Nokia 5 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

 • 21 Nisan 2019
 • 67 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Sponsorlu Bağlantılar

  Şuanda Türkiye'de 750 Türk Lirası civarında bir fiyatla satışta olan Nokia 5 modeli uygun fiyata günlük hayatta birçok işinizi görebilecek bir donanımı müşterilere sunmaktadır. Bu yazımda sizlere Nokia 5 root atma ve Nokia 5 twrp yükleme işlemlerinin nasıl yapılacağını göstereceğim. Bu işlemlerden dolayı telefonunuzda meydana gelebilecek sorunlardan ben veya maxicep.com sorumlu değildir.

  Bu işlemlere başlamadan önce mutlaka telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın. Ayrıca cihazınızın bootloader kilidi açık olması gerekmektedir. ( BURAYA tıklayın ve işlemleri takip ederek kilidi kaldırın ) Bunun için telefon hakkında kısmına girerek derleme numarasına 6-7 defa üst üste tıklayın ve sonra geliştirici seçenekleri menüsünü açarak usb hata ayıklama ve oem kilit açma seçenekler ( varsa ) açık hale getirin.

  Nokia 5 TWRP Yükleme

  BURAYA tıklayarak adb driver dosyasını bilgisayarınıza yükleyin. BURAYA tıklayın ve Nokia 5 twrp dosyasını ( merak etmeyin Nokia 6 twrp dosyası Nokia 5 ile uyumludur ) bilgisayarınıza indirerek adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içine atın. Sonra telefonu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına basılı tutun ve fastboot modunda iken telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın. Adb klasörü içerisinde cmd komut yöneticisi aracını çalıştırın.
  Kod:
  fastboot flash recovery recovery.img
  kodunu yazın ve enter tuşuna basın kısa süren yükleme işleminin ardından telefonu yeniden başlatın. Nokia 5 twrp yükleme işlemi başarıyla bitmiştir.

  Nokia 5 Root Atma

  Twrp yükleme bittikten sonra BURAYA tıklayarak Nokia 5 root atma için gerekli olan magisk dosyasını indirin ve telefonunuzun içine atın. Sonrasında telefonunuzu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına basılı tutarak twrp menüsünü açın. Yükle kısmına gelin ve indirmiş olduğunuz magisk 19 dosyasını bularak seçin. Yüklemeden sonra telefonu yeniden başlatın. Nokia 5 root işlemi başarıyla bitmiştir.
   


  Yazan: Buğra

  Sponsorlu Bağlantılar
  Son düzenleme: 21 Nisan 2019

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
25/05/2019 - 20:34