Huawei ıdeos u8150 FUSIONideos v2.7.10 Rom

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

horengul

Üye
    Konu Sahibi
Huawei ıdeos u8150 FUSIONideos v2.7.10 Rom

Suan bu romu kullanıyorum arkadaslar. Bır cok rom deedım en ıyısı bu . Gorsel acıdan cok mukemmel.
Bılıyorsunuz kı telefon flash desteklıyor fakat ısletım sıstemının yavaslıgından dolayı flash player ıceren sıtelerdekı flash ıcerıklerı gostermıyordu.
Bu romu yukledıkden sonra o problem ortadan kalkıyor :) cok hızlı bır sekılde gosterım yapmasada sıtelerdekı flash dosyaları acıyor ve sıtelerdekı flash vıdeolarıda oynatıyor. ama malesef donmalar oluyor.

Rom 'un orjınal sıtesı :
Lınk ıngılızce ıcerık oldugundan ındırme lınkını zor anlıyoruz :) bu yuzden Rom Lınki ;

Sıra geldı yuklemeye :)

1. Oncelıkle telefonunuzun Rootlu olması gerekıyor ( garantı kapsamı dısına cıkar )

Z4 ile 2.2 Froyo Nasıl Root Yapılır?

Adım 1: Z4Root. indirin ( android markette var )

Adım 2: Z4Root. Android telefonunuza yükleyin

Adım 3: Android telefonu USB hata ayıklama modunu (Menü> Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirme) etkinleştirin.

4. Adım: Android telefonu Z4Root başlatın. Daha sonra ROOT (Permanent Root) düğmesine tıklayın.

Adım 5: Bir kaç saniye bekleyin. Android telefon otomatik olarak tam ROOT olmak için yeniden başlayacaktır.

Adım 6: Android telefonun ROOT'lu keyfini çıkarın.

Z4 ile 2.2 Froyo Nasıl Unroot Yapılır?

Adım 1: Aandroid telefonunuzda Z4Root başlatın. Sonra Unroot düğmesine tıklayın.

Adım 2: Unroot işlemi için birkaç saniye bekleyin.

Adım 3: Hepsi bu kadar. Şimdi telefonu Unroot olmuştur.

2. Clockwork mod yukleme...

Androıd marketten rom manager yukleyın . telefonu bastan baslatın
3. Rom yukleme
yuklenecek romu'u ındırın ve sd kartın ıcıne atın.
Ses+ yesıl tus + telefon acma tuşuna basarak telefonunuzu acın. ClockworkMod Recovery acılacak
Wipe Data /Factory Reset deyip yes all dıyerek tekrar ana menüye dönun
Wipe Cache Partition deyin ve yes all dıyerek tekrar ana menüye dönnun
Advanced menüsüne gidip ve Wipe Dalvik Cache tıklayıp yes all dıyın ve gerı donun
Reboot Recovery' e tıklayın telefon acılıp kapanacak.
Install zip from SD Card deyip ROM dosyasını secın.
Yükleme bitince ClockworkMod ana menüsüne dönüp ve Reboot System Now dıyın
telefonun yenıden baslamasını bekleyın. ( uzun surebılır acılması )

Ve yenı rom hayırlı olsun :)
Telefonun hızını No-frills CPU dan 691 mhz' ye cıkarabılırsınız.
ilk telefon acıldıgında Telefon dılını turkce yapmayı unutmayınız.

Flash ıcerıklı sıtelerı goruntulemek ısteyenler verdıgım lınkden Flash playerı ındırıp telefona yuklesınler :

BU ISLEMLERI YAPTIGINIZ TAKTIRDE TELEFONUNUZUN GARANTI KAPSAMI DISINA CIKTIGINI UNUTMAYINIZ.
BU SURUM HUAWEİ'NIN VERMIS OLDUGU BIR SURUM DEGILDIR. SAHISLAR TARAFINDAN YAPILMIS BIR SURUMDUR.
BUNLARI GOZ ONUNDE BULUNDURARAK YUKLEME ISLEMINI YAPINIZ.

YANLIS YAPACAGINIZ BIR ISLEM TELEFONUNUZA ZARAR VEREBILIR SORUMLULUK KABUL ETMIYORUM

tekbey

Üye
eline sağlık güzel açıklama olmuş peki cihaz 0 ken kurulu olan orijinal rom u nerden buluruz??? böylece bir sıkıntı olursa geri dönüş yapabiliriz... rom sürümüm şu :u8150v100r001trc00b843sp01

lotamosfoit

Üye
Sanırım Türkiye ROM'u internette yok. Ben de çok aradım, bulamadım.

cbox1785

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Huwaei U8150 İdeos aldım. Makine fiyatına göre fena değil. Android'li yani uygulama vb. birşeyler ile özellik eklenmesini istediğiniz en ucuz telefon olduğu için tercih ettim.

Benim bir sıkıntım var bunu forumun neresinde paylaşacağımı bilmediğim için buraya yazıyorum.

Cihaza rom yüklemeye çalıştım. Bunu yaparken de anlatım yapanlardan esinlenerek mevcut romu ve fabrika ayarlarına dönerekte orginal romu Rom Manager ile yedekledim.

Yüklediğim romlardan hoşlanmadığım için orginaline geri dönmek istediğimde ise MD5 mismatch hatası, MD5 missing hatası aldım ve orginal roma geri dönemedim.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa minnettar kalırım.

SDCard içindeki clockwordmod klasör yapısı aşağıdaki gibidir.

Uploaded with

35_35

Üye
:alkis:good:tşk ler çok güzel

vedatkenny

Üye

Suan bu romu kullanıyorum arkadaslar. Bır cok rom deedım en ıyısı bu . Gorsel acıdan cok mukemmel.
Bılıyorsunuz kı telefon flash desteklıyor fakat ısletım sıstemının yavaslıgından dolayı flash player ıceren sıtelerdekı flash ıcerıklerı gostermıyordu.
Bu romu yukledıkden sonra o problem ortadan kalkıyor :) cok hızlı bır sekılde gosterım yapmasada sıtelerdekı flash dosyaları acıyor ve sıtelerdekı flash vıdeolarıda oynatıyor. ama malesef donmalar oluyor.

Rom 'un orjınal sıtesı :
Lınk ıngılızce ıcerık oldugundan ındırme lınkını zor anlıyoruz :) bu yuzden Rom Lınki ;

Sıra geldı yuklemeye :)

1. Oncelıkle telefonunuzun Rootlu olması gerekıyor ( garantı kapsamı dısına cıkar )

Z4 ile 2.2 Froyo Nasıl Root Yapılır?

Adım 1: Z4Root. indirin ( android markette var )

Adım 2: Z4Root. Android telefonunuza yükleyin

Adım 3: Android telefonu USB hata ayıklama modunu (Menü> Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirme) etkinleştirin.

4. Adım: Android telefonu Z4Root başlatın. Daha sonra ROOT (Permanent Root) düğmesine tıklayın.

Adım 5: Bir kaç saniye bekleyin. Android telefon otomatik olarak tam ROOT olmak için yeniden başlayacaktır.

Adım 6: Android telefonun ROOT'lu keyfini çıkarın.

Z4 ile 2.2 Froyo Nasıl Unroot Yapılır?

Adım 1: Aandroid telefonunuzda Z4Root başlatın. Sonra Unroot düğmesine tıklayın.

Adım 2: Unroot işlemi için birkaç saniye bekleyin.

Adım 3: Hepsi bu kadar. Şimdi telefonu Unroot olmuştur.

2. Clockwork mod yukleme...

Androıd marketten rom manager yukleyın . telefonu bastan baslatın
3. Rom yukleme
yuklenecek romu'u ındırın ve sd kartın ıcıne atın.
Ses+ yesıl tus + telefon acma tuşuna basarak telefonunuzu acın. ClockworkMod Recovery acılacak
Wipe Data /Factory Reset deyip yes all dıyerek tekrar ana menüye dönun
Wipe Cache Partition deyin ve yes all dıyerek tekrar ana menüye dönnun
Advanced menüsüne gidip ve Wipe Dalvik Cache tıklayıp yes all dıyın ve gerı donun
Reboot Recovery' e tıklayın telefon acılıp kapanacak.
Install zip from SD Card deyip ROM dosyasını secın.
Yükleme bitince ClockworkMod ana menüsüne dönüp ve Reboot System Now dıyın
telefonun yenıden baslamasını bekleyın. ( uzun surebılır acılması )

Ve yenı rom hayırlı olsun :)
Telefonun hızını No-frills CPU dan 691 mhz' ye cıkarabılırsınız.
ilk telefon acıldıgında Telefon dılını turkce yapmayı unutmayınız.

Flash ıcerıklı sıtelerı goruntulemek ısteyenler verdıgım lınkden Flash playerı ındırıp telefona yuklesınler :

BU ISLEMLERI YAPTIGINIZ TAKTIRDE TELEFONUNUZUN GARANTI KAPSAMI DISINA CIKTIGINI UNUTMAYINIZ.
BU SURUM HUAWEİ'NIN VERMIS OLDUGU BIR SURUM DEGILDIR. SAHISLAR TARAFINDAN YAPILMIS BIR SURUMDUR.
BUNLARI GOZ ONUNDE BULUNDURARAK YUKLEME ISLEMINI YAPINIZ.

YANLIS YAPACAGINIZ BIR ISLEM TELEFONUNUZA ZARAR VEREBILIR SORUMLULUK KABUL ETMIYORUM

yukarda dedıgınız işlmleri cm7 romu içinde geçerlimi yanı bu yolla cm7 romunu yukleyebılırmıyız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt