I9500 sayaç artırmadan root yapma !

Sponsorlu Bağlantılar

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
I9500 sayaç artırmadan root yapma !
arkadaşlar i9500 cihazların sayaç artmadan root yöntemi çıktı ben denedim işe yarıyor hiçbir sıkıntı yok sayaç artmuyor aşağıdaki linkten download yazan yere tıklayın programı indirip bilgisayarınıza kurun ve programı açın ardından cihazı açık konumda usb hata ayıklama moduna alıp bilgisayara bağlayın sonra driverleri kendi kuracak kurduktan sonra disconnet uyarısı alıranız usb kablosunu çıkarın program driveri kurmaya devam edecek bitene kadar bekleyin bittikten sonra terar bağlayın root ekranı gelince roota basın ve rootu tamalayın ayrıca rootu tekrar kaldırabiliyoruz ...

not:root'tan sonra recovery yüklerseniz sayaç yine 1 olur buna dikkat ediniz...

link:

kurulum video :

LimePie

LimePie

Üye
roottan sonra recovery yüklerseniz 1 olur derken nasıl yani ?

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
roottan sonra recovery yüklerseniz 1 olur derken nasıl yani ?

recovery yüklersen sayaç artar. recovery demek telefona custom rom yüklemek için kullanılan bir moddur. o modu yüklemediğin sürece sayaç artmaz

LimePie

LimePie

Üye
Tamam teşekkürler cyamogen modu yükleyemeyiz o zaman değil mi ?

maktama

maktama

Üye
Root ayrı, recovery ayrı şeylerdir. Root ile sayacı arttırmazsınız bu yöntemle.ancak cwm ya da twrp recovery yüklerseniz sayaç artacaktır.

Bu arada kingoapp çeşitli bilgilerinizi root sırasında çin serverlarına yolladığı ve root için hangi yöntemleri kullandığını açıklamadığı için xda'de "kullanılması tavsiye edilMEyen" bir yöntem olarak geçer.

• Beğen
Tepkiler: LimePie
LimePie

LimePie

Üye
Root ayrı, recovery ayrı şeylerdir. Root ile sayacı arttırmazsınız bu yöntemle.ancak cwm ya da twrp recovery yüklerseniz sayaç artacaktır.

Bu arada kingoapp çeşitli bilgilerinizi root sırasında çin serverlarına yolladığı ve root için hangi yöntemleri kullandığını açıklamadığı için xda'de "kullanılması tavsiye edilMEyen" bir yöntem olarak geçer.
o zaman tehlikeli bir yöntem bilgilerimizi çalarsalar çok kötü olur

Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
Tamam teşekkürler cyamogen modu yükleyemeyiz o zaman değil mi ?

evet maalesef. cyanogemod yüklersen sayaç artar. cihazın garanti dışı kalır

ben öyle bişey duymadım

LimePie

LimePie

Üye
arkadaşın dediği doğruysa çok sıkıntılı olur bu root işi

maktama

maktama

Üye
Virüs gibi düşünmeyin, yani banka bilgilerinizi falan almıyorlar, açıklamaya göre telefon imei'si, imsi numarası vb gibi bir çok bilgiyi alıyor. Ayrıca telefonun dili çince olduğunfa iki adet uygulama da kuruluyordu sanırım, ekran görüntülerini görmüştüm, ama çince dışında bir dil ise kurulmuyor diye okumuştum. Ancak okuduğum xda makalesini bulamıyorum.

LimePie

LimePie

Üye
imei alsalar yetiyor zaten imeiyi çalarsalar telefon kullanılmaz hale gelir yanlışmıyım

• Beğen
Tepkiler: .caner.
Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
abartmayın pek çok kişi rootladı kaynak da verebilirim size hiçbirinde öyle bi sorun yaşanmadı bende dahil olmak üzere

maktama

maktama

Üye
.....

ben öyle bişey duymadım

Sizin duymamanız böyle bir şey olmadığı manasına gelmiyor ne yazık ki:) amacım konuyu baltalamak değil, detay bilgi vermekti.
Bir çok kişi bu uygulamayı kullanıyor. Ama ben tavsiye etmiyorum. Tabii ki sizin dediğiniz gibi herkes "kendisi bilir".

• Beğen
Tepkiler: .caner. ve Senyor Keş
Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi
Sizin duymamanız böyle bir şey olmadığı manasına gelmiyor ne yazık ki:) amacım konuyu baltalamak değil, detay bilgi vermekti.
Bir çok kişi bu uygulamayı kullanıyor. Ama ben tavsiye etmiyorum. Tabii ki sizin dediğiniz gibi herkes "kendisi bilir".

estağfurullah baltalama değilde acaba kaynak varmı birde ben bakmak isterim eğer öyle bir olay varsa söylim konuyu kapatsınlar kardeşim

Anil-D

Anil-D

Üye
Aynen kaynak alalim

• Beğen
Tepkiler: Senyor Keş ve LimePie
Anil-D

Anil-D

Üye
Cünkü rootsuz bir sey yapamiyorum kaynak atinda ona göre tedarüklü olalim

• Beğen
Tepkiler: Senyor Keş
Anil-D

Anil-D

Üye
Hocam ordamisiniz

maktama

maktama

Üye
Aynen kaynak alalim

Bu sadece bir açıklama.
Googlea yazın kingoapp xda root diye, açıklamalarda bulursunuz daha detaylısını. Xda'in kingoapp'ı onaylamadığı ve kullanıcılarından özür dilediği bir açıklaması vardı, onu bulabilirsem onu da koyarım.

• Beğen
Tepkiler: Anil-D
Senyor Keş

Senyor Keş

Üye
    Konu Sahibi

Bu sadece bir açıklama.
Googlea yazın kingoapp xda root diye, açıklamalarda bulursunuz daha detaylısını. Xda'in kingoapp'ı onaylamadığı ve kullanıcılarından özür dilediği bir açıklaması vardı, onu bulabilirsem onu da koyarım.
evet burda moderetorun bu program hakkında yazısı var. diyor ki dikkatlı olun bu program cihazınızın seri numarasını imei adresini ve diğer şeyleri çalabilir yazıyor

Üst Alt