Kardeş Katli

Sponsorlu Bağlantılar

KayraBey

KayraBey

Üye
Usenmedim butun yorumlari okudum.sehzade mustafayi anlarim hadi ama kundaktaki bebek olayini anlamam anlayamam ( zamaninda arastirmistim nasil olur boyle bir sey) . En dogrusunu Allah bilir ama oyle masum bebegi oldurmek islama hic uygun değil.ha osmanli için uygun mudur?herhalde uygun görülmüş ki yapılmış.
Bu arada yorumlarda fatihtir kanunidir yaptiysa bir bildigi vardir tarzi yorumlar goruyorum.eyvallah buyuk insanlar gurur duyuyoruz ama hatasizda kul olmaz .elbet hatalari vardir :)
Rahat ol usta. Onlar zamanının en büyük alimlerine danışırlardı.

• Beğen
Tepkiler: codblackops2

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Artık Osmanlıyı suçlamamızın manası kalmamıştır. Rejim oturmuştur artık. Rejim oturana kadar Osmanlıyı kötülemek gerekiyordu. Ama şimdi buna ihtiyaç kalmadı.

Çünkü Osmanlıyı methetsek, cumhuriyeti tutturmakta zorluğumuz olurdu. Yalnız, şimdi dönüp geriye baktığımız zaman şöyle kötüledik, biz, kahramanlıklarla övündük. Yani Kanuni Sultan Süleyman'ı kötülemedik hiçbir zaman, yahut Fatih Sultan Mehmed'i kötülemedik. Ama padişahlar dendiği zaman topyekün kötüledik. Böyle bir dönemi geçirmek mecburiyetindeydik.
(SÜLEYMAN DEMİREL Türkiye Gazetesi, 09.10.1999)
:bann:

Hatta kötülemekle de kalmadılar, tarihimizi bizlere yabancıların gözüyle anlattılar ve okuttular. Güya Osmanlı tamamen totaliter ve faşist bir rejimle yönetiliyormuş...
:sahan2:

Neyse arkadaşlar konuyu daha fazla uzatmanın bir anlamı olmasa gerek. Bu tür konularda kimse ortak bir noktada buluşamaz.
:nargile:

• Beğen
Tepkiler: codblackops2
System X

System X

Üye
    Konu Sahibi
Rahat ol usta. Onlar zamanının en büyük alimlerine danışırlardı.

Ama kendi kafalarından fetva verdirirlerdi
Muhhahahaa

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

kartal2378

kartal2378

Üye
Ama kendi kafalarından fetva verdirirlerdi
Muhhahahaa

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.
Sen umutsuz bi vaka sin dostum anlasildi. Samimiyetine artik inanmiyorum. Zaten senin gibi osmanli torununa da gerek yok. Biz evlad i fatihaniz ve atalarimizi hep dua ile minnetle yad edecegiz. Su an onlarin izinden giden insanlarinda hep arkasinda olacagiz merak etmeyin.