iPhone 2G/3G v2.2 Jailbreak Anlatımı ( QuickPwn 2.2 )

Sponsorlu Bağlantılar

samet_rrr

samet_rrr

Üye
arkadaşlar aranızda jailbreak işleminin tam olarak nelere yaradığını bilen varmı? benim ipgone türkiyeden alınma ve istediğim hattı takabiliyorum o yönden bi sorunum yok. duyduğuma göre jailbreak piyasada bulunan ve apple'in desteklemediği app'leri yüklemek için yapılıyor.tam olarak bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.ANLATIM İÇİN SAĞOL..

UNICORNDREAMS

UNICORNDREAMS

Üye
negative bir sorum olcak ben iphone umu update yapmistim 3.1.2 versiyonuna yukseldi simdi telefonu quickpwn ye tanitamiorum ne yapmam gerekio istedigi dosyayi indirdigim halde yine gormuyo bana genis kapsamli bir aciklama yaparsan sevinirim benim amacim bilgisayara indirdigim navigon adli navigasyon programini i phonuma atmak ne yaptiysam beceremedim lutfen bana yardimci olursan cok sevinirim ve arkadaslar lutfen sizde yardimlarinizi eksik etmeyin

Godfather

Godfather

Üye
saolasın ozan abi:)

jarushalem

Üye
acil yardım admin de olur biri yardım etsin valla çok önemli tel bana ait diil ondan 2g ay fon var elime 3.2.1 yükledim güncelledim yane şimdi sim i takıom avea yasıo ama tel açılmıo napiçam yaa lütfen yardım :s

Headsoul06

Üye
ıphone m yurtdıısı ve versıon yukseltırken hersey silindi telf acılmıyor ne yapmam gerekır yardımcı olurmusunuz arkadaslar
?

ufukdr

Üye
her yazılanı yaptım ama sım kartı taktıgımda sebekenın bulundugu yerde aranıyor yazıyor ama sebeke bulmuyor ne yapmam lazım arkadaslar :(

aydoganfb

Üye
Jailbreak işlemine başlamadan önce bilinmesi gerekenler;

#TurboSim ve ya fake imei yapmış kişiler orjinal firmware ile update yapmasınlar. Bir süre daha bekleyin, forumda gerekli konu açılacaktır.
# Windows Xp kullanıcılarının bu işlemi Windows Vista'da yapmalarını tavsiye ederim. Çünkü karşılaşılan sorunların büyük bir kısmı Xp'den kaynaklanmakta.
# Jailbreak işlemi, Apple tarafından yasaklandığından aletiniz garanti kapsaından çıkacağını unutmayınız.
# Olası bir kitlenme/donma probleminde paniklemenize gerek yoktur. iTunes'dan Manuel ya da Otomatik Restore yaptığınızda aletiniz eski halini alacaktır.
#Eğer firmware dosyanızı indirip update ve jailbreak yapmak isterseniz dosyanızın uzantısının .ipsw oladuğuna dikkat ediniz (İnecek dosyanın ismi 3G için iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw , 2G için iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw olmalı)
#Jailbreak işlemini yapmadan önce iPhone 2G/3G'yi Firmware 2.2'ye update yapmayı unutmayın. ( inceleyebilirsiniz.)

Gerekli Olan Programlar: (iphone 3g + windows kullanıyorsanız kırmızıları çekin)

#iPhone 3G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) ( )
#iPhone 2G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) ( )
#QuickPwn 2.2 [Windows] ( #QuickPwn 2.2 [Mac] ( )

ADIM 1
iPhone 2G/3G'yi Usb kablonuzla bilgisayara bağlayın ve Jailbreak işlemini yapacağımız QuickPwn programını çalıştıralım.

Bu ekranda iPhone 2G/3G'nizi bilgisayara Usb ile bağlandığından emin olmanız söyleniyor. Eğer bağlıysa mavi oka basarak bir sonraki adıma geçiniz.

ADIM 2

Bu adımda QuickPwn indirmiş olduğunuz firmware 2.2 dosyanızı bulmaya çalışmakta. Eğer iPhone 2G/3G'yi iTunes ile otomatik update yaptıysanız bekleyiniz ve program kendisi firmware 2.2 dosyanızı bulacaktır.

Eğer iTunes ile manuel update yaptıysanız "Browser" tuşuna basarak firmware 2.2 dosyanızın konumunu belirtiniz.

Bu ekranı gördüğünüz artık program firmware dosyanızı kabul etmiş demektir. Mavi ok ile işleme devam edelim.

ADIM 3

Bu adıma geldiğinizde Add Cydia ve Add Installer işaretli olması gerekmekte. İsteğe bağlı olarakta açılış ekranınızı değiştirmenize yarayan Replace boot logos'uda işaretleyebilirsiniz.

Not:Açılış ekranını değiştirecekler, logonun 320x480 boyutunda ve PNG türünde olmasını unutmasınlar.

İşleme devam etmek için mavi oka basıp bir sonraki işleme geçelim.

ADIM 4

Bu adımda size QuickPwn, iPhone 2G/3G'nizin bilgisayara Usb bağlantısıyla bağlı olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi istiyor. Çünkü en önemli adım bundan sonraki adım. Eğer bağlı değilse bir sonraki işlem gerçekleşemiyecek.

BİR SONRAKİ ADIMI OKUMADAN MAVİ OKA BASMAYIN!!!

ADIM 5

En dikkat edilmesi gereken adım burası. Burada yapmanız gereken 3 işlem var.

QuickPwn otomatik iPhone 2G/3G'yi Recovery Moduna alacak ve sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız istenecek;

1. Hold down the Home button for 5 seconds...
Menü tuşuna 5 saniye basılı tutun.

2. Hold down the Home and Power buttons together for 10 seconds... (do not let go of Home)
Menü tuşunu bırakmadan Power (Güç) tuşunada basılı tutunuz 10 sn. bekleyiniz.

3.Realese the Power button and continue to hold Home for 30 seconds...
Power (Güç) düğmesine basmayı bırakıyoruz ama Menü tuşana basmaya devam ederek yaklaşık 30 sn. bekliyoruz.
(Bu işlem genelde 16-17 sn. sürüyor ama siz 30 sn. bitene kadar basılı tutunuz.)

Bu ekranı gördüğünüz Jailbreak işlemi başlamış oluyor ve menü tuşunu bırakabilirsiniz. Adım 6 ekranı gelene kadar programı kapatmayınız.

ADIM 6

Bu ekranı gördüğünüz artık programın yapması gereken işlemler bittiğinden QuickPwn'yi kapatabilirsiniz. Telefonunuzda işlemler devam edecektir. Telefonunuz açılana kadar işlem yapmadan bekleyiniz.
Alıntıdır.
Orjinal Kaynak:
Not: Bilgisyarınızda NET Framework kurlu olması gerekmektedir.Microsoft un sitesinden indirebilirsiniz.
arkadasim bana cok acil yardim edebilirmisin bu işin icinden cikamadm ben iphone2g aldim ver versionun 1.kusuratli biseydi guncelleme yapmak istedim itunesten tlfnda yukleme yapmaya baslarken yarida durdu vede baya bi beklememe ragmen dolmadi bende itunesten ciktim tlfn ole kaldi yani guncellemedi restore ettim itunesten sonra tlfnu actim sim kilitli die bisey dio menuye girmior sadece acil arama yapabiliyrm insallah anlatabilmisimdr derdimi stede aradim ama biturlu bulamadm ne yapacagimi yardim ederseniz cok cok makbule gecer:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

bide demeyi unuttm tlfnu baglaynca itunesten bana sole bi uyari yapior:
the sim cart inserted in this iphone does not appear to be supported bide alta birazdaha yazi var

arkadaslar yardim edecek kimse yokmu???

emine1905

Üye
arkadaslar pc de yeniyim bilgisayari fransadan aldigim icin fransizcadanda pek anlamiyorum iphone jailbreak yuklemek istiyorum 1 haftadir ugrasiyorum quickpwn yukledim firmware ye gelince onu indimeye calistigimda bilgisayarin ekranina geliyor fakat yukleyemiyorum onsuzda jailbreak malesefki olmuyor yardimci olursaniz cok ama cok sevinirim simdiden tesekkurler...
SAYGILAR

turko9999

turko9999

Üye
ipod touch için yapıcam hangisini kullaniym

mawikem

Üye
yakardeş ben bu iphonu anlamadım ben bunu kırmaya calışıyorum ama bana quickpwn hep hata veriyor benbunu bir türlü çalıitıramadım daha bana yardımcı olursan sevinirim

pırıll

Üye
burdki quickpwn firmwre e uymuo ama

cominq45

cominq45

Üye
kardeş ben indiriyorum fakat windows wista bunu açmıyor nasıl yapmacam :S

qzl paylasım harfi jharfine yaptım saolun

tiger553455

Üye
bu v.3.1.2 de oluyormu

DeaN_EmMy

Üye
mbm_garage

mbm_garage

Üye
saol

fthugurlu

Üye
bu yellowsn0w nasıl yapıkıyor ya???? acil yardım edecek arkadasımız var mı??

pEjMuRdE85

Üye
arkadaşlar ben yeni iphone 3G S 16GB aldım. cihazda 3.1.2 yüklüydü blackra1n ile jailbreak yapmaya çalıştım telefon dondu ekranda blackra1n sitesindeki çocuğun resmi kaldı. telefonu kapatıp açınca itunes çıktı. restore ettim 3.1.3 oldu telefon. nasıl jailbreak yapabilirim? bir kaç sitede araştırdım tamamen kafam karıştı... yardımcı olursanız sevinirim.

bugra_5211

bugra_5211

Üye
arkadaşlar quickpwn bende hiç açılmıyor xp, vista win7 denedim quickpwn.exe çalışmayı durdurdu diye hata veriyo ve suanda iphone itunes üzerinden restore ederken hata verdi ve dfu modda kaldı hiç açılmıyor bile

paramedicc

Üye
#QuickPwn 2.2 [Windows] ( Linkkk Ölmüşş..

karakafa81

karakafa81

Üye
3.1.3 icin Jailbreak ciktimi bilen varmi? Geohot un blackra1n baktim ama olmuyor

Üst Alt