Hastalığım Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

XperiaArcS

XperiaArcS

Üye
Filozof genleri taşıyorsun :alkis

marist

marist

Üye
Çok ilginç ve ciddi bir hastalığın var sanırım.

gıwıliler

gıwıliler

Üye
Ağa o bende de var şu düşünme olayı
Ama tabi 14 saat değilt:confused::D

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bende de öyle oluyor canlar. Çok düşünüyorum ve 15 yaşında saçlarım beyazladı şimdi yaş 28 sanki 58. Ve 5 saniyede hayal olarak bir ordu kurup yok edebiliyorum ve çok geniş çaplı tasarım hayalleri oluyor beynimde. Bence sorun bizde olan bir yapıcı bir yeteneğin imkansızlıklarla patlak vermesidir.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
fazla düşünürsen dinden çıkıp ateiz olabilirsin dikkat et. Var öyle olanlar. Mantık her şeye yetmiyor.

PureFood

PureFood

Üye
Hastaneye hasta olnuca gidilimez 6 ayda bir diş ve göz kontrolune gidilir. kanserde erken teşhiz çok önemli
kanser olmadıgınızı ne malum belki tedavi için çok geç kalmışınızdır. Bir uzmana gitmek için ila hasta deli olmak mı
gerekiyor. İlerde çocuk sahibi olursam kesinlele bir uzama giderim ebebeğin olmak çocuk yetiştirmek öyle kolay bişey değil

konu olarak çok alakasız şeyler dediklerin. Biz burada düşünmekten, sorgulamaktan bahsediyoruz sen diyorsun ki kanser ebeveyn falan.

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Sorgulamayı bıraktığım gün. Yasamak için geriye birşey kalmamıs demektir.

fk555897

fk555897

Üye
Nöroloji ve Psikoloji doktoruna gitmen gerekiyor.

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Nörolojiye gittim. Bir sıkıntı yok.

Aligzl94

Aligzl94

Üye
Merhaba arkadaşlar.Bayağıdır yoktum. Bazı sorunlarla cebellesiyorum.

Ben çok düşünüyorum.Herşeyi sorguluyorum.Sorguladıkça kafam karışıyor.Yolda yürürken yerdeki bir yaprağı görüp düşünmeye başlıyorum.Acaba yaprak neden tam oraya düştü? Dala kuş konduğu içinmi? Rüzgar ne tarafa doğru esiyordu? Sonunda beynim tıkanıyor ve başım ağrımaya başlıyor.Yakın zamanda olan bazı şeyleri unutuyorum.Mesela 10 dk önce ne yaptım hatırlamıyorum.Ama 10 yıl önce yaşadığım bir anı her ayrıntısıyla hatırlayabiliyorum. Bazen düşüncelere o kadar çok dalıyorumki zaman kavramını yitiriyorum. Hicbirseye tam olarak odaklanamıyorum. Her hareketim istemsiz. Gecen gün yaşama amacımı sorguluyordum. Tam 14 saat odamdan çıkmadım.Babam birşey olduğundan korkmuş.Kapıyı kırıp içeri girdi.Tam 14 saat ağzıma 1 damla bile yiyecek koymadan, hareket etmeden sadece düşünmüşüm. Ama bunun iyi yanlarıda var. İnsanların hareketlerinden,Gözlerinden düsüncelerini anlayabiliyorum. 5 dk önce tanıştığım kisiyi hemen çözümleyebiliyorum.

Neyse arkadaşlar ben buyum. Hastalığımın bir adı olmalı.Ben bunu öğrenmek istiyorum.

asosyallik, sıkıntı vb şeylerin çıkardığı bir sorun.
Ben de aşağı yukarı senin gibiyim tabi o kadar uzun süre odaklanmıyorum. Eloktronik aletlerim ile uğraşırken(genelde uzun süre düşünür sonra da düşündüğüm şeyi kısa bir süre uygulayıp tekrar düşüncelere dalıyorum) başından saatlerce kalkmadığımı biliyorum. Ben onlarla salonda uğraşıyorum annem beni yemeğe falan çağırıyor yerimden bile kımıldamıyorum dur bir dakika deyip devam ediyorum onlar yemek yiyip kaldırıyorlar ama ben hala uğraşıyorum. Seninkinden tek farkı ben ara sıra düşüncelerimden çıkıp tekrar düşünmeye başlıyorum. arkadaşlarınla gezmeye başla kendine değişik hobiler bul. Ama bu durumun güzel yanları da var hayal gücün çok gelişir ve fizik kimya bilim gibi alanlara yönelirsen yeni buluşlar yapabilirsin. Bu durumun çok daha yoğun hali otizm dir.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
bence bunun icin düşünmeye gerek yok.az mantık yeter
zaten çok mantık kurarsan dinden çıkabilirsin. Benim arkadaş diyor geçen Quantum fiziğini araştırıyordum diyor kafam gitti saatlerdir bir odada çıkmadan Full düşündüm kafayı yedim dedi. Mantık şeylerin hepsinin başı bir din e ve bir yaratıcıya bağlıdır. Buda senin Allah nasıl bir şey diye duşunmene sebep olacaktır. Tani kafayı yersin

• Beğen
Tepkiler: esmeran3
anilari35

anilari35

Üye
felsefe alanıyla uğraş eğer yaşın küçükse üniversitede felsefe bölümü nü seçebilrsin

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Dusun gitsin anasini satayim. Salla ya beyin senin beynin. Git 15-20 saat dusun dur bir sey olmaz.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
zaten çok mantık kurarsan dinden çıkabilirsin. Benim arkadaş diyor geçen Quantum fiziğini araştırıyordum diyor kafam gitti saatlerdir bir odada çıkmadan fu ll düşündüm kafayı yedim dedi. Mantık şeylerin hepsinin başı bir din e ve bir yaratıcıya bağlıdır. Buda senin Allah nasıl bir şey diye duşunmene sebep olacaktır. Tani kafayı yersin
din üzerinden mantık yürütmekten bahsediyorum.farkındaysan dinlerin hepsi yazının bulunmasından sonra ortaya cıkıyor.neyse herkes kafasını yaşasın

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
din üzerinden mantık yürütmekten bahsediyorum.farkındaysan dinlerin hepsi yazının bulunmasından sonra ortaya cıkıyor.neyse herkes kafasını yaşasın

Emin ol din konusunda benimle tartışmaya girmek istemezsin. Günlük en az 10 saat sorguladığım konu. Tahrik etme beni.

Türe

Türe

Üye
Emin ol din konusunda benimle tartışmaya girmek istemezsin. Günlük en az 10 saat sorguladığım konu. Tahrik etme beni.

bu kadar kasmaya gerek yok. Din belli yaratıcı belli , yapmamız gerekn de belli.

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Uçak düşerken bile en ala ateist hemen dua etmeye başlıyor.Bana yok Allah yokmuş, yok primatmış gibi şeylerle gelmeyin. Yaratıcı olun canımı yiyin.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
çok düşünmek her zaman iyi bir yetenek olamayabiliyor :D çok düşünüp boş düşünen çok.azcık düşündügümle vardığım farkındalığa sen saatlerce düşünsende varamıyormuşsun

Üst Alt