Dev düello: Nokia 5800, iPhone 3G'ye karşı

Sponsorlu Bağlantılar

ALpeRTunGa_

ALpeRTunGa_

Üye
İki telefonuda Kullandım ben 5800 Da karar Kıldım. özgürlük varken Parmaklıklar niye? uygulama yüklüyorum sorun, müzik zaten diledğimiz gibi atamıyoruz, Kamera desen iphone Cok cok geride. 5800 ı ezip gecebileceği tek yönü iyi bir işlemcisi, kasma olmadan sorunsuz bi oyunkeyfi. 1700 Tl oyun oyamak için ona vereceğime 500 tl 5800e kadr 1200 e de laptop alırım Onda oynarım. Herkez diyoki iphone7 ürün cıkartana kadar nokia 100 tane cıkardı. İphone bu işin ferrarisi porsche si Nokia bu işin mercedesi. Abiler Toros Kullanan adam herseyi kullanır Nokiada Porschelerimizi her türlü ezer ;)

gokogokhan

Üye
arkadasşlar iphone 3g 8gb aldım 1 ay kullandım tek kelimeyle telefonu çarpasım geldi hep nokia kullanmıştım bi hata yaptm ama iphoneyi sattım ve geri nokia alcam iphone alacaklar bidaha düşnsün derim

kadir ilbey

Üye
bende 5800 var ama arkadaşım ıPhone var benimki daha güzel duruyor ama ıPhonenin hakkının yememek lazım oda güzel bir telefon

efe_polis_09

Üye
iki telefonada sahibim 5800 iphonenin yanına bile yaklaşamaz iphone kullanan birisi bidaha başka telefon kullanamaz bence

akbiyik

akbiyik

Üye
iphone reklamının iyi yapılması ve piyasaya sürülen firmadan ve iphone hızından dolayı herkes tuturmuş iphone yok laptop yok porche fiyatı çok abartılmış bence iphone almak bir israftır paraya yazık etmeyin

Mooqle

Üye
Yorumları okuyunca gülme krizine girdim... .d
5800 ile iPhone 3G'yi karşılaştırmak dahi ilginçlik...
Böyle karşılaştırmak yerine içindeki erişebilirlikleriyle değerlendirmek gerekir...
Söyleyin ya iPhone'daki oyun ve uygulamaları iPod kalitesini başka neyde bulabilirsiniz ki!..
iPhone Rullz!..

gookhangungor

gookhangungor

Üye
Bu bölümde sadece iphone ve 5800 kullannan arkadaşlar yazsın mümkünse. ve nokicılar sallamasınlar. bu kulvarda işlemcisi ve multitouch özelliklerine % 100 uyumlu bir işletim sistemi olan tek multimedia canavarı oda iphone dir. bunu nokia fanatikleride bilmesine rağmen neden hala can çekişiyorlar anlamıyorum doğrusu.
sadece kabul edin. kimse sizden nokianızı istemez rahat olun .

ONLAR DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU IPOHONE 3Gs 32GB :oke:

Davulbaz

Davulbaz

Üye
5800 ile Iphone bunları karşılaştırmak bile tam bir saçmalık bence.arada 1000 tl fark var.sadece kıyaslanmak bile 5800 için bir başarıdır.Iphone sahipleride kendini bununla tatmin etsinler.

sWatKinG*

sWatKinG*

Üye
Bence En İyisi Nokia 5800 nedeni ise : herşey kolayca yükleyip kullanan kişiyi yormadan kafası karışmadan kullanabiliyor ben şuan 5800 kullanıyorum akrabamda iphone 3gs 32 gb vardı 2-3 günlüğüne telefonları değiştirdik
1 saatte herşeyi çözdüm bikaç oyun atayım dedim ama atamadım sorun oluştu hata verdi 2 telefoncuya götürdüm oyun yüklermisin diye sordum oda her oyun yüklenmez dedi şasırdım neden die sordum sistemi çok karışık dedi versiyonu bozulur vs.vs. dedi yüklenen bi oyun attırdım 10 dk oynadım sonra active kodunu istedi uzun lafın kısası iphone a müzik , video , oyun , program atmak kolay deil ztn hafıza kartı flnda yok itunes ten direk telefona atıcaksın biraz karışık bi iş 5800 alın dilediğiniz herşeyi yükleyin her 2 telefonuda kiralaya bilme şansınız varsa kiralayın ve öyle karar verin az para deil biri : 500 tl biri : 1000tl ve üzeri sıfırı tabii

--------------- Ekleme ---------------

ama ipone oyun , program , hız ve tema açısından 5800 çok rahat geçer

Mooqle

Üye
iPhone 3G kullandım yakın bir dostumda 5800 var 3G'mde 86'ya yakın uygulama ve oyun vardı,Safariyle,iPod'uyla harikaydı yani 2 telefonu da yakından biliyorum Apple'ın OS'sinin ve donanımına bakılırsa 5800 yanında "kütük"...
Ayrıca oyun,müzik atmayı beceremediyseniz bu suçu telefonun kusuru olarak görmek saçmalıktan öte birşey değildir...
iPhone 3G ve 3GS'e bakıldığında zaten en kötüsü bile 8 GB'tan başlıyor yani hafıza kartı eklemek pek mantıklı değil...
Birde iTunes'tan atmak yakışır,yani bunu bilmiyorum kişiden kişiye değişebilir ama kullanan arkadaşlar bilirler iTunes sadece oyun,müzik atmak için değildir bir medya aracıdır... :)

Sonuç : Nokia fanatikliği yapıp bilmeden konuşursanız yanılırsınız,malzemeden işletim sistemine kadar Apple Nokia'nın üstündedir...
iPhone olarak değil Apple olarak bakın... :)

ssdil1834

ssdil1834

Üye
bence birbiriyle kiyaslanacak telefonlar deil tofasla bmw yi kiyaslamak gibi her daim iphone cok cok ustunde tum telefonlarin

sWatKinG*

sWatKinG*

Üye
Eğer 5800 Tofaş sa Ben Tofaşa Razıyım

• Beğen
Tepkiler: İz[Mir]Kan
blackofday

blackofday

Üye
5800 ı tutmuş iphonela karşılaştırmış millette evet 5800 daha iyi demiş çok güldüm ya :D Telefondan ne kadar anladığımızı çok güzel anlatan bir topic olmuş.

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
ewet arkadaşlar uzun süredir bu konu acık 5800 da iphone nunda uzerine telefonlar cıktı gerek satış rakalmları ile gerek uygulama geliştirme yönu ile hangi telefonun daha iyi oldugu herkes anladı daha fazla konuyu uzatmaya gerek yok kıyaslamaya diger modellerde devam ederiz iyi forumlar
konu kilitlidir

Üst Alt