Hafıza Kartınız yuvasından fırlıyor mu?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza Kartınız yuvasından fırlıyor mu?
Özellikle N73 kullanıcıları bundan genelde çok şikayetçi. Hafıza Kartının yuvası bozulduğunda kartı içeri soktuğumuzda geri fırlıyor. Bende de meydana gelen bu sorunu şöyle çözdüm:

1-Öncelikle yuvanın kapağına içeri bakacak şekilde ufak bir parça (Kürdan ucu, ufak plastik vs.) bantla yapıştırıyoruz.

2-Sonra sim kartının altından başlayarak tuş takımına kadar şöyle yatay bir koli bandı çekiyoruz.

3-Bu arada şarj girişini iğne ile deliyoruz(Şarj etmek için). Hoparlör girişini delmeyin işe yaramayabilir.

4-Böyle bir- bir buçuk hafta geçiyor. Arada bir de kapağı hafifçene zorluyoruz.

5- Bu süre zarfında kart içeri ufak bir tık sesiyle yerleşiyor. Ve kapağı açmadan rahat rahat kullanıyoruz.

Herkeste olmayabilir. Ama ben yardımcı olurum diye paylaştım. Kaba kuvveti abartmayın, hafif hafif baskı uygulayın sadece.

tayren

tayren

Üye
kardeş naptın öyle resmen zor kullanma yetkini uyguladın telefonuna; abartanlarda komple telefonu bantlarlar:bangin::dayak:

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
:aha::d::islik

Legendary.

Legendary.

Üye
:ehe

x-scarface

x-scarface

Üye
Helaaal muazzam bi yöntem :aha: :d:

emirkarakaya

emirkarakaya

Üye
Vallahi tebrik ederim kardeşim. Çok zekice. Bu yöntemle telefonu şu sorun yüzünden tamire götürmeye gerek kalmayacak inşallah.

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Ben tamire götürmeden önce elimdeki imkanları denerim. Denediğim yöntemlerden biri de bu. Gerçekten türklüğün müthiş çözüm yolları çok işe yarıyor. :D :d::kop:

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
bu sorundan dolayı n73 üm 3 kere tamire gitti deneyecem :aha:

Aşık Yolcu

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız bantları sıkı tutun. Arada yenileyebilirsiniz ve bu süre zarfında ne yazık ki kulaklık kullanılamıyor. Ama hafıza kartı içün değer.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...