hafıza kartından sanırım

Sponsorlu Bağlantılar

qLaMoR

qLaMoR

Üye
    Konu Sahibi
hafıza kartından sanırım
merhaba arkadaşlar benim 8 gb lık SDHC bir hafıza kartım var arabamın usb çalarımda kullanıyordum müzik atmayı denedim atamadım biçimlendirirsem düzelir diye biçimlendiricektim Disk Yazma Korumalı diye bir hata verdi araştırdım yanındaki lock kısmından olur dediler lock kısmının deliği var fakat kaydırıcak yeri yok amcama vermiştim bir kaç günlük bi bilgin varmı dedim yere düşmüş üstüne bastım yalnışlıkla açıldı içi bişi düşmedi diye ses etmedim dedi o kısmın açık olduğundan eminim diyor. Tek takıldığım yer burası olduğu için size danışmak istedim yardım edebilirseniz sevinirim

Not: hafıza kartı ile ilgili çoğu konu burda olduğu için windows bölümüne açtım . yalnışsa affola.

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
Evet yanında lock var o parcayı düsürmüssünüz icini ac lock u elinde ac baktın olmadı çöpe salla

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
birde bunu dene

Başlat>Çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l
\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ
tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1
ise 0 yapın.
Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde
aynısını uygulayın.0 yapın bu kadar

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
birde bunu dene

Başlat>Çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra; HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l
\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ
tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1
ise 0 yapın.
Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde
aynısını uygulayın.0 yapın bu kadar
Google amca öyle diyorda arkadas yere düsürmüs üstüne basmıs ici acılmıs o sekilde bozulmus olabilir ve lock tusu deaktif de olabilir sizin dediginiz hafıza kartındaki sorun degil pc de sorunu cözdürüyorsunuz

Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
bir keresinde flaş bellek öyle olmuştu ben böyle çözmüştüm

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
bir keresinde flaş bellek öyle olmuştu ben böyle çözmüştüm
İste o sorun pc de kaynaklanır ya pc de virüs vardır yada flash diskte ama faydalı bilgi tesekkür ederim ve win xp de gecerli bir durum

• Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan
Yusuf0111_Oğuzhan

Yusuf0111_Oğuzhan

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Kadir Cem

Üst Alt