Garmin Mobile XT v6.0.10 (Unsigned)

Sponsorlu Bağlantılar

SonyEnjoy

Üye
C7 için uygunmudur?

Teşekkürler..

ciritcioglu

Üye
linkler açılmıyo

nfsnihat

nfsnihat

Üye
Anlatım için teşekkürler kardeşim. Enteresan bir sorunum var, 5.0 ı sorunsuz kullanıyordum. Bu sürümü yükledim menüdeki garmin simgesine tıkladığımda "güvenlik nedeniyle dosya çalıştırılamıyor" diye bir uyarı veriyor. cihazım hackli.

bu sorunu hallettim. ancak şimdi de benden 8 haneli ürün aktivasyon kodu istiyor. sw.unl ile diğer unl dosyasını 2 şekilde de denedim olmuyor :S

• Beğen
Tepkiler: zepkynear
dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
İlginç bir durum. Vaktinizin olduğu bir zaman uygulamayı kaldırın ve kalan ufak tefek parçacıkları temizleyin telefonunuzdan. Ondan sonra tekrardan tertemiz bir kurulum yaparak bir de deneyin. Belki bir önceki sürümle çakışan bir şeyler olmuştur. Sanki bu hatayı arkadaşımda, versiyon 5 den 6 ya yükselttikten sonra biz de almışız gibi hatırlıyorum. Böyle bir hata aldığımda ilk yapacağım şey biraz önce size önerdiğim olurdu.

arcan007

arcan007

Üye
ellerinizie sağlık

Reis-i Eagles

Reis-i Eagles

Üye
Garmin Navcity Turkey 2011.02 TPKLTS Türkçe - Yeni Harita

Yeni haritayı kullanmak için (varsa eskisini silin/yedek alın ve) 2011.02.rar dosyasını indirin. İçindeki gmapsupp.img dosyasını direkt Garmin klasörünün içine atın.

İndirmek için: (Sıkıştırılmış olduğu için düşük boyutta. Normal hali 153MB.)

giray38

giray38

Üye
Teşekkürler emeğinize sağlık :oke:

Nimlot

Nimlot

Üye
linki kırık. yerine
kullanabilirsiniz.

aha sonra indirmiş olduğumuz Garmin Mobile XT v6.0.10 - IMEI Converter isimli uygulamayı çalıştırarak, karşımıza gelen ekrana IMEI numaramızı yazıp Convert butonuna basıyoruz. Bastıktan sonra Your Garmin Unit ID bölümünde beliren kodu kopyalıyoruz.
Kopyaladığımız bu kodu herhangi bir yerde açtığımız not defterinin içine yapıştırıp, açtığımız not defterini uzantısıyla beraber sw.unl ismiyle kaydediyoruz.

işleminde bir yanlışlık var.

Garmin Mobile XT v6.0.10 - Generator uygulamasını çalıştırıyoruz ve bir adım önce kopylamış olduğumuz Your Garmin Unit ID kodunu ekranın üstünde yer alan Enter your Unit ID here bölümüne yapıştırıyoruz. ve ortadaki Generate butonuna tıklıyoruz. Your Software Unlock Code yazan kodu sw.unl ismiyle kaydediyoruz. Yani Your Garmin Unit ID yazan kodu değil Your Software Unlock Code kodunu sw.unl olarak kaydediyoruz.

aynen bende de bu şekil çalıştı

• Beğen
Tepkiler: milestone
intro

intro

Üye
n8 de program açılır gibi oluyor ama açılmıyor kapanıyor. Varmı çaresi acaba

sanitarium8787

sanitarium8787

Üye
program türkçemi + türkçe ses varmı, gps programlarına biraz yabancıyım da:)

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
Evet Türkçe. Türkçe seslendirme de mevcut.

king59

Üye
Ben bu gibi prgramları yükledim çalışıyor sorun yok fakat programı kapattıktan sonra şarj çok kısa bir sürede bitiyor mesela bir iki saatte temiz :((
Garmin ve Sygic mobile kullanıyorum. arkadaşlar neden programdan çıktından sonra gps donanımı kapanmıyor?
soracağınızı tahmin ederek bayaz tuşa uzun basıp programı oradan kapandığınıda doğruluyorum yani program kapalı açıl değil ama bir şekile gps kapanmıyor tel ısınıyor ve şarj bitiyor. telefonu bu nedenle hard format yaptım tekrar yükledim ama yine aynı :( mutlaka navigasyondan sonra teli kapatmam hatta pili çıkartmam gerekiyor şarj bitmesin diye. varmı bu konuda bilgisi olan?

acati

acati

Üye
Ben bu gibi prgramları yükledim çalışıyor sorun yok fakat programı kapattıktan sonra şarj çok kısa bir sürede bitiyor mesela bir iki saatte temiz :((
Garmin ve Sygic mobile kullanıyorum. arkadaşlar neden programdan çıktından sonra gps donanımı kapanmıyor?
soracağınızı tahmin ederek bayaz tuşa uzun basıp programı oradan kapandığınıda doğruluyorum yani program kapalı açıl değil ama bir şekile gps kapanmıyor tel ısınıyor ve şarj bitiyor. telefonu bu nedenle hard format yaptım tekrar yükledim ama yine aynı :( mutlaka navigasyondan sonra teli kapatmam hatta pili çıkartmam gerekiyor şarj bitmesin diye. varmı bu konuda bilgisi olan?

Senin telefonunda bir problem vardır. E52'de kullanıyorum bi problem yok??

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi

Garmin için şöyle bir çözüm yolu var.

• 1-) İster sistem dosyalarına erişim anlatımını uygulayıp ister veri depolama ile bağlanıp "E:\sys\bin\CardRunner.dll" ile "E:\resource\plugins\CardRunner.RSC" dosyalarını cihazınızdan silin.

• 2-) Daha sonra Garmin'i açıp Araçlar -> Ayarlar -> Sistem bölümünden "Launch Background service" seçeneğini "Devre dışı" pozisyonuna getirin. "Etkin" durumunda TSRAutostart.exe çalışır ki bu da bayağı şarj yiyor. Bunu "Devre dışı" pozisyonuna getirdiğimizde sorun halloluyor.
Ancak, Garminde ya da diğer gps uygulamalarında, uygulamadan çıkınca mutlaka gps transferinin kesilmesi gerekir. Kesilmiyorsa bir gariplik vardır mutlaka. Hard format attıktan sonra da bu durumun devam ediyor olması çok ilginç.

Şunu da dener misiniz. Hard format atın ve sadece garmin ya da hangi gps uygulamasını tercih ediyorsanız onu kurun, başka hiç bir uygulama kurmayın. Bir de böyle deneyin. Eğer bu şekilde de aynı durum oluyorsa, donanımsal bir sorun olduğu söylenebilir.

Bu arada telefonunuzdaki yazılımdan da kaynaklanıyor olabilir. Yazılımda sorun varsa istediğiniz kadar hard format atın sonuç hep aynı olacaktır. Yazılımı değiştirerek de deneyin.

Kolay gelsin.

king59

Üye
Teşekkürler öneri için hemen deneyip sonucu paylaşırım. açık kaldığı programdan çıkıp tekrar programa girdiğimde anında gps uydularına bağlanması ilede anlaşılıyor. biliyorsunuz normalde ilk girdiğinzde uydu buluyor ama ben programa birkez gireyim kapattıktan sonra tekrar girdiğimde anında uydular hazır oluyor ama bu şarjı bitiriyor :(
telefonda yazılım sorunu olup olmadığını bilmiyorum ama 1 yıldır başka bir problem görmedim şuanki yazılım 5235 olarak görünüyor. hard formattan sonra yanlız gps programını kurup denedim. sonuç aynı. şimdi sizin dediğiniz gibi yapayım bakalım ne olacak.

dangerousyaso

dangerousyaso

Üye
    Konu Sahibi
O zaman yazılımı değiştirmekten başka bir yöntem kalmamış. Deneyin bakalım, umarım olumlu sonuç alırsınız.

alicavush

Üye
N8 e yükledim gayet güzel çalışıyor diyebilmeyi çok isterdim ama bluetoth cihazına bağlanmaya çalışıyor tümleşik gps i nasıl ayarlarız

king59

Üye
Programı kurdum denedim v5 ten daha iyi görsel olarak fakat eski sürümünde haritayı dolaşırken kilitleme problemii vardı bu sürümde hala devam ediyor :( haritayı gezerken zırt diye kilitleniyor.
Arkadaşın dediği uygulamayı yaptım gps kapandı programdan çıkınca ama bunu Sygic mobile programında nasıl yapacam? bu uygulama yanlız garmin için geçerli oluyor.

Üst Alt