iPhone 2G/3G v2.2 Jailbreak Anlatımı ( QuickPwn 2.2 )

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 2G/3G v2.2 Jailbreak Anlatımı ( QuickPwn 2.2 )
Jailbreak işlemine başlamadan önce bilinmesi gerekenler;

#TurboSim ve ya fake imei yapmış kişiler orjinal firmware ile update yapmasınlar. Bir süre daha bekleyin, forumda gerekli konu açılacaktır.
# Windows Xp kullanıcılarının bu işlemi Windows Vista'da yapmalarını tavsiye ederim. Çünkü karşılaşılan sorunların büyük bir kısmı Xp'den kaynaklanmakta.
# Jailbreak işlemi, Apple tarafından yasaklandığından aletiniz garanti kapsaından çıkacağını unutmayınız.

# Olası bir kitlenme/donma probleminde paniklemenize gerek yoktur. iTunes'dan Manuel ya da Otomatik Restore yaptığınızda aletiniz eski halini alacaktır.
#Eğer firmware dosyanızı indirip update ve jailbreak yapmak isterseniz dosyanızın uzantısının .ipsw oladuğuna dikkat ediniz
(İnecek dosyanın ismi 3G için iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw , 2G için iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw olmalı)
#Jailbreak işlemini yapmadan önce iPhone 2G/3G'yi Firmware 2.2'ye update yapmayı unutmayın. ( inceleyebilirsiniz.)

Gerekli Olan Programlar: (iphone 3g + windows kullanıyorsanız kırmızıları çekin)

#iPhone 3G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) ( )
#iPhone 2G Firmware 2.2 (Manuel Yükleme Yapmak İsterseniz İndiriniz) ( )
#QuickPwn 2.2 [Windows] ( #QuickPwn 2.2 [Mac] ( )

ADIM 1
iPhone 2G/3G'yi Usb kablonuzla bilgisayara bağlayın ve Jailbreak işlemini yapacağımız QuickPwn programını çalıştıralım.

Bu ekranda iPhone 2G/3G'nizi bilgisayara Usb ile bağlandığından emin olmanız söyleniyor. Eğer bağlıysa mavi oka basarak bir sonraki adıma geçiniz.

ADIM 2

Bu adımda QuickPwn indirmiş olduğunuz firmware 2.2 dosyanızı bulmaya çalışmakta. Eğer iPhone 2G/3G'yi iTunes ile otomatik update yaptıysanız bekleyiniz ve program kendisi firmware 2.2 dosyanızı bulacaktır.

Eğer iTunes ile manuel update yaptıysanız "Browser" tuşuna basarak firmware 2.2 dosyanızın konumunu belirtiniz.

Bu ekranı gördüğünüz artık program firmware dosyanızı kabul etmiş demektir. Mavi ok ile işleme devam edelim.

ADIM 3

Bu adıma geldiğinizde Add Cydia ve Add Installer işaretli olması gerekmekte. İsteğe bağlı olarakta açılış ekranınızı değiştirmenize yarayan Replace boot logos'uda işaretleyebilirsiniz.

Not:Açılış ekranını değiştirecekler, logonun 320x480 boyutunda ve PNG türünde olmasını unutmasınlar.

İşleme devam etmek için mavi oka basıp bir sonraki işleme geçelim.

ADIM 4

Bu adımda size QuickPwn, iPhone 2G/3G'nizin bilgisayara Usb bağlantısıyla bağlı olup olmadığını yeniden kontrol etmenizi istiyor. Çünkü en önemli adım bundan sonraki adım. Eğer bağlı değilse bir sonraki işlem gerçekleşemiyecek.

BİR SONRAKİ ADIMI OKUMADAN MAVİ OKA BASMAYIN!!!

ADIM 5

En dikkat edilmesi gereken adım burası. Burada yapmanız gereken 3 işlem var.

QuickPwn otomatik iPhone 2G/3G'yi Recovery Moduna alacak ve sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız istenecek;

1. Hold down the Home button for 5 seconds...
Menü tuşuna 5 saniye basılı tutun.

2. Hold down the Home and Power buttons together for 10 seconds... (do not let go of Home)
Menü tuşunu bırakmadan Power (Güç) tuşunada basılı tutunuz 10 sn. bekleyiniz.

3.Realese the Power button and continue to hold Home for 30 seconds...
Power (Güç) düğmesine basmayı bırakıyoruz ama Menü tuşana basmaya devam ederek yaklaşık 30 sn. bekliyoruz.
(Bu işlem genelde 16-17 sn. sürüyor ama siz 30 sn. bitene kadar basılı tutunuz.)

Bu ekranı gördüğünüz Jailbreak işlemi başlamış oluyor ve menü tuşunu bırakabilirsiniz. Adım 6 ekranı gelene kadar programı kapatmayınız.

ADIM 6

Bu ekranı gördüğünüz artık programın yapması gereken işlemler bittiğinden QuickPwn'yi kapatabilirsiniz. Telefonunuzda işlemler devam edecektir. Telefonunuz açılana kadar işlem yapmadan bekleyiniz.
Alıntıdır.
Orjinal Kaynak:

Not: Bilgisyarınızda NET Framework kurlu olması gerekmektedir.Microsoft un sitesinden indirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: pronomix, anL2007, cominq45 ve 3 diğerleri

bacchus2001

Üye
İyi gunler.. Ben bu soylediklerini harfi harfine yaptim.. elimde amerikadan getirdigim sadece AT&T sim karti kabul eden bi iphone 3g var v2.2, imei kayitli ve yukardaki sekilde jailbreak i yapildi.. yalniz turkcell yada vodafone sim kartlarini taktigim zaman INVALID SIM sorunuyla karsilasiyorum.. bu jailbreak olayi baska simkarti kullanmak icin yapil bisi zannediyordum, snrm deilmis.. benim turk operatorlerine ait sim kartlari kullanabilmem icin elimdeki iphone a yazilimsal nasil bi cozum bulabilirim? icinin acilmasi yada donanimsal simkart parcasi yollari disinda.. tesekkurler, iyi gunler..

aspıre

Üye
saol

fesat

Üye
jailbreak yapıldıktan sonra şebeke alamıyorsunuz, şu yeni çıkan 2.5 beta versiyonu ile de deneseniz aynı hatta yellowsn0w instal yönergelerini yapın yine aynı , versiyonu 2.2 ye yükseltilmiş 3 adet 3g cihazda denedik sonuç alamadık , kesin sonuç veren birşey cıkana dek beklemenizi öneririm.

Mayk29

Mayk29

Üye
Programı kuramadım bir hata ile karşılastım Net Framework

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Güzel anlatım ve paylaşım :good:

Mayk29

Mayk29

Üye
Sorun hallaoldu hatta jeilbreak yaptıktan sonra sim kilidinide actım yellowsn0w ile
ALLAH razı olsun kim yaptıysa bedavadan yaptım sim kilit işini :)

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Eline sağlık Negative.:spr

fesat

Üye
şebeke sorunu da çözüldü, itunes dan aktive yapmazsan şbeke sorunu veriyor, aktiveyi yapıp deneyince düzeldi

ilkkonuk

Üye
programi bilgisayara kuramadim bir turlu yardim lutfen xp kullaniyorum

ihsanberk

Üye
arkadaslar 2g ile 3g arasındakı fark nedir nerden anlaya bilirim telefonumun 2g 1g yada 3g oldugunu

--------------- Ekleme ---------------

arkadaslar 2.2.1 yükledim ve iphone u kilitledim ne yapmam gerekiyo allah rızası iin yardım edın uyuyamıyorum takıntılı bır ınsanım bı daha böle bısey yaparsam neyım yaa telefon iphone 2g 2.2 idi aldıgımda butun programları duzgun du 1 gun kullandım ve itunesden update yaptım daha ssım kılıtlendi sanırım itunese baglayın cıkıyor telefon avea yazıyor ve full cekıyo gösteriyo anlamadım lutfen yardım

rasch

Üye
arkadaşlar; "TurboSim ve ya fake imei yapmış kişiler orjinal firmware ile update yapmasınlar. Bir süre daha bekleyin, forumda gerekli konu açılacaktır" denmişti bu konunun başında acaba gerekli konu açıldımı haberi olan varmı???:(:sos

agbez

agbez

Üye
İlginç bir durum netten indirdiğim restore dosyasının içinde ipsw uzantılı dosya yok ben de bir hata mı var

ahmet321321321

Üye
2. adımı geçmio browse den gösteriyorum dosya adı aynı ama kabul etmio ilerlemio geçemedim 2. aşamayı napacam ya lütfen yardım telefon versiyonu 2.2.1 onla bi ilgisi warmı acaba

cezali

Üye
arkadaslar 2g ile 3g arasındakı fark nedir nerden anlaya bilirim telefonumun 2g 1g yada 3g oldugunu

2g ve 3g yi ayirt etmek için İphone'nin Ayarlar Bölümüne girin Daha sonra genel ayarlara girin. Ağ Bölümüne girin Orada 3G ise 3G etkinleştir secenegi yazar. 2G ise 2G dir. Yani en basit yol bu beim icin:naughty:

DOSTUMMM

#Eğer firmware dosyanızı indirip update ve jailbreak yapmak isterseniz dosyanızın uzantısının .ipsw oladuğuna dikkat ediniz (İnecek dosyanın ismi 3G için iPhone1,2_2.2_5G77_Restore.ipsw , 2G için iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw olmalı)
Yazmışsın indirdigim Dosyanin icinde bir cok klasör var hangisinin ismini deişecez klasör secilmiyor programdan bi cevap yaz yaww..:(

fronty

Üye
jailbreak yapılan bir iphondaki Instoller ile yüklen bir proğram nasıl tekrar telefondan silinir arkadaşlar .Yardımcı olursanız sevinirim .

murti2581

Üye
cok guzel anlatim fakat benim bir cekinmem var sebebi ise bu jailbreak yaparken iphone nin telefon özelligi gidebiliyormu öle duydum ve acikcasi tirstim bu konuda yardimlarinizi ve önerileinizi bekliyorum saygilar

ne kadar ilgilisiniz bir soru yazdik cevap veren bile yok

kill4youfenerbahçe

kill4youfenerbahçe

Üye
cok guzel anlatim fakat benim bir cekinmem var sebebi ise bu jailbreak yaparken iphone nin telefon özelligi gidebiliyormu öle duydum ve acikcasi tirstim bu konuda yardimlarinizi ve önerileinizi bekliyorum saygilar

ne kadar ilgilisiniz bir soru yazdik cevap veren bile yok

Arkadaşım bu sorduğun soruyu en azından 100 kere sordular 1.000 tane int sitesinde artık cvp vermeye bile tenezzül etmez oldum.Ama sana genede söyleyicem cihazın JB yapılırsa GARANTİSİ GİTMEZ cihaz servise gitmeden önce restore edilir servise verilir garanti kapsamında yapılıp geri size iade edilir.Arkadaşımın tlf nuna JB yaptım silmeden götürdüğü halde Genpa genede garanti kapsamına sokup yaptı cihazı.

Üst Alt