Galaxy S7 Edge Açılışta Donup Kalıyor

Sponsorlu Bağlantılar

mehmetakil

mehmetakil

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S7 Edge Açılışta Donup Kalıyor
(güncellendi)

herkese merhabalar arkadaşlar.

almanya medimarkttan alınma bir samsung galaxy s7 edge var elimde cihaz sıfır ilk açarken kurulum esnasında kendini resetledi ve bir daha açılmadı. ses kısma ve güç tuşuna basarak cihazı resetliyorum samsung galaxy s7 edge yazısı çıkıyor ve o ekranda donup kalıyor. kies üzerinden güncellemeyi denedim olmadı odin üzerinden rom yüklemeye calıştım ap dosyasını yuklerken sona doğru geliyor ve orada kalıyor daha ilerlemiyor. kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin.

GÜNCEL !!!

arkadaşlar odinle güncellemeyi yaptı ama bu seferde installing system udate ekranında donup kalıyor varmıdır bilgisi olan ??

Son düzenleme:

byAndroid

byAndroid

Üye
Odin den doğru şekilde romu kurduğunu emin misin?hangi ülke romunu denedin?

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetakil

mehmetakil

Üye
    Konu Sahibi
türkiye romu hocam.
arkadaşlar odinle güncellemeyi yaptı ama bu seferde installing system udate ekranında donup kalıyor varmıdır bilgisi olan

byAndroid

byAndroid

Üye
Sistemi guncellerken kalmış odinden erken çekmedin demi cihazı? Bu arada almaya daki cihaz exynos mu snapdragon mu yanlış romu yuklemeyelim

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
ROM'u sıfırdan kurduğunda sorunsuz ve tam olarak sorun ortadan kalkacaktır.

mehmetakil

mehmetakil

Üye
    Konu Sahibi
romu kurarkende donuyor telefon sıkıntı orda :(

zencibitc

zencibitc

Üye
cihazı almanyadan aldıysan almanya romu yüklemen daha doğru olabilir

mehmetakil

mehmetakil

Üye
    Konu Sahibi
mesela odinden AP, BL, CP, CSC dosyalarını tek tek yüklerken her yüklemeden sonra telefon kendini yeniden başlatıyor ama galaxy s7 edge yazısında donup kalıyor açılmıyor. diğer dosyayı yüklemek için tekrar ses kısma menü ve güç tuşuyla download moda alıp diğerlerini yükledim ama sonuç aynı
cihazı almanyadan aldıysan almanya romu yüklemen daha doğru olabilir
şuanda bitane almanya romu indiriyorum bide onunla deneyeceğim ama pek umudum kalmadı artık :(

zencibitc

zencibitc

Üye
odinden tek tek yüklemiyceksinki hepsini tek bir seferde yüklemen gerek

zencibitc

zencibitc

Üye
tamamda önce apyi yükleyip sonra bl sonra csc yi yüklemiyceksin hepsi tek bir seferde olucak ordada öyle yazıyor

mehmetakil

mehmetakil

Üye
    Konu Sahibi
tamamda önce apyi yükleyip sonra bl sonra csc yi yüklemiyceksin hepsi tek bir seferde olucak ordada öyle yazıyor

2-) Telefonu elinize alın SES KISMA+GÜÇ+MENÜ TUŞ'larına basılı tutun. Daha sonra SES ARTIRMAYA BASIN ve PC'ye bağlayın. ODİN'de sol kısımda ADDED! diye yazı çıktıysa artık START'a basıp yazılımı yükleyebilirsiniz. İşlem bittiğinde odinde yüklenen karecik içinde yeşil renk PASS yazacak. Her şey mükemmel.

3-)Telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon tamamen açıldıktan sonra telefonu kapatın ve tekrar ODİN mod'a alın.( SES KISMA+GÜÇ+MENÜ TUŞ)

4-) ODİN'de RESET tuşuna basın ki AP işlemini tekrarlamasın. BL dosyasını aynı AP'yi yapar gibi yapın. Recovery mode açılacak. Burada wipe data ve chacha yapın. En aşağıda power off a gelin ve onaylayın. Telefon kapandı. Şimdi download mode'a alın.

5-)Aynı işlemleri CP dosyası için yapın, yine recovery mode açılacak. Buradaylen wipe data yapın ve power off deyin daha sonra yeniden download mode'a tekrar alıp devam edin.
6-)Son olarak CSC dosyasını flashlayın. Bundan sonra cihaz yeniden başlatılacak ve fabrika çıkışlı bir yazılıma sahip olacaksınız.

burda ilk apyi yukleyin telefon yeniden açılınta tekrar download moda alıp bl yi yükleyin diyor ben öyle yapmaya çalıştım. şimdi senin dediğin gibi hepsini odine ekliyorum telefonu bağlayıp start diyorum bakalım ne olacak.

bmw_m6

bmw_m6

Üye
farkli odin versyon lariylada dene . ayrica 4 dosyayi ayni anda yolla cihaza, almanya romu normalde csc si uyumlu turkiye romuyla fakat sen yinede isini garantiye alip almanya romunu yukle.

zencibitc

zencibitc

Üye
ben çok önceden ace 2 kullandım teker teker hiç denemedim hepsini bir yükledim sıkıntısız oldu

bmw_m6

bmw_m6

Üye
bende kendi cihazim S7 EDGE ye 3 sefer yazilim attim odin ile hepsini tek seferde yolladim.

mehmetakil

mehmetakil

Üye
    Konu Sahibi
tamam dediğiniz gibi deniyorum şimdi. bişey daha soracağım. sammobileden indirdiğim rom dosyasının içinde bitane fazladan dosya var neden? AP, BL, CP, CSC haricinde bide HOME_CSC diye bi dosya var bu ne olacak?

zencibitc

zencibitc

Üye
bmw_m6

bmw_m6

Üye
aslinda yazilim sifirlamak icin degil . farkli opeator romlarini kulandim. enson en hizli guncelleme gelen xef fransa romunu kurdum. operatorler test edene kadar baya zaman geciyor.
tamam dediğiniz gibi deniyorum şimdi. bişey daha soracağım. sammobileden indirdiğim rom dosyasının içinde bitane fazladan dosya var neden? AP, BL, CP, CSC haricinde bide HOME_CSC diye bi dosya var bu ne olacak?
onu birsey yapma sen normal csc dosyasini yazdir cihaza.

mehmetakil

mehmetakil

Üye
    Konu Sahibi
burda donup kalıyor. nerde hata yapıyorum :(

Üst Alt