GezinGen 1 (beta) by soneday (İlk Yerli Mobil WEB Browser)(Sekmeli,Firefox hesabı:)

Sponsorlu Bağlantılar

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
GezinGen 1 (beta) by soneday (İlk Yerli Mobil WEB Browser)(Sekmeli,Firefox hesabı:)
GezinGen 1beta by soneday
İlk ve tek Yerli malı Web Browseri
İlk mobil Qt tabanlı Web Browseri
(kişisel)

Evet arkadaşlar,ilk adam gibi freeware uygulamamı sizlere sunmaktan gurur duyarım,ülkemizde üretilen ilk ve tek mobil web tarayıcı olma özelliğini taşımaktadır.
Yapımında bi dünya sorunlar çıksada,al baştan,silbaştan yaparak en sonunda adam etmeyi başarmış bulunmaktayım.Kimse neden bukadar basit bir uygulama demesin,bunu yapmak 1 ayımı aldı,örneğin coreplayer gibi bir programın yapım süreci ortalama 1 yıldır.Qt de kullanım ve komut kolaylığı olduğu için bukadarını 1 ayda yapmış bulunmaktayım.
Önüme bazı engeller,kişiler çıksada ben yinede çıkartmak istedim,ister kullanın ister kullanmayın,ben kullanıyorum,o bana yeter,ben sadece paylaşayım.
Kolay gelsin........

Özellikleri;

Sekme;
-Sürüklerek yer değiştirme(tut sürükle)
-Sınırsız sekme sayısı
-Sekme kapatma ikonu
-Hızlı geçişler

Adres yazma yeri;

-http,https,ftp otomatik algılama
-http:// yazmaya gerek kalmadan düz yazılabilir
-Metin sürükleme(metini işaretle,tut, sitenin yazı yazma yerine bırak)

İleri,Geri tuşu;
-Önceki ve sonraki sayfaları ön belleğe alarak daha hızlı geçişler

Yeni sekme;

-Saliselik tepki
-Yeni boş sayfaya geçiş (abot:blank)

Hakkında:
-Yapımcı bilgisi

Çıkış

-Sağ üstteki X tuşu
-Çıkış onayı

GezinGen derin bilgiler
-Uygulamada kinetik scroll desteği yok şimdilik,ama böylesi daha güzel bana göre.Talep olursa 2ci versiyona ekleyebilirim.
-Uygulama Qt'nin webkit frameworkunu kullanmaktadır,tamamen kendine özgü geliştirilebilir,flash ve java desteği vardır
-Şuanki flash desteği flash 7'dir
-Wifi desteklidir
-Sitedeki,resim ve videoları hafıza kartında (yoksa telefon hafızasına) önbellekler bu sayede yükleme sırasında kasıntılar oluşmaz,site çabuk kapanır çabuk açılır.Site kapanınca önbelleği kendisi siler,bu devir daim olarak devam eder.Önbellek silme esnasında 1-2 saniyelik kasıntılar olabilmektedir.

Kullanım ipuçları;

-Bir web sayfasına gidin sayfada herhangi bir metni parmağınızla sürükliyerek işaretleyin,diyelimki bir web site adresi ( gibi) bunu işaretleyin,parmağınızla tutun ve adres yazma kısmına götürün ve bırakın,otomatik olarak adres yazma kısmına gidecektir o adres.
-Web sayfa üstünde parmağınızla basık tutun,Yeniden yükle,back gibi seçenekler çıkacaktır (bu ingilizcedir,uygulamanın frameworkun orjinal desteğidir.)
-Bir web sayfa yüklenirken,diğer sayfalarda rahatlıkla gezebilirsiniz.
-Adres yazma kısmına girin,normal olarak kopyala yapıştır seçeneği yok metin düzenleyicisinde,bunun için adres yazma kısmına parmağınızla basık tutun ,copy paste seçeneklerini göreceksiniz.(bu ingilizcedir,uygulamanın frameworkun orjinal desteğidir.)

Uygulama ikonu (mfs776'a teşekkürler)

Son söz;
Desteklerinden dolayı GsliKahmraman,Aang,sideffect e teşekkür ederim.
Uygulama ikonu için emek sarf eden mfs776 a teşekkür ederim.
Qt c++ yardımları için Muhammed ER'e teşekkür ederim.
Testerler; Aang,GsliKahraman,emrefe

Ayrıca,kim ne yaparsa yapsın,ne derse desin ben devam edeceğim,bana kini olanların bilgisine,bende yılmak yoktur.
Saygılar...

Video;( videoda telefonu pcden bluetooth ile kullandığım için biraz kasıntılar oluyor)

Ekran görüntüleri;

Lisans anlaşması;
-Uygulama her türlü sahtekar kullanıma yasaktır.
-Yapımcının adı verilmeden dağıtılması yasaktır.
-İçindeki bazı kısımları değiştirip kendi yapımları diye piyasaya sunan kişiler hakkını ahirette ödemeyi kabul ederler.
-Uygulamayı kuran herkes bu koşulları kabul etmiş sayılır.
=)

Kurulum,öncelikle paketteki iki adet Qt kurulum dosyasını telefonumuza kuruyoruz;

Ardından GezinGen uygulamasını kuruyoruz;

Bukadar,güle güle kullanın.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: rasi2014, ahmet 3579, Beckham99 ve 121 diğerleri

aserdar30

Üye
teşekkürler

webersin

webersin

Üye
Dostum eline koluna sağlık birazdan telefona kuracağım flash(video izleme) olayını çözsen köşe olursun :ehe

zirve39

Üye
hocam öncelikle paylaşım için tşk.
bazı dosyalar kurlum sırasında eksik diyor hata veriyor.
bi yardımcı olurmusun?

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
hocam öncelikle paylaşım için tşk.
bazı dosyalar kurlum sırasında eksik diyor hata veriyor.
bi yardımcı olurmusun?

İlk Qt kurulum dosyalarını kuracaksın(2 tane) sonra GezinGeni kuracaksın.

KELGER

KELGER

Üye
Allahına kurban kardeş sen bi mucitsin ya ilerde flash 7 yi de yükseltirsin bence

woxy_21

woxy_21

Üye
helall sana kardesımmmmm supersınnn

zirve39

Üye
swı error 0 resource open locales.txt
error-10257
bu hataları veriyor qt 10m olanı kurulum sonunda.

• Beğen
Tepkiler: arslanyahya
linkinparkmm

linkinparkmm

Üye
kardeş teşekkürler bir türk olarak benim göğsüm kabardı başalarılarının devamını dilerim

• Beğen
Tepkiler: PrınceOfPersia
Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
bendede aynı sorun var

Bi sorun varsa,fw'den kaynaklanır.
Qt tamamen temiz bir kurulum içerir, qt_soneday.rar içindeki iki dosyayı kurmazsanız uygulama çalışmaz.

--------------- Ekleme ---------------

kardeş teşekkürler bir türk olarak benim göğsüm kabardı başalarılarının devamını dilerim

Eyvallah,tek istediğim şey moral ve destek,bu şekilde devamı gelecektir :oke:

eRo24

Üye
ellerine Sağlık Usta...

zirve39

Üye
hocam iyi güzel hoş ama birazdağa çalışman lazım bunun üzerinde bağlan veya sekmeler geçişleri dokunulmayacak kadar küçük dokunmatik sorunuda bi haylı zor.
umarım dağa iyi bi program olur.
sırf bu program için v52 orjinal kurdum ve pişman oldum k.bakma ben seni ve programı kötülemiyorum bu benim görüşlerim.
inş. sorunlar düzelir bizde seninle iftihar ederiz.
iyi çalışmalar.

KELGER

KELGER

Üye
kardeş ekranı kaydırarak olmuyor
hızı güzel
java sı da güzel
ama faresi yok
ileri geri ve adres alanı çok küçük
eline sağlık
ama dokunduğun yeri açacağına seçiyor
bide dik ekran sorunu var

fatihonk

Üye
Bunu yükledim ama telefonda singesi gözükmüyor tel n 95

ertu55

ertu55

Üye
s.a kardeşim ellerine sağlık ama yükledim açılışta siyah beyaz ekran ne ileri gidiyo ne bi siteye giriyo

alicavush

Üye
sana diyecek bir çift lafım var sen varya MUHTEŞEM birisin hatta muhteşem bile yetersiz kalır dostum beni çoook sevindirdin bu gün aldığım en güzel haber bu oldu hemen indirip deniyorum yalnız senden bir isteğim olacak bu tarayıcı için bir blok hazırlarsan kullanıcı deneyimlerine çok daha hızlı ulaşır ve gelişimi daha hızlı olur

Üst Alt