iPhone 5C ve Apple Dalga Konusu Oldu

Sponsorlu Bağlantılar

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Arkadaşlar herkes bilgidiğini yazsın geçsin..BİLMEDİĞİNİ YAZMASIN .. Fanatikliğin alemi yok ..

KayraBey

KayraBey

Üye
Nokia öleli kaç yıl oldu???

Samet.25

Ne kadarda güzel soyluyorsun kardeşim öyle :) iphone 5 çıktı kullanıcılar aldı aa bunda şu hata varmış Apple cığım bunu düzelt 5s ini çıkarda bana bi daha geçir 3000 lirami diyorlar :)
Yazdigimi yanlis yorumlamissin bu sonuca varmissin ne diyim.

caglar b

caglar b

Üye
ama kabul edin 5c yi ilk gördügünüzde "lumia ya benzemiş" dediniz degil mi, sırf tasarımları benziyor diye samsung a kök söktürmüştü apple, şimdi kök sökme sırası apple da

Türe

Türe

Üye
ama kabul edin 5c yi ilk gördügünüzde "lumia ya benzemiş" dediniz degil mi, sırf tasarımları benziyor diye samsung a kök söktürmüştü apple, şimdi kök sökme sırası apple da
Hiç demedim. Renk seçeneği kullanmak taklit değil. Öncü Nokia olabilir ama Renk kullanma patenti diye birşey yok.

• Beğen
Tepkiler: Dede
caglar b

caglar b

Üye
Hiç demedim. Renk seçeneği kullanmak taklit değil. Öncü Nokia olabilir ama Renk kullanma patenti diye birşey yok.
tabi renk çeşidi olmalı ama klasik iphone kasasının benzerini kullanabilirdi, gidip polikarbonat tek parça kasa kullanınca nokia da tepki gösterecektir

Türe

Türe

Üye
tabi renk çeşidi olmalı ama klasik iphone kasasının benzerini kullanabilirdi, gidip polikarbonat tek parça kasa kullanınca nokia da tepki gösterecektir
Patent Nokia'nın mı ? Değil. O halde sorun yok.

• Beğen
Türe

Türe

Üye
nokiada o kadar çok patent var ki, belki bu tasarımında patentini almışlardır
Olsa çoktan dava açılırdı. Keşke kullanmayı da bilseydi o patentleri de bugünlere gelmeseydi..

• Beğen
caglar b

caglar b

Üye
Olsa çoktan dava açılırdı. Keşke kullanmayı da bilseydi o patentleri de bugünlere gelmeseydi..
daha kaç gün oldu 5c çıkalı zaten artık davayı nokia degil microsoft açar

Türe

Türe

Üye
Çıkmasına gerek yok ki. Resmi olarak duyuruldu o yeterli açmak için. Ama böyle bir engel olmadığına göre sorun yok

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye

Ne demek istendiğini çok iyi anlamışsınızdır. Apple sırf bir firmaya(Samsung) bu dikdörtgen telefon olayı yüzünden dava açmıştı. Nokia'nın boş konuşmadığı ortada. :bleh:

Nokia öleli kaç yıl oldu???

Bu yoruma bir anlam veremedim. Daha en son açıklanan çeyrekte 7 milyon Lumia satan bir firma nasıl ölmüş olabilir? Sizin için ölmüş olabilir. Ama hala telefon çıkarmaya devam ediyor.: ?

Türe

Türe

Üye

Ne demek istendiğini çok iyi anlamışsınızdır. Apple sırf bir firmaya(Samsung) bu dikdörtgen telefon olayı yüzünden dava açmıştı. Nokia'nın boş konuşmadığı ortada. :bleh:

Çünkü patenti Apple'a aitti. Açması bana göre doğru olmasa da hakkı var patenti olduğu sürece.

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Çünkü patenti Apple'a aitti. Açması bana göre doğru olmasa da hakkı var patenti olduğu sürece.

Renk konusunda patentin kimde olup olmadığını bilemeyiz. Hatta böyle bir patentin olup olmadığınıda bilemeyiz. Ancak, polikarbon kasa+renk seçenekleri bir tek Lumia serisinde olunca bana kalırsa Nokia'nın bu yazısını eleştirmek mantıklı olmaz gibi geliyor.

Türe

Türe

Üye
Renk konusunda patentin kimde olup olmadığını bilemeyiz. Hatta böyle bir patentin olup olmadığınıda bilemeyiz. Ancak, polikarbon kasa+renk seçenekleri bir tek Lumia serisinde olunca bana kalırsa Nokia'nın bu yazısını eleştirmek mantıklı olmaz gibi geliyor.
Ben zaten elestirmedim ? Sadece polikarbon ve renk kullanmak doğal hak dedim. Buradaki asıl gönderme moto x e zaten kiliflar dikkate alindiginda. E o zaman S3 de de polikarbon ve renk var onu napalim ?

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Ben zaten elestirmedim ? Sadece polikarbon ve renk kullanmak doğal hak dedim. Buradaki asıl gönderme moto x e zaten kiliflar dikkate alindiginda. E o zaman S3 de de polikarbon ve renk var onu napalim ?

Size eleştirdiniz demedim zaten. Ben genel bir cevap yazmıştım siz alıntı yapmışsınız bende sizle konuşuyorum. S3'ü, 5C kadar takmamasının sebebi S3'ün klasik renk portföyüdür. Kırmızı/mavi/siyah/ beyaz gibi. Ama 5C'De durum böyle değil. Sarı/Mavi/Kırmızı/Yeşil vb.. Üstelik Samsung'un yaptığı gibi Şarap kırmızısı, çakıl mavisi bilmem ne gibi değil. Anlatabildim umarım.

Türe

Türe

Üye
Anladım. Lakin o renkler iOS 7 nin ana renkleri. Yani carpilmisligin dışında bunu simgeliyor.

• Beğen
Tepkiler: serif55 ve Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Nokia olmasa renkli telefon göremeyecektik.iyi ki varsın nokia...

Üst Alt