kadın hakları kadar erkek hakları neden savunulmaz

Sponsorlu Bağlantılar

bu acemi makalesini nasıl buldunuz?

• katılıyorum

Kullanılan: 10 50.0%
  • kısmen katılıyorum

Kullanılan: 4 20.0%
  • gereksiz bir yazı

Kullanılan: 2 10.0%
  • kadın karşıtı bir yazı

• memleketin filozofu sen misin kardeşim?

• Kullanılan toplam oy
    20
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
kadın hakları kadar erkek hakları neden savunulmaz
dünya üzerindeki tüm kadınların haklarının bildirgesi yazılmış

hatta moda slogan "kadına şiddete son"

gayet güzel... bunlara karşı da değilim... fakat erkeklerin sıkıntıları hiç hesaba katılmıyor.

dünya üzerinde şiddet gören kadınlar mı çok yoksa erkekler mi?
ölümcül işlerde çalışan nüfus hep erkekler.
çünkü ailesinin özellikle eşinin geçimini sağlamak için tehlikelere atılır.

şu anda erkek ve kadın doğumları dünya üzerinde dengeli yürüyor... fakat garibim erkek nüfusu bu sebeplerden kırılıyor.

eğer konu aile içi şiddetse...
kimse kimseye durduk yere bir şey yapmaz...
her insanın bir damarı vardır o damara basmanın alemi ne?
kadın ısrarcı davranışları çok sergiler, bazı erkekler dayanamaz ve kadını mağdur edebilir.
tabii burada erkek şiddet uyguluyorsa en büyük etkenlerden biri de kadının hissiyatını tanımıyor ve ona göre davranmayarak karşılaştığı etki altından kurtulmak için şiddete başvuruyor olabilir. burada kabahatin çoğu erkeğindir. Kadının kabahati ise erkeğin hissiyatını tanımadan fazla üzerine gitmektir.
eğer ki erkekte, psikolojik sorunlar veya alkol gibi kötü alışkanlık varsa burada kadın elbette her açıdan mağdurdur.

bir de kan davalarını daha fazla ateşlendirenlerin kadınların olduğunu araştırmalar göstermiştir.
kadınların hissi davranmaları daha yüksek seviyededir.
"bak babanı öldürdüler, abini öldürdüler, sen de erkek misin?" gibi içindeki nefreti bu şekilde dışarı vurarak yeni cinayetlerin olmasına sebep olurlar... fakat kanunlar tetiği çekeni bilir.
yani kan davasının yaygın olduğu memleketlerde ataerkil kararlar "ANAERKİL" etkilerle daha fazla alınıyor.
"bizim evde son sözü ben söylerim ama ne söyleyeceğime bizim hanım garar verir."
sakıp sabanacı

hissi davranışları çok sergileyen kadınlar eşleri üzerinde de olumsuz davranış gösterebilirler. bu genellikle maddiyata dayalı ev eşyası, giyim, ev sahibi olmak gibi beklentilerdir. eşinin geliri sınırlı ise bu konuda da eşinin üzerine çok gidebilir.

bunların hepsi olası şeylerdir.

peki sorun nasıl çözülür. bilmiyorum... biliyorum da duruma göre değişiyor çözüm... durumların sayısı da baya çok...

şuları söyleyeyim
1. "erkek yarı sağır, kadın yarı kör olmasa hiçbir evlilik yürümez. "
2. kıymet bilmek için illa ki kaybetmek mi gerekir? (ölüm veya boşanma mı olmalı?)

tabii ki yukarıda bahsettiğim her durumun istisnaları vardır.

kafanızı ağrıttıysam kusura bakmayın

• Beğen
Tepkiler: Burak, canturgay, ylmz.fatih ve 1 kişi daha

minoo

minoo

Üye
Kesinlikle kadın karşıtı bir yazı olduğunu düşünüyorum. 'Ne olursa olsun, kadına el kalkmamalı.'
Hukukî yollar var. Madem karısı dırdırcı, o zaman git, davanı aç, boşan. Bunun arkasına sığınılmamalı. Ayrıca kan davalarında da erkeğin beyni yok mu? Neden gelsin galeyana? Hem azmettirme denen bir şey var. Azmettirici bir kadın ise o da alır cezasını.

Yineliyorum, bu ve bu gibi sebeplerin arkasına sığınarak erkek haklı politikası ile kadına el kalkmaz! Kalkamaz!

• Beğen
Tepkiler: fly cat, 'Şeref' ve s@hr@
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Değişik ve kısmen yerinde bir bakış açısı olmuş, teşekkürler kol@j.

Şiddet sadece fiziksel değildir buna inanmıyorum. Hatta olayın "duygusal şiddet" boyutu, çoğu zaman fiziksel şiddeti aşan olumsuz sonuçlar doğurur.
Örneğin "bağırmak" da bir şiddet dışavurumudur. Peki kendisine bağırılan erkek tokat attığında farklı şiddet uygulamalarını neye dayanarak karşılaştıracağız? Burada bir sıkıntı var. Ancak ne yazık ki sonuca bakılıyor ve şiddet = morluk deniyor kan deniyor ki bence son derece isabetsiz.

Öte yandan "söylene söylene, içten içe yiye yiye" de adamın psikolojisi çökertilebilir. Bir birikimin ardından gelen patlama sonrası kadında somut zararlar oluşunca erkek %100 haksız bulunuyor. Burada bir adaletsizlik var.

Lakin bir canlının kendisinden güçsüz başka bir canlıya gücünü kullanarak istediğini yaptığı yer vahşi hayattır.
Sonuç olarak kendisine şiddet uygulanan erkek farklı bir şiddet çeşidiyle karşılık vermemelidir. Uygulanan şiddeti bertaraf etmenin yolu başka bir şiddet çeşidini kullanmak değildir!..

s@hr@

s@hr@

Üye
Ne sebep olursa olsun kadına el kalkmaz ...

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref' ve minoo
PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
yazı güzel olmus su sözünü beğendim abi
bir de kan davalarını daha fazla ateşlendirenlerin kadınların olduğunu araştırmalar göstermiştir.
kadınların hissi davranmaları daha yüksek seviyededir.
"bak babanı öldürdüler, abini öldürdüler, sen de erkek misin?" gibi içindeki nefreti bu şekilde dışarı vurarak yeni cinayetlerin olmasına sebep olurlar... fakat kanunlar tetiği çekeni bilir.
yani kan davasının yaygın olduğu memleketlerde ataerkil kararlar "ANAERKİL" etkilerle daha fazla alınıyor.

--------------- Ekleme ---------------

Ne sebep olursa olsun kadına el kalkmaz ...
orası öyle de ama siz herkesi kendiniz gibi kıyaslıyorsunuz.Daha ne kadınlar var görseniz.Adamı 5 parasız bırakan ondan sonra yetmiyormus gibi erkeğin ailesininden uzaklastıran falan.Ortada cocuk olunca da bosanamıyorda bazı insanlar.

'Şeref'

Emekli Yönetici
kadın nasıl davranırsa davransın erkeğin ona şindetin hiçbir türünü uygulanmasını haklı çıkarmaz,
ayrıca o kadar saçma sebeblerle kadına şiddet uygulanılıyorki insanın dehşete düşmemesi mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: fly cat, buketcik, minoo ve 1 kişi daha
PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
kadın nasıl davranırsa davransın erkeğin ona şindetin hiçbir türünü uygulanmasını haklı çıkarmaz,
ayrıca o kadar saçma sebeblerle kadına şiddet uygulanılıyorki insanın dehşete düşmemesi mümkün değil.
Bir kadın belki erkeğin sinir hastası oldugunu bile bile evlendi.Ondan sonrada benim dediğim gibi seyler yaptı ve zaten adam sinirli oldugu zaman ne yaptıgını nerden bilecek.Ben bile bazen tartıssak bile baya sinirleniyorum ne yapacagımı bilemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez
minoo

minoo

Üye

Bir kadın belki erkeğin sinir hastası oldugunu bile bile evlendi.Ondan sonrada benim dediğim gibi seyler yaptı ve zaten adam sinirli oldugu zaman ne yaptıgını nerden bilecek.Ben bile bazen tartıssak bile baya sinirleniyorum ne yapacagımı bilemiyorum.

Dünya kadınlarının dayak yiyen kısmının hepsi mi ruh hastasıyla evlendi?

• Beğen
Tepkiler: fly cat, buketcik, s@hr@ ve 1 kişi daha
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Duygusal şiddette eşitlik mutlak. Her insan birbirine bağırabilir, birbirinin kalbini kırabilir. Sorun gücün kullanımına bağlı şiddette.

Öte yandan "söylene söylene, içten içe yiye yiye" de adamın psikolojisi çökertilebilir. Bir birikimin ardından gelen patlama sonrası kadında somut zararlar oluşunca erkek %100 haksız bulunuyor. Burada bir adaletsizlik var.

Tabii ki haksız bulunacak Ata. Bu durumda güç kullanıp haksız durumuna düşmek yerine, hukuk mercîne gider ekek, geçimsizlikten boşanır. Adalet de sağlanmış olur. Eşi çok konuştuğu için boşanan erkek az değil.

• Beğen
Tepkiler: fly cat, buketcik, 'Şeref' ve 2 diğerleri
PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
Dünya kadınlarının dayak yiyen kısmının hepsi mi ruh hastasıyla evlendi?
zaten hepsinden kastımız yok.İnsan olmayan erkek de var.Onlara erkek demiyoruz zaten biz.

'Şeref'

Emekli Yönetici
adam sinir hastası ise bunun tedavisi var.. bu kadının bi ömür şiddet görüceği anlamına gelmez.

• Beğen
Tepkiler: buketcik, s@hr@ ve minoo
Yasminozz

Yasminozz

Üye
eğer konu aile içi şiddetse...
kimse kimseye durduk yere bir şey yapmaz...
her insanın bir damarı vardır o damara basmanın alemi ne?

çok derin bir mesele aslında...elbetteki konu sadece kadınlar olmamalı ama sebebi her ne olursa olsun hiç bir şekilde kimse dayak yemeyi haketmez...

bir kere kaba kuvvetle bir yere gelinmez...

ama mevzuyu lütfen erkek - kadın ayrımı yaparak boş polemik yapmasın kimse...mağdur olan kim ise biz her zaman onun yanındayız...gerek kadın gerek erkek...

ama en çok rastlanılan kadınların dayak yemesi olduğu için ve sürekli mağdur edildikleri için (gerek dayakla gerek tacizle) o yüzden bu konu daha gündemde oluyor...

ve ayrıca durduk yere dayak yiyen kadın da çok...içip içip ota b.ka karısını çocuğunu döven erkek çok...

evet bazı kadınlar var ki insan şahit olduğu zaman öfke nöbetine kapılıp yapıştırmak istiyor kadının suratına ama yine de öfkeye hakim olunmalı ve şiddete başvurulmamalı...başka şekilde çaresine bakılmalı...

şiddetin her türlüsüne karşıyım...çocuk döven kadınada adamada,karısını döven adamada kocasını döven kadınada,birbirini döven erkeklerede,hayvanlara şiddet uygulayanlarada...hattaa bitkileri acımasızca yolan söken ağaçları kesenlerede... :D

• Beğen
Tepkiler: fly cat, s@hr@, buketcik ve 2 diğerleri
minoo

minoo

Üye
Kesinlikle. Hayvana şiddete de karşıyım. Kadının erkeğe uyguladığı şiddete de, çocuklara uygulanan şiddete de.
Ama kadınlar bu konuda çok daha çaresiz haldeler. O yüzden kadına şiddete hayır diyoruz.

• Beğen
Tepkiler: kol@j, s@hr@ ve 'Şeref'
PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
Ama biz de istisnalardan bahsetmiyoruz.
İstinaları siz baslatıyorsunuz.Hiç bir kadın ne olursa olsn dayak yemez diye.Bende kadına dayak atmanın arkasında değilim zaten.Ama insan olmayan erkek varsa aynen öyle kadınlarda var.Sinir hastalıgının tedavisi var demiş arkadas.Tedavi dediğin sey insanı uyutmaktan ibaret.Erkek olmadıgın icin belki anlamazsın ama bi kadın kavga sırasında cok sey söylüyor erkeğin hakkında ne var ne yoksa.Kadın da biraz anlayıslı olamaz mı?

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Duygusal şiddette eşitlik mutlak. Her insan birbirine bağırabilir, birbirinin kalbini kırabilir. Sorun gücün kullanımına bağlı şiddette.
Yanlış.
Sorun gücün kullanımına bağlı şiddette değil, sorun şiddet kullanımında.

Tahrik etmek diye bir kavram vardır ve işlenen suçun cezalandırılmasında indirim sebebi teşkil eder. Ki bu indirim hiç ceza verilmemesine kadar gider: Bkz. nefs-i müdafa.
Sonuçta şiddetin vehametini değerlendirirken tahriğin derecesini de dikkate almak gerekir.
Tabii ki haksız bulunacak Ata. Bu durumda güç kullanıp haksız durumuna düşmek yerine, hukuk mercîne gider ekek, geçimsizlikten boşanır. Adalet de sağlanmış olur. Eşi çok konuştuğu için boşanan erkek az değil.
Ben haksız bulunmasından dert yanmadım. Dikkat ettiysen %100 haksız bulunmasından bahsediyorum.
%51 ya da %70 haksız olabilir. Ancak ortada bir haksızlık varsa bunun sebebi tek bir kişiye yüklenemez.

İnsanın özünde vahşilik vardır ve bunu törpülediği ölçüde "medeni"dir, hayvanlıktan çıkar.
Ve insanı yeterince tahrik edebilirseniz onu şiddet kullanmaya rahatlıkla sevk edebilirsiniz.
Kadının şiddetini "bağırarak" dışa vurumu medeniliğinden değil gücünün yetmeyişinden kaynaklanır.
Elden ayaktan biraz düşen kocasını döven kadınların sayısı hiç de az buz değildir, tecrübelerle sabittir.

Kadın haklarının savunulması erkeğin şiddetin ölçüsünü keyfi biçimde kaçırmasından kaynaklanır zira kadın erkeğe göre zayıftır ve güçlü karşısında ezilen her zayıfın hakları "hukuki korunma konusu" olmuştur (işçi-tüketici-çocuk-hayvan vs...).

Bu konunun amacı kadınlara şiddet kullanan erkeklerin tamamen haklı olduklarını ispatlamak değil, kadına kullanılan şiddetin sebebinde zaman zaman bizzat kadının da yer alabileceğini göstermektir bence ki haklıdır da.

Hiçbir koşulda insan öldürülmemelidir.
Ama çok istisnai bir durum olmadıkça her cinayetin iki suçlusu vardır:
Ölen ve öldürülen.

• Beğen
Tepkiler: kol@j
ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Cuk oturmuş çok da iyi olmuş tebrikler. Benim gibi uysal bir adamı bile an geliyor sinirlendirebiliyorlarsa kadınların kendine bir çeki düzen vermeleri gerekir artık.

Tuba

Tuba

Üye
şimdi dayak yemenin sorumlusuda mı kadın oldu çok konuşuyor döv gitsin gibi olmuş...
ev eşyası istedi bütçemiz yeterli değil döv gitsin...
işten sinirli geldim döv gitsin...
işte arkadaşla tartıştım ona derdimi anlatamadım döv gitsin bumudur yani....

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', s@hr@, buketcik ve 1 kişi daha
PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
döven erkekleri zaten ben erkek diye saymam.Ama kavga sırasında bi tokatı o kadar abartılı görmemek lazım.

'Şeref'

Emekli Yönetici
İstinaları siz baslatıyorsunuz.Hiç bir kadın ne olursa olsn dayak yemez diye.Bende kadına dayak atmanın arkasında değilim zaten.Ama insan olmayan erkek varsa aynen öyle kadınlarda var.Sinir hastalıgının tedavisi var demiş arkadas.Tedavi dediğin sey insanı uyutmaktan ibaret.Erkek olmadıgın icin belki anlamazsın ama bi kadın kavga sırasında cok sey söylüyor erkeğin hakkında ne var ne yoksa.Kadın da biraz anlayıslı olamaz mı?
kadına şiddet uygulayınca daha anlayışlımı olucak yani?
karşılıklı saygı sevgi anlayış olmalı tabi hiçbirşey tek taraflı olmaz.
hem kadına bi kez el kaldırıldımı saygı yerini korkuya bırakır bu şekilde bir ilişki sürdürülemez zaten.

şiddet hiçbir sorunu çözmez..

• Beğen
Tepkiler: s@hr@, buketcik ve minoo
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt