Gelin sarjı biten telefonumuzu hemen şarj edelim...Süper bir yöntem...

Sponsorlu Bağlantılar

:::burak:::

:::burak:::

Üye
yaaaaaaaaaalan olmuyoo!!!

PeSimiSt_61x

PeSimiSt_61x

Üye
hmmmm ilginç

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
ısıtmak bataryadaki kalan enerjide aktif hale geçiyor sanırım.Ama bataryayı gereğinden fazla ısıtmak eline bomba almaktan farksızdır.saten hepimizin cebinde birer bomba var .yan saniyi şarz aletleri bu bombayı hazırlıyor.şıkısırsak deneriz teşekkürler emeğin için :)

finger_eleven

Üye
merhaba arkadaşlar,öncelikle bu yöntemin çalışma prensibini anlatayım:bataryalar/piller kimyasal yolla elektrik enerjisi elde ettiğimiz depolardır.bataryanın + kutbunun altında küçük de olsa bir boşluk bulunuır.(bknz:kalem pillerin + ucundaki metal çıkarıldığında altında kalan boşluk gibi)bu boşluk biz bataryadan güç çektikçe (telefonu kullandıkça) kimyasal tepkimeler sonucunda ortaya çıkan gazların dolduğu ve burdan pilin dışarısına atıldığı odacıktır.ısıtmak ile gazların genleşmesi kanunu çerçevesinde o odacığa dolan gazların genleşmesine ve böylece dışarı çıkmasına yardım etmiş olursunuz.ancak li-on olarak adlandırılan lithium-ion polimer bataryalarda (ki günümüzde çoğu telefon bu tür bataryalar kullanır)geri dönülmez hasarlara yol açabilir.patlama ve bunun sonucunda yaralanma riski de çok yüksektir.sonuçta sıcaklığını kontrol edemediğimiz bir ısı kaynağı ile (çakmak vb..)bataryayı ısıtabileceğimiz söylenmiş.ıssız bir adaya düşmedikçe bu yöntemi kullanmamanızı öneririm.

oguzreis

oguzreis

Üye
n73 ümde denemem bunu :D motorolamda bi deneyim şarjı bitince, :D:D:d

Tr-Maxicep

Tr-Maxicep

Üye
güzel bilgi sağol :oke:

burak9400

burak9400

Üye
inşallah bi gün ıssız bi adaya düşmem:Ddüşsemde denemem abi bence o videoda bi yalan var.abi hem de saçma zaten bataryayı çıkarıp 10 dk bekletsen o zaten 1 diş gösterir yine.yani bu yöntemi yapmasak da o 1 çubuk görünür.ben denemem tavsiye de etmem ama konu ilgimi çekti güzelmiş.telefon da benimkinin aynısı :D:D:Dbenim tel. ısrar etti ama ben yapmadım:D:D:D

waspor

Üye
ahahaa :D:ehe oklda batarym btti deyiyim dedim bataryanın plastik kısmı eridi xD :D :ehe

size bi tavsiye bunu yapıcaksanız çok fazla ateş tutmayın batarya erio xD :D

zafeer

Üye
çok değişik bir yöntem saol yinede belki lazım olur belli olur mu

jatvalca

jatvalca

Üye
ben şahsen denemem ama denemek isteyen olabilir

sublieutenant

sublieutenant

Üye
arkadaşlar patlamaz bende garanti veriyorum bir elektrikçi olarak... zaten o bir batarya c-4 değil ki...:ehe:ehe
hee bazıları atılacak yaw ömrü kısalır... be adam senin ömrün belli mi.. belki yarın ölecen... bu yüzden bu hayattan 5dk.da olsa zevk almaya bakın... Ayrıca şaka biryana kesinlikle kısalmaz hatta tam boşalma olduğu için ömrünü uzatır...:oke:
benim şahsen ihtiyacım olmuyor, çünkü cebimde 2yedek batarya kullanıyorum:ehe

featnuri

Üye
oyle bir durum olur kı lazım olabilir.elıne saglık arkadasım tşk

Lion's Claw

Gzel bi yontem zorda kalanlar için!!

The CoRRe

The CoRRe

Üye
Böyle şeyler gerçekte olmaz sakın denemeyin arkadaşlar batarya elinizde patlar şarjı biterse bitsin gidersiniz eve doldurursunuz bi şarj için canınızı tehlikeye atmaya değmez :nono::nono::nono::bann::bann::bann:

vagrantali

vagrantali

Üye
zorda kalırsam heralde başka bi yöntem olmayacağından denerim eyvallah RaPcoLiC_22

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Çürüdü :)

temirock

Üye
*3370# yapınca (nokialarda) %50'lik bir artış oluyor zaten :D

excelance333

excelance333

Üye
Vee sonrada BOOOOOMMMMMMMM :ehe:ehe

Kusura bakma ama kardeş kimse telefonu riske atmaz

Valla arkadaşım benim telefonun pil biterse giriyom bi telefoncuya kolpa bi pil alıyom 1 saat rahat yetiyo

Ya arkadaşlar konu biraz mazide kalmış ama kusura bakmayın

karasem

Üye
teşekkürler emeğine sağlık kardes