Hafıza Kartı Sorunu ( Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası ! )

Sponsorlu Bağlantılar

ekanat2

Üye
bende de oluyor bu hata oluyordu daha doğrusu pc ye bir program yüklemşitm yanlışlıkla onu aktif etmiştim sonra sildim bilmeden ve flas da bile aynı hatayı verşyordu o programı geri buldum yükledim aktif likten çıkardım olu busefer kullanıyorum o şekilde yanlış bi program yklemiş olabilirsin

marco.kerem

Üye
Allah razı olsun abi senden çok büyük bir soruna deva buldun lock aç diyen abi

L_zumsuz

L_zumsuz

Üye
bana da aynısı oldu kartı pc ye taktım ve virüs taraması yaptırdım herşey halloldu size de kolay gelsin ;)

runmeri_a

Üye
Ya bndede aynı sorun vr bu dediklerinizin hepsini yazpıom olmuo bilgisayara yeni format attık yine aynı ya deliricem biri yapdım etsinn

K.G

K.G

Üye
arkadaslar sorun su aynı sorunu bnde yasadım ve su sekılde cozdum..nerden anladım cunku aynı hafıza kartını bnm laptopa takınca okudu onun kendı card readerı vardı cunku.

sorun hafıza kart okuyucundakı adapter de baska sorun yok kart bozuk falan degıl.

yapmanız gereken sadece bırkac ytl vererek yenı bır adapter almak..kolay gelsın..

mcgunnies

mcgunnies

Üye

kilit sistemi budur lütfen resimi inceleyiniz

--------------- Ekleme ---------------

üstteki linkte kilit sistemi resimle anlatılmıştır resim biraz bozuk ama idare edin

kilit sistemi budur lütfen resimi inceleyiniz

üstteki linkte kilit sistemi resimle anlatılmıştır resim biraz bozuk ama idare edin

--------------- Ekleme ---------------[/QUOTE]

Elmandra

Elmandra

Üye
şunu bir deneyin derim böyle durumlarda

kadr21

Üye
bu olayın lilit sistemiyle alakası yok ya kart okuyucu ya adaptor yada hafıza kartı bozuk ama genelde kart okuyucu bozuk oluyo bendede aynı sorun war kendi bilgisayarım okumuyo başka pc lerde okuyo yeni bi kart okuyucu alın ben öle yaptım gayette rahat çalıştırıyorum

gezegen038

Üye
hocam benım ıkı tane telefonum war dıger telefonuma sarkı yukluyorum telefonumdan bılgısayara atıyorum ama dıgerınde ıcındekılerı alıyorum ıcıne bırseyler atamıyorum yardımcı olursanız sewınırım...

mcgunnies

mcgunnies

Üye
Allah razı olsun abi senden çok büyük bir soruna deva buldun lock aç diyen abi

sende saol kardeşim sorunun çözüldüyse ne mutlu bana

bu olayın lilit sistemiyle alakası yok ya kart okuyucu ya adaptor yada hafıza kartı bozuk ama genelde kart okuyucu bozuk oluyo bendede aynı sorun war kendi bilgisayarım okumuyo başka pc lerde okuyo yeni bi kart okuyucu alın ben öle yaptım gayette rahat çalıştırıyorum

kart okuyucusuyla alakası yok diyorsunuz bal gibide var küçük kart okuyucuları çiple taktıgınız için takıp çıkarırken siz farketmeden lock (kilit sistemi) aktif oluyor ve koruma diyor hata alıyorsunuz lock kilidini aktif etmeyin büyük kart okuyucularına sözüm yok haklı olabilirsini nedeni ise onlar zaten büyük çip kullanılmaz dolayısıyla lock (kilit) sistemi yoktur problemi başka yollardadır

1: eğerki bu sözünüzü küçük hafıza kartları için kullanıyorsanız yanlış biliyorsunuz küçük derken samsung e 250 hafıza kartı örnektir büyükse nokıa 6600 örnektir.

lütfen bilip bilmeden cevap vermeyin milleti 15 ytl 20 ytl masrafa sokmayın ilk önce çözüm örnegi sunun çaresizse yeni bir kart okuycu yada kart almasını söyleyiniz
saygılar

yolcu173

Üye
ağzı olan saçmalıyo ne alaka ya anahtarmış lock muş kilidi olmayan hafıza kartlarındada bu hata oluyo bu kart ları kardokuyucuya takıp pc yerleştirdiğinde hata vermez kart okuyucussuz takarssan bu hatayı veriyo

mcgunnies

mcgunnies

Üye
ağzı olan saçmalıyo ne alaka ya anahtarmış lock muş kilidi olmayan hafıza kartlarındada bu hata oluyo bu kart ları kardokuyucuya takıp pc yerleştirdiğinde hata vermez kart okuyucussuz takarssan bu hatayı veriyo
sorması ayıptırda kart okuyucusuz nasıl bağlayacak adam pcnın orjinalinde belki yok küçük kart sistemlerinde lock vardır kardeşim ağzı olan konuşuyor diyorsun ya aslında sen bilip bilmedne yorum yapıyorsun

ilimtepeli

Üye
:yuruarkadaslar ben çözdum nasıl oldugunu formata gerek yok
çok ugrastım benımde mmc kartımda dısk koruması var dıyodu mantıklı çözum gerek arkadaslar mmc kartınızın bılgısyarımdan
ÇIKARILABILIR DİSK (E) mesela dımı uzerını sag tıklayın özellıkler dıyın
cıkan pencereden DONANIMI tıklayın

üstden ıkıncı her yerde öledr MMC CARD READER USB YAZAN KISMI
tıklayın sag alt ta özellıkler hanesnı tıklayın cıkan pencereden
İLKELERI TIKLAYIIN
VE PERFORMANS ICIN EN IYI DURUMA GETIRINI ISARETLEYIN
VE TAMAM DEDIKDEN SONRA TAKIN GERI CIKARIN ALETII
:yuru:yuru:yuru:yuru:yuru:yuru:yuru:oke::oke::oke::oke::oke::oke:

SIMDI HERSEYI YUKLEYIP SILEBILIRSINIZZ
tesekkur yeterr

:yuruarkadaslar ben çözdum nasıl oldugunu formata gerek yok
çok ugrastım benımde mmc kartımda dısk koruması var dıyodu mantıklı çözum gerek arkadaslar mmc kartınızın bılgısyarımdan
ÇIKARILABILIR DİSK (E) mesela dımı uzerını sag tıklayın özellıkler dıyın
cıkan pencereden DONANIMI tıklayın

üstden ıkıncı her yerde öledr MMC CARD READER USB YAZAN KISMI
tıklayın sag alt ta özellıkler hanesnı tıklayın cıkan pencereden
İLKELERI TIKLAYIIN
VE PERFORMANS ICIN EN IYI DURUMA GETIRINI ISARETLEYIN
VE TAMAM DEDIKDEN SONRA TAKIN GERI CIKARIN ALETII
:yuru:yuru:yuru:yuru:yuru:yuru:yuru:oke::oke::oke::oke::oke::oke:

SIMDI HERSEYI YUKLEYIP SILEBILIRSINIZZ
tesekkur yeterr

Lithíµm

Lithíµm

Üye
arkadaşım hafıza kartını çıkarıp tak bende oldu:oke::oke::oke:

akraq

Üye
aynı sorunu bende yasıyorum. virusten kaynaklaniyor. SYMBOS drive/E diebi virus .hafıza kartımda otomatik olareak auto run die bi .exe olsuyordu onceden .oda virus ama tele zarar vermiodu.simdi bu smbos denilen virus yuuznden yazmaya karsı korumalı uyarııs cıkıo.

gfbtiti

gfbtiti

Üye
bende icinde silemediyim zaralı dosyalar olusuyo napmalıyım

mc.7erdar

Üye
adapTerini kiLidini acMak işiMe yaRadı cooK te$ekKür edeRim arKada$Lar (:

memeko

Üye
arkadaşlar benim de bi hafıza kartı problemim var. Toshiba 1gb micro sd kullanıyorum e63 telefonumda. baktım yer yetmıyo. gittim 2gb kingston micro sd aldım. (tüm programlar hafıza kartımda yukluydu). 1gb lik kartın içindeki verileri 2gb lik kartıma sorunsuz attım. ama telefona 2g lik kartımı taktıgımda ortada ne tema var ne de yuklu 1 tane program.. ama dosya yöneticisinden de yüklediğim dosyalarımı gorebılıyorum uygulama yonetıcısınde tüm programlar yuklu dıo ama 1 tane bile program yok. yeni 2 gb lik kartı nası uyumlu hale getırebılırım yardımcı olun lutfen

kerdu11

Üye
Arkadaşlar Bendede Aynısını Diyordu Evimde 2 Tane Bilgisayar war Biri laptop. Laptoba takarken hata veriyordu Lock Açkmı/Kapalımı Diye Baktm Bidaha Taktm Aynı Şeyi Söyledi Öbür Biligsayarıma Taktım Hiç Bir Hata Vermedi. Sorun Laptopdamı 2 gun önce aldm ?

Üst Alt