Hastalığım Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Eğer senin azcık düşünerek vardığın farkındalık tanrı yok demekse şu köşeye gidip orda ölmeyi bekle. Sadece işinize gelmiyor. Sorumluluk almak zor geliyor. Tam olarak düşünmüyorsunuz. Sadece geçistiriyorsunuz. Korkuyorsunuz gerçeklerden.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Uçak düşerken bile en ala ateist hemen dua etmeye başlıyor.Bana yok Allah yokmuş, yok primatmış gibi şeylerle gelmeyin. Yaratıcı olun canımı yiyin.
Duaya alemlerin rabbi diye başlıyoruz. Bir düşün bütün insanlar bir araya gelip ortak bir duada buluşuyorlar
senin rabbin benim rabbim ayrımı yok

mesutgaga

mesutgaga

Üye
Eğer senin azcık düşünerek vardığın farkındalık tanrı yok demekse şu köşeye gidip orda ölmeyi bekle. Sadece işinize gelmiyor. Sorumluluk almak zor geliyor. Tam olarak düşünmüyorsunuz. Sadece geçistiriyorsunuz. Korkuyorsunuz gerçeklerden.
tanrı yoktan varolduysa biz neden olmayalım.varsayalım ki tanrı var ayrıca kendi icin milyonlarca canlı kurban edilmesini isteyen bir tanrı nasıl merhametli oldugunu söyleyebilir

mesutgaga

mesutgaga

Üye
beni tanımadanda benim hakkımda çıkarım yapman ayrı bir ironi.herneyse herkes kendi kafasını yaşasın sus.

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Sen ve senin gibiler hep aynıdır. Bazıları arkadaşlarından bazıları da ailesinden etkilenir. Kalıplaşmış cümlelerle pacayı yırtmaya çalışırlar. Robotsunuz. Tek amacınız var. Kaliteli hayat yaşamak. 16 sene oku. 20 sene çalış. Ne için? 10-15 yılllık bir rahatlık içinmi? Eeee peki sonra? Yok olup gitcez dimi.

• Beğen
Tepkiler: Türe ve haydaravısyon
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Sen ve senin gibiler hep aynıdır. Bazıları arkadaşlarından bazıları da ailesinden etkilenir. Kalıplaşmış cümlelerle pacayı yırtmaya çalışırlar. Robotsunuz. Tek amacınız var. Kaliteli hayat yaşamak. 16 sene oku. 20 sene çalış. Ne için? 10-15 yılllık bir rahatlık içinmi? Eeee peki sonra? Yok olup gitcez dimi.
bazı dakikaları hiç sıkılmadan ebediyen hep yaşamak isterim

BelaMonte

BelaMonte

Üye
tanrı yoktan varolduysa biz neden olmayalım.varsayalım ki tanrı var ayrıca kendi icin milyonlarca canlı kurban edilmesini isteyen bir tanrı nasıl merhametli oldugunu söyleyebilir
anlaşılan sen Müslüman değilsin. Burada kimseninde sana ispatlayacak bir durumu da yok. Elbette bir dine inanırken insan o dinin bir kanıdı bar mı diye aklından geçirir. Mesela bir anda havada gök yüzünde biri ben sizin tanrınızım bana inanın dese kim inanmaz? Yani buda o dinin kanıtı olmuş olur. Biz dinlere inanırken kanıtı var mı diye bakarız. Ama şunu bil ki, Kuran-ı kerim in mucizesi, hiç bir din de yok. Sadece kuranın mucizesini araştırsan, baksan, "daha 1500 sene önce gelen kuran, şuanki yaşamı nasıl olacağını nasıl bilebilir!" diye kafayı yersin.

esmeran3

esmeran3

Üye
Ne içiyosunuz siz ne bu kadar kafa yapıyor anlamıyorum ki.

Elhamdulillah Müslümanız hepimiz.

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
İçtigim antidepresanların etkisindeyim beyler şu ergeni siz hallediverin.

Bu arada inanmayanlarada saygım sonsuz. Mantıklı düşünüyorsa eğer.

esmeran3

esmeran3

Üye

Sana demiyorum zaten bilader şu ALLAH a inanmayan kafire diyorum ben !

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Beyler onada hoşgörü ile yaklaşın. Kafası karısık. %99 lisede. Arkadaş ortamı etkilemiştir.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
benim etrafımda tek bir ateist yok hala sen ve senin gibiler deyip beni bir kalıba sıkıştırmaya çalışıyorsun beni tanımadan.robot diyorsun :D etrafım müslüman dolu.bak yemin ediyorum hepsi çıkarı icin yaşıyor.hepsi sevgi ney unutmuş.acilen bir ateistle tanışmalısın.onları tanı ki nasıl hitap etmen gerektigini bil.etrafındakilerden daha insanlar

BelaMonte

BelaMonte

Üye
bunun için mantık bazen yetmiyor ya. İşte mantığın yetmediği yerlere insanoğlu, insanın maymundan bile gelebileceğine inanıyor. Oysa o kadar kanıt ve mucize varken.

esmeran3

esmeran3

Üye
O da doğru ama düşünmek gerçekten dinden çıkarıyor ama Yinede bir yaratan var o da sadece ALLAH kim ne derse desin.

Sanada ayrıca geçmiş olsun kardeşim.

mesutgaga

mesutgaga

Üye

aldığın terbiye ve düşündüklerin adam gibi hitap etmesini öğretememiş.boş düşünüp çok konuşan adam.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
aldığın terbiye ve düşündüklerin adam gibi hitap etmesini öğretememiş.boş düşünüp çok konuşan adam.
size ben desem, sana ruhun varlığını, bir yaratıcının kanıtlayabileceğimi söylesem, ve bunu sana kanıtlasam, yani bir yaratıcının olduğunu sana kanıtlasam sen Müslüman olur musun? Bence olmazsın. Çünkü nefsine ağır gelir. Sende hayatını mantığına bağlarsın. Ve yaşadığın hiç bir hayat ve hiç bir gün boyunca, acaba ölsem, öldükten sonra ne olur? Yani ne hissederim? Bir boşluk mu... Sonsuzluk mu? Diye düşünmezsin. Neden? NEFSİNE AĞIR GELİR.birde o özenmeye çalıştığınız insanlar, yani ustun zekalı insanlar, Einstein gibi birsuru bilim adamları bile matematiksel, mantıksal olaraz bir yerde tıkanıp, bir yaratıcının olduğunu söyleyen bu IQ su 170 olan insanlara inanır mısın?

• Beğen
Tepkiler: BLooD_ReG ve esmeran3
mesutgaga

mesutgaga

Üye
Evet ben yobazım sen benden daha bilgesin cnm .s
vereck cevap bulamayıp başından ergen diye savuşturan bir insan ancak yobaz olabilir başından beri beni bir kalıba sokman zaten yobaz oldugunu gösteriyo beni kücümsemen kendini büyütmen.ama ben seni kafamda ahıra bile sokamıyorum.ben senin kafanda en azından yaşayan bir organizmayım

mesutgaga

mesutgaga

Üye
size ben desem, sana ruhun varlığını, bir yaratıcının kanıtlayabileceğimi söylesem, ve bunu sana kanıtlasam, yani bir yaratıcının olduğunu sana kanıtlasam sen Müslüman olur musun? Bence olmazsın. Çünkü nefsine ağır gelir. Sende hayatını mantığına bağlarsın. Ve yaşadığın hiç bir hayat ve hiç bir gün boyunca, acaba ölsem, öldükten sonra ne olur? Yani ne hissederim? Bir boşluk mu... Sonsuzluk mu? Diye düşünmezsin. Neden? NEFSİNE AĞIR GELİR.birde o özenmeye çalıştığınız insanlar, yani ustun zekalı insanlar, Einstein gibi birsuru bilim adamları bile matematiksel, mantıksal olaraz bir yerde tıkanıp, bir yaratıcının olduğunu söyleyen bu IQ su 170 olan insanlara inanır mısın?
einstein zaten ateist

mesutgaga

mesutgaga

Üye
beyler buraya kadar.hadi siz konuşun arkamdan

Üst Alt