HTC ONE M8 sistem kuramıyorum yardım lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

bossmy07

Üye
    Konu Sahibi
HTC ONE M8 sistem kuramıyorum yardım lütfen
Merhaba arkadaşlar babamın kullandığı one m8 modelinde bu gün telefon sadece boot menüsüne giriyordu babamda biraz kurcalamış sanırım telefon sadece boot menüsünü açıyor.Bende HTC yi hiç bilmediğim için biraz araştırma yaptım locked olan telefonu unlocked yaptım.CMD ile sistem kurmaya çalışınca çeşitli hatalar aldım.RUU ile kurmaya çalışıncada telefon kendini siyah htc yazısı yazan ekrana yönlendiriyor ve ruu yüklenirken bir anda usb bağlantısı koptu hatası alıyorum ve yükleyemiyorum.Acaba sizce ne yapmalıyım.Birde bu cihaz garanti dışı olmuşmudur?Cihazın şu anki durumunu altta resim olarak belirtiyorum.

cihazın durumu şu an bu şekilde

birde
şu sitelerdeki adımları yaptım ama en son adımda cmd de cannot load hatası ile karşılaştım nasıl yüklerim lütfen yardımcı olun çok cahilim bu konuda:züü:

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Öncelikle driverları kur . KURDUKTAN SONRA SADECE HTC SYNC PROGRAMINI KALDIR .
Burdaki fastboot u indir C:\ dizinine kur .
- Custom Recovery kurulumu
Root erişimi için gereken binary kodlarını sisteme yazabilmemiz için Custom Recovery’e ihtiyacımız bulunuyor. TWRP Recovery’nin son versiyonunu indiriyoruz(şu anda en güncel dosyanın adı openrecovery-twrp-2.7.0.2-m8.img, bu yazı yayınlandıktan sonra daha yeni versiyonları yayınlanacağı için alttaki komutlarda indirdiğiniz dosyanın tam adını kullanmanız gerekiyor) ve img uzantılı dosyayı indirdikten sonra çalışma klasörümüz olan C:\fastboot klasörüne atıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ederek bunu sistemimize yazıyoruz.

• Cihazı kapatıp ve bootloader adımındaki gibi fastboot bölümüne giriş yapıyor ve cihazımızı bilgisayarımıza bağlıyoruz.
  • Bootloader adımındaki gibi terminali açıyoruz, cd C:\fastboot kodunu çalıştırıyoruz.
  • C:\fastboot dizinine geçiş yaptıktan sonra fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.7.0.2-m8.img şeklinde kodunu çalıştırıyoruz
  • Komutu uyguladığımızda saniyeler içinde recovery modunu yazmış oluyoruz.
  • Tekrar telefonu fastboot moduna alıyoruz ses kısma ve power tuşu ile
  • fastboot getvar all kodunu giriyoruz.

• cihazımızın cid numarasını öğreniyoruz
  • Örnek :
    < waiting for device >
    (bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
    (bootloader) version-main: 4.16.401.8
    (bootloader) product: m8_ul
    (bootloader) modelid: 0P6B10000
    (bootloader) cidnum: HTC__102
  • Burda cihaz htc __102
  • senin sürümün hangisi ise linkten gerekli backup nandroid dosyamızı indiriyoruz .
  • cihazımızın belleğinde TWRP klasörü içine giriyoruz BACKUP klasörü içine giriyoruz indirdiğimiz backup ı buraya atıyoruz . sonra twrp ye giriyoruz restore kısmından stock roma dönmüş oluyoruz hayırlı olsun

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ŞenolTÜRK

Üst Alt