Galaxy W i8150 Gb ICS JB ve Cm10.1 için vold.fstab swap - Hafıza yer değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

kubiilay

Üye
Arkadaşlar bu işlemi yapttıkdan sonra hafıza kartını cıkarırsak telefona zarar verir mi *

deadhero

Üye
RC3 sürümüne geçtim sd swap işlemini tekrar yapmam gerekli mi?

- - - Eklendi - - -

birde eğer tekrar yapmam gerekliyse wipe user cache yapmasam olur mu?

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bu işlemi yapttıkdan sonra hafıza kartını cıkarırsak telefona zarar verir mi *

Dostum telefona zara vermez ve lakin hafıza kartına taşıyıp aktif kullandığın program telefonu dondurabilir. yada çalışmaz

RC3 sürümüne geçtim sd swap işlemini tekrar yapmam gerekli mi?

- - - Eklendi - - -

birde eğer tekrar yapmam gerekliyse wipe user cache yapmasam olur mu?

dostum sistem voldfstab dosyasını değiştirmiş ise tabiki gerekli.

By_torque

By_torque

Üye
galaxy w android 4.0.4 based on 9.0 ben ne yapmam gerek arkadaş bi dosya atcaz demiş bi cwm yükler gibi demiş anlayamadım +1 :D

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
galaxy w android 4.0.4 based on 9.0 ben ne yapmam gerek arkadaş bi dosya atcaz demiş bi cwm yükler gibi demiş anlayamadım +1 :D

Evet arkadaşlar haklısınız konu dağıldı Şöyle söyleyeyim ilk mesaj da en üstte verilen linkler cwm yöntemi ile yapılan aynı rom yükler gibi olan yapılma şeklidir bana göre de en basit olanıdır. cm9 veya cm10 yüklüyorsunuz . arkasında gerekli dosya ile cwm den yükleme yapıyorsunuz olay bitiyor.
Alt konuda ise manuel yöntemle ya voldfstab içerisinde değişiklik yapıyorsunuz yada linklerde vermiş olduğum dosyaları rootexplorer tarzı programlarla eskisini yedekleyip değiştiriyorsunuz. hangisi kolayınıza gelirse.

Enrichment Chamber

Enrichment Chamber

Üye
Arkadaşlar CM9 RC4 ile 3.0 kerneli eklendi ve sdswap yapıp ayarlardan depolamaya girince "ayarlar çalışmayı durdurdu" diyor. Acaba vold.fstab dosyasının yeni kernel ile uyumlu olması mı gerekiyor?

By_torque

By_torque

Üye
kardeş birde acaba benim tel şu an cm 9 mu cm 10 mu nedir :D androidde yeniyim hangisini atam :S

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
:ehe Dalga geçmediğini varsayarak ayarlardan telefon hakkında kısmına bakmanı orada android sürümüne bakmanı tavsiye ederim.

2.3.6 stock (orjinal), 4.0.4 ise cm9 sürümünü, 4.1.2 ise cm10 sürümünü göstermektedir.

-Emre

-Emre

Üye
Arkadaşlar CM9 RC4 ile 3.0 kerneli eklendi ve sdswap yapıp ayarlardan depolamaya girince "ayarlar çalışmayı durdurdu" diyor. Acaba vold.fstab dosyasının yeni kernel ile uyumlu olması mı gerekiyor?

yoon kernel aphrodite kurun düzelir

FrukoFurkanZ

FrukoFurkanZ

Üye
stock ve cm9 romda nasıl yapabilirim acaba ??

- - - Eklendi - - -

bunu bana daha kolay bir şekilde anlatabilirmisiniz android hakkında fazla bir şey bilmiyorum da

By_torque

By_torque

Üye
:ehe Dalga geçmediğini varsayarak ayarlardan telefon hakkında kısmına bakmanı orada android sürümüne bakmanı tavsiye ederim.

2.3.6 stock (orjinal), 4.0.4 ise cm9 sürümünü, 4.1.2 ise cm10 sürümünü göstermektedir.

şaka yaptığımı var sayalım :D

ben verdiğiniz dosyayı text ile açtım benim teldekini de açtım gösterilen yazılar farklı (stroge yerine mnt yazıyor)

ayrıca dosya değiştirmek yerine ıcs için 0 1 değerlerini değiştirsem olur mu? anlatımda jelly bean için denmiş de

sd card ve hafıza kartını görmeyecek olursa bu metni yedeklediğimiiz dosyayı telefona atamayacağımız için elle girsek olur mu ?

son plarak root explorer yetkili olduğum halde değiştirmiyor :S

cehesto

Üye
merhaba hocam,

bu özelliği uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum çok teşekkür ederim.

Fakat CM9 sürümümü güncelledim dün ve baktımki bnm boyutlar eski haline gelmiş yani telefon hafızası yine 2gb olmus bnde dosya ile tekrar yer değiştirdim ama bu kez de ayarlardan depolama kısmına girince " Malesef Ayarlar Durdu." diyip ayarları kapatıyor çözümü nedir ?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

bilen19

bilen19

Üye
Bu kerneli kullanıyorum ancak hata aldım..Malesef ayarlar durdu vs diye hatalar veriyor bu sorunun çözümü yok mu ?

arkadaşlar emeğinize sağlık yazdığınız konudan çok yardımlarınız şahane tek tek sayfa sayfa okudum sağolun.

bu sorundan bende de oluştu bi yardımcı olursanız sevinirim

ve şimdi yoon kernel aphrodite kurdum yine aynı malesef diyo..

mesutgaga

mesutgaga

Üye
bende cm9 var.cwm yöntemiyle yapmasam etc yöntemiyle yapsam bi sorun oluşurmu.rom toolbox proyla?

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar emeğinize sağlık yazdığınız konudan çok yardımlarınız şahane tek tek sayfa sayfa okudum sağolun.

bu sorundan bende de oluştu bi yardımcı olursanız sevinirim

ve şimdi yoon kernel aphrodite kurdum yine aynı malesef diyo..

Dostum daha önceki cm9 ve cm10 sürümlerinde sorunsuz bir şekilde kullanmıştım. Kernel 3 ten sonra swap yöntemini hiç denemedim. O yüzden sistemin (kernel 3) daha stabil olmasını bekleyeceğiz gibime geliyor.

bende cm9 var.cwm yöntemiyle yapmasam etc yöntemiyle yapsam bi sorun oluşurmu.rom toolbox proyla?

Arkadaşım zaten cwm linkleri daha yani ekledik, öncesinde zaten etc dosya değiştirme yöntemini kullanıyorduk. Rom toolbox u bilmiyorum. Ama root olman ve root explorer programı yardımıyla gerekli dosyayı değiştirerek yapabilirsin.

mesutgaga

mesutgaga

Üye
teşekkürler.biraz titizim :D

bilen19

bilen19

Üye
Arkadaşlar GALAXY W GT-I8150 Android 4.1.2 JelyBean CyanogenMod 10 için
kendi kullandığım dosyayı paylaşıyorum.
Değiştirmeden önce yedek almayı unutmayınız
Dosyayı indirmek istemeyenler için

# internal sdcard
dev_mount sdcard /storage/sdcard1 28 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# externel sdcard
dev_mount external_sd /storage/sdcard0 auto /devices/platform/msm_sdcc.4/mmc_host/mmc2

sdcard yanındaki 0 ve 1 değerini değiştirdiğiniz zaman yeterli olmaktadır.
(DİKKAT BU YÖNTEM SADECE jB İÇİN DİĞERLERİ İÇİN DOSYALARI İNDİRİNİZ.)

İşlemler sonunda mutlaka telefonu yeniden başlatınız.

Vold.fstab Android Jb için

Hocam cm10 u yükledim ve depolamada ki kapatma hatası düzeldi , aynı hatayı alanların bilgisine.

Şimdi üstteki dosyayı indirdim ve yukarıda ki işlemleri yapmadan önce danışmak istiyorum.
Açıkçası kendi kullandığım dosya dediğin içinse yapmayı ayrı bir istiyorum. ama korkum cm9 da aldığım depolama hatası. ne diyosun bu sefer hata olmaz herhalde değil mi ?

Vold.fstab Android Jb için dosyasını kopyaladım yapıştırdım ve halloldu depolamada da sorun yok arkadaşlar.

asi_fenerli

asi_fenerli

Üye
arkadaslaaaaaaar sakin denemeyin (anlamayan arkadaslar) ben ace 2 me aynen islemi yaptim res attim sd kart ve tel hafizasi yok oldu. Format attim her sey yaptim gene olmadi bu yuzden bende servise goturdum telefonumu. 4 gun icinde geri verdiler ve telefonum aynen eskisi gibi. Sakin denemeyin telefonunuza yazik olmasin

O kadar yorum okudum hiç bir anlam veremedim adam emek vermiş konu açmış yok bozuldu yok açılmıyo kapanmıyo yok şu yok bu bu kadar amatörce mesajları okuyor olmak üzdü bu basit işlemide anlayamiyosan ne root olun ne rom yükleyin iyisimi bu işlere hiç bulaşmayın bu ne ya bu kadar bilgiyle zaten bugün olmasa yarın yine yanlış yapıp hata alırsın hiç bişeyi beceremediysen stok veya custum romu wipe yapmadan tekrar kur düzelsin

HoLyCooL

HoLyCooL

Üye
ics 4.0.4 rc6 3.x kernel üzerine vold.stab değiştirince hala hata veriyormu ? cmw ile atsak sorun olurmu ?

Üst Alt