Hastalığım Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Hastalığım Nedir?
Merhaba arkadaşlar.Bayağıdır yoktum. Bazı sorunlarla cebellesiyorum.

Ben çok düşünüyorum.Herşeyi sorguluyorum.Sorguladıkça kafam karışıyor.Yolda yürürken yerdeki bir yaprağı görüp düşünmeye başlıyorum.Acaba yaprak neden tam oraya düştü? Dala kuş konduğu içinmi? Rüzgar ne tarafa doğru esiyordu? Sonunda beynim tıkanıyor ve başım ağrımaya başlıyor.Yakın zamanda olan bazı şeyleri unutuyorum.Mesela 10 dk önce ne yaptım hatırlamıyorum.Ama 10 yıl önce yaşadığım bir anı her ayrıntısıyla hatırlayabiliyorum. Bazen düşüncelere o kadar çok dalıyorumki zaman kavramını yitiriyorum. Hicbirseye tam olarak odaklanamıyorum. Her hareketim istemsiz. Gecen gün yaşama amacımı sorguluyordum. Tam 14 saat odamdan çıkmadım.Babam birşey olduğundan korkmuş.Kapıyı kırıp içeri girdi.Tam 14 saat ağzıma 1 damla bile yiyecek koymadan, hareket etmeden sadece düşünmüşüm. Ama bunun iyi yanlarıda var. İnsanların hareketlerinden,Gözlerinden düsüncelerini anlayabiliyorum. 5 dk önce tanıştığım kisiyi hemen çözümleyebiliyorum.

Neyse arkadaşlar ben buyum. Hastalığımın bir adı olmalı.Ben bunu öğrenmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: PureFood

gustimos

Üye
Psikolok şart...

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
çok takıntılısın galiba

Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Şuan kendimi tam olarak ifade edemedim.Kafam çok dolu. Düşünemiyorum.

sezaruyanik

sezaruyanik

Üye
Merak ettin konulari bulabildigin kadar arastir,bu seni rahatlatacaktir.Ama bir yerde tikanacaksin.Tam tesvik olamiyorsan kesinlikle doktora git.Gecmis olsun..

0MG90

0MG90

Üye
Çok düşünüyon bence. Al kulaklığı tak telefona yat yatağına kafanda ki her şeyi boşalt.

Türe

Türe

Üye
Geçen sene ben de böyleydim sorguluyordum herşeyi. Sonra saldım çayıra mevlam kayıra :ehe

• Beğen
Tepkiler: BLooD_ReG, freeman999 ve esmeran3
Yunkaai

Yunkaai

Üye
    Konu Sahibi
Beyler istemsiz oluyor önüne gecemiyorum.

Peocawe

Peocawe

Üye
uzman birinden yardim alman şart gibi. ciddi bir mesele olabilir.

mesutcinik

mesutcinik

Üye
arkadaşların dediği gibi pek fazla ilerletmeden profesyonel destek alman senin yararına olur düşünmek yerine araştırma yaparsan veya farklı şeylerle ilgilenirsen daha çok rahatlayabileceğini düşünüyorumçok geçmiş olsun

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
sizden çok iyi filozoft olur felsefe yaparsanız bende dün akşam ne yedigimi hatırlamıyorum.
Geçmişi fazla düşünmek insana elem veriyor daha önce hiç böyle kurban bayramı geçirmedim
yaşadıgım evde tam 7 kişi vardı en büyük abim her bayramda oldugu gibi mangalı yakardı
annem sabah namazından önce bayramlıklarımı çıkarır baş köşye koyar bayram namazına
giderken giymemi isterdi bir sürü aile ritüellerimiz vardı bu bayramda kurban kesmek ibadet oldğundan
sadece onu yerine getirdik ne mangal ne kebab ne fırandan cıakn sıcak slaş ekmeği filan yok ortık
bir annem birde ben varım evin her köşesinde bir anı var. Daha kötüsüde bir çok kimsenin ölümüne tanık
olup cenaze namazına katıldım.

Mert

Mert

Üye
14 saat mi? Bitkisel hayata girip çıkmışın. :D O geçen zamanda bir şeyler düşündüğünü zannetmiyorum. Sana öyle gelmiştir. Tüm vücut faaliyetlerini minimuma çekip sadece yaşamana yetecek kadar enerji üretmişsindir. Bir uğraş bulmanı tavsiye ederim. 14 saat dalıp gitmektense kendine bir şeyler katarsın.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
biraz parapiskoloji şeyleriyle uğraş. Meditasyon yap. Telekinezi yapmaya çalış. Bende senin gibi tam değil de mesela birine ilk baktığımda tüm özelliklerini anlayabiliyorum. Bende çok unutkanım. Bazen en hatırlamam gereken şeyleri bir anda unutuyorum. Bak beynini rahatlamak için dediğim gibi ruhsal şeylerle uğraş biraz. Ne bileyim psi wheel yap(beyin gücüyle kağıdı döndürmeyi dene(Google ye yaz)) sonra biyokinezi yap, beynine vicuduna hükmedip bu sorunu ortadan kaldır. Mesela ben bir yerin fena ağrıdığında beyin gücünü kullanıp o ağrıyı yok ediyorum. Sende beyin gucunu kullanıp başka bir insan olmayı dene, bu sorunun kaybolmasını dene. Kendini hipnoz et. Bunu neden diyorum biliyor musun? Senin sorunun tamamen piskolojik. Maddi bir şey değil yani. Dediklerimi dene.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Ben bunu bir manevi boşluk olarak görüyorum bence hiç düşünme ben pek uzman deilimdir fakat o yaprağın oraya düşmesini allah emretti bir kuş çarpsada çarpmasada o yaprak yere dusecekti.

• Beğen
Tepkiler: emreli01
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Bizim insanimiz boyle seylerle alay eder fakat bence sen neden yaratildigini dusunuyorsan hepsi kuran-ı kerimde mevcut.

• Beğen
Tepkiler: gıwıliler
haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
bir kere ağaçtan düşen yapraklar ağaca nasıl çıkıyor diye sormuştum da kahka atıp bana gülmüşlerdi :utan
ytl cinsinden yeni paralar çıktıgında lise de sınıfta hocama bir kuruş para maliyetini kurtarıyor mu sormuştum
bütün sinf benle dalga geçip güldüler. Bir kaç sonra haberlerde hurdacılar ellerine geçen bir kuruşları eritip maden
olarak sattıklarında daha çok para kazandıklarını izledim :zong: düşünmekten zarar gelmez

mesutgaga

mesutgaga

Üye
bende çok düşünürüm.aklıma gelen herşeyi düşünürüm.ama kendimi durdurabiliyorum.sende böyle yapmalısın.zeki insan ayrıcalığı çok düşünebilme yeteneği

PureFood

PureFood

Üye
uzmana gerek yok. Gayet güzel şeyleri düşünüyorsun. Kendi alemindesin. Hemen bir insan düşünüyor diye deli, psikolog şart demenin manası yok. Hatta bence en iyisini yapıyorsun.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
uzmana gerek yok. Gayet güzel şeyleri düşünüyorsun. Kendi alemindesin. Hemen bir insan düşünüyor diye deli, psikolog şart demenin manası yok. Hatta bence en iyisini yapıyorsun.
Hastaneye hasta olnuca gidilimez 6 ayda bir diş ve göz kontrolune gidilir. kanserde erken teşhiz çok önemli
kanser olmadıgınızı ne malum belki tedavi için çok geç kalmışınızdır. Bir uzmana gitmek için ila hasta deli olmak mı
gerekiyor. İlerde çocuk sahibi olursam kesinlele bir uzama giderim ebebeğin olmak çocuk yetiştirmek öyle kolay bişey değil

ahmetkartal

ahmetkartal

Üye
Normal bir insanın yaptığı sey merak ve düşünmek

Üst Alt