GALAXY W GT-I8150 Android 4.1.2 JelyBean CyanogenMod 10(Alpha6 - 17 Şubat 2013)

Sponsorlu Bağlantılar

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
GALAXY W GT-I8150 Android 4.1.2 JelyBean CyanogenMod 10(Alpha6 - 17 Şubat 2013)
BU KONUDA ANLATILAN HERŞEY İÇİN CWM RECOVERY KULLANILMASI GEREKLİ VE ZORUNLUDUR.CWM KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLI SORUNLARLA İLGİLENİLMEYECEKTİR.​
CWM YÜKLEMEK İÇİN:​
Çalışanlar:
-Ses-Arama yapma ve alma-GPS-Pusula-Yakınlık Sesörü-Wifi-Bluetooth-USB Depolama-Donanım destekli grafiksel işlemler-Donanım destekli video oynatma-Kamera(Sadece 2.6 Kernel ile)-USB Tethering(Winxp sp3 ve uzeri gerekir)-Wifi tethering-Vsync(Sadece 3.0 Kernel ile)Ekran Görüntüleri:İndirme Linkleri:Rom Dosyaları: Gapps Dosyası : Picasa: Gapps: Yapılan Değişiklikler:2013-02-11: CM10 alpha5-Sadece 3.0 kernel.-Ön kamera sorunlar nedeniyle geçici olarak engellendi.-Arka kamera sorunsuz çalışıyor.-Pin kodu kullanıldığında apn sorunlarına yol açıyor.2013-01-26: CM10 alpha4.1-3.0 kernelinde bootloop sorunu çözüldü.-2.6 kernel linkindeki sorun giderildi.2013-01-22: CM10 alpha4-3.0 kernelinde data kullanım sorunları giderildi.-WEBGL aktif edildi.-Medya profilleri güncellendi.-Kernel üzerinde güncellemeler yapıldı.(3.0.59 sürüme yükseltildi)-Cyanogen kaynağıyla senkronize edildi.2012-12-10: CM10 alpha3-Hsdpa sorunu çözüldü.-Görüntüleme sistemi sorunları düzeltildi.-Liblight kaynaktan yeniden derlendi.-Son cyanogen kaynağı ile senkronize edildi.2012-11-20: CM10 alpha2-Wifi/Usb tethering düzeltildi.-Kamera uygulaması güncellendi.-Torch uygulaması widgeti düzeltildi.Kurulum Videosu:CM9 kurulumu ile CM10 kurulumu aynıdır.Sadece cm9 yerine cm10 dosyasını seçin.[video=youtube;LXkceQ4AK0Q]http://www.youtube.com/watch?v=LXkceQ4AK0Q[/video] Kurulum AdımlarıKESİNLİKLE CWM RECOVERY KULLANINhttp://www.maxicep.com/android-modi...-galaxy-w-cwm-yukleme-675569.html#post50339221)CM10 romunu ve CM10 gapps dosyasını indirin ve sd karta atın.2)Telefonunuzu kapatın ve recovery modda açın.(Ses açma+home+güç tuşuna aynı anda basılı tutun)3)Cwm kullanarak tam bir yedek alın.(backup and restore/backup)4)Wipe data, wipe cache, advanced/wipe dalvik cache, mounts and storages/format system5)cm10 rom dosyasını "install zip from sd card/choose zip from sdcard" yolunu izleyerek seçin.6)cm10 gapps dosyasını "install zip from sd card/choose zip from sdcard" yolunu izleyerek seçin7)Yükleme tamamlanınca "reboot system now" tıklayın telefonunuz yeniden başlatılacaktır.İlk açılış uzun zaman alabilir bekleyin.Yeni Sürüme Geçiş:Daha önceki cm10 sürümlerinden yenisine geçerken sadece rom dosyasını indirip yüklemeniz yeterlidir.wipe ve format işlemlerini yapmanıza ve gapps dosyasını yüklemenize gerek yoktur.Cm10 Ekstralar :Radyoyu Kullanmak İçin1) spirit radyo uygulamasını indirin ve yükleyin.2)Spirit radyoyu açın ve ayarlara gidin.3)Regional Band kısmına bulunduğunuz ülkeyi seçin.4)Audio/Method kısmına "qdspv2 Altern" seçin.Hafıa Kartı ile Dahili Hafıza Değiştirme(SDSWAP):http://www.maxicep.com/android-modi...ve-jb-icin-vold-fstab-swap-islemi-694393.html konusundaki anlatımı uygulayınız.Custom Kerneller:http://www.maxicep.com/samsung-andr...-yoon-kernel-ics-jb-bigmem-linaro-741270.htmlWin8 USB Driver Sorunu Çözümü:http://www.maxicep.com/android-modi...b-driver-sorun-cozumu-756762.html#post5768238Orjinal Rom Geri Yükleme 1)Yukarıdaki linklerden gerekli dosyaları indirin ve rardan çıkarın.(Linkler sorun çıkarırsa sayfasından idirebilirsiniz.)2)Recovery moda girin ve "wipe data", "wipe cache", "mounts and storages/format system" işlemlerini yapın ve ardından odin ile yükleme yapın.Odin yüklemesi için videodan yararlanabilirsiniz.[video=youtube;xZ9DcgAgpPA]http://www.youtube.com/watch?v=xZ9DcgAgpPA[/video]Kaynak: ANLATIM VİDEOLARI İÇİN ERCAN DEMİRCİ'YE TEŞEKKÜRLER.BU ROMUN YÜKLENMESİ YADA SONRASINDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN MAXİCEP AİLESİ, GELİŞTİRİCİLER YADA PAYLAŞANLAR SORUMLU TUTULAMAZ.SORUMLULUK VE RİSKLER KİŞİYE AİTTİR.

• Beğen
Tepkiler: Heroata, KordonCeLiL-dG-, burak.tolga ve 7 diğerleri

PriZm

PriZm

Üye
:tşk:

Ali58_58

Ali58_58

Üye
Allah çıktımı :D :D :D hemen deniyorum ama temel özelliklşer çalışmıyo umarım hızlı bi süreçte düzelecektir

- - - Eklendi - - -

pardon wifi çalışıyomuş ii idare eder

- - - Eklendi - - -

yüklemeye değer hızı nasılmış bakıyım

PriZm

PriZm

Üye
alllah çıktımı :D :D :D hemen deniyorum ama temel özelliklşer çalışmıyo umarım hızlı bi süreçte düzelecektir

- - - Eklendi - - -

pardon wifi çalışıyomuş ii idare eder

- - - Eklendi - - -

yüklemeye değer hızı nasılmış bakıyım
Neredeyse bütün önemli özellikler çalışmıyor.bence biraz daha bekleyin stabil sürüm çıksın ondan sonra yüklersiniz.bence bu sürüm yüklenmeye değmez :)

Ali58_58

Ali58_58

Üye
bu roma çok beklemiyicez gibi geliyo bana kamera ve usb tethering sonra hız ve şarj artırma cm9 kadar bekletceğini sanmıyorum

- - - Eklendi - - -

yedeği aldım beğenmessem yedeği yüklerim olur biter :D zor bişey değil :D

badmus

badmus

Üye
son gunlerde wonder baya bi popi oldu yav :D

Ali58_58

Ali58_58

Üye
sadık kardeş bu arada ekran resim çekip yoruma atayın sen ordan konuya ekle resimsiz bi garip duruyo :D

loley00

Üye
bencede resm koymalısin :) ayrica jbde flash destegi yokmus olemi ?

Ali58_58

Ali58_58

Üye
yok onuda hallederiz EVELALLAH :D sadık kardeşimiz biraz yoğun o zaman bulup romu yükleyemezse ben şu an romu indiriyorum resimleri atarım yükleyince

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Flash destegi bir sure once androidden kalkti.Mobil oldugum için foto ekleyemiyorum yoksa elimde ss var

- - - Eklendi - - -

Moderator arkadas ekleyebilirse iyi olur.Yurtta kaldigim icin bazen ilgilenemiyorum bayramda butun eksiklikleri gidermeye calisicam

Ali58_58

Ali58_58

Üye
ee flash desteğini google playdan indirmiyomuyuz nasıl oluyo :D

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Google playden kalktı flash player.İnternetten apk bulup yuklemen lazım

- - - Eklendi - - -

Mobilden resim atmanın yolunu buldum eğer ss leri yorum olarak eklerseniz konuta ekleyebilirim

loley00

Üye
bence flahs desteginn kalkmasi cok kotu oldu peki flash videolari izlemek icin ypilacak baska bi sey varmi

absakalli

Üye
destegi kalkmadı arkadaşım sadece marketten kalktı.. googleden rahatlıkla telefonunun modelini girerek uygun flashı bulabilirsin fakat artık playden indiremiyorsun o kadar.

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
Flash desteği resmi olarak kalktı yani daha güncel sürümler artık olmayacak flash 12 gelmeyecek demek bu.Ama android tarayıcıları ile hala flash player kullanılabiliyor çünkü flash player uygulaması kodlaması gereği sisteme entegre oluyor ve internet tarayıcıları bu yüzden flash içeriği çalıştırıyor ama operanın yeni sürümü artık flash yüklesenizde flashı tanımıyor mesela komple flash desteği silinmiş opera üzerinden.Örneğin yeni çıkacak olan android sürümlerindede artık tarayıcılara flash tanıması için kodlama eklenmeyecek yani flash player yükleseniz bile açmayacak.Ama şu anki tarayıcılarımızın kodlaması yani tabanı eskiye dayandığı için elle kurduğumuz flash programını tanıyabiliyor.

loley00

Üye
hımm o zam bu romu ben yuklemicem ama keske kalkmasaydi flah destegi

KELGER

KELGER

Üye
arkadaslar bana görüntülü görüsmesi olan android 4 lü rom lazım galax w icin

Ali58_58

Ali58_58

Üye
arkadaşlar bu siteden daha hızlı iniyor tercihen burdanda indirebilirsiniz sadık mobil olarak paylaştığı için bunu koyma gereği duymamaış ama burdan daha hızlı ve zahmetsiz iniyor

sadikbircan

Üye
    Konu Sahibi
hımm o zam bu romu ben yuklemicem ama keske kalkmasaydi flah destegi

Artık farketmiyor bu rom flash destekliyor yenileri desteklemicek artık.Yoksa flash konusunda artık stock romda güncelleme almıcak flash komple mobil sistemlerden desteğini çekti artık adobe firması android ios bada meego yada symbian farketmez flash desteği vermeyecek mobil sistemlere

haqqus

haqqus

Üye
o zaman minibook mu tasıyacaz yanımız da nasıl izleyecez filmleri saçmalık ağa ya

Üst Alt