iPhone 2G/3G v2.2 Jailbreak Anlatımı ( QuickPwn 2.2 )

Sponsorlu Bağlantılar

murti2581

Üye
Dogrudur fakat ben yurtdisindayim ve arkadasim bir arkadasinin jb yapmak istedigini yaparken telefon özelliginin gittigini ve bozuldu die gonderdiginde jb yapilmak istendigini yaparken bozuldugunu ve tamir edilmeyecegini solemisler simdi anladinmi neden sordugumu cevap icin tesekkurler

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye
Dogrudur fakat ben yurtdisindayim ve arkadasim bir arkadasinin jb yapmak istedigini yaparken telefon özelliginin gittigini ve bozuldu die gonderdiginde jb yapilmak istendigini yaparken bozuldugunu ve tamir edilmeyecegini solemisler simdi anladinmi neden sordugumu cevap icin tesekkurler

Arkadaşım biz Türkiye için konuşuyoruz yurtdışı için sana ne söylesek boş madem sorunun cevabını biliyorsun nenden soruyorsun.Türliyede böyle bir olay söz konusu değil ben kaç kişinin aletini JB yaptım kaç kişi garantiye götürdü sorun yok.

matrixboy31

Üye
programı şimdi indiriyorum ama bilgisayarım indirdikten sonra çalıştırmaya çalışınca hata veriyor ve programı acmıyor ne yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz ???

hidro54

Üye
usa den gelen ıphone umu kırdırdım ve kullanıyodum fakat 2.2.1'e update ettim ve aynı yere götürdüğümde turbo sim taktılar,takılan turbo sim bölge değiştirdikçe takıp çıkarmam gerekiyor bunun bir çözümü yokmu.yardım lütfen!!!

gurkoay

Üye
her işlemi yaptım alet ilk açılış ekranında kaldı elma çıkıyor arada titreşim yapıyor .öyle kaldı .ne yapmak gerekiyor acaba bir yardım ...

habip66

Üye
Jailbreak işlemine başlamadan önce bilinmesi gerekenler;

#TurboSim ve ya fake imei yapmış kişiler orjinal firmware ile update yapmasınlar. Bir süre daha bekleyin, forumda gerekli konu açılacaktır.
# Windows Xp kullanıcılarının bu işlemi Windows Vista'da yapmalarını tavsiye ederim. Çünkü karşılaşılan sorunların büyük bir kısmı Xp'den kaynaklanmakta.
# Jailbreak işlemi, Apple tarafından yasaklandığından aletiniz garanti kapsaından çıkacağını unutmayınız.

# Olası bir kitlenme/donma probleminde paniklemenize gerek yoktur. iTunes'dan Manuel ya da Otomatik Restore yaptığınızda aletiniz eski halini alacaktır.
#Eğer firmware dosyanızı indirip update ve jailbreak yapmak isterseniz dosyanızın uzantısının .ipsw oladuğuna dikkat ediniz
(İnecek dosyanın ismi 3G için iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw , 2G için iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw olmalı)
#Jailbreak işlemini yapmadan önce iPhone 2G/3G'yi Firmware 2.2'ye update yapmayı unutmayın. ( inceleyebilirsiniz.)

Gerekli Olan Programlar: (iphone 3g + windows kullanıyorsanız kırmızıları çekin)

#iPhone 3G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) ( )
#iPhone 2G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) ( )
#QuickPwn 2.2 [Windows] ( #QuickPwn 2.2 [Mac] ( )

ADIM 1
iPhone 2G/3G'yi Usb kablonuzla bilgisayara bağlayın ve Jailbreak işlemini yapacağımız QuickPwn programını çalıştıralım.

Bu ekranda iPhone 2G/3G'nizi bilgisayara Usb ile bağlandığından emin olmanız söyleniyor. Eğer bağlıysa mavi oka basarak bir sonraki adıma geçiniz.

ADIM 2

Bu adımda QuickPwn indirmiş olduğunuz firmware 2.2 dosyanızı bulmaya çalışmakta. Eğer iPhone 2G/3G'yi iTunes ile otomatik update yaptıysanız bekleyiniz ve program kendisi firmware 2.2 dosyanızı bulacaktır.

Eğer iTunes ile manuel update yaptıysanız "Browser" tuşuna basarak firmware 2.2 dosyanızın konumunu belirtiniz.

Bu ekranı gördüğünüz artık program firmware dosyanızı kabul etmiş demektir. Mavi ok ile işleme devam edelim.

ADIM 3

Bu adıma geldiğinizde Add Cydia ve Add Installer işaretli olması gerekmekte. İsteğe bağlı olarakta açılış ekranınızı değiştirmenize yarayan Replace boot logos'uda işaretleyebilirsiniz.

Not:Açılış ekranını değiştirecekler, logonun 320x480 boyutunda ve PNG türünde olmasını unutmasınlar.

İşleme devam etmek için mavi oka basıp bir sonraki işleme geçelim.

ADIM 4

Bu adımda size QuickPwn, iPhone 2G/3G'nizin bilgisayara Usb bağlantısıyla bağlı olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi istiyor. Çünkü en önemli adım bundan sonraki adım. Eğer bağlı değilse bir sonraki işlem gerçekleşemiyecek.

BİR SONRAKİ ADIMI OKUMADAN MAVİ OKA BASMAYIN!!!

ADIM 5

En dikkat edilmesi gereken adım burası. Burada yapmanız gereken 3 işlem var.

QuickPwn otomatik iPhone 2G/3G'yi Recovery Moduna alacak ve sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız istenecek;

1. Hold down the Home button for 5 seconds...
Menü tuşuna 5 saniye basılı tutun.

2. Hold down the Home and Power buttons together for 10 seconds... (do not let go of Home)
Menü tuşunu bırakmadan Power (Güç) tuşunada basılı tutunuz 10 sn. bekleyiniz.

3.Realese the Power button and continue to hold Home for 30 seconds...
Power (Güç) düğmesine basmayı bırakıyoruz ama Menü tuşana basmaya devam ederek yaklaşık 30 sn. bekliyoruz.
(Bu işlem genelde 16-17 sn. sürüyor ama siz 30 sn. bitene kadar basılı tutunuz.)

Bu ekranı gördüğünüz Jailbreak işlemi başlamış oluyor ve menü tuşunu bırakabilirsiniz. Adım 6 ekranı gelene kadar programı kapatmayınız.

ADIM 6

Bu ekranı gördüğünüz artık programın yapması gereken işlemler bittiğinden QuickPwn'yi kapatabilirsiniz. Telefonunuzda işlemler devam edecektir. Telefonunuz açılana kadar işlem yapmadan bekleyiniz.
Alıntıdır.
Orjinal Kaynak:
benim iphone 2.2.1 3g 5H11 versionu 03.30.03 medemi bunu denedim olmadi nasilyapabilirim yardici olursansevinirim

sahin_muhammed

sahin_muhammed

Üye
beyler bu jailbreak te problem cıktı kablo baglantısını atladıktan sonra firmware error string diyor ne yapabılırım

--------------- Ekleme ---------------

eyvallah kardeşim cok ii olduu

eqoiste

Üye
Ben bu işlemi yaparken telefonda 1.1.3.0 versiyon yüklenmişti.Bu yüzden jailbreak kabul etmedi.elimdeki diğer version 1.1.2.2 di bunda da şu sorunu verdi "The İPSW file you selected (İphone 1,1.3.0) does not match tge firmware version of QuickPwn does not upgrade your firmware, it only jailbreaks whatever firmware you currently have on your device." nedir sorun arkadaşlar?

B_R_A_V_E

Üye
slm bn yni uye oldum ve yni ıphone aldım bu jailbreak ypmak istiorum ama yk sim kodu olmaması gerekio yk cekme sorunu falan die syler duydum bole bisey olrmu yptıktan sonra yani sebeke hatası ckememe sim kartını acmama falan gbi bni bi duzgun acık anlatımla blgilendirirseniz fazla anlamıorum cunku bu islerden cok sevinirim... simdiden tesekkur ederim ...

elcurina

Üye
Gerçekten Teşekkür etmek istedim...Ancak bu turkcell işi nasıl oluyor_

akolik

akolik

Üye
arkadaşlar jailbreak yapmak şartmı iphone için bi tane 3gs almayı düşünüyorum ama biraz zor gibi geldi bana ayrıca türk hatlarıyla çalışmıyormu iphone'lar? Acil cevap

Chronix

Üye
ark 'lar ben biraz yenıyım :mahcup:bişey sorucam sım Kılıtlendı gecerlı sım kart hatası alıyorum ben bunu Jailbreak Anlatımı yaparsam cozulurmu cewap ıstıorum sımdıden tesskkur ederım

cecis

Üye
ark 'lar ben biraz yenıyım :mahcup:bişey sorucam sım Kılıtlendı gecerlı sım kart hatası alıyorum ben bunu Jailbreak Anlatımı yaparsam cozulurmu cewap ıstıorum sımdıden tesskkur ederım
2. syfada galiba yanlış hatırlamıyorsam birisi bu yöntemle sim klidininde acıldıgını yazmıstı.:hmmm

dreamsboy

dreamsboy

Üye
kafam biraz karıştı veersiyonu düşüreceksek neden Firmware'yi güncelliyoruz anlamadım ?

bysimarik1

Üye
Slm Ben 3G Firmware 2.2 update dosyasinin indirdim ama itunes ile kuramiyorum hata weriyor..Benim Iphone 3 versiyonunda nasil dusurebilirim aciklama imkanin warmi ?

--------------- Ekleme ---------------

We ben Software 3 de Jailbreak yapabilirmiyim ?

BioNicL3

Üye
Merhaba Arkadaşlar Birkaç Şey Sormak İstiyorum

-Ben iphone 3G S 32 gb almayı düşünüyorum ama almak istediğim telefon amerikadan gelip jailbreak yapılıcak ben öyle alıcam.
-fiyat 1500 tl uygunmu?
-jailbreak varken restore yaparsak telefonu tekrar garanti kapsamına girermi?
-birde jailbreak telefonu 2kat yavaşlatıyor diyolar olası bi yavaşlatma sözkonusumu?
-ve jailbreak yüklersem jailbreakla kırılmış yada 3cüparti yazılımları nereden indirip yükleyebilirim?

day_walkerr

Üye
jailbreak yaptım unlock da hersey ok!!!
amma velakin aranıyor yazıp,servis yok dior

hakanish

Üye
ben de iphone madurlarındanım iphone un jailbreak ıselmlerını yaptık sonunda herhangı bı hat taktıgım da caslımadı servıs arnıyo dıyor ama bulamıyor bunu at and t hattındada yapıo unlock ıslemlerını tekrara mı yapmam gerekıo yardımlarınız ıcın tesekkurler

rusegsm

Üye
Tesekur kardes

Üst Alt