Tavsiye Nokia 5 Root Atma ve TWRP Yükleme

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Şuanda Türkiye'de 750 Türk Lirası civarında bir fiyatla satışta olan Nokia 5 modeli uygun fiyata günlük hayatta birçok işinizi görebilecek bir donanımı müşterilere sunmaktadır. Bu yazımda sizlere Nokia 5 root atma ve Nokia 5 twrp yükleme işlemlerinin nasıl yapılacağını göstereceğim. Bu işlemlerden dolayı telefonunuzda meydana gelebilecek sorunlardan ben veya maxicep.com sorumlu değildir.

Bu işlemlere başlamadan önce mutlaka telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca cihazınızın bootloader kilidi açık olması gerekmektedir. ( tıklayın ve işlemleri takip ederek kilidi kaldırın ) Bunun için telefon hakkında kısmına girerek derleme numarasına 6-7 defa üst üste tıklayın ve sonra geliştirici seçenekleri menüsünü açarak usb hata ayıklama ve oem kilit açma seçenekler ( varsa ) açık hale getirin.

Nokia 5 TWRP Yükleme

BURAYA tıklayarak adb driver dosyasını bilgisayarınıza yükleyin. tıklayın ve Nokia 5 twrp dosyasını ( merak etmeyin Nokia 6 twrp dosyası Nokia 5 ile uyumludur ) bilgisayarınıza indirerek adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içine atın. Sonra telefonu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına basılı tutun ve fastboot modunda iken telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın. Adb klasörü içerisinde cmd komut yöneticisi aracını çalıştırın.
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın ve enter tuşuna basın kısa süren yükleme işleminin ardından telefonu yeniden başlatın. Nokia 5 twrp yükleme işlemi başarıyla bitmiştir.

Nokia 5 Root Atma

Twrp yükleme bittikten sonra tıklayarak Nokia 5 root atma için gerekli olan magisk dosyasını indirin ve telefonunuzun içine atın. Sonrasında telefonunuzu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına basılı tutarak twrp menüsünü açın. Yükle kısmına gelin ve indirmiş olduğunuz magisk 19 dosyasını bularak seçin. Yüklemeden sonra telefonu yeniden başlatın. Nokia 5 root işlemi başarıyla bitmiştir.
 
Son düzenleme:

bebeoo

Üye
bilgisayarınıza indirerek adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içine atın. demişsin bu adb klasörü nerde??
 
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
bilgisayarınıza indirerek adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içine atın. demişsin bu adb klasörü nerde??
BURAYA tıklayarak adb driver dosyasını bilgisayarınıza yükleyin. Diye cümle içerisinde link vermişim :) adb yüklediğinizde c veya d içerisinde adb diye klasör oluşur.
 

ozidal78

Üye
bilgisayarınıza indirerek adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içine atın. demişsin bu adb klasörü nerde??
kardeş adb indirdik kurduk ama dediğin gibi bir klasör oluşmuyor
telefon pc ye bağlıyken install yapıyorum kurulum tamamlandı yazıyor okadar pc den arattım acaba görmediğim biyerde mi oluştu klasör diye ama oda yok
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt