GALAXY W GT-I8150 Android 4.1.2 JelyBean CyanogenMod 10(Alpha6 - 17 Şubat 2013)

Sponsorlu Bağlantılar

aryscat

aryscat

Üye

Bu uygulamayla wifi tether kullanılabiliyor arkadaşlar. Denendi. Başlığa eklenebilir.

iskader

iskader

Üye
Arkadaşlar bende yükledim. En büyük sorunumuz elbetteki şarj sorunu umarım zamanla daha iyi olur. Kamera 2 defa takılmadan sonra kendine geldi fotoğraf çekimi ve video normal görünüyor. Artı olarak swap olayı yapılabiliyor diğer sürümlere göre de çok basit.
Şimdilik söylenecekler bunlar zamanla çok daha iyi olacağına inanıyorum. Ellerinize sağlık.

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Birde kimse yazmamış ben söyliyim panorama çekim çalışmıyor kimse kullanmadığı için sormamış sanırım :D

furuko1231

Üye
hız açısından diğer sürümler beklenmelimi yoksa hızlımı

Ali58_58

Ali58_58

Üye
benim gibi değier sürümü bekleyebilirsiniz ben denemiştim cm9 dan az daha hızlı oda tereyağ hızını hissediyoruz hafif

hacker_127

hacker_127

Üye
bunda işlemci modu var mı . paranoid sürümündeki gibi işlmeci modu şarj için geçici çözüm olabilir aslında . ya da hepsini denemek en mantıklısı . en azından hatalarla karşılaşmasak şarj işini işlemciyi biraz kısarak halledebliriz.

Ali58_58

Ali58_58

Üye
eminim vardır

- - - Eklendi - - -

:D hatta var ilk çıktığında yüklemiştim

- - - Eklendi - - -

pardon görmüştüm performans seçeneklerini

delooo

Üye
arkadaşlar bişey sorcam bu romlar wifinin çekim gücünü arttırır mı ?

Ali58_58

Ali58_58

Üye
bu romda değilde belki biraz 3x kerneli ile olabilir zaten hala wifi ile çalışılıyo bildiğim kadarıyla

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Şarj sorunu çözülür insaf edin biraz daha alpha1 bu :D Alpha1 sürümünden daha herşey stabil çalışıyor bırakında beta sürümlere biraz heyecan kalsın :D

Wifi çekim hassasiyeti telefonun içindeki wifi anteni ile ilgilidir.Elbette doğru kodlama ile çekim alanı genişletilebilir.Haliyle işlemcilerinde temel hızları aşırtılıp hızı artırılıyor.Aynı mantık her elektronik cihazda işe yarar ne kadar enerji verirsen o kadar verim alırsın ama her cihazın bir kapasitesi sınırı vardır.Galaxy w nunda wifi antenini değiştiremeyeceğimize göre bunu bir parça yukarı taşımak mümkündür ama fazlası donanımı yakar temel seviyenin üstü ise ömrünü kısaltır.Bu yüzden arco tarafından geliştirilen romlarda(galaxy w cyanogenmod romları) bunu göremezsiniz.Ama araştırırsanız illaki vardır.

loley00

Üye
Daha niye wifi guclendirilsinki bence gayet iyi bu arada her sey stabilse hemen yukleyelim :)

- - - Eklendi - - -

Birde flash calisiyomu farkli browserlerde veya kendi browserlerinde

aryscat

aryscat

Üye
Daha niye wifi guclendirilsinki bence gayet iyi bu arada her sey stabilse hemen yukleyelim :)

- - - Eklendi - - -

Birde flash calisiyomu farkli browserlerde veya kendi browserlerinde
CM9 da kullandığım flash player i yüklemiştim. Kendi browser i ile denedim. Sayfadaki bütün flash içerikler birbirine giriyordu. Sırf bu yüzden CM10 u kaldırdım.

loley00

Üye
Aynn eyer flash icerikler nette yazdigi gibe baska browserlerde calismiyosa bende yuklemicem

Kerim.336

Üye
Ben marketten indiriyorum ve guncelliyorum flash playeri:ehe

Ali58_58

Ali58_58

Üye
:D farketmez

serkansekerci

Üye
cm10 - android 4.1.2 jb'de kamera var mıdır yok mudur bilmem ama arco68'in zamanında dedigi bir sözu hatirlatmak isterim.
aynen şöyle demişti.
camera will never work as good as in stock rom, period! We are using ugly hal wrapper hack to get it to work at all! This is only guaranteed to work partially ok with included camera app. And still not everything will work at all with it, like certain effects or video calls. All other 3rd party camera apps may or may not work. Don't cry if they don't. If you absolutely need a 100% working camera, use stock rom!

Yani diyor ki kısaca,
"Kamera asla stock rom'daki gibi harika calismayacaktir, cunku hal wrapper diye igrenc bir programla kamerayi hacklemeye calisiyoruz... Bu da kameranin kısmen calismasina, bazi yerlerinin calismamasina sebep oluyor. Sizin google play marketten indireceginiz kamera programlari calisabilir de calismayabilir de. Buraya gelip ziril ziril aglamayin bana. Eger kameranin %100 çalişmasına cok ihtiyacınız varsa stock rom kullanın"
diyor...

yani neymiş, kamera hic bir zaman orjinal romdaki gibi %100 performansla calismayacakmis.

okan1100

okan1100

Üye
CM9 da kullandığım flash player i yüklemiştim. Kendi browser i ile denedim. Sayfadaki bütün flash içerikler birbirine giriyordu. Sırf bu yüzden CM10 u kaldırdım.

Aynn eyer flash icerikler nette yazdigi gibe baska browserlerde calismiyosa bende yuklemicem

http://www.maxicep.com/android-sistem-araclari/flash-player-marketten-kalkan-son-surum-714703.html bide burdakini indirip deneyin birde sorun flash playerden olmayabilir malum rom alpha 1 sadık arkadaşımızın dediği gibi insaf :D

Ben marketten indiriyorum ve guncelliyorum flash playeri:ehe

Bende Flash Player ın 11.1.115.20 sürümü yüklü. kendi tarayıcısında videoları oynatıyor, diğer flash içerikler reklamlar falan anteni iyi çekmeyen televizyondaki görüntü gibi titriyor :ehe videolarda play e basıncaya kadar aynı şekilde titreme yapıyor ama tam ekran oynatınca sorun çıkmıyor. Opera nın son versiyonunda ise flash player çalışmıyor, zaten önceki versiyonda bulunan flash playerı aktif etme özelliği bunda kaldırılmış. eski versiyonlarda çalışır mı bilmem. Başka tarayıcıda denemedim. Youtube sitesini saymıyorum zaten tarayıcıların hepsi oradaki videoları oynatıyor.
örnek olarak

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Ya flashplayer flashplayer diyorsunuzda zaten google daha jb gelmeden önce flashplayerla bağlantıyı kesti.JB romlarının hiçbirisinde orjinal flash desteği yok custom romlarki flashlar icsden portlanıyor.Yani jbde sonradan yüklediğiniz flash uygulamalarının orjinal tarayıcıda bile çalıştığına şükredin bence.

Üst Alt