Karşılaştırma Iphone 5S & HTC One (M8)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Iphone 5S & HTC One (M8)
Merhaba arkadaşlar, Lumia 920'yi anneme devredip yeni bir telefon almak istiyorum. İki cihaz arasında çok gidip geliyorum: Iphone 5S ve Htc One M8. Tasarıma çok önem veriyorum bu yüzden HTC'nin beyazı gözüme girdi. Iphone için ise şampanya rengini düşündüm. Donanım açısından iki cihazında beni yarı yolda bırakmayacağına inanıyorum. Aslına bakarsanız S801 işlemcisi beni 2 yıl kadar götürse yeter. 2 yılda bir telefon değiştiriyorum çünkü. Android konusunda master yapmış arkadaşlar S801'in beni ne kadar idare edebileceğini yeşillendirirse sevinirim. Bir telefondan beklentim:

-Oyun fazla oynamam fakat oynadım mı tam oynarım. :ehe Kullandığım süre boyunca güncel tüm oyunları açabilmeli.
-Ses kalitesine çok önem veririm. Günde 3 saatim müzik dinlemekle geçiyor.
-Multimedya adamıyım anlayacağınız. Hayatım internet-oyun-müzik üçgeninde dönüyor. İnternet performansı beni tatmin etmeli. (Lumia 920'den sonra denediğim hiç bir cihazda iyi bir internet tadı alamadım çünkü)
-Kamera konusuna gelirsek, meeeh. Kamerayı ayda bir açarım. Ondada makro çekim yapmaya çalışır, yapamam geri kapatırım. :ehe
-İşletim sistemleri konusunda hiç bir önceliğim yok. İki sistemi de ilk defa kullanacağım. (Daha önce 1 haftalık kısar deneyimlerim vardı tabi. Ama ikisi de hoş sistemler)
-Ve beni asıl çeldiren şey ise ekran büyüklüğü. Bir kere büyük ekrana alıştınız mı bir daha küçük kullanılmıyor malum. Bu yüzden Iphone 5s'e HTC One gibi bir çeldirici ekledim. Yoksa koşarak IP5S alacaktım.

Diğer telefonlara olan yakınlığımdan bahsedecek olursak; Samsung'tan nefret ediyorum ve bir plastik parçasına 2.000 Küsür TL vermeye hiç niyetim yok. Xperia Z2'ye ise çekimser kalıyorum. Şu suya toza dayanıklılık zımbırtısı ses kalitesini ve ekran kalitesini çok düşürüyor.
Yardımlarınızı bekliyorum. Lütfen markayı kullandığınız için değil, benim istediğim kriterlere uyduğu için önerin. :)

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Senin kriterlere gore kesinlikle m8

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Senin kriterlere gore kesinlikle m8

HTC'ye kesinlikle daha yakınım ancak ön sipariş fiyatı 2.500. Ön sipariş ne zaman biter de normal satışa başlarlar muamma. Birde beyazını hiç bir yerde bulamıyorum. İnternet sitelerinde bile şu çirkin grisi dönüp dolaşıyor. :D

mehmettech

mehmettech

Üye

Buradanda görüldüğü gibi 2side benzer özelliklere sahip.Ancak m8 şöyle 1tik ,1gıdım önde :D
Batarya,multimedya,s801, öne çıkaran özellikleri :)Alabilirsende z2 daha güzel olur :DAlabilirsende z2 daha güzel olur amma :D

• Beğen
Burak Altun

Burak Altun

Üye
M8'in arka 4 ön 5 megapixel mi ? :ehe

Türe

Türe

Üye
Multimedya diyorsan kesinlikle M8 ' e yönelik bir tercih yapmalısın.

• Beğen
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
multimedya içinse m8

• Beğen
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
    Konu Sahibi
Ultrapixel olduğunu biliyorum ama bu 4 megapixel olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Sonuç olarak 4 megapixel bir cihazdan kat kat daha iyi çekiyor. 12 megapixel gibi bir çekim kalitesi var. Tartışılacak bir şey yok yani. :)

Bu arada HTC One M8 kafama yattı. Peki M8 ile Z2 karşılaştırsak ne derdiniz?

• Beğen
Tepkiler: mehsevim
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
Z2 derim ikisi arasında

Son düzenleme:
Burak Altun

Burak Altun

Üye
Sonuç olarak 4 megapixel bir cihazdan kat kat daha iyi çekiyor. 12 megapixel gibi bir çekim kalitesi var. Tartışılacak bir şey yok yani. :)

Bu arada HTC One M8 kafama yattı. Peki M8 ile Z2 karşılaştırsak ne derdiniz?
Ben iyi veya kötü demedim. Çekimleri iyi de olabilir kötü de. İnsanların algısı farklı. Şöyle ki ;
"Yıl olmuş 2014 hâlâ 4 megapixel telefon yapıyorlar" şeklinde. Yani 8 megapixel 4 megapixelden daha iyidir gibi. Yoksa lafım yok.M8 mi Z2 mi diye sorarsan da Z2 derim.

• Beğen
Tepkiler: b.k
ozakin70

ozakin70

Üye
İnternet+oyun+müzik suanki telefonlar baska ne icin kullaniliyorki ;) ha bide kamera var
Yorumuma gelirsek bu ikisi arasinda M8 daha ön plana çıkıyor ama Z2 yede bakmani oneririm tabi metal kasa M8den vazgecebilirsen;)

• Beğen
Tepkiler: mehsevim
boran9999

boran9999

Üye
Ben olsam kesinlikle hTC M8'i alırım 2. kamera inanılmaz yaratıcılık katmış cihaza sadece bunun için bile alınabilir ama fiyat olarak çok fazla pahalılar. 1000 küsür $

mehmettech

mehmettech

Üye
Z2+M8=Z2 derimde
M8de ondan eksik değil
ancak hangisini alırsan al her oyunu oynatır,multimedya eksikliği-batarya falan sorun yaşamazsın.

top sende

• Beğen
blacktalon

blacktalon

Üye
bana kalırsa htc m8 al, i5 alınca sende iphone mu var iyi para vermişsindir vs kafa şişiriyorlar ama htc oldumu kimse anlamıyo nasıl bi cihaz olduğunu anlayanda değerini bilir ;)

• Beğen
fk555897

fk555897

Üye
Snapdragon 801 2-3 sene rahat götürür. Kesinlikle One (M8) almanı öneririm.

• Beğen
ANIL

ANIL

Admin
M8 ve Z2'nin işlemcileri aynı. Snapdragon 801 AB kullanıyorlar. M8 2GB RAM'e sahip fakat Z2'de 3GB RAM bulunuyor. Bunun o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum. HTC yazılımı oldukça iyi çünkü. Ses konusunda iki telefonda başarılı bence. Kamerada MP senin için çok önemli değil ise HTC One tercih edebilirsin.

• Beğen
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Htc M8 :oke:

• Beğen
messevim

messevim

Üye
Ben olsam HTC M8 i tercih ederim. Asaleti yeter .:)

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...