kapatılan kilitlenen konular hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
kapatılan kilitlenen konular hakkında
ben ve ya bir çok arkadaşımız belki farkında olmadan açılmış konuların bi benzeri yada eklentileri yada benzerliğiyle tekrar açılıyor modatörlerimiz tarafından kapatılıyor galiba (en çokta benim) olabilir insanlık hali ama benim bir ricam var bu kapatılan konuların bir çoğunun yerinde kapatıldığını düşünüyor ve bu kapatılan konuların da genel bölümden kaldırılmasını yada silinmesini istiyorum hani gereksiz yere açıldığı için kapatılıyor ya gereksiz yerede yer işgal etmesinler yada yetkimiz olsun biz kaldıralım
böylece daha önem taşıyan önemli konular ilk sayfalarda olur örneğin çöp kutusu gibi bi bölüme taşınsın harbiden şöyle bi baktım her sayfada en az 4 yada 5 tane kapatılan konu var gereksizce duruyorlar umarım derdimi anlatabilmişimdir

• Beğen
Tepkiler: ÖEY

ÖEY

ÖEY

Üye
Aynen ya geçenlerde söylemiştim ben yine buna benzer bir şeyi. Şu forumdaki kapatılmış konuları, gereksiz olmasına rağmen halen yer kaplayan konuları silsek, wpgenel forumunun sayfa sayısı yarıdan fazla düşer. Hem böylelikle bir şey arayanlar daha rahat bulur. Gerekirse birkaç güvenilir kişiye geçici olarak yetki verilsin onlarda yardım etsin mod arkadaşlara biran önce temizlensin konular.

• Beğen
Tepkiler: cesurpolis61
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
aynı düşüncede olduğumuza sevindim en azından konuyu açanların açtığı gibi silme yetkisi olsun en azından konu sahibi kendi konusunu siler böylecede imece usulü iş yapılır ve zaman almaz bizde kurtuluruz kapatılmış konu çöplüğünden

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar silinecek konular ile kilitlenecek konuları bir tutmamak gerekir.

Paylaşılması yasak içerikleri barındıran konular silinir, daha önce paylaşılmış olan bilgi ve içerikleri barındıran, uygun şekilde açılmamış olan veya moderatör tarafından gerekli görülen konular ise kilitlenir.

Kilitlenen konuların çöp kutusuna gönderilmemesinin nedeni o konu üzerinden eski açılmış konuya ulaşma imkanı sağlanması.
Yani konusu kilitlenen kişi ya da diğer forum üyeleri konunun neden kilitlendiğini öğrenebilir ve verilen link üzerinden daha önceki konuya ulaşabilirler.

Ancak talep ettiğiniz şeyi, daha önce paylaşılan ve yasak içerik grubuna da giren "diğer yerli sitelerden alıntı olan, yönlendirme yapıcı" kilitlenmiş konular için yapabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
özgür bey anlatmak istediğim şuki mesela benim konum tablet konusunda açtığım konu baktım ilk 2 sayfada göremedim belki arkadaşların da bilgisi olur diye açtım ama önceden açılmış ve doğal olarakta kapatılmasını önceliklede ben istiyorum kapatılması yada kilitlenmesi çok doğal kilitlenme sebebi modatör arkadaşlarımız tarafından neden kilitlendiği konuya açıklama yapılıyor işte o zamanda ya belirli bir süre sonra siz o konuyu kaldırın silin yada konu sahibi kapatılma sebebini öğrenince kendisi kaldırsın bu mümkün değilmi inanıyorum ki zaten çoğu arkadaşımızda bundan memnun değil ve kendileri kapatacak ama maalesef böyle bir seçenek olmadığı içinde öylece kalarak boşuna genel bölümünde yer kaplıyor

ÖEY

ÖEY

Üye
Kilitlenen konular için söylediklerin mantıklı bir sebep ama bence onlar belli bir süre kaldıktan sonra silinebilirler. Konuyu açan kişiye konusunun neden kilitlendiğine dair ufak bir özel mesaj atılabilir mesela.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
Kilitlenen konular için söylediklerin mantıklı bir sebep ama bence onlar belli bir süre kaldıktan sonra silinebilirler. Konuyu açan kişiye konusunun neden kilitlendiğine dair ufak bir özel mesaj atılabilir mesela.

evet aynen katılıyorum size ha klavyenize sağlık belirli bir süre kalsın konu sahibi kendisi kapatırsa ne ala kapatmazsa kişiye bilgilendirme msj ı yollanarak modatörlerimiz tarafından silinerek çöp kutusu bölümüne taşınsın olmadı konu sahibi neden kapatıldığını oradan girerek öğrensin..

IVI-Elia

Üye
bu haberler için öyle olabilir ama bazı çok önemli bilgi içeren ve başka sebeplerden kapatılmış konular silinirse kötü olur.Çünkü bazı konular Google aratarak geliyor ve tekrarı olan knuya yönlendirme yarıyor ve çoğu zaman işime yaramıştır.Karar elbette sizlerin ama kapatılması kötü olur.özellikle de süreklli forumu tkip etmeyenler ve de foruma üye olmayanlar için :oke:

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
bu haberler için öyle olabilir ama bazı çok önemli bilgi içeren ve başka sebeplerden kapatılmış konular silinirse kötü olur.Çünkü bazı konular Google aratarak geliyor ve tekrarı olan knuya yönlendirme yarıyor ve çoğu zaman işime yaramıştır.Karar elbette sizlerin ama kapatılması kötü olur.özellikle de süreklli forumu tkip etmeyenler ve de foruma üye olmayanlar için :oke:

tabiki katılıyorum size zaten her kilitlenen silinirse amacının dışına çıkar burdaki amaç yanlışlıkla tekrarı açılan yada gereksiz zaman aşımına uğramış haber kaynaklı bir çok konu var bi şekilde elden geçirilip bi çözüm bulunması yada google amcadan aratıldığında genel bölümünden değil çöp kutsundan ulaşma sağlanmalı yani silinen konu tamamen forumdan silinmeyip ayrı bir yerde depolanmalı

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Şimdi açılan her konu google'da maxicep'in üst sıralara çıkmasını sağlıyor.O yüzden aynı paylaşımdanda bir sürü konu maxicep'in yararınadır.Ama tabikide göz kirliliği yapıyor hemde fazlasıyla bende çok şikayetçiyim kendi çapımda ama bunuda düşünmek lazım.Ne kadar tag o kadar hit demek misali yanlış bilmiyorsam :) Ama şöyle birşey yapılabilir kilit konuları asıl konularla birleştirilebilir mesela orada yazan bir yazı diğerkinde yoksa eğer ona eklenip diğer konu silinebilir benim şahsi görüşüm budur :)

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Valla ben burada maxicepin hit oluşunu düşünmem , Maxicep forumda kirliliği kaldırırsa bizim gözümüzde hit olur :)
Zaten şuan Google da maxicep hit

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi
tabiki bunlar bizim düşüncelerimiz nasıl bizler için faydalı olacaksa modaratör arkadaşlarımız bi şekilde el atsınlar şöyle düşünelim örneğin genel bölümünde açılmış fakat yerinin burası olmadığı için uygun yere taşınan konular gibi başka bi bölüm altında kilitlenen konular altında gibi bölümde ayrı bir yerde toplanabilirler böylece tamamen forumdan kalkması yerine farklı bir yerde toplanabilirler çok zor olmadığı kanaatindeyim

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Arkadaşlar silinmesini istediğiniz konu için şikayet et butonunu kullanabilirsiniz

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Bizim kilitlememiz için bi buton veya yöntem olsa daha iyi olurdu.

IVI-Elia

Üye
neyse moderatörlerimiz en iyisini düşünmüştür zaten :oke:

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bizim kilitlememiz için bi buton veya yöntem olsa daha iyi olurdu.

Katılmıyorum, açtığımız konuları kilitleyip silebildikten sonra moderatorlere ne gerek var ki! Zaten sende bu yetki şu sebeple yok. Üye bazen sinirli olduğu bir anda forumdan ayrılama kararı alabiliyor ve aldığı bu karar neticesinde foruma kızgın olduğu için daha önce açtığı konuları silmek isteyebilir. E böyle bir durumda üyeye kimse silme yetkisi vermez.

Sizler kirlilik oluşturduğunu düşündüğünüz konuları şikayet ederek bölümden kaldırtabilirsiniz. :oke:

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
UpOneTR

UpOneTR

Üye
Hmm doğru haklısınz oyle düşnmemiştim :tşk:

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
    Konu Sahibi

Katılmıyorum, açtığımız konuları kilitleyip silebildikten sonra moderatorlere ne gerek var ki! Zaten sende bu yetki şu sebeple yok. Üye bazen sinirli olduğu bir anda forumdan ayrılama kararı alabiliyor ve aldığı bu karar neticesinde foruma kızgın olduğu için daha önce açtığı konuları silmek isteyebilir. E böyle bir durumda üyeye kimse silme yetkisi vermez.

Sizler kirlilik oluşturduğunu düşündüğünüz konuları şikayet ederek bölümden kaldırtabilirsiniz. :oke:
peki bi kişinin şikayet etmesi yeterlimi ben erinmeden hepsini kontrol edeyim 2. kez açılmış konuların hepsini şikayette bulunayım yada kendi açtığım konuyuda şikayette bulunabiliyormuyum iteğimiz tamemen silinmesi değil genel bölümden başka bir yere taşınması ve daha faydalı konuların ön plana çıkmasını istiyoruz

papakudioflu

papakudioflu

Admin
duyarlılıgınız öncelikle teşekkür ediyorum.

Kilitlenen veya çöp kutusuna taşınan konular belli bir süre sayfalarda görünür ve o süre sonunda sistem otomatik olarak o konuları sayfadan kaldırıp site arşivine alır.

Sayfa kirliligi oluşması konusunda ise forum yöneticileri tarafından belirlenen kurallar dahilinde moderatorler yetkilileriyle sınırlı olarak "silme" veya "kapatma" uyguluyorlar. Forumun akışı icinde kilitlenen konular zaten bir kac saat icinde arka sayfalara duşuyor. Bu konuda en etkili yöntem ise mutlak surette etkin temizlikten ziyade temiz kullanmaktır. Forumda uzun suredir aktif olmasina ragmen konu acarken dikkat edilmesi gereken hususları atlayan veya unutan arkadaşlarimiz olabiliyor. Bizler mumkun oldugu kadar bu tip konulara cabuk mudahele etmeye calişiyoruz. Tabi ki yetişemedigimiz de oluyordur. Sonuc olarak uyelerimiz konu acarken biraz daha dikkat ve itina gosterirse bu sorun kendiliginden ortadan kalkacaktir.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Konu sahibinin şikayeti önceliklidir, eğer bölümde ilgili konu içeriği daha evvel verilmişse bu konunun kapatılarak silinmesi, dediğiniz gibi bölüm için daha faydalı olacaktır. Ayrıca faydalı olamayan veya mükerrer açılmış konular için en iyi yer bana göre çöp kutusu. Bu sayede forumda konu kirliliği önlemiş olur ve faydalı konular gündemde kalır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt