GPS aygiti olmadan NAVIGASYON (bedava)

Sponsorlu Bağlantılar

©oOL™

©oOL™

Üye
GPS aygiti olmadan NAVIGASYON (bedava)
bu program telefonda olmazsa olmazlardan biri, nokianin kendi programi, ve ücretsiz.
bilmediginiz bi adrese gitmek icin yapilmis bicilmis kaftan....
programa gelince

adresine gidip telefonumuza uygun proyu seciyoruz, sonra bunu telefonumuza kuruyoruz (hafiza kartina)

sonrada pc icin ayni sitedeki nokia map loader (sitenin saginda) i pc ye kuruyoruz.
sonra kart okuyucuyla telefonumuzun hafiza kartini takip pc ye bagliyoruz, sonrada pc ye kurdugumuz programi aciyoruz (not: hafiza kartini pc ye baglamadan, pc ye kurdugumuz program calismaz) sonrasin herkes yapar zaten, ülkeleri secip istedigimizi karta yüklüyoruz, en sonundada karti telefona takip telefona kurdugumuz programi calistiriyoruz. kullanimi gayet kolay, 2 adresi verip haritada göster yada simülasyonu baslat dememiz yeterli.
not: TÜRKIYEden istanbul ve ankara mevcuttur.
not: gps aletine gerek yoktur, ve herhangi bi sekilde kontor yemez, gprs e baglanmaz...

telefona yukledıkten sonra

önce bi dünya resmi gelecek, sonra % 100 dolunca sebeke kullanimi devre disi diyecek, tamam diyeceksin, sonra bluetooth baglantisi isteyecek, hayir de
1 ilk yapacagimiz sey seceneklerden rota belirleyi secmek
2 sonra bi baslangic noktasi ve gidilecek yerleri secmek, (ülkeyi ve sehri seciyoruz,sehir yerine posta koduda vermek mümkün, sokaga gelince 1 yada 2 harf yeterli)
3 sonra seceneklerden rotayi goster diyoruz.
ve program bize gidecegin yere, sirasiyla hangi sokaklardan gecmen gerektigini, hangi sokaktan kac metre gitmen gerektigini yaziyla gosterir
ve bu siralamayi harita uzerinde gormek istersek seceneklerden, simülasyonu baslat deyince sanki biz arabayla saatte 50 km hizla gidiyrmusuz gibi, baslangic noktasinda gidilecek yere kadar haritada 2 yada istegimize gore 3 boyutlu gosterir
istersen pc ye kurdugumuz programla, ses ekleyip,seslede yonlendirme yaptirabilirsiniz(türkce mevcut)
bi süper özellikte cevrede ara secenegiyle, benzinlik hastane okul restaurant alisveris merkezi vs, bicok kamuya acik ihtiyac duyulabilecek merkezleri, bulundugun semti belirterek cevrendeki en yakin nerde varmis gorebilirsiniz

uyumlu modeller
E61
E61i
E65
E90
N70
N72
N73
N76
N93i
N95
6110 navigator
6120 classic

daha once paylasıldıysa ozur dılerım arkadaslar

• Beğen
Tepkiler: destroyc, ezbere, seloxa ve 46 diğerleri

efegei

Üye
iyide gps özelliği olmadan bu nasıl çalışır ki?Birde 5700 da çalışır mı?

seyitonbasi

seyitonbasi

Üye
Norma hafızaya yüklediğin haritayı gösteriyo bu navigasyon özelliği yok ki!

efegei

Üye
yükledim arkadaşım.5700 için de varmış:)

ersinjeofizik

ersinjeofizik

Üye
Baba dalga geçmiyosun değilmi?? Nerede bluetooth Gps alıcı? Nerde bu bağlantı olayı??? çok saçma bence... Şebekeye bağlanmak yok...!! Gps yuok?? Harita nerde baba???

©oOL™

©oOL™

Üye
arkadaslar yukarıda yazan ıslemlerı yapan ve yukarıdakı modellerde calıstaran arkadasım yokmu lutfen deneyın ve olmaz demeyın cunkı bıcok kısı calıstıgı hakkında yorum yapmıstı baska yerde paylasmıstım ve burda olmadıgı ıcın paylastım dalga gecılecek bır ortam oldugunu dusunmedım arkadasım bluetooth dıye bı olay var denemeyı dusun ve denedıkten sonra hatta sıteye bır kere gırıp yorum yapmanı beklıyorum ersınjeofızık dıkkat edın orda modeller yazıyo ve sıteye gırdıgınızdede modellerı gosterıyo 6233 kullandıgım ıcın deneme ımkanım olmadı

gece yolcusu

Üye
arkadaşlar size ben açıklayayım bunda gps olayı yok yani gidecegin yerleri sadece harita üzerinde görüyorsun yani gps olmadan haritada nerelerden nasıl gidecegini öğreniyorsun olay bu kadar basit

sinan_41

Üye
n73 de açılmadı kardesım nası program yapuısunuz::@

©oOL™

©oOL™

Üye
n73 de açılmadı kardesım nası program yapuısunuz::@

efegel arkadasım 5700 a yuklemıs n73 ıcın varsa yukleyebılırsın orda acıklaması var once nasıl yaptıgını kontrol et sonra yapılan ıse hakaret et hata bızdeyse yonetıcı arkadasların bu konuyu kılıt+cop yapacagına emın olabılırsın + yonetıcı arkadaslardan bu konuda ılgı beklıyorum programı denemelerını ıstıyorum bu sayade ısın uzmanlarının yorumuyla daha rahat yukleme yapılabılır ?

Simyaci1

Üye
ilginç ama açıklamalara bakmadan artlayan sazanlar war güzel prog. soaol

irc32

Üye
Arkadaşlar an itibariyle bu programı türkçe olarak "N73" modeli olan telefonuma yüklemiş bulunmaktayım. her şey çalışıyor ancak pcye yüklenen nokia maps programını yükleyebilmeniz için microsoft.net framework 3.0 bilgisayarınızda kurulu olmalı. ondan sonra herşey konuyu açan yardımsever arkadaşımızın dediklerini aynen uygulamaktan başka birşey değil, çok teşekkür ederim Cool.

Not: hafıza kartı okuyucunuz olması gerekmiyor illa ki. toplu depolama modunu etkinleştirerek de yapabilirsiniz bu işlemi :oke:
not2: Sadece Ankara ve İstanbulun aksine ben fazla araştırmama rağmen İzmir VE BURSA da en ince ayrıntısına kadar burada mevcut arkadaşlar. hatta önemli yollar bile var. daha araştırmadım dediğim gibi ama çok güzel bir programa benziyor tek dezavantajı N73te biraz yavaş çalışıyor. tekrar çok teşekkürler cool.

siirsel

siirsel

Üye
kardeşim çok teşekkürler güzel ve kullanışlı bir program..n73 te sorunsuz çalıştı

karaoglu_06

Üye
BİRAZ SAYGILI OLUN KARDEŞİM ADAM Bİ EMEK SARFETMİŞ BU KENDİ ÜRÜNÜ OLMASADA NOKIA NIN ORJİNAL ÜRÜNÜDÜR YÜKLEMEYİ DOĞRU YAPARSANIZ AÇILIR BENDE N73 VAR YÜKLEDİM OLDU ELİNE SAĞLIK KARDEŞİM BU KADARIDA YETER:yuru

mirafiori

mirafiori

Üye
Programı yükledim güzel birşeye benziyor. Şimdi de kullanmayı sökmeye çalışıyom işe yarıçak birşey teşakkürler.

Telefonu biraz kastı ve biraz fazla yer kaplıyor..

volpan

volpan

Üye
o modellerin arasına 5700 musicexpresi koymayyı unutmuşsun

--------------- Ekleme ---------------

yani bu modelle usb bağlantıda ortam yürütücüsü pc suite veri aktarma var ama hiç biri proğramı görmüyor yardım ederseniz sevinirim depolama aygıtı diye bir seçenek yok kart okuyucu olmadan nasıl yükleye biliriz

mirafiori

mirafiori

Üye
Usb kablosunu takınca veri aktarma moduna getir. Program telefonu tanımakta zorlanıyor birkaç kere daha dene sonra bağlantı kuruluyor aynı sorun bende de oldu ama sonunda bağlantı kuruldu.

Bazı arkadaşlar sanıyorum ki program gprs e bağlanıp kontur harcıyor diye düşünüyr. Eğer programı kurduktan sonra ilk açtığınızda şebeke kullanıma asla izin verme derseniz asla kontur harcamıyor. Benim hattımda sıfır kontur var ama dün akşamdan beri progranla uğraşıyorum.

Bana göre program tek sonunu biraz kasması ve hafızada yaklaşık 30 Mb yer tutması ama her güzelin bir kusuru vardır...:oke:

volpan

volpan

Üye
ya arkadaşlar ben proğramı kurdum telefonada pcyede khafıza kartını kart okuyucuya takıyorum ama yükleme yapmıyor karta şöyle yazıyor Dreve is write-procted.Remove protection and retry. yardım edermisiniz ne yapmam gerekiyor

arkadaşlar pc ye kurduğumuz proğramın hata vermesinin sebebini buldum sebeni pcye indirdiğimizle telefona kurduğumuz proğramların versiyonlarının farklı olması
burada download kısmında bulunan 3 download dosyasını da indirin 2 sini telefona diğer proğramıda pcye kurun. Telefonu veri aktarma moduna alın telefonu pc suitele bağlanamazsın ... yada card reader da olur bağladıkttan sonra pcye kurduğunu proğramı açın asyadan turkiye yi seçin devam diyin sonrası yukarıda yazıyor saygılar....

arkadaşlar bağlantı olayını açıklıyorum size sim kartınızla yada bluetooth bağlanmıyor telefonun antenini kullanıyor doğrudan uydu bağlantısıyla görüyor nokia firmasın kullanıcılarına desteği yanlız bir konuda daha yardımcı olmak istiyorum sitenin yönlendiği yerde 1.02 versiyonu var yukarıda vermiş olduğum adreste 2.0 var 2.0 çok çok çok daha fazla gelişmi kafayı sıyırabilirsiniz aman dikkat :D

konoko44

Üye
arkadaşlar, N73 te denedim.çalışıyor.fakat sormak istediğim şu ; map loader ile telefonun kartına mı yüklüyor ? karta yüklüyor ise, hangi isimle, hangi klasör içine atıyor haritayı ? ( usb ile bağlandım, toplu depolamayı seçerek haritayı yükledim telefona ) bulamadım da.... lütfen yanıtlar mısınız ? teşekkürler. arkadaşım bu arada paylaşım için teşekkürler...

EfeTÜRK

EfeTÜRK

Üye
ellerine sağlık

redsnake52

redsnake52

Üye
arkadaslar ben denedim ben moskovadayim moskavada bu olay cok yaygin bence N81 8GB var ona yukledim sadece haritayi gosteriyor nagivigasyon olayi yok kardesler

Üst Alt