iPhone'ların Kilitli modellerinden Kilitsiz modellerine geçiş?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

izmiremo

Üye
    Konu Sahibi
iPhone'ların Kilitli modellerinden Kilitsiz modellerine geçiş?
iPhone'nun operatör kilitleri olduğu kadar, kilitsiz versiyonları da satışta bulunmaktadır. Ancak internette yaptığım araştırmalarda başta Avrupa Ülkelerinde olmak üzere, kilitli modellerin, servis komutlarıyla kilitsiz hâle getirilmesi mümkün olmaktadır. Bu uygulamayı tüm operatörler Apple firması ile yaptığı kurumsal yazışmalarla ücretsiz/ücretli sağlamaktadırlar. Türkiye'de ancak bu uygulama pek bilinmemekle birlikte Operatörler'in, KVK'nın ve GENPA'nın insiyafitinde olmaktadır. Bu konulara ek internet sitelerinde ömürlük unlock işlemleri kredi kartıyla el altından yapılmaktadır. Aslında bu işlemi yapan yapıyor da, imkânını bulan... Çoğu da el altından... İngilizce seviyem konuşma bakımından yeterli olmadığından Apple firmasını uluslararası arayıp kendilerine soramadım. Eğer böyle bir işlem yapılması bize açıklanabilirse, belki aylarca beklediğimiz unlock yerine, aramızda lock'tan unlock'a geçiş yapmak isteyenler olabilir. Ben artık ciddi ciddi bunu düşünür oldum. Sadece geriye kalan bize kimin yol haritası çıkaracağıdır?

carantinas

carantinas

Üye
valla kardeş al bitane pasaport git turkcell' e actır diyecem ama yurtdışına cıkısı olan birinin pasaportu lazım olur.. ben genelde oyle yaparım yurtdısından aldıgım cihazı gider turkcell de unlock yaptırırım lakin 4 gun felan suruyor acılması. ha evet dedigin de mantıklı yani apple a konusmak onun icinde ingilizcesi iyi olan bir arkadasını bulcaksın o halledecek ancak oyle olabilir. ingilizce seviyem cok iyi olsa sayet tutar bu cihazları direk app storedan alıp getirtirim...

izmiremo

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz ABDDen alinma TRde pasaporta kayitli ama Turkcell e kayitli ama ben Avea kullaniyorum Bu fark eder mi ki? A&T kartina kilitli olan iphone TRde BTKda hangi operatore kayitli olmasinin hic etkisinin olmadigini biliyorum. Yanildim mi?

carantinas

carantinas

Üye
hayır yanı herhangi bir merkezdn unlock yaptırabılırsın ve ıstedıgın hattıda kullanabılırsın.. ankamall de turkcell yapıor ankarda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt