anıların toplamıdır.
Atatürk:'' İzmir'in işgalden kurtuluşundan sonra Yunan,İngiliz bayrağını altına 'Buyur ez paşam onlar bizim bayrağımızı ezmişti diyerek serenlere' -Bu bize yakışmaz,bunu yaparsak onlardan ne farkımız kalır- diyen insan'' Kur'an'ı alıp yaksa; belge,delil olur.Günümüzde bile devam eden hocayım diye geçinip dini sömüren kesmin yaptıklarını anlatmak uydurma hikaye olur.
Şu ''adam sıfatıyla konuşanlar'' lafına gelince bir daha böyle bir terim kullanma,yoksa bir laf söylenir yut yutabilirsen.Bu laf bana mı söylendi diye bir şey iddia da edemezsin.Lafımı koydum,alan alır misali.
Senin dinin hoşgörü dini pozitif dindir de benim dinim başka din mi? Konu,İslam'ın hangi bir öğretisine hakarette veya yalanlamada,kınalamada bulunuyor kardeşim!
Daha öncede söylemiştim,düşüncelerin paranoyadan ibaret.
Söylenmedik bir şeyi söylenmiş var sayıyorsun.
Konu sana ''şu'' dedikçe; sen ''bu'' ndan bahsediyorsun.
Böylece mecburen bana veya bize cevap hakkı doğuyor ve ben bu gereksiz tartışmayı yapmak istemiyorum.

Salihyet

Salihyet

Üye
Konunun ne olduğunu tekrar tekrar birçok kişi söylemiş bulunmaktadır.Bir insana, hele Mustafa Kemal' e ''Ben dinsiz diyorum'' diyen varsa buyursun. Yok, öyle şey olur mu bu kimin haddine diyen varsa Mustafa Kemal' e dinsiz diyenler savunulmasın.
Mustafa Kemal'i sevdirmeye çalışmaya gerek yok, gereğinden fazlaca seveni var zaten.
O,aç saçını al maaşını kısmının şaka olduğunu parantez içerisinde belirtmiştim.
Konu Müslümanları kötüleyecek bir konu olsaydı konunun başlığı ''Bütün Müslümanlara...'' olurdu ki ben de Müslümanım.
Konunun başlığının neye işaret ettiğini kestirmek zor olmasa gerek.
Artık iş şu yerden sonra polemik yaratmaya dönüyor.
Daha önce de belirttim,konu kimseye zorla Atatürk'ü sev demiyor.O sizin anlayış farkınız.Öznel bir durumu genellemek yanlış.
Uydurma şeyh şıh hikayelerine gelince o anlatılan daha dogrusu not düşülen olaylar,anıların toplamıdır.
Atatürk:'' İzmir'in işgalden kurtuluşundan sonra Yunan,İngiliz bayrağını altına 'Buyur ez paşam onlar bizim bayrağımızı ezmişti diyerek serenlere' -Bu bize yakışmaz,bunu yaparsak onlardan ne farkımız kalır- diyen insan'' Kur'an'ı alıp yaksa; belge,delil olur.Günümüzde bile devam eden hocayım diye geçinip dini sömüren kesmin yaptıklarını anlatmak uydurma hikaye olur.
Şu ''adam sıfatıyla konuşanlar'' lafına gelince bir daha böyle bir terim kullanma,yoksa bir laf söylenir yut yutabilirsen.Bu laf bana mı söylendi diye bir şey iddia da edemezsin.Lafımı koydum,alan alır misali.
Senin dinin hoşgörü dini pozitif dindir de benim dinim başka din mi? Konu,İslam'ın hangi bir öğretisine hakarette veya yalanlamada,kınalamada bulunuyor kardeşim!
Daha öncede söylemiştim,düşüncelerin paranoyadan ibaret.
Söylenmedik bir şeyi söylenmiş var sayıyorsun.
Konu sana ''şu'' dedikçe; sen ''bu'' ndan bahsediyorsun.
Böylece mecburen bana veya bize cevap hakkı doğuyor ve ben bu gereksiz tartışmayı yapmak istemiyorum.

Yoksa bu konuda üstüne alınan birileri mi var ?
Başkasına yaptığınızı kendinize yapıldığında canınız yanıyorda böyle mesaj yazıyorsunuz, peki 5 sayfa konu gözünden kaçmıştır, ya sev ya terk et genel olarak söyenmiştir, hiç alakası yokken açılım konuya dahil olmuş onların yüzünden vs. göndermeler yapılmıştır.

Düşüncelerim paranoyadan ibaret mi ? O zaman paranoyama şahitlik eden bir kişi daha bulalım. Yüz yüze görüştüğüm bu siteden bazı kişilerle konuştum, siz müslümanlardan korkarak paranoya yapıyorsunuz dedim, bu konuyu uzatmak istemiyorum ama benim savunduğum görüş hala aynı görüş. Maxicep buluşmalarına gelirseniz orada özgürce konuşuruz..

Ha şu tehditkar olan kısım ise çok can alıcı, gerçekten içim ürperdi, çok korktum.. :oke: ( neden sen üstüne alındın ki )

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Yoksa bu konuda üstüne alınan birileri mi var ?
Başkasına yaptığınızı kendinize yapıldığında canınız yanıyorda böyle mesaj yazıyorsunuz, peki 5 sayfa konu gözünden kaçmıştır, ya sev ya terk et genel olarak söyenmiştir, hiç alakası yokken açılım konuya dahil olmuş onların yüzünden vs. göndermeler yapılmıştır.

Düşüncelerim paranoyadan ibaret mi ? O zaman paranoyama şahitlik eden bir kişi daha bulalım. Yüz yüze görüştüğüm bu siteden bazı kişilerle konuştum, siz müslümanlardan korkarak paranoya yapıyorsunuz dedim, bu konuyu uzatmak istemiyorum ama benim savunduğum görüş hala aynı görüş. Maxicep buluşmalarına gelirseniz orada özgürce konuşuruz..

Ha şu tehditkar olan kısım ise çok can alıcı, gerçekten içim ürperdi, çok korktum.. :oke: ( neden sen üstüne alındın ki )
Yine ben sana ''şu'' diyorum sen ''bu'' ndan konuşuyorsun.
Ben bir şeyi üzerime alınmadım.
Şimdi ben şuraya bir laf söyleyeyim üzerine alınan alınsın olsun.Olur mu?Olmaz.
Başkasına yapılanla kendimize yapılan ne anlamadım.
Konu gayet açık. Şahsi görüşüm olarak Atatürk' e dinsiz diyene bağnaz diyorum.
Bu farklı bir durum bir kişiye yada kişilere direkt olarak söylenmiş bir şey yoktur.
Ama senin yapmış olduğun şey,konuya yorum yapanların biri ya da birilerinin karakterine doğrudan hakarettir.Bu benimdir ya da başkasıdır;fakat hakarettir.Mesele kişiselleşmiş bir hal alıyor anlayacağın.
Tehditkar kısım ne?
Bunu bir başka birinin de senin yaptığın gibi söyleyecek olması senin de canını sıkar.
Acaba bana mı dedi diye.
Dİyebilirsin ki benim adamlığımdan şüphem yok yarası olan gocunur.Fakat daha önce de belirttiğim gibi birisi şurda ortaya laf atıp çıksa aynı durum gerçekleşmiş olur ve bu hoş bir şey değil.
Şu açılım maçılım lafı ne onu anlamadım,mevcud videoda böyle bir şey yok.Benim yorumlarımda da yok.
Ya sev ya terket anlayışını da anlamış değilim.Paranoya paranoya paranoya...

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Uzatmaya ne gerek var ?

Birkaya

Üye
“Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet idaresindeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler ,idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”
Atatürk'ün TBMM 5. dönem 3. yasama yılı açılış konuşmasından: en altta Aziz milletvekillerinin devamı

TBMM tutanaklarına da mı inanmadınız buyrun video:

Diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: http://www.maxicep.com/ataturk-ve-ataturkculuk/kim-demis-atamiz-dinsiz-die-2-307459.html

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Gökten inen kitaplara inancımız muhakkak var,onları yalanlamak dini hiçe saymaktır.Sadece akıl ve mantık süzgecinden geçirilerek öğrenilmeli,bağlanılmalı ve öğretilmelidir.Ki şüphesiz ki tanrı da bunu istemektedir.Körü körüne değil,anlayarak O'nun varlığının karşısında erimek.

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
“Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet idaresindeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler ,idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. Fakat bu prensipleri gökten indirildiği sanılan kitapların dogmaları ile asla bir tutulmamalıdır.Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

TBMM tutanaklarında kayıtlı: en altta Aziz milletvekillerinin devamı

TBMM tutanaklarına da mı inanmadınız buyrun video:

Diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: http://www.maxicep.com/ataturk-ve-ataturkculuk/kim-demis-atamiz-dinsiz-die-2-307459.html

Eğer bir ülkede demokrasi var ise o ülkenin partisi kafadan tek parti olamaz , seçimle başa gelen parti o ülkeyi yönetendir ...
Gökten inme diye hitap ettiğin kitap bizim yol göstericimız olan Kuranı Kerim dir belki bilmiyorsundur ...
Siz ilhamları almaya devam edin ama kendinize de müslüman demeyin, müslümanları utandırıyorsunuz ...
Şunu da belirtmek istiyorum eğer o kadar cumhuriyet yanlısı biri isen karşı tarafa da saygılı olmayı öğrenmelisin, kimsenin kutsal kitabına gökten inme diye hakaret edemezsin ...
Ben bu yorumundan dolayı seni dinsiz ilan ediyorum...
Yobaz olan sensin, ben değil :)

Salihyet

Salihyet

Üye
Eğer bir ülkede demokrasi var ise o ülkenin partisi kafadan tek parti olamaz , seçimle başa gelen parti o ülkeyi yönetendir ...
Gökten inme diye hitap ettiğin kitap bizim yol göstericimız olan Kuranı Kerim dir belki bilmiyorsundur ...
Siz ilhamları almaya devam edin ama kendinize de müslüman demeyin, müslümanları utandırıyorsunuz ...
Şunu da belirtmek istiyorum eğer o kadar cumhuriyet yanlısı biri isen karşı tarafa da saygılı olmayı öğrenmelisin, kimsenin kutsal kitabına gökten inme diye hakaret edemezsin ...
bknz aşağıda yaftalar > atatürk karşıtı, atatürk ılımlısı vs. vs. bu çatışmalara yine çok şükür, insanlar solcu sağcı diye birbirini öldürüyordu, bırakalım hoşgörüsüz bir toplumda yaşayalım..
Sevgılı Nuraiharun arkadaşım,öncelıkle ılımlı sözlerle sen de Atatürk e karşı bır antisempati taşıdğını belli etmıssın.
İnsanı gülderecek acıklamarda bulunmaktan öteye gıdememıssın cunkıson 3 madden gercekten yurekler acısı..

O arkadaşda atatürk ılımlısı olabilir, buna saygı duyuyorum. Anayasal düzende "genel yasaklama" ibaresi 1962 yılında sanırım kaldırıldı. Bu yüzden atatürk'ün sözleri geçerliliğini yitirmiş sayılır. Cumhuriyet anayasa ve demokrasi ile yönetilir, atatürkün uyguladığı varsayılan denge politikası söylediğim gibi 50 yıl önce kaldırıldı ve insanlar istediğine inanmaya cesaret edebilmeye başlad.. ( sonuçta ezanlar türkçe okunur, minarede ki insan vurulur biz böyle bir ülke topraklarından gelen nesiliz.. )

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Onların acısı şimdi çıkmıyor mu ?:)
Dönem dönem, o sıralar Devletin başında olanlar pek de Müslüman yanlısı değildi, kanıtları da vardır ...
Bediuzzaman a yapılanlar, ezanlar vs vs ama hepsini Atatürk e mâl etmek yanlış olur ...
Ismet Inönü sağolsun ;)

Birkaya

Üye

Ben burada kendi düşüncemi belirtmedim ki. Dikkat edersen Atatürk'ün TBMM açılış konuşmasından alıntı yaptım. Böyle tehlikeli laflar etmeyelim Allah korusun.

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Ona dikkat etmemişim kusura bakma :)
Aynı sözlerim Atatürk için de geçerli öyleyse, kıvırmak yok :)
Kim olursa olsun benim Kitabım ve Inancım hakkında ileri geri konuşamaz, bilinsin ...

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Yönetim gökten inen kitaplarla yürütülürse bunun adı cumhuriyet değil;şeriat olur.
Bu, bir partinin kendisine çizdiği yoldur.
Yani, din öğretileriyle değil; akılla ve fikirle uygulanan yönetim.
Yani Mustafa Kemal'in bu parti çizelgesi,ona verdiği yön bu şekilde diye mi dinsiz oldu:hmmm

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Bu konuyu iyice araştırmaya başladım ve şaşırtıcı şeylerle karşılaştım hiç beklemezdim ...
Gökten inme kitap derken o kitabı normal bir kitapmis gibi ve hor gören bir üslup ile söylüyor ...
Osmanlı nin en daimi Devlet olmasındaki temel faktör neymiş araştırılsın da görülsün :)
En fazla ulusu içinde de barındırmıştir bu o kitap ve iman sayesinde olmuştur, bu insanın içinde olmalı, batı toplumuna özenilmemeli ...
Onlar Hristiyan biz ise Müslüman, bir Müslüman Hristiyana benzemek için çaba sarf etmez, Peygamberimizin neden saçının uzun olduğunu bilen bunu da bilir ...

' KalendeR '

' KalendeR '

Üye
    Konu Sahibi
Osmanlının son dönemlerinde artık dini akımlar bir işe yaramıyordu.Bu yüzden milliyetçilik hat safhaya vardı.Özellikle de Fransız İhtilali sonrasında Osmanlıdan kopmaya çalışan Sırp,Ermeni,BUlgar,Macar,Arap ayaklanmaları.Artık geriye ''Türklük'' kavramı kalmıştı

Üst Alt