Galaxy W i8150 Gb ICS JB ve Cm10.1 için vold.fstab swap - Hafıza yer değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

ert.basar

Üye
beyler telefonum açılmıyor yardım !!!

- - - Eklendi - - -

beyler telefon açılmıyor !!

HCK42

HCK42

Üye
Cm 10.1 4.2.2 de calisiyor

secan325

Üye
Cok tesekkur ederim cvm yontemiyle yukledim ve oldu. Allah razi olsun arkadasim

-Emre

-Emre

Üye
Diyorum ki bunu cmde yapmaya gerek yok! depolama ayarlarında var zaten. Sadece depolama ya girip seçenek tuşuna basın depolama yapılandırması/dahili hafızayı kullan seçip yeniden baslatin yeterli..

- - - Eklendi - - -

Diyorum ki bunu cmde yapmaya gerek yok! depolama ayarlarında var zaten. Sadece depolama ya girip seçenek tuşuna basın depolama yapılandırması/dahili hafızayı kullan seçip yeniden baslatin yeterli..

aecaec0

Üye
bende cwm de yükledim sağol paylaşım için :tşk:

aLon3AnqeL

Üye
Hic birşey anlamadım ;(

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
Dostum neyi anlamadın, Hangi sürüm kullandığını ve neyi anlayamadığını söyle yardımcı olalım.

sadixetor84

Üye
16 gb bir kart alacağım bende sandisk ultra class 10 micro sd samsung galaxy w ye sizce 16 fazla gelip çeviremeyebilir mi?Yani 16 alsam vold stab atsam destekler mi yoksa 8 ve aşşağısı mı lazım??

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
Dostum bende team 16gb class 10 hafıza kartı var sorunsuz kullanıyorum. Elbette hafıza kartı doldukça yavaşlama da olacaktır.

herkezisyan

Üye
Vold.fstab Android Jb (cm10) ve (Cm10.1)
indirdim cm10.1 yeni kurdum üzerine bu zip i kurdum ayarlara girmiyor telefon açıyor normal kullanılıyor ama ayarlara girince hata veriyor oyun yüklemeyi denedim oyun yüklüyor şuan büyük boyuttaki oyunu oldu sanırım ama ayarlara neden girmiyor bir uyumsuzluk var nedir ö.m atarmısınız rica etsem burdan takip edemiyorum sorun nerde diye.

aBouT

aBouT

Üye
Arkadaşlar sizinle Xda dan tarafından hazırlanmış olan cwm ile yüklenebilen Swap yöntemini paylaşmak istiyorum.
Daha önceki yöntemde kendimiz etc klasöründe vold.fstab dosyası değiştiriyor yada içerisinde değişiklik yapıyorduk.

Bundan sonra ise cwm yüklü olan arkadaşlar bu işlemi çok daha kolay bir şekilde yapabilirler. Yapmanız gereken rom yükledikten sonra yine aynı şekilde rom yükler gibi uygun olan dosyayı cwmden yüklemek. Cwm yüklü olmayan arkadaşlar bu linkten
http://www.maxicep.com/android-modi...-galaxy-w-cwm-yukleme-675569.html#post5033922
cwm yükleyebilirler.

Wipe işlemleri sıfırdan rom yükleniyorsa gerekli değildir.
Eğer hafıza kartına taşımış olduğunuz oyun program vs. var işe bu işlemden önde orjinal haline getiriniz.
Dosyaları aşağıda paylaşıyorum hepinize kolay gelsin.

Ayrıca işlemi yaptıktan sonra bir şekilde hata alan,eski haline dönmek isteyen arkadaşlar için stock yani orjinal vold.fstab dosyaları eklenmiştir.

Swap (yer değiştirme) linkleri ;

Vold.fstab Android ICS (cm9)

Vold.fstab Stock Rom 2.3.6

Orjinal vold.fstab dosyaları :

Vold.fstab Android Jb
(cm10) ve (Cm10.1)

Manuel yapmak isteyenler için ;

Arkadaşlar
GALAXY W GT-I8150 Android 4.1.2 JelyBean CyanogenMod 10 ve 4.2.2 CyanogenMod 10.1 için
kendi kullandığım en kolay yöntemi paylaşıyorum.
Değiştirmeden önce yedek almayı unutmayınız
Dosyayı indirmek istemeyenler için

# internal sdcard
dev_mount sdcard /storage/sdcard1 28 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# externel sdcard
dev_mount external_sd /storage/sdcard0 auto /devices/platform/msm_sdcc.4/mmc_host/mmc2

sdcard yanındaki 0 ve 1 değerini değiştirdiğiniz zaman yeterli olmaktadır.
(DİKKAT BU YÖNTEM SADECE jB İÇİN DİĞERLERİ İÇİN DOSYALARI İNDİRİNİZ.)

İşlemler sonunda mutlaka telefonu yeniden başlatınız.

Vold.fstab Android Jb için

Vold.fstab Android ICS için

Vold.fstab Stock Rom 2.3.6 için -

Arkadaşalar sonunda çalışan bi vold.fstab dosyası edindim.
Anlayacağınız üzere birçok program çok fazla yer kapladığından dolayı 1.7 lik hafıza yetersiz kalıyordu.

Bu yüzden 1.7 lik hafıza ile kullandığımız micro sd kartı yer değiştiriyor ve bu sorundan kurtuluyoruz. Şöyleki benim 8 gb micro sd kartı sdcart olarak görüyor ve yer sıkıntısından kurtuluyorum. ics cm9 kullananlar için dosyayı sizlerle paylaşıyorum.

Lütfen orjinal dosyayı yedek alarak zipli dosyanın içerisindeki vold.fstab dosyasının etc klasörünün içerisine atınız.

(xlionx e teşeklürler)

Kod:
## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat ([email protected])
## 

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount    
## label        - Label for the volume
## mount_point  - Where the volume will be mounted
## part         - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
##  - List of sysfs paths to source devices
######################

# internal sdcard
dev_mount external_sd /mnt/external_sd 28 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# externel sdcard
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.4/mmc_host/mmc2

birader volstab 'lı olayı başka telefonlarda yapma şansımız varmı ace plus' um var aynı sıkıntıyı cekıorm dırectory bınd baydı .:(

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar sizinle Xda dan tarafından hazırlanmış olan cwm ile yüklenebilen Swap yöntemini paylaşmak istiyorum.
Daha önceki yöntemde kendimiz etc klasöründe vold.fstab dosyası değiştiriyor yada içerisinde değişiklik yapıyorduk.

Bundan sonra ise cwm yüklü olan arkadaşlar bu işlemi çok daha kolay bir şekilde yapabilirler. Yapmanız gereken rom yükledikten sonra yine aynı şekilde rom yükler gibi uygun olan dosyayı cwmden yüklemek. Cwm yüklü olmayan arkadaşlar bu linkten
http://www.maxicep.com/android-modi...-galaxy-w-cwm-yukleme-675569.html#post5033922
cwm yükleyebilirler.

Wipe işlemleri sıfırdan rom yükleniyorsa gerekli değildir.
Eğer hafıza kartına taşımış olduğunuz oyun program vs. var işe bu işlemden önde orjinal haline getiriniz.
Dosyaları aşağıda paylaşıyorum hepinize kolay gelsin.

Ayrıca işlemi yaptıktan sonra bir şekilde hata alan,eski haline dönmek isteyen arkadaşlar için stock yani orjinal vold.fstab dosyaları eklenmiştir.

Swap (yer değiştirme) linkleri ;

Orjinal vold.fstab dosyaları :

Vold.fstab Android Jb
(cm10) ve (Cm10.1)

Manuel yapmak isteyenler için ;

Arkadaşlar
GALAXY W GT-I8150 Android 4.1.2 JelyBean CyanogenMod 10 ve 4.2.2 CyanogenMod 10.1 için
kendi kullandığım en kolay yöntemi paylaşıyorum.
Değiştirmeden önce yedek almayı unutmayınız
Dosyayı indirmek istemeyenler için

# internal sdcard
dev_mount sdcard /storage/sdcard1 28 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# externel sdcard
dev_mount external_sd /storage/sdcard0 auto /devices/platform/msm_sdcc.4/mmc_host/mmc2

sdcard yanındaki 0 ve 1 değerini değiştirdiğiniz zaman yeterli olmaktadır.
(DİKKAT BU YÖNTEM SADECE jB İÇİN DİĞERLERİ İÇİN DOSYALARI İNDİRİNİZ.)

İşlemler sonunda mutlaka telefonu yeniden başlatınız.

Vold.fstab Android Jb için

Vold.fstab Android ICS için

Vold.fstab Stock Rom 2.3.6 için -

Arkadaşalar sonunda çalışan bi vold.fstab dosyası edindim.
Anlayacağınız üzere birçok program çok fazla yer kapladığından dolayı 1.7 lik hafıza yetersiz kalıyordu.

Bu yüzden 1.7 lik hafıza ile kullandığımız micro sd kartı yer değiştiriyor ve bu sorundan kurtuluyoruz. Şöyleki benim 8 gb micro sd kartı sdcart olarak görüyor ve yer sıkıntısından kurtuluyorum. ics cm9 kullananlar için dosyayı sizlerle paylaşıyorum.

Lütfen orjinal dosyayı yedek alarak zipli dosyanın içerisindeki vold.fstab dosyasının etc klasörünün içerisine atınız.

(xlionx e teşeklürler)

Kod:
## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat ([email protected])
## 

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount    
## label        - Label for the volume
## mount_point  - Where the volume will be mounted
## part         - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
##  - List of sysfs paths to source devices
######################

# internal sdcard
dev_mount external_sd /mnt/external_sd 28 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

# externel sdcard
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.4/mmc_host/mmc2

birader volstab 'lı olayı başka telefonlarda yapma şansımız varmı ace plus' um var aynı sıkıntıyı cekıorm dırectory bınd baydı .:(

capkino_42

Üye
Rom yuklenmemis telefonada bu islemi yapabiliyormuyuz ?

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

Dostum inan ki bilmiyorum kendi telefonumda deneyip paylaşıyorum. Burada yada xda da kendi telefonunun konusunda yardımcı olabilirler.

Rom yuklenmemis telefonada bu islemi yapabiliyormuyuz ?

Dostum rom yüklenmemisse stock rom kullanıyorsun demektir. 2.3.6 için önce root olmalı ondan sonra bu işlemleri yapmalısın

12darko

Üye
kardeş bir şey sorucam etc klasörü nerede

deadhero

Üye
Bu cm10.1 icin olan sd swap telefonun kendi hafizasiyla sd cardi degistiren sd swap dimi? Sdcardi ram yapan degil

buharacilar

buharacilar

Üye
arkadaşlar durumum çok kötü benim telefon galaxy w root yaptıktan sonra bunu yaptım ama sd kard ile hafıza hiç gözükmüyor ne yapıyım ben ne olur bi yardım edin neoluuurrr

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar durumum çok kötü benim telefon galaxy w root yaptıktan sonra bunu yaptım ama sd kard ile hafıza hiç gözükmüyor ne yapıyım ben ne olur bi yardım edin neoluuurrr

Öncelikle hangi sistemi kullanıyorsun onu öğren ayarlarlardan görebilirsin sonra orijinal cwm dosyalarından uygun olanı indir. recovery modda eski haline getir korkacak birşey yok. Oda olmadı root explorer ile etc/voldfstab dosyasını orjinal dosyadaki gibi düzenle.

buharacilar

buharacilar

Üye
vold.fstab dosyasının orjinal hali nedir söylermisin benimkinin yedeği usbde kaldı usb de gözükmüyor onun için bişeyde indiremiyorum

ozkanwap

Üye
uygulamadan sonra telefonlarını acamayanların cogu hatalı dosyayı yuklemekten, telefonu acıpta fark goremeyenlerin coguda farklı yerlere yuklemesinden kaynaklanmaktadır. en güzeli ( telfonunuz en basta rootlu olacak ) root explorerde sistemde bulunan etc dosyasının içindeki dökümanı el ile düzenlemenizdir ( programda rw olan yeri ro yapın, ) vold.fstab a uzunca basılı tutup text editore girin, düznlemeyi yapıp geri cıkın dizinde olusan bak ( vold.fstab.bak ) dosyasını silin silmezseniz yeniden acılısta eski haline döner.

neyse bunları yapıp istediğimiz alana sahip olduk fakat ne kadar etkili? sistem 4.2.1 , duzenlemeden sonra kullanılan hafızayı telefon hafızası yaptım fakat oyun vs yuklerken sd kart varsa dosya sd yani eski telefon hafızasına iniyor :S ... . düzenlemeden sonra sd kartla ilişkiyi kestiğimdeyse birçok uygulama sd kart yok uyarısı verip büyük dosyaları indirmiyor ( telefon depolamada telefon belleği 30gb odugu halde ) geriye birkaç sey daha deneyip kendim için konuyu sanırım kapatmam gerekecek.

iskader

iskader

Üye
    Konu Sahibi
uygulamadan sonra telefonlarını acamayanların cogu hatalı dosyayı yuklemekten, telefonu acıpta fark goremeyenlerin coguda farklı yerlere yuklemesinden kaynaklanmaktadır. en güzeli ( telfonunuz en basta rootlu olacak ) root explorerde sistemde bulunan etc dosyasının içindeki dökümanı el ile düzenlemenizdir ( programda rw olan yeri ro yapın, ) vold.fstab a uzunca basılı tutup text editore girin, düznlemeyi yapıp geri cıkın dizinde olusan bak ( vold.fstab.bak ) dosyasını silin silmezseniz yeniden acılısta eski haline döner.

neyse bunları yapıp istediğimiz alana sahip olduk fakat ne kadar etkili? sistem 4.2.1 , duzenlemeden sonra kullanılan hafızayı telefon hafızası yaptım fakat oyun vs yuklerken sd kart varsa dosya sd yani eski telefon hafızasına iniyor :S ... . düzenlemeden sonra sd kartla ilişkiyi kestiğimdeyse birçok uygulama sd kart yok uyarısı verip büyük dosyaları indirmiyor ( telefon depolamada telefon belleği 30gb odugu halde ) geriye birkaç sey daha deneyip kendim için konuyu sanırım kapatmam gerekecek.

Dostum bi yanlışın var ben bizzat birçok oyunun datasını yer değiştirmiş olduğum hafızada kullandım Hızlı ve performanslı kullandığım günlerde overclock yaparak birçok oyunu oynadım. Tabikide hafıza kartını çıkardığın zaman programlar iptal olacaktır. Hafıza kartını taktığında ise microsd deki oyunlar tekrar yerine gelecektir.

Üst Alt